Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

I dyski są głośne w tych mocowaniach ?

 

Niestety u mnie tak :damage_wall:, obudowa wpada w rezonans, ale wystarczy polozyc cos cieszkiego na gorze i jest ok. Albo magnes neodymowy w srodku na blache gorna jak ktos juz pisal...

 

 

Pozatym obudowa super :)

 

To jest ten sam model co ja mam, tylko ja mam czarny front (mozna zmieniac)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budzie 3 x HDD i nic nie wibruje. Obudowa stoi na podlodze, wczesniej jak stala na stoliku to pojawialy sie dziwne problemy z brzeczeniem, jak sie okazalo wystarczylo domkniecie/docisniecie drzwiczek przedniego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos stycznosc z tym typem obudowy CH-05B-B ? jak jest z jakoscia wykonania wykonczen, a scislej rzecz biorac to chodzi mi o te siatki !? w cenie do 200zl nic z blacha 1mm nie znalazlem oprocz chieftec'ow.

Ja macałem ostatnio te budy. W kwestii jakości wszystko z nimi ok, tzn trzymają poziom innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi powidziec czy istnieje jakas obudowa z tego typu Chieftec LBX-01B-B-B (wiem ze jest multum podobnych ktore rozni sie tylko wygladem przodu i o nie wszystkie mi chodzi) ktora ma porty usb ukryte pod ta klapka na dole obudowy ???

 

i drugie pytanko ktore mocowanie dyskow w choefetecu jest lepsze te gdzie wkladamy je od siebe czy te w ktorym wkladamy dyski od lewej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi powidziec czy istnieje jakas obudowa z tego typu Chieftec LBX-01B-B-B (wiem ze jest multum podobnych ktore rozni sie tylko wygladem przodu i o nie wszystkie mi chodzi) ktora ma porty usb ukryte pod ta klapka na dole obudowy ???

http://www.chieftec.com/bx-02b-b-sl.html

http://www.chieftec.com/cx-01sl-sl-b.html

wydedukowano z fotek :)

a te zagadnienie z HDD tez mnie bardzo interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli HDD jest montowany bokiem, to łatwiej go wyjść, wcześniej miałem obudowę (nie Chiefteca), w której miałem zamontowane HDD (3 sztuki) standardowo i przy wyjmowaniu musiałem się nieźle nagimnastykować (przeszkadzał Zalman na chipsecie i pamięci). Chociaż zapewne w Chieftecach ze standardowym montowaniem HDD jest więcej miejsca, ale tu z kolei nie przechylisz twardziel w dół po odkręceniu śrubek jak w obudowach "no name". Ostatnio ktoś nawet proponował żeby w LBXie HDD zamontować przewodami do środka (niestety nie mam czasu/natchnienia żeby to wypróbować, ale myślę, że w ten sposób można rozwiązać problem plączących się kabli :)

 

PS: A tak poza tym to HDD montujesz i ma tam siedzieć :)

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.chieftec.com/bx-02b-b-sl.html

http://www.chieftec.com/cx-01sl-sl-b.html

wydedukowano z fotek :)

a te zagadnienie z HDD tez mnie bardzo interesuje...

 

chyba mnie ni ezrozumiales - czy oprocz portow z boku sa jakies obudowy ktore maja je jeszcze na dole za klapka, albo zamiast na boku na dole (oprocz aegis )

 

i interesuja mnie obudowy wlasnie takie jak w podanych przez ciebie linkach nie big tower nie jakies inne tylko wlasnie te (znczy sie te panel z przodu sie poprostu rozni w serii mesh itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mnie ni ezrozumiales - czy oprocz portow z boku sa jakies obudowy ktore maja je jeszcze na dole za klapka, albo zamiast na boku na dole (oprocz aegis )

wlasnie wydaje mi sie ze budy z powyzszych linkow maja na dole pod klapka porty usb/audio, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ja niestety musze byc pewien dzieki mimo wszystko :). Ktos inny wie ???

 

haaaaa no i chyba znalazlem ta obudowa bodajze ma porty z prozdu :D !

 

LCX-04B-B-A (model chyba wycofany ze srpzedarzy ale na magazynach jeszcze lezy)

 

teraz pytanie czy to jest ta obudowa

Dołączona grafika

czy tez ta ??

