Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

mam mesha, pieronstwo wazy 15kg w wersji midi long i jest nie do ruszenia ;)

napedy sie montuje zatrzaskowo, 5sek kazdy.

w CH long masz drzwi otwierane na odwrot (zawias z przodu budy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przymierzam sie do kupna takiego Big szefa. Jak tam sie montuje napedy CD/DVD ? dlugo to trwa? Bo nie widze tam nigdzie jakis srubek czy czegos w tym stylu. A drzwiczki w ktora strone sie otwieraja (z tylu czy z przodu obudowy) ?

W sumie to nie wiem ktora seria jest najlepsza, mam trzy typy : Mesh, Bravo, Uni. Ktora z nich jest najstabilniejsza ?

Drzwiczki otwierają się na lewo..

Napędy montuje się jak w większości chiefów bezśrubkowo - jedynie zatrzaski. I nie zajmuje to zbyt wiele czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam sie za obudowa do kompa i tak myślałem może szefa. Chciałbym żeby buda miała jak najlepszy przewiew.

 

Bardziej podoba mi sie LBX-03B-B-B niż dragon ale w tej pierwszej nie można zamontować wiatraków z przodu.

Z tego co czytałem w wątku to przewiew nie jest najgorszy ale buda + wiatraki to jakieś 350-400 może za tą kwotę można kupić coś lepszego jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w LBX'ie dyski wsadzasz inaczej prostopadle do boków (a nie równolegle) i masz nawiew na dyski od prawgo boku, na lewym też masz miejsca na coolerki i z tyłu na 120 więc powinno być ok z cyrkulacją!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam sie za obudowa do kompa i tak myślałem może szefa. Chciałbym żeby buda miała jak najlepszy przewiew.

 

Bardziej podoba mi sie LBX-03B-B-B niż dragon ale w tej pierwszej nie można zamontować wiatraków z przodu.

Z tego co czytałem w wątku to przewiew nie jest najgorszy ale buda + wiatraki to jakieś 350-400 może za tą kwotę można kupić coś lepszego jak myślicie ?

LBX ma bardzo dobry przewiew, a to czy wiatrak będzie zamontowany w samym przodzie jak w dragonie czy z boku ale w przedniej części jak w LBX to jeden pies, i tak powietrze przelatuje przez całą obudowę w obu przypadkach. Obie konstrukcje są dobre i warte swojej ceny więc bierz tą która Ci sie bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dramat panowie dramat :damage_wall: kupiłem Chieftec medium kolor czarny i wszystko było cacy buda zajebista.Składam kompa,komp złożony obracam obudowe i co widze :damage_wall: rysy na mojej obudowie :? pod obudową zawinąl się gwozdz i zcharatał mi prawy bok obudowy,co robić panowie,da się jakos zamalowac te rysy :huh: jakiej farby użyć co robic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dramat panowie dramat :damage_wall: kupiłem Chieftec medium kolor czarny i wszystko było cacy buda zajebista.Składam kompa,komp złożony obracam obudowe i co widze :damage_wall: rysy na mojej obudowie :? pod obudową zawinąl się gwozdz i zcharatał mi prawy bok obudowy,co robić panowie,da się jakos zamalowac te rysy :huh: jakiej farby użyć co robic :?

Użyj lakieru korygującego do karoserii samochodowej.

Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych albo na giełdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem -> jak dla mnie prezentuje się niesamowicie :wink: Wszystko na swoim miejscu - tak powinno być. Ja przy zakupie komputera najprawdopodobniej zapakuje to wszystko do obudowy Chiefteca z serii Smart (czarna, z nóżkami :D ), kosztuje w granicach 220 zł (znak.pl). Jest to Midi Tower Long, więc nie powinno być problemu z miejscem, oprócz tego zależalo mi, żeby miała złącza USB, Audio etc. z przodu obudowy oraz, zeby nie miała klapki. Ta obudowa z zewnątrz jest klasyczna, a od wewnątrz już nie :D Jak dla mnie 220 zł to trochę dużo za obudowę, ale widzę to co teraz mam (jakiś no-name) i więcej nie chcę. Jak stoi obok biurka, to aż biurko drży od DVD :D DO tego fatalne spasowanie blach, ostre krawędzie itp. - kompletne dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forrestal - mi się wydaje, że wszystko wejdzie do tego Smarta. I tak będzie jakieś 7-8 cm dłuższa od mojej obudowy i 5 cm wyzsza, a to już dużo. Do tego inny sposób montażu dysków, co pozwala zastosować dłuższą kartę graficzną i wszystko wejdzie. Ja mam pewne kryteria dotyczące obudowy - dodatkowe porty USB i Audio muszą być z przodu, bo mam obudowę po lewej stronie biurka, a w reszcie Chiefteców zwykle są po lewej stronie, tak, że będę miał je zasłonięte, obudowa musiałaby mi wystawac poza obrys biurka (wg mnie te porty na boku obudowy to pomyłka). Jedynie Dragon i Smart (możliwe, ze jeszcze jakieś, ale tylko te dwie mnie interesują) mają je z przodu, ale Dragon nie ma audio. Do tego Dragon ma wg mnie gorsze paramentry jeśli chodzi o wentylację - chodzi mi o wentylatory 80 mm, jak dla mnie za małe, a Smart ma 120 mm i 92 mm po bokach. Z tego co wiem to Dragon, to chyba starsza konstrukcja, bo ma te koszyki na dyski, a reszta obudów Chiefteca ma ten montaż prostopadły (czy jak to się tam zwie), ale mogę się mylić. Smart czasmi mnie wręcz zachwyca taką prostotą z zewnątrz (to zdaje się cecha wszystkich obudów Chiefteca), a mnie się takie rzeczy podobają. Podobny design mają tez obudowy Anteca, Lian Li i niektóre Coolermastery, ale to już inna półka cenowa. Natomiast przykładowo obudowy NZXT są zdecdyowanie przekombinowane - na zdjeciach to wygląda jak Tracer, Logic, albo jeszcze jakaś inna "marka". Może i są z dobrych materiałów, ale nie dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Zamówiłem. Mam nadzieje że dojdzie w środę. Wrzucę kilka fotek jak wszystko złożę.

Powiedz jaką i gdzie.

Właśnie skończyłem upychać graty do mojego nowego LBX02BBB. Buda cudna, ogromna że można poupychać kabelki jak tylko się podoba. Zakup w pełni udany choć zamówiłem wersję LBX01BBB i tak super.

 

PS. To jest dopiero obudowa! Przeszło 10 kg stali świetni wykończonej i wykończonej. Nie wiem czy ta obudowa nie jest większa od firmowej ML'ki HP (server dla niewtajemniczonych) tak czy inaczej czuję się jakbym miał w hacie prawdziwy serwer produkcyjny :P

 

PS2. Muszę tylko jeszcze jakieś fajne wentyle do mojego "potwora" dokupić ;]

 

PS3. Aha, jak będę miał aparat pod ręką to popstrykam kilka fotek. Przez tego "potwora" będę musiał teraz cały pokój przemeblować (obudowa jest tak wielka że nigdzie się nie mieści).

 

Po prostu brak mi słów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 5 cze 2007, 00:58' post='2637258']

PS. To jest dopiero obudowa! Przeszło 10 kg stali świetni wykończonej i wykończonej. Nie wiem czy ta obudowa nie jest większa od firmowej ML'ki HP (server dla niewtajemniczonych) tak czy inaczej czuję się jakbym miał w hacie prawdziwy serwer produkcyjny :P

 

Jezeli to wersja big tower to dziwnie lekka. CH medium long wg chieftec.pl

 

Waga

 

15kg (z zasilaczem)[/quote

 

do tego zasilacz

 

Chieftec GPS-350EB-101A

 

waga kolo 2kg, wiec buda wazy 13 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jest to wersja medium, bez zasilacza.

 

Waga paczki na liście przewozowym UPS (nigdy więcej nie skożystam z ich usług) do 10 kg więc chyba nie kłamią :P

 

Chyba sobie jeszcze kółka do niej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.Mianowicie zastanawiam się nad kupnem

CHIEFTEC CH-01SL-SL-B-OP http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...cat=1&cat2=

lub

CHIEFTEC BH-01B-B-SL

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=1&cat2=

 

Mam płytę Gigabyte GA-965P-DS3

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+965P-DS3

 

Mam dysk na ATA , więc moje pytanie wygląda następująco.Czy w standardowym wyposażeniu tej oto płyty kabel IDE zdoła mi podpiąć dysk i nagrywarkę (chodzi oczywiście o długość) ??? Jeżeli nie to czy ten Revoltec dałby radę

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=588 ??????? Jak nie to czy macie jakieś inne rozwiązania albo sugestie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sie dowiadywałem to 90 jest wręcz za długa, podobno 48 na na dyski jakbyś tylko chciał podłączyć to styknie, ale na resztę 60 będzie ok. Jeśli chcesz to kup 90 tylko za dużo kabli też nie dobrze robi bo zaburza przepływ.

Złącze ide masz na dole płyty więc powinno być z dyskiem i nagrywarką jak dasz kabel 60 i w razie czego dasz niżej nagrywarke

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo I965 ma jeden kanał ata, a więc 2 napędy max :)

A kabla może braknąć.

