Skocz do zawartości
HucK

Wykres Cena/możliwości Kart Graficznych V0.9.9

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu miałem trochę czasu, więc wpadłem na pomysł zrobienia wykresu, który obrazuje, jak możliwości kart graficznych rosną razem z ceną. Jest on w załączniku

 

Jak widzicie na wykresie wyszczególniłem karty godne uwagi, nie warte uwagi oraz te które wyszły z produkcji.

Jak widać najlepszy stosunek cena/możliwości mają karty za 400zł, lub 500zł.

 

EDIT (4.08.06): Zamieściłem nową wersję mojego wykresu, poprawioną o wasze rady.

EDIT2 (4.08.06): Dodałem (na wasze życzenie) wykres wydajności kart w 3d marku 05, jak widać nie naniosłem na niego kart z serii GF FX, ponieważ ciężko było znaleźć wyniki tych kart bez OC.

EDIT3 (5.11.06): Nowa wersja wykresu 3d mark 03

EDIT4 (5.11.06): Ulepszyłem jakość wykresu, bo był troche nieczytelny

EDIT5 (3.12.06): Nowa wersja wykresu 3d mark 05 (dodane nowe karty i zmienione ceny)

post-17995-1162757611_thumb.jpg

post-17995-1165261342_thumb.jpg

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

od 7800gt powinna byc imo ta najwyzsza polka i najbardziej oplacalnymi kartami na rynku jest gf7900gt

Edytowane przez hose27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Podoba mi sie ten wykres, pozwoliłem sobie już wkleić link z nim do tematu o grafikach. Gratulacje i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy 6800gs robi 9tyś w 3dmarku 2003 , robi 12tyś popraw to bo będę musiał cie zlikwidować :-P

Dzięki za radę, rzeczywiście pomyliłem sie, poprawię to wkrótce, tylko "wychwycimy" jeszcze inne błędy. Musze poprawic wszystkie karty z przedziału 9k pkt

 

EDIT: Jeśli temat się przyjmie to zrobię takie coś z procesorami i innymi częściami

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 7600GT to chyba robi na dzien dobry 13k (sprawdze) w 03 na starcie i nie kosztuje 7xx tylko bez problemu można dostac je za 600 :wink:

 

jakim ?

A takim że dla jednego 7900Gt to mało a drugiemu 7300gs w zupełności wystarczy a przy swojej cenie bedzie dla niego najlepszym wyborem - chyba proste :) Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak samo z 7600 GS z zalmanem jest na rowni z 7300 GT. I przedzialy np do 15k przedzial sredni do powiedzmy np 20k wysoki a ponad 20k najwyzszy ;]

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takim że dla jednego 7900Gt to mało a drugiemu 7300gs w zupełności wystarczy a przy swojej cenie bedzie dla niego najlepszym wyborem - chyba proste :)

a może jednak w tej cenie lepiej wziąć dwukrotnie ( i więcej ) wydajniejszego 66 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jednak w tej cenie lepiej wziąć dwukrotnie ( i więcej ) wydajniejszego 66 ?

Dwukrotnie?

Te karty są praktycznie tak samo szybkie.

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie?

Te karty są praktycznie tak samo szybkie.

radze się dokształcić w kwestii gf73gs
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
temat ma 17 stron ale warto przeczytać pierwszych 7 - bywa zabawnie :]
Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fajne ale mogł bys w sumie zmienic kolory bo w połaczeniu z tymi czcionkami dosc skutecznie mecza wzrok ;)

Brak radeona x1600xt czy zle widze ? ;) Rozumiem ze nie sa zbyt opłacalne w kupnie dlatego ich nie uwzgledniłes? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem karty agp i pci-express powinny być rozdzielone na dwa oddzielne wykresy , może powinny być dodane wersje 128mb i 256 , 512mb - jest wiele kart , które mają różne pamięci zarówno jeżeli chodzi o szybkość jak i rozmiar

karta - karcie nierówna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo sama idea ustawiania kart według marka 03 nie jest najszczęśliwsza co chociażby widać po 73 gs - niby to samo co 66 w marku :mrgreen: a w rzeczywistości :wisielec:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
co sugeruje od dawna ale autor (@) tego dziełka mnie olewa

 

tu:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=299&...ctr_str_numer=6

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=299&...ctr_str_numer=5

73gs po OC jak najbardziej dorównuje 66 bez OC - brafo a 66 sie wcale nie kręci Oo <-= kto by kręcił taką kartę no kto!?!? :D

 

pomijając fakt ze ten artykuł wygląda na sponsorowany bo kto przy zdrowych zmysłach i wynikach takich jakie otrzymał polecał by to guffno i jeszcze dawał jakieś znaczki temu guffnu ?

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d marka 03 wybrałem temu, bo starsze karty (GF4) nie przechodzą 05, nie mówiąc już od 06. 3d mak 03 jest stosowany także do testowania nowszych kart, więc nie miałem problemów ze znalezieniem wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d marka 03 wybrałem temu, bo starsze karty (GF4) nie przechodzą 05

Starsze karty mogles imho pominac. Roznica w cenie miedzy nimi jest tak niewielka ze grafy pokroju 6200 i wyzej sa dostepne praktycznie wszystkim. Jezeli ktos szuka karty, tylko zeby byla, do biora to znajomosc jej wydajnosci jest mu zbedna.

 

Mark 05 jednak jest bardziej miarodajny.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tabelce z markiem 05 73gs zajął należyte mu miejsce tzn jako karta dla gracza nie warta uwagi ( na zielono ) natomiast w tabelce z markiem 03 ten sam 73 gs dalej jest warty uwagi ( na brązowo ) :blink: - teraz musisz coś zmienić bo przeczyłbys sobie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tup nóżką :blink: bo się przestraszę :-P

mark03 nie = stare gry, mark to syntetyk ( jakie stare gry? -far cry :razz:)

wobec tego co mówisz warte uwagi są również wszyskie "wyższe" FX do 5900 włącznie one lecą nawet do 7K w marku 03 ( na lekko stweakowanych ale zupełnie oficjalnych sterownikach ) - czyż sytuacja z obiema (73gs i fx59 ) tymi kartami nie jest analogiczna ? a jakoś nie polecasz fx-a :wink:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres nie pokazuje co kupić, tylko mniej więcej wydajność kart. Zrobiłem go, aby uniknąć tematów: mam xxxxpkt w 3d marku 03 czy na mój sprzęt to ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ OK :!: to przecież Twój wykres :wink: - papier wszystko przyjmie :razz: spokojnie :?

 

Rób jak zechcesz moim zdaniem twoja argumentacja nie trzyma sie kupy, wygląda to tak jakbyś koniecznie chciał udowodnić że jeżeli kogoś nie stać na gf 73gt to i tak musi mieć gf 7 ! - a wcale tak nie jest

Dla mnie jezeli cos jest warte polecenia to jest warte polecenia a nie warte polecenia w perspektywie 3dmark 03 :blink:

 

Zajrzyj jeszcze tutaj: KLIK i przeczytaj do jakich wniosków doszedł autor, wyciagnij swoje i zaznacz sobie tego gf73gs jak sobie życzysz :D ja swoje wiem i paru innych ludzi też wie ...

 

edit: literówka :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...