Dołączona grafika

 

 

jezeli to ta pierwsza to super

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pochwalić się swoim osiągnięciem :-) Pewnego pięknego dnia trochę krzywo podszedłem pod komputer i tak jakoś śmiesznie wyszło że się przewróciłem na otwarte drzwiczki mojego Chiefteca. Ucierpiał górny zawias mocujący drzwiczki. Jakoby moja obudowa nie kosztowała 50 zł, żal było ją wymienić. Ale bez tych drzwiczek jakoś łyso wyglądała, w ruch poszła wiertarka linijka i szlifierka kątowa :-) Mianowicie w mojej piwnicy znalazłem takiego fajnego czarnego gwoździa do drewna. Jednak 15 centymetrów to trochę za dużo i trzeba było gada uciąć tak na 2 centymetry. Szlifierka sobie z tym całkiem sprawnie poradziła. Następnie wymierzyłem odpowiedni otwór, wziąłem wiertarkę z odpowiednim wiertłem. Po chwili cieszyłem się w pełni sprawną obudową :)

post-162704-1219774993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i [gluteus maximus] jednak nie maja wejś z przodu no [ciach!]icy można dostac !!!!! >:(

Ja killka dni temu sprzedałem coś takiego: LCX - on ma właśnie klapkę na przodzie, można jeszcze dostać takie obudowy, tylko ich ceny nie zachęcają do kupna.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec Jumbo? Jeśli stawiasz serwer to może i fajne. Ale w domu tego nie wykorzystasz(chyba że postawisz 14 dyskową macierz raid :-) )

Lepiej kupić coś normalnego z wyjściami usb, dźwiękowymi i FireWire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony można dać chłodnice z drugiej dyski w SQD i regulatory. Buda jest IMO super rozwiązaniem jeśli chodzi o kibel w kompie. Az dziwne ze nikt jeszcze w niej nie zbudowal zadnego układu. Cena porównywalna do SIlverstone Temjin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow Chieftec'owcow ;-]. Chcialbym poprosic o rade bo chyba dojrzalem aby zakupic teraz Chiefa. Probowalem ogarnac ten temat ale jest tyle modeli, duzo tez jest juz nie produkowanych i jedynie sprzedawanych na Allegro...stad moja bezposrednia prosba o porade. Mam obecnie Thermaltake Mambo- coz, wybralem ja bo jakos wpadla mi w oko i rok temu kosztowala ok 200zl. Mam tez dwuletnia corke, ktora interesuje sie roznymi swiecacymi przyciskami i potrafi z szybkoscia karabinu maszynowego je przyciskac- stad obudowa z przednia klapa ;-]. Porosze o podpowiedz jaka mam wybrac obudowe Chiefa z pelnymi przednimi drzwiami do ok 250zl. Nie moze byc to big tower bo nie zmieszcze go nigdzie lecz jakac wieksza midi (longer?)...cos do wysokosci nie przekraczajacej 50 cm.(im mniej tym lepiej. Chodzi mi o bude maksymalnie ciezka/stabilna i cicha. Wazne tez jest aby na dole nie miala (lub miala demontowalne) koszykow na HDD, poniewaz na dnie bedzie lezec lub wisiec HDD w skrzynce Scythe (obecnie jest w gornej zatoce i jednak przenosi troche terkotania na calosc). Mysle,ze wieksza obudowa pomoze tez mi w ustabilizowaniu temperatur calosci. Wymiary Mambo (dla porownania) to:40/20/52cm. A może ktoś ma na sprzedaż jakąś używaną lecz w bardzo dobrym stanie taką budę? Dziekuje i pozdrawiam, Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi głównie o te przyciski to rozwiązaniem problemu może być zmiana sposobu w jaki one działają. Mianowicie po wciśnięciu powera pojawia się takie same okno jak po kliknięciu na czerwony przycisk "wyłącz komputer" w menu start (windows xp). Aby to zrobić:

Panel Sterowania(widok klasyczny)->opcje zasilania->zaawansowane. Tam będzie taki tekst: "kiedy w komputerze zostanie wciśnięty przycisk zasilania" i wybieramy zapytaj mnie co robić. W wypadkach ekstremalnych "nic nie rób". Z resetem nie wiem co zrobić, ale można go odłączyć od płyty głównej.

Natomiast jeśli zależy ci na nowej obudowie z klapką polecam to co mam w podpisie. niestety posiada ona sanki, ale jest bardzo stabilna, a drgania z dysków nie są przenoszone na resztę obudowy. No i posiada klapkę. Można kupić wersję bez zasilacza, taniej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...