 

A budę bierz z allegro za 225zł bez wad i z gwarą :).

 

@[RONIN]

Te budy ważą 13kg około :) Cóż, tańsza przesyłka :P

 

Mój BH czeka na dostawę do komputronika, odbieram ThermalTake'a Silent Wheel na tył i AC 9 na bok budy, wiejący na hdd (choć w sumie przy 50' C na gpu, 30' C na cpu i 35-40' C na hdd aż tak potrzebne mi to nie jest).

I wtedy też odrazu zamontuje panel do audio (ehh, biały... :( dobrze, że chiefteci mają klapki).

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma pewnie nagryware i dysk na ide a ta płyta ma chyba jedno złącze paralelne ata a jedno fdd więc tak musi, chyba że kupi serillel lub coś podobnego

 

Parallel ATA aansluitingen 1

Serial ATA aansluitingen 6

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czemu CD-rom podpinasz razem z HDD? :shock:

Życie czasem zmusza. Mam 3 napędy optyczne i jeszcze stary dysk na ATA. Jak mam go podłączyć?

 

@serwal4

Tak czy siak buda strasznie ciężka. Jak jeszcze dołożyć do tego "bebechy" to już wogóle :P

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(uosiu @ 5 cze 2007, 20:28) *

czemu CD-rom podpinasz razem z HDD? icon_eek3.gif

 

Bo na tej płycie jest 1 wejście IDE , czyli tylko 2 kanały na ATA a ja mam dysk pod ATA.

Dokładnie mam 1 nagrywarę i jeden dysk pod ATA.

 

Tak ogólnie to myślę jeszcze o Cooler Master Centurion 5 albo któryś z tych Szefów.

Co polecacie ???

 

Pytanie jeszcze do Tony Soprano. Kabel 90 cm czy 60 cm i czy ten Revoltec może być ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BH czeka na dostawę do komputronika, odbieram ThermalTake'a Silent Wheel na tył i AC 9 na bok na hdd

Ciekaw jestem jak masz zamiar zamontować tego AC 9 na bok na hdd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeżeli pomyślałeś (a zapewne o to Tobie chodzi), że wentyl montuje bezpośrednio na dysk to prostuje - nie wklepał mi się przecinek, ew. mogłem dopisać wyraz "budy".

Już poprawiam posta.

Właśnie miałem na myśli na bok budy (w miejscu gdzie ma wiać na hdd) bo AC 9 nie da sie zamontować w tamtym miejscu jako zasysający. No chyba że masz zamiar go zamontować na zewnątrz obudowy albo coś z nim zakombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem komputer. Obudowa LBX-03B-B-B. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne ! Dużo miejsca w środku, niesamowita wygoda. Sama obudowa bardzo solidna , gruba blacha. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Chciałem kupić BIG ale wybrałem MEDIUM i wydaję mi się, że ten big byłby za duży !!

 

Włożyłem z tyłu fandera 120, z boku 4 x arctic Arctic Cooling AF9225 (dwa z lewej dwa z prawej). Zaraz sprawdzę temperatury ale mam nadzieję że spadły o parę stopni.

 

Polecam gorąco tą obudowę :razz:

 

Mam jeszcze problem z kablami od zasilacza ale coś wymyślę :mur:

 

Kupowałem w zenfiście, panowie sie popisali, zamówienie w niedzielę o 23, paczka doszła we już wtorek !! To jest profesjonalizm :)

 

Parę zdjęć.

post-23020-1181151650_thumb.jpg

post-23020-1181151660_thumb.jpg

post-23020-1181151670_thumb.jpg

post-23020-1181151680_thumb.jpg

post-23020-1181151692_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Cudnie wygląda.

 

Odnośnie wysyłyki to standard, dwa dni robocze. Żadna rewelacja.

 

Widzę że też masz P5N-E i problem z Freezerem 7. Myślę bowiem że jego odwrócenie dało by znacznie więcej na chł0odzeniu niż dotychczasowa pozycja.

 

Fajne zdjęcia. Szkoda że inni użytkownicy nie chwalą się swoimi obudowami.

 

PS. Kable od zasilacza przepuść za tylnią ścianą a końcówki przepuść przez taką małą dziurkę która jest gdzieś na wysokości ostatniej kieszeni 5.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jutro więcej zdjęć jak mi sie baterie w aparacie doładują.

 

A co do P5N-E miałem normalnie F7 pro zamontowanego ale chyba nie chłodził tak dobrze jak teraz z tego co widzę po ortosie to max 49 stopni. Jak miałem w normalnej pozycji to było max 60. Zmieniłem pastę to fakt ale to chyba nie dało spadku temperatury o 11 stopni ? NB też się mniej nagrzewa.

 

A z kablami zrobię jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...