Skocz do zawartości
winiar316

HP DV8000 vs Acer 5672

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To moj pierwszy post tutaj wiec pozdrawiam wszystkich forumowiczow:) Wracam z USA i musze kupic sobie notebooka. Dysponujac kasa do max. 1200$ i kilkoma wymaganiami (w miare dobra karta graf., bluetooth) wybor ograniczyl sie do:

HP dv8000

Processor Intel® Core Duo processor T2050 (1.60 GHz)

Display 17.0" WXGA+ BrightView Widescreen (1440x900)

Graphics Card 256MB NVIDIA® GeForce® Go 7600

Networking Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network w/Bluetooth

Hard Drive 80GB 5400Rpm

cena calkowita - 1150$

itd.

oraz:

Acer 5672Wlmi

Intel Core Duo T2300

15.4" WXGA

Ati Radeon x1600 128mb

Hard Drive 120GB

itd.

cena calkowita - 1100$

I tutaj mam dylemat poiewaz: zalezy mi na mobilnosci (czesto przesiaduje w bibliotekach i na uczleni) a 17" to kobyla jest niestety:/ ale do 15.4" hp nie daja 7600 wiec odpada. Natomiast Acer to jednak nie ta liga co HP. Pytanie: Czy x1600 128mb bedzie na tyle szybszy od go7600 256mb ze oplaca sie brac Acera zamiast HP? Przyznam, ze zalezy mi na szybkosci w grach bo nie kupie stacjonarnego kompa przez najblizszy rok na pewno i zalezy mi tez na mobilnosci (a mialem przez pare dni 17" HP i trzeba przyznac, ze co jak co, ale mobilny to on nie jest :) - to sa plusy dla Acera (plus jest tanszy o 50$). Jesli chodzi o HP - plusy to wykonanie(super) i chyba mniejsza awaryjnosc no i lepszy serwis w Polsce (zreszta nie wiem jeszcze jak to jest z gwarancja na lapa kupionego w USA wiec troche sie moze pozmieniac:/) W kazdym razie, bede wdzieczny za wszelkie sugestie i opinie, rowniez te subiektywne. Mam jeszcze troszke czasu zeby wybrac, ale jak wszyscy wiedza nie jest to latwa decyzja:/ Problem dotyczy glownie wydajnosci kart graf. - oczywiscie przegladalem specyfikacje i testy, ale chcialbym tez poznac opinie uzytkowikow bo to zrodlo jest nie do przecenienia.

 

pozdr Przemek Winiarski

Edytowane przez winiar316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko : karta graficzna nie powinna byc tutaj wyznacznikiem, bo obie (mimo roznicy w posiadanej pamieci) beda prezentowac podobny poziom. Tak wiec jesli zalezy Ci na mobilnosci to (kurde, nie wiem czy mi to przejdzie przez gardlo) - bierz Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko : karta graficzna nie powinna byc tutaj wyznacznikiem, bo obie (mimo roznicy w posiadanej pamieci) beda prezentowac podobny poziom. Tak wiec jesli zalezy Ci na mobilnosci to (kurde, nie wiem czy mi to przejdzie przez gardlo) - bierz Acera.

 

obczaj sobie hp nc8430 =] zbieram wlasnie hajs na niego. http://www.pricegrabber.com/search_attrib....p+8430&rd=1 coprawda sensowna wersja wychodzi minimalnie drozej jak 1200$ ale jesli masz sie pchac w acera to lepiej sprubuj dolorzyc jak nie da rady to trudno. a nie ma w staanach acera 5652 wlmi?? tosamo co 5672 ale na x1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przetasowania w wyborze - okazalo sie ze Inernational Warranty w Acerze nie bedzie dzialala w Polsce wiec lipa troche, przemawia to na korzysc HP, tam jeszcze nie sprawdzalem gwarancji worldwide (ciekawe czy maja w ogole), ale przynajmnej mniejsza szansa, ze sie popsuje:/ a szkoda bo juz mialem kupic Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hp jesli kupujesz jako osoba prywatna to wysylasz fax do hp z czyms tam a oni odