Skocz do zawartości
muciek

Scrappy Unit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Projekt powstawał od dłuższego czasu w wolnych chwilach, kiedy mogłem cos porobić. Głównym założeniem było zbudować ładnego, małego i taniego, mrozka na procki przeciętnego Polaka. Powstał z agregatu francuskiej firmy Lunite Hermetique, który w czasie, gdy go kupiłem był w opłakanym stanie (wizualnym) a technicznie sprawny. Obejrzeć go można tu:

 

KLIK

 

Kompresor Lunite 1/5HP 7,55ccm zalany nowym olejem mineralnym.

Skraplacz Z agregatu przerobiony na "wlot na górze, wylot na dole" ;)

Wentylator oryginalny, odnowiony, stosukowo cichy.

Ssąca 30cm węza stalowego i mały odcinek 8mm miedziane.

Parownik Pinowiec (około 100 pinów).

Zawór rozprężny Około 240-230cm kapilary 0,8mm.

Inne Czynnik chłodniczy R402a, multizapinka, desuperheater.

 

Jutro nabijanie, a na dniach izolacja i kalibracja układu pod obciążeniem.

A teraz fotki ;D

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mucia, gdyby nie narzedzia potrzebne do zbudowania fc, to ten junit wyszedl chyba taniej jak proste wc :D

zgadłes! :D

Za za cały agregat dałem właścicielowi restauracji 20zł, nie wnikajmy w szczegóły ;)

Po prostu nie chce topicu na 3 strony z dywagacjami na temat ceny, ot co :)

 

Co do desupka, 50cm rurki 6mm zawiniętej na rurze od odkurzacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To [misiaczek] [misiaczek]o jakieś a nie r402 :/

Wybacz, jeżeli to ma -27,5 bez izolacji na 0bar na ssaniu to nie sadze aby to był 402 który przy tym cisnieniu paruje -49*C. Max jakie mi sie na tym syfie udało osiagnac to -30,5*C co mnie nie zadowala. Ciekaw jak ma sie olej :huh:

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To [misiaczek] [misiaczek]o jakieś a nie r402 :/

Wybacz, jeżeli to ma -27,5 bez izolacji na 0bar na ssaniu to nie sadze aby to był 402 który przy tym cisnieniu paruje -49*C. Max jakie mi sie na tym syfie udało osiagnac to -30,5*C co mnie nie zadowala. Ciekaw jak ma sie olej :huh:

Zaizolowałeś czujke nie ? ; ]

Bo mnie tak rypało jak nie poizolowałem czujki i myślałem że r507 od piotresa jest nie teges, a jest jak najbardziej teges :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że usunąłem ssąca, kape, filtr i evap. Montuje cpeva, chillego, nowego filtera i lepszy gaz. Będzie chłodzic, zmusze go do tego. Konstrukcja parownika jest do [gluteus maximus], mało freonu sie w nim rozpreza, kape przedłuzyłem i chyba zalałem ją brązem. Zatkała sie i wielka klapa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...