Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera mój cały mozolnie układany plan legł w gruzach,bo zorientowałem sie że w tej obudowie

http://www.znak.pl/index.php?cid=279&s...BA01BBB+bez+zas

z tym panelem

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,43630/

nie zamknę dzwiczek?! :cry: Czy sie mylę?

Najprawdopodobniej - drzwi niemal przylegają do wewn. ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mój cały mozolnie układany plan legł w gruzach,bo zorientowałem sie że w tej obudowie

http://www.znak.pl/index.php?cid=279&s...BA01BBB+bez+zas

z tym panelem

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,43630/

nie zamknę dzwiczek?! :cry: Czy sie mylę?

Ze Scythe Kama Meter drzwiczki sie nie domykały, wiem bo sprawdzałem, z tym zalmanem będzie zapewne podobnie. Jedyne rozwiązanie to spiłować pokrętęłka albo pokiereszować drzwiczki od wewnątrz robiąc dziury na pokrętła, widziałem że niektórzy tak robią. Albo rozejrzeć sie za regulatorem bez wystających elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej ten panel jest cofnąć?

Do chiefów na tej "listwie" która biegnie wzdłuż obudowy(na wysokości zasilacza) przykręcają szybko śrubki.

Ja wziąłem te większe i zamontowałem napęd 5.25 wsunięty do przodu.(aby zaślepka się zmieściła)

Trzyma się ok.

Czy taki myk sprawdzi się też w przypadku panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada cyrkulacja powietrza w obudowie LBX ?

Przymierzam sie do zakupu tej budy i chcialem od razu dokupic dwa wentyle do przodu i jeden do tylu. Czy takie wiatraki to dobry wybor

http://allegro.pl/item260528734_arctic_fan...br_10db_fv.html

 

Ewentualnie co innego polecacie ?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnosnie wyciszania HDD w serii BRAVO BIG Tower. W ogole z czego bierze sie ten hałas dysku ? Czy przenosi on drgania na obudowe ? (dysk i buda jak w podpisie). Jakie mozna zastosowac rozwiązania w mojej budzie zeby wyciszyc hdd ? I nie, wcale nie chce Scythe Quiet Drive za 120zl ;/ Nie ma czegos alternatywnego i skutecznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej budzie zeby wyciszyc hdd ? I nie, wcale nie chce Scythe Quiet Drive za 120zl ;/ Nie ma czegos alternatywnego i skutecznego ?

SQD nie wyciszy skutecznie dysku w Szefie! Wiem, bo mam jedno i drugie. Może "skrzynka bitumiczna" z mat i strego napędy CD jest skuteczniejsza? Ja tam nie jestem zadowolony ani z SQD ani z szefa w kwestii wyciszania wibracji HDD. Żeby pozbyć się wibracji to SQD trzeba umieścićna na jakiś gumach od gaci. Za kasę jaką zapłaciłem za szefa + SQD liczyłem na bardziej wyrafinowane rozwiązanie :mur: Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest faktem problem wibracji dysków w LBX (i innych z poprzecznym montażem), ale nie jest to niemożliwe do mocnego ograniczenie/wyeliminowania. Zwłaszcza jak sie ma tylko jeden dysk to nie będzie to problemem. Ja mam dla przykładu MATY BQT oraz zamontowałem dyski w dwóch najwyżsyzch zatokach, dzięki temu szyny, że są w tych miejscach najsztywniejsze i znacznie ograniczyło to problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest faktem problem wibracji dysków w LBX (i innych z poprzecznym montażem), ale nie jest to niemożliwe do mocnego ograniczenie/wyeliminowania. Zwłaszcza jak sie ma tylko jeden dysk to nie będzie to problemem. Ja mam dla przykładu MATY BQT oraz zamontowałem dyski w dwóch najwyżsyzch zatokach, dzięki temu szyny, że są w tych miejscach najsztywniejsze i znacznie ograniczyło to problem.

