Skocz do zawartości
narcyz

Dobra Drukarka Atramentowa Do ~350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje kupić nową drukarkę po tym jak padł mi Epson C45. Przy poprzednim zakupie chciałem wydać jak najmniej i mi się to udało, jednak teraz żałuję, więc nie zaszkodzi zaczerpnąć opinii osób, które mają większe pojęcie na ten temat.

W większości drukuje tekst, jednak zdaży mi się czasem wydrukować coś w kolorze. Zależy mi na tym, żeby drukarka była tania w późniejszej eksploatacji. Dobrze by było, gdyby dało się używać w niej zamienników, zamiast dolewać tusze.

Ze wstępnych informacji jakie wyczytałem zwróciłem uwagę na Canona Pixma iP1500, który jest bardzo chwalony. Czy nie warto dopłacić do iP2000 lub iP4200? W przypadku oferty HP nie znalazłem już nic co by było tak jednogłośnie polecane. Innych firm niż Canon i HP nie biorę pod uwagę.

 

Czy używająć nieoryginalnych pojemników z tuszami trace gwarancję?

 

Będe wdzięczny za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam,

narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jeżeli drukujesz w kolorze sporadycznie to na prawdę poleciłbym laserówkę HP 1020. Koszty w tym momencie spadają tak bardzo że rekompensują brak koloru. Jak będziesz bardzo potrzebował coś w kolorze to drukniesz raz po raz u kumpla czy w pracy, a w domu bedziesz mógł machać B/W za pół-darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej aż tak sporadycznie, żeby rezygnować z koloru. A nie lubie się prosić innych o tego typu pomoc, bo niby pomagają ale ja się głupio czuje o to prosząc. Ostatnie 2 tygodnie już tak koczowałem, ale się zdenerwowałem i teraz chce jak najszybciej kupić drukarkę.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz :| Przeczytaj od czego jest dzial "Co kupic" i o co tu pytamy :|

* Procesory

* Płyty główne

* RAM

* Karty graficzne

* Gotowe zestawy

Ja tu nie widze drukarek :| Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tez polecam Canona Pixme, co prawda mam model pixma 2000 ale jestem z niej bardzo zadowolony. Drukuje szybko, tusze zastepcze sa po 8 zl, i do jakosci tez nei moge sie doczepic, na papierze fotograficznym zdjecia wychodza jak od fotografa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić Canona IP4200. Mam taką drukareczkę i jestem bardzo zadowolony. Jak to bywa u Canona, koszty eksploatacji nie są duże. Dla mnie również jej plusem jest bardzo cicha praca podczas druku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po cenach urządzeń wielofunkcyjnych można by spokojnie kupić takie coś do 350zł mające bardziej uniwersalne zastosowanie niż sam druk.

Tylko czy w tej cenie można dostać coś dobrego i trwałego? Bo znalazłem kilka opinii, gdzie część osób twierdzi, że te kombajny są bardzo awaryjnymi urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz mieć również dobre urządzenie wielofunkcyjne, mianowicie HP PSC 1510. Trzeba powiedzieć, że dość przyzwoita maszyna. Niestety, materiały eksploatacyjne są droższe niż w przypadku Canona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzę nieco temat, bo mam podobny dylemat. Pixma 1500 albo 2200. Czyli jedno pytanie, jak to jest z zapychaniem się dysz ? Nigdy nie używałem drukarki atramentowej, zawsze tylko laser. Teraz chcę koloru i to taaaaaaanio. Więc czy zapychanie się dysz jest aż tak wielkim zagrożeniem w iP1500 jak straszą w necie ? Bo jeśli tak albo jeśli trzeba się z tym cackać nie wiadomo ile aby nic się nie stało, to nic mi po tuszach za 6-8 złotych.....

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Złodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...