Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wspomniany panel i oczywiscie da sie go zamontowac, mala uwaga trzeba go wcisnac w obudowe okolo 2mm . Jezeli montujemy go na rowno pokretla dotykaja drzwiczek - da sie je zamknac tylko czuc minimalny opor.

Kabelki sata sa nie obowiazkowe (chociaz sam posiadam) zreszta wielu osoba udalo upchnac kilka dyskow Ata (u mnie 2) a z takimi twardzielami to jest dopiero problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie walsnie przesiadlem z Dragona na P182 i powiem wam roznica nieporownywalna...

 

Niby to ciezkie ustrojstwo ale moj dvd takie Dragona bez problemu w drganie wprawial a P182 anie drgnie. Teraz sie zastanwiam po ile opylic takiego Dragona? Za 150 da rade? Na allegro potoanialy nowki cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rysę na topie budy, od miski plastikowej.

Da się to ładnie zamaskować?

I jakimi wiertłami nity załatwić?

Nity wiertłem 3mm do metalu, oczywiście wiercisz od strony gdzie w nicie jest dziurka a nie od tej spęczonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest problem. W moich Dragonie wtyczka "Power Led" jest 3 pinowa, a po wlozeniu pozostalych wtyczek na plycie, pozostaly tylko 2 piny wolne. Nie bylo by problemu, gdyby nie to, ze we wtyczce "Power Led" te dwa kable sa od siebie oddalone, a nie sa kolo siebie. Teraz poprostu srodkowa "dziura" jest pusta. Zebym mogl zamontowac na plycie Power Led, musze zielony kabel przelozyc do srodkowej "dziury", ale nie wiem jak to zrobic. Probowalem tak jak wyciagalem zawsze z Molexa, czyli przycisnalem troche i chcialem wyciagnac, ale nie dziala. Jak to zrobic Panowie, jak wymontowac ten zielony kabel, zeby przelozyc go na srodek ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myslalem, że się może jakkolwek walnoleś przy tym podłączaniu, ale manual i wszystko jasne...19strona... W życiu nie zwrociłem uwagi na te piny, ale nigdy też nie było z tym problemu. I nigdy nie widziałem takiej adnotacji jak w instrukcji od Twojej mobo... I mimo wszystko jakoś mam wrażenie chocby włąśnie po tej notce, że to właśnie 3pinowe power ledy są w większości mobo.

Sam bym zrobił tak, jak ci w instrukcji napisali, nożem środkowy pin uwal i będzie kompatybilne z 2 jak i 3 pin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wlasnie chce wyciagnac ten Pin 3 i wlozyc go w miejsce 2, ale za ch... sie go nie da wyciagnac, a przeciez nie uwale kabla, bo to troche lipne rozwiazanie :)

 

EDIT:

 

Ale przeciez srodkowego pina wogole nie ma, sa tylko w miejscu 1 i 3, wiec jak mam srodkowy nozem uwalic ? ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę moim Szefem. Dragon MIDI, takiego jeszcze na forum nie było :D

 

W środku:

A64 3500+ s939

1 GB DDR400 Kingston (dual channel)

ASUS A8R-MVP

GIGABYTE GF 7600 GS 256 DDR2

HDD 160 GB SATAII SEAGATE

HDD 40 GB ATA133 SEAGATE

PSU CHIEFTEC 350 W

DVD-RW LG

CHŁODZENIE CPU: AC FREEZER 64 PRO

FANDER FX 92

 

Obudowę mam od mniej więcej roku. Wypada raczej pozytywnie, chociaż w okolicy dysków jest dość ciasno i trudno prowadzić kable. Dyski chciałem włożyć na gumowych przelotkach w zatoki 5.25", ale na razie miejsce to wypełniają kable od PSU. Da się to zrealizować chyba dopiero po wymianie PSU na taki z odpinanymi kablami. W planach mam też wstawienie na boczną ściankę drugiego Fandera, bo grafa się dość mocno grzeje, do 85 st w stresie ;p

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez crystal_logic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziubek: Ten metalowy styk siedzi w plastiku na zatrzask. Przyjrzyj sie to bedziesz wiedzial jak otworzyc. zatrzask odciągasz np. igłą i mozesz wtedy spokojnie wyciągnąć kabelek ze stykiem z tej plastikowej kostki. Sprawa jest naprawdę prosta jak budowa cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wlasnie chce wyciagnac ten Pin 3 i wlozyc go w miejsce 2, ale za ch... sie go nie da wyciagnac, a przeciez nie uwale kabla, bo to troche lipne rozwiazanie :)

 

EDIT:

 

Ale przeciez srodkowego pina wogole nie ma, sa tylko w miejscu 1 i 3, wiec jak mam srodkowy nozem uwalic ? ;)

Bez problemu można wyjąć pin i go przełożyć, wystarczy docisnąć od góry jakąś igłą ten dzyndzel co powstrzymuje pin przed wysunięciem.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do 85 st w stresie ;p"

 

CO?!