Dzisiaj to sprawdziłem i jestem zadowolony. Mam co prawda Smarta, który jest mniejszy, ale montaż dysków ten sam. Po przełożeniu dysku w najwyższą zatokę obudowa już tak nie wibruje i nie buczy. Mój dysk (Barracuda 160GB 10) był już chyba we wszystkich możliwych zatokach w tej obudowie, ale najlepiej jest właśnie w tej najwyższej. Przy okazji zauważyłem ciekawą rzecz, jeśli chodzi o wentylację. Najwięcej daje wentylator z tyłu obudowy (Arctic AF12025L, 1000RPM), który obniżył temperaturę procesora na boxowym coolerze o 8C. Boczne wentylatory (wiejące na grafę i procek) dają bardzo niewiele, chociaż to też zależy do chłodzenia - na boxie nawiew na procesor i chipset (max. kilkaset RPM, nie wiem dokładnie ile) dawał kilka stopni mniej na CPU i znacząco obniżał temperaturę chipsetu. Na Freezerze nie daje nic, wręcz pogarsza sytuację, bo w razie dużego obciążenia wentylator na Freezerze delikatnie przyśpiesza, a z nawiewem z obudowy cały czas pracuje na takich samych obrotach. Najbardziej zdziwiły mnie jednak wentylatory chłodzące dyski. Po odłączeniu obu dysk ma 30C, przedtem miał góra 2C mniej (wentyle też max. kilkaset RPM), czyli efekty słabe, chociaż to raczej z powodu niższej temperatury pokojowej u mnie - przez lato dysk miał ponad 40C bez nawiewu, a z nawiewem trochę ponad 30C. Czytałem gdzieś, że nie ma co przesadzać z ilością wentyli w budzie i to faktycznie prawda. Warto jednak to sprawdzić, chociażby po to, aby mieć trochę doświadczenia, a nie tylko sugerować sie wynikami testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wibracje od HDD sa naprawde w tej budzie tak denerwujace. Obecnie mam jakas padake Megabajta, komp chodzi 24/7 i wlasnie zastanawialem sie nad zakupem LBX. Dyski mam 3, wiec wolalbym zeby nie "grzechotaly". Ewentualnie moze jest jakas w miare tania metoda na wyciszenie HDD w tej budzie, ale nie chcialbym wydawac 200zl na bude i drugie tyle na wyciszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jak tak dalej pojdzie to wlasnie zrobie jakies obudowanie na hdd i poloze go luzem na dnie obudowy. W sumie obudowa nie jest tak czesto przemieszczana wiec moze tak sobie lezec. Cos trzeba wymyslic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wymyśliłem, ze przy duzej liczbie HDD to mozna pewien patent zastosować: kupić śrubę o długości ok 4 cali (szersza niz dysk), 2 szerokie podkładki i nakrętke i skrecajac ten zestaw miedzy 3 a 4 stanowiskiem dla HDD je usztywnić. Problemem jest tak naprawde mała sztywnosć tej klatki, ponieważ ma długość dla 6 HDDków i montaż bezśrubkowy, polegający na rozpieraniu szyn, a wiadomo, że jak rozpiera w jednym miejscu to w miejscu obok jest już za słaby scisk i są wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że zgubiłeś kluczyki i masz wszystko pozamykane. A co do zakupu, to można było tanio kupić bok z kluczykami, musisz szukać, bo nie sądzę żeby ktoś dorobił, to dość specyficzny kluczyk, podobny miałem do kłódki do roweru, tyle że bardziej był skomplikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz juz chyba nie dostane w PL panelu Sunbeam Lightbus, jestem zmuszony kupic cos innego.

Oto moi zawodnicy:

 

1) Zalman - http://www.mod-planet.com/modules/subjects...px/pict4598.jpg

 

2) Akasa - http://www.allegro.pl/item279103613__akasa..._promocja_.html

 

Pytanie krotkie, czy w Dragonie zatrzasne wrota , czy te pokretla za bardzo beda wystawac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz juz chyba nie dostane w PL panelu Sunbeam Lightbus, jestem zmuszony kupic cos innego.

