Skocz do zawartości
rados

Jaką Piłkę Do Kosza (streetball-u) Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką piłkę do koszykówki, a raczej streetball-u według Was wybrać? NIKE LEBRON czy NIKE 500, a może jeszcze inną? Czy czymś różnią się te dwie piłki oprócz wyglądu? W kosza nie grywam nadzwyczaj często (mniej więcej raz w tygodniu), jednakże chciałem sobie fundnąć jakąś niezbyt drogą piłkę (z przedziału cenowego od 30 PLN do 80 PLN). Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że raczej zbyt często nie gram (czasem częściej czyli raz w tygodniu – czasem rzadziej: raz w miesiącu). Nie chce bulić kupę siana za piłkę, którą tylko czasem pogram, a jak jakiś dres mi zakosi czy wykopie na dach budynku przy boisku to będę rozpaczał, bo kasiasty nie jestem :F. Poza tym nie jestem jakimś pro streetbalerem (właściwie to nazwałem streetbalem, bo gramy z kolegami w koszykówkę nie stosując się, aż tak skrupulatnie do zasad czasami próbując się popisać) – dopiero zaczynam więc moim skromnym zdaniem nie potrzebuję jakiejś super wypasionej piłki za 250 PLN.

 

BTW: znacie jakąś stronę z poradami, moves, itp. dla bardzo początkujących :P

Edytowane przez rados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lebron i 500 to jedna gumowa tandeta, grałem obiema, więc wiem. Ale jak grasz raz na miesiąc to nawet supermarketówa za 10zł będzie dobra.

 

Osobiście mam i polecam Spalding Official Outdoor, katowana codziennie od marca (beton, piasek, szkło) i tylko napisy się wytarły.

 

Ale jak mówię, jesli grasz raz na miesiąc to kup sobie 500 i będziesz zadowolony, jak chcesz coś lepszego to szukaj piłki ze skóry kompozytowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może weźmiecie mnie za heretyka ale miałem okazję testować taką piłkę jak polecacie należącą do mojego kolegi (niestety nie wiem czy oryginał :P). Wydaje mi się, że gumowe piłki lepiej kleją się do dłoni i „normalniej” się odbijają przeciwieństwie do skórzanych, które IMHO odbijają się za mocno i są trochę za twarde. A jak jest z wytrzymałością (to, że skórzane są najmocniejsze już wiem) , czy nike 500 da radę? Ma szansę przetrwać na jakimś szkle czy też pęknie z hukiem jak sprzęt z super marketu? Dużo się różni nike LEBRON od nike 500 i od nieoryginalnych piłek?

P.S. Proszę nie czytajcie wybiórczo - miałem na myśli, że gram z różną częstotliwością, a nie, że tylko raz w m-cu. To oczywiste, że np. w m-cach zimowych w ogóle nie gram a w wakacje prawie codziennie. W roku szkolnym również nie ma zbyt wiele czasu – chcę mieć w miarę przyzwoitą średnią :P. Mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że tak się rozpisałem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje ci się. Skórzane piłki lepiej się kleją, chyba że się zapiaszczą. Po jakimś czasie, jak się zetrą (a Spalding ze skóry po pół roku będzie w takim stanie jak 500 po 2 tygodniach) to w ogóle nie ma porównania - gumowe są gładkie i nie do złapania, a skórzane mają taki "meszek" i dalej można grać. No i na pewno skórzane odbijają się przy takiej samej twardości słabiej niż gumowe. Jeśli chodzi o precyzję, to na pewno też są lepsze, bo Nike po jakimś czasie mają tendencję do "wariowania".

 

Nike lebron IMHO nie różni się niczym od Nike 500, oprócz napisu. To zwykła gumówka. Zakładając że z supermartketu wytrzyma powiedzmy 2 miechy, to Nike powinna wytrzymać 4-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z kumplami jakąś nawet za 35 zł najkacza. Kiszka, ale kolega nie jest za bogaty, więc dla niego wszystko dobre. Tą gumówką gramy dopiero jakieś 2 tygodnie praktycznie dzień w dzień, ale jeszcze się tak strasznie nie rozwaliła. poczekamy, zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee panowie jak gała do kosza to coś old scholl'owego :D

http://allegro.pl/item122067297_pilka_spal...all_karton.html

 

http://allegro.pl/item122067341_pilka_spal...w_kartonie.html

 

http://allegro.pl/item121620870_orginal_pi...ylko_tutaj.html

 

ja mam aktualnie Nike 500 ale to tylko dlatego, że kupiłem ją we włoszech za 5euro hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam officjal spalding street ,czyli teoretycznie najlepszą gałę na streeta ,guma utwardzana itp,2 miechy ostro po 2 godze dziennie -asfalt -po miechu już bylo słabo grać (wytarcie)teraz już kicha , ale przyznam że niestarta to najlepsza gała z jaka się spotkałem (lepsza od wyższych modeli z kompozytów i skóry,spaldingów,nikaczów, kipst jakimi grałem ),kontrola kozioł bez jakichkolwiek odchyłek(nie czuć że to guma ) trening isiah thomasa najprzyjemniej na niej się robiło ,genialne wyczucie przy rzucaniu ,jak ktoś gra na jakichś tartanach,gumowanych itp polecam ,asfalt ,niestety z bólem serca -nie ma sensu,

teraz w sumie musze obadać to co mi zostało -jak sprawują się reeboki ???

wytrzymałość +kozioł ??

bedę wdzięczny za odp

edit:oczywiście na asflt

Edytowane przez darch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...