Ja na wersji 512 mam o wiele mniejsze temperatury.

Glacial Tech GT-F1 załatwi sprawę i będzie karta miała lżej:)

A co to za zdziwienie? Tyle karta ma, jest chłodzona fabrycznym radiatorem. Producent tak wymyślił, ergo tak musi być. Nie mam żadnych artefaktów na ekranie, wszystko chodzi stabilnie.

 

Karcie lżej? A niech się grzeje dziadostwo, i tak nie podkręcam jej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy w Chieftec'u LBX można ten koszyk od dysków zamontować odwrócony o 90* tak aby dysk był wzdłuż obudowy a nie poprzecznie? Możnaby wtedy zamontować wentylator 120mm z przodu. Tylko czy to poprawi temperaturę w obudowie w porównaniu do tego co jest? Jest sens zabawy?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z osób posiadających obudowę Chieftec Bravo LBX-01B-B-SL może mi powiedzieć czy bez problemu zmieści się do niej karta graficzna 8800 GTX lub Ultra oraz płyta główna Gigabyte GA-P35C-DS3R a na niej chłodzenie do procka Thermalright Ultra-120 eXtreme + Fander 120 mm (chodzi mi o to czy odległość od zasilacza jest wystarczająca by zamontować ten cooler). A może lepiej kupić Antca P182? Lecz mam te same pytanie co przy obudowie Chiefteca. Czy zmieści się do niej bez problemu GF Ultra? Zakładam że skoro w P182 zasilacz jest montowany na dole to zmieści się do niej cooler na procek o którym pisałem kilka linijek wyżej?

Edytowane przez Dyrektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien zamknąć sie na styk lub minimalnie trzeba będzie cofnąć panel zalmana. Przecież i tak nie zamontuje sie go na srubkach do montażu bezśrubkowego jak normalny napędy (zatrzask z tyłu). Najlepiej do jego montażu jest użyć dużych szybkośrubek, chyba gwint i wielkość sie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widze że jeżeli kupie ta obudowe

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=1&cat2=

i potem kupię do tej obudowy okno

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=2&cat2=

to bede musial zrezygnowac z jednego wentylatora na bocznej ściance(oknie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Chiefa LBX-01B-B-B i chciałem się podzielić ciekawą obserwacją na jej temat.

Jakiś czas temu postanowiłem apgrejdować kompa i niestety, m.in. z braku czasu, musiałem zrezygnować z chłodzenia wodnego, które świetnie się sprawowało przez ponad 3 lata. Nowy zestaw chłodzę tradycyjnymi metodami. Oprócz boxowego wiatraka na procku (grafa chłodzi się pasywnie), póki co mam tylko 120-tkę Arctic Cooling 12L, która chwilowo zasuwa na pełnych 1500RPM na tylnej ścianie budy. Wszystko było genialnie, dopóki nie zamknąłem obudowy tym śmiesznym wihajstrem na bocznej ściance...

Okazuje się, że "supercicha" konstrukcja AC zbiera sporo powietrza z boków wentylatora (tradycyjnie zabudowane wiatraki siłą rzeczy ciągną tylko "z przodu"), co powoduje, zajedwabiście irytujący szum, powstający w mechanizmie "klamki" zamykającej boczny panel...

Jeszcze nie opatentowałem rozwiązania, ale rozważam przykrycie czymś owego mechanizmu, w ostateczności wymianę wiatraka na taki o tradycyjnej konstrukcji. Przypuszczam, że może też pomóc spowolnienie wiatraka, ale to się okaże w ciągu najbliższych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera mój cały mozolnie układany plan legł w gruzach,bo zorientowałem sie że w tej obudowie

http://www.znak.pl/index.php?cid=279&s...BA01BBB+bez+zas

z tym panelem

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,43630/

nie zamknę dzwiczek?! :cry: Czy sie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...