Oto moi zawodnicy:

 

1) Zalman - http://www.mod-planet.com/modules/subjects...px/pict4598.jpg

 

2) Akasa - http://www.allegro.pl/item279103613__akasa..._promocja_.html

 

Pytanie krotkie, czy w Dragonie zatrzasne wrota , czy te pokretla za bardzo beda wystawac ?

Jeśli chodzi o panel Akasy to spokojnie zamkniesz drzwiczki. Sam posiadam ten panel i obudowe Bravo Big Tower i nie ma problemu z zamknięciem drzwiczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie gdzie dokupic lub dorobic kluczyki do Chieftec,moze ma ktos jeden na zbyciu?.Miałem 2 i znikły :sad:

Mam komplet na zbyciu. Przysłali mi kluczyki razem z budą która nie ma zamka. He, he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet na zbyciu. Przysłali mi kluczyki razem z budą która nie ma zamka. He, he

możesz mi jeden komplet pszysłac?(na mój koszt oczywiscie) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie posiadacze najlepszych bud na świecie :D Chcę sobie zrobić prezent na mikołaja i kupić SoundBlastera 2 ZS jakiegoś żeby się przyjemniej słuchało. I mam do was pytanko czy ktoś ma jakąś muzyczną kartę od Creativa i może mi powiedzieć czy pasuje wtyczka od frontpanelowego wyjścia na mikrofon / słuchawki? Bo wiem, że są z tym problemy czasem, jak się nie da wetknąć tej wtyczki do Creativa to chyba kupie coś innego, wszak pod choinką musi coś być :D w mody wtyczkowe bawić się nie będę - niech się firmy dostosowują do standardow a nie standardy do nich :D

 

Poniewaz juz chyba nie dostane w PL panelu Sunbeam Lightbus, jestem zmuszony kupic cos innego.

Oto moi zawodnicy:

 

1) Zalman - http://www.mod-planet.com/modules/subjects...px/pict4598.jpg

 

2) Akasa - http://www.allegro.pl/item279103613__akasa..._promocja_.html

 

Pytanie krotkie, czy w Dragonie zatrzasne wrota , czy te pokretla za bardzo beda wystawac ?

Mi się ten zalman strasznie podoba, czytałem gdzieś recke, te szczotkowane aluminium koloru szampan :D ahh, tylko ta przyjemność kosztuje prawie 2 stowki jak mnie pamięc nie myli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem posiadaczem obudowy Chieftec Dragon w wersji aluminium Dragon AX-01SL-D-U obudowa kupiona pare latek temu w Angeli, teraz juz nie robią tych wersji z aluminium, tak sie zastanawiam czy warto ją wymieniać na Chiefteca LBX-02B-B-B dlatego ze ma ona tylko miejsca na wiatraki 80mm (tylko proszę nie piszcie żebym wycinał wieksze otwory :) koszyki na dyski po zamontowaniu GF8800 GTX są nie do wyciągnięcia, dlatego myślę ze lepszym patentem na dyski jest ich umiejscowienie tak jak robi teraz chieftec.

 

Jak myślicie warto sprzedać tą aluminiową i brać stalowego LBX-a ?

 

A i jeszcze który obecnie model Chiefteców ma panel USB z przodu obudowy ? chodzi o midi tower

 

Tak to sie niestety wszystko gniecie w środku i obudowa jest krótsza od obecnych bo ma tylko 470mm głębokości

Dołączona grafika

 

Btw. ile mógłbym wołać za tego Chiefteca Dragona w wersji Alu :) ? obudowa jest w stanie idealnym jak nowa + okno równiez wersja alu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Chieftec Smart ma gniazda USB, Audio i FireWire z przodu obudowy. Nie wiem tylko, czy już ich nie wycofali, bo na stronie Chiefteca już ich nie ma, ale w sklepach jeszcze są. Tylko ma jedną wadę - porty z przodu obudowy są pod klapką. Klapka trzyma się na dwóch małych plastikowych kołeczkach - ja ułamałem oba, jeden przy użytkowaniu, a drugi przy wyciąganiu. Teraz mam metalowe, co widać na załączonym zdjęciu :) To jedyny feler, jakiego się doszukałem. Od innych Chiefteców rożni się tylko front panelem, reszta to samo.

 

post-107525-1197482039_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sporo osób narzeka, że w Szefach są problemy z wibracjami dysków i że niewiele da się z tym zrobić. Ja ostatnio przełożyłem dyski w zatoki 5.25", na Scythe Disk Stabilizer II. Jest znacznie ciszej, ale mimo tych gumowych przelotek wibracje nadal występują. Ale mam też trochę pecha, bo oba moje dyski są po prostu głośne i mocno się telepią. Wygląda to mniej więcej tak (buda oraz dyski):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko fajnie i ciszej, ale boli to ze trzeba tak wysoko kable prowadzic. Nie ma to jak sa na dole w koszyku gdzie nie ma takiej plątaniny. No ale cos kosztem czegos, pytanie tylko co jest dla kogos wazniejsze cisza/wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,szukam obudowy myślę ze chieftec będzie dobry.Tylko jaki?bo mam jedno głupie wymaganie,obudowa nie może być wyższa niż 49 cm :? cieszyłbym sie gdyby była dobra cyrkulacja powietrza,musi z chłodzić 2hdd i pomieścić GF8800GTX(na razie go nie posiadam ale jestem już blisko <_< )i taki mały ot(myślę ze nie ma powodu zakładać kolejnego nowego tematu)jakieś dobre chłodzenie do e6600 na płycie asus p5b deluxe :oops:

Edytowane przez Remix22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,szukam obudowy myślę ze chieftec będzie dobry.Tylko jaki?bo mam jedno głupie wymaganie,obudowa nie może być wyższa niż 49 cm :? cieszyłbym sie gdyby była dobra cyrkulacja powietrza,musi z chłodzić 2hdd i pomieścić GF8800GTX(na razie go nie posiadam ale jestem już blisko <_< )i taki mały ot(myślę ze nie ma powodu zakładać kolejnego nowego tematu)jakieś dobre chłodzenie do e6600 na płycie asus p5b deluxe :oops:

Chief Dragon ma 45 cm bez nóżek i szczerze polecam, powinieneś ładnie to upchać w środku

Co do chłodzenia - Scythe Mugen Cię zadowoli ?

 

I coś ode mnie :

Jedna sprawa , widzę, że taki problem miał już DziubekR1 . Kupiłem ostatnio za 5 zł na allegro od usera Madtech vel Miodek okno do mojego Dragona Srebrnego Medium i wszystko elegancko pasuje, ale nie domyka się cholera jedna, bo z tyłu siedzi Acutake 120mm, z którego zrezygnować (przynajmniej póki co) nie mogę. Czy próbował ktoś rozpieprzyć klamkę od bocznej ścianki ? Można przecież na stare, dobre śrubki przykręcić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chief Dragon ma 45 cm bez nóżek i szczerze polecam, powinieneś ładnie to upchać w środku

Co do chłodzenia - Scythe Mugen Cię zadowoli ?

 

I coś ode mnie :

Jedna sprawa , widzę, że taki problem miał już DziubekR1 . Kupiłem ostatnio za 5 zł na allegro od usera Madtech vel Miodek okno do mojego Dragona Srebrnego Medium i wszystko elegancko pasuje, ale nie domyka się cholera jedna, bo z tyłu siedzi Acutake 120mm, z którego zrezygnować (przynajmniej póki co) nie mogę. Czy próbował ktoś rozpieprzyć klamkę od bocznej ścianki ? Można przecież na stare, dobre śrubki przykręcić :]

 

co do obudowy to dzięki :) a o Scythe Mugen tez myślałem i potwierdziłeś mój wybór :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...