Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem na myśli na bok budy (w miejscu gdzie ma wiać na hdd) bo AC 9 nie da sie zamontować w tamtym miejscu jako zasysający. No chyba że masz zamiar go zamontować na zewnątrz obudowy albo coś z nim zakombinować ;)

Aj.. zaś skrót myślowy :mur:

Szkoła nie działa za dobrze na człowieka...

 

Pisząc AC 9 chodziło mi dokładnie o AC AF9225 PWM, ten raczej nie ma żadnych przeciwskazań być fanem zasysającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo I965 ma jeden kanał ata, a więc 2 napędy max :)

A kabla może braknąć.

 

A budę bierz z allegro za 225zł bez wad i z gwarą :).

to czemu mi na tego szefa w angeli dali papier na dwa lata? i taki sam na 2 coolery chiefteca?

 

ja o IDE sie nie martwie.

mam 2 kanaly i 2 raid.

 

 

zaraz pokaze moja bude:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... napisałem tak, bo w rubryce:

GWARANCJA (m-cy):

widniej cyfra 0

I staniał do 189zł :)

 

A mojego szefa zaraz wzbogacę o TT SW - świeżo odebrane od Komputonika.

Więc jakieś nowe fotki dam (może jeszcze dziś).

 

EDIT:

Nie ma jak być "mondrym" inaczej...

AC idzie na zmiane (nie podszedł mobo...)...

A Thermaltake... Hmm: wniosek: Na drugi raz nie kombinować z wentylem 13cm z "miejscami montażowymi 12x12", lekka siła perswazji i na szczęście jakoś się zamocował...

Fotki:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecdbf2b8f1f44d84.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecdbf2b8f1f44d84.html (kabel narazie wisi, bo za krótki, nie sięga do złącza, czekam na rozgałęziacz/przedłużacz z allegro już 2 tydzień...)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7f3d58b17254fca.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20f269928eb6deb1.html

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Fotki robione chyba dopinanym aparatem do telefonu. Jakość straszna ale ogólnie OK.

 

Ja myślę o kupieniu Scythe KAMAKAZE 120 mm i puszczeniu go na jakieś ~800 rpm. Ponoć przy tej prędkości są niesłyszalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, cyfrak w telefonie.

Ale czego spodziewać się od Nokii 5300 Xpress Music ?

Ładnie gra, ale aparat... Jak ma dobre oświetlenie i stabilną rękę to nawet wyjdzie.

 

A awaryjnie za AC zamówiłem Revoltec AirGuard.

Ciche to zabardzo nie jest, ale najwyżej na 5V puszczę.

 

 

Co do Scythe:

Jak miałbym większe fundusze niż 40-50zł na 2 fany to bym kupił coś porządnego.

Jak dla mnie, ThermalTake jest cichy (nie jestem maniakiem ciszy, choć jak w szkole siedzę nad jednym z niewielu dobrych (jak na szkołę) kompów, którego słychać tylko jak się ucho przystawi bliżej obudowy to mam stracha, że wentyle są zepsute...).

Wolę słyszeć, że komp pracuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A awaryjnie za AC zamówiłem Revoltec AirGuard.

Ciche to zabardzo nie jest, ale najwyżej na 5V puszczę.

A czego sie spodziewałeś po wentylatorze pracującym na pełnych obrotach? Żaden wirnik na 2000rpm nie będzie cichy nawet ten najdroższy.

I dalczego rezygnujesz z tego AC, co z nim nie tak? AirGuard nie będzie raczej lepszy, ani jeśli chodzi o ciszę ani wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc rezygnuje, bo AC z PWM ma wtyczkę 4pin do przesyłania info o obrotach + 3 pin zasilającą.

Samo podpięcie 3 pin nie pomaga.

A 4pin na mobo nie mam.

A Revoltec rzucił mi się w podobnej cenie w Komputroniku, dlatego brałem.

 

Mój błąd, że źle zamówiłem, ehh...

I tak się wnerwiam bo rozgałęziacz mi się (przesyłka) spóźnia, więc narazie dwóch fanów nie podepnę. Więc mogę czekać, szczególnie, że komp nie przegrzewa się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy Chief:

solidna, nie przenosi drgań, obieg powietrza bdb, montaż dysków jak dla mnie bardzo dobry.

 

 

EDIT:

Rozgałęziacz przyszedł dziś :) TT Silent Wheel wreszcie mógł zacząć "zarabiać". Na 5V to już kompletnie się zgubił wśród box'a od AMD i cooler'a na 73GT. Ale że na 12V i tak dla mnie jest cichy to leci na tym napięciu.

Tak myślę, czy na sztywno na 5V nie puścić cooler'a od procka :P Teoretycznie nie przegrzeje się...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam

Interesuje mnie Chieftec Mesh CA-01SL-SL-B. Czy ktos ma te obudowe? Nie znalazlem o niej na forum zbyt wiele. Z wygladu jest chyba (dla mnie;)) najladniejsza, chcialbym sie dowiedziec jak z cyrkulacja powietrza, przenoszeniem drgan, montazem dyskow.

Tak patrzę na na fotki tej obudowy i praktycznie niczym nie odbiega ona do serii LBX.

 

W takim razie nie ma o niej zbytnio pisać :P Brać i kropka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dzisiaj po zabawie w przekładanie dysków i robiebnie porządków w budzie :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=236334

Uuu... nie zbyt smacznie to wygląda Ci powiem...

 

Ale pisze do Was drodzy koledzy iż mam pytanku typu "a nóż widelec" :]

 

Ponieważ panuje zabawić się w chłodzenie wodne planuje kupno chłodnicy i szukam miejsca do jej montażu wewnątrz "Szefa". Czy ta chłodnica wejdzie na tylną ściankę obudowy? Chcę poprostu wykorzystać miejsce na wentyl 120mm ale nie wiem czy oby na pewno wejdzie on w to miejsce. Ewentualnie można zastosować stopki dystansujące do chłodnic. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie. Zakup chłodnicy coraz bliższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 cze 2007, 22:15' post='2643062']

Uuu... nie zbyt smacznie to wygląda Ci powiem...

 

Ale pisze do Was drodzy koledzy iż mam pytanku typu "a nóż widelec" :]

 

Ponieważ panuje zabawić się w chłodzenie wodne planuje kupno chłodnicy i szukam miejsca do jej montażu wewnątrz "Szefa". Czy ta chłodnica wejdzie na tylną ściankę obudowy? Chcę poprostu wykorzystać miejsce na wentyl 120mm ale nie wiem czy oby na pewno wejdzie on w to miejsce. Ewentualnie można zastosować stopki dystansujące do chłodnic. Proszę o pomoc i ewentualne sugestie. Zakup chłodnicy coraz bliższy...

 

Tu jest chlodnica Cooltek specjalnie do szefa :D

http://allegro.pl/item200281271_cooltek_si...v_gw_sklep.html

cena tez znosna :D

A pompke to polecam Coolriver 2 cicha i wystarczajaco wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tu jest chlodnica Cooltek specjalnie do szefa :D

http://allegro.pl/item200281271_cooltek_si...v_gw_sklep.html

cena tez znosna :D

A pompke to polecam Coolriver 2 cicha i wystarczajaco wydajna.

Mnie by bardziej interesował Black Water z jednej prostej przyczyny. Nie chce "psyć" mojego Chiefa! Dlatego też chyba profilaktycznie i zapobiegawczo kupie jednak te dystansówki (10 zł nie majątek) ale chociaż będę miał spokój jak coś nie tak poszło/nie zmieściło się :P

 

Jeśli chodzi o pompke to właśnie Coolriver'a 2 biore :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...wiecie gdzie mozna kupic bok z szyba? do modelu BIG DRAGON? DA-01-B-D kolor czarny ?

Z tego co wiem to mozesz dostac albo zamowic taki bok do obudowy w ANGELA.PL maja tam sporo akcesorii do Chiefa. A jak nie bedzie tam to moze takie cus zamowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i wszyscy to i ja;]

Kupiłem tego chefa: http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=943

Montaż poszedł nadspodziewanie gładko mimo, że pierwszy raz w życiu samodzielnie składałem pieca.

Obudowa jest pojemna, jest gdzie powtykać kabelki.(bez skojarzeń:P)

Co prawda nie jest to pełny Big Tower, ale mam nadzieje że WC się zmieści w środku.

Fotki pokaże jak zrobię porządek z kabelkami.

Wiecie może czym zamocować wentylator na tyle i na bocznej ściance?(tam gdzie nie ma tego fioletowego plastiku)

Próbowałem kołkami, ale nigdy ich nie używałem więc nie mam pojęcia jak jest włożyć.

Jak wkładam je najpierw do obudowy to wchodzą spoko, ale wentylator na nich się nie chce trzymać. Jak wkładam przez wentylator to w ogóle nie chce zaskoczyć kołek.

Pozdrawiam

 

//

Jakbym dopatrzył, że ta obudowa nie jest pełnym big towerem, to pewnie bym kupił innego - większego chefa - tego BT.

Edytowane przez Xavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

109mm

 

Aż dziwne że przez godzinę nikt nic nie napisał, a tak przy okazji już prawie posesji, więc nie długo zamieszczę foty mojego szefa, muszę tylko poczekać aż przyjdą dodatki z allegro i przełożyć do niego kompa!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więcej tam nie ma jak być bo tam się mieści 92mm wentyl a 120 niestety nie :( To jest bida tej budy, ale teoretycznie jak dolny koszyk Ci nie potrzebny i jeden Ci starczy na dyski to możesz go wyjąć a tą podstawkę co go trzyma uciąć (może odkręcić nie wiem dokładnie) i wtedy powinna chłodnica wejść bo będzie tam jakieś 20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś w Komputroniku te budy od Chiefteca, owszem masywne, ale wyglądają na żywo jak trumna :lol:. Wiem, że są wszędzie wychwalane pod niebiosa, ale jak dla mnie są szpetne cholernie. Ale można się przyzywczaić, skoro tyle osób ma i chwali za funkcjonalność. A tak BTW to którego Chiefteca jeżeli chodzi o funkcjonalność, ofkoz ze średnich bud moglibyście polecić do 300 zł? Chodzi mi o to, żeby włożyć bezproblemowo nową kartę graficzną, żeby nic nie haczyło o mostki w przyszłości itp. Bo te 88xx podobno nie wchodzą, prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Lbx,Lcx.Ostatnio szukalem budy dla kolegi,powiem szczerze,ze jak popatrzylem na te wszystkie puszki od konserw,ktore ladnie wygladaja,to zwatpilem i jemu tez sprawilem chiefa.Uwierz mi,ze jak juz wezmiesz ja do lapek i zaczniesz pakowac sprzet,to dopiero przekonasz sie co to za buda.Nie to ze wszystko zmiescisz,to na dodatek ma tak dobra cyrkulacje powietrza,ze wszystkie wentyle jakie mam chodza na 5V+maty=bloga cisza

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeg, widzę, że masz maty BeQuieta.

Masz te dedykowane dla lbx'ów?

Mam pytanie:

Czy znacząco podnoszą temperaturę?

Dobrze tłumią?

Jak z montażem na dole? Tam gdzie jest koszyk na dyski? Trzeba ciąć matę tak aby koszyk mógł wystawać z podłogi?

Czy łatwo je dopasować?

Pozdr.

A i na co zamontowałeś tą sto dwudziestą w tyle? Kołki?Śrubki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maty mam midi,nie dedykowane do lbx-ow,za 40zl wolalem sam dopasowac:)

Co do temperatur,to w ogole sie nie przejmuje,zwiekszyly sie z 2-3 stopnie.

Komputer jest naprawde max.cichy.Jedyny problem byl z wibracjami dysku,ale scythe wszystko wyciszylo.

Pod koszyki wycialem oddzielny kawalek,a cale pasowanie jest b.proste.

 

120 jest na gumowych koleczkach.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może czy da się zdemontować koszyk na dyski?

Ale tak żeby można było znów go wsadzić.

Bo z tego co ja widzę to chyba spawy/nity trzymają go.

Maty od Midi pokrywają całą budę? Starczają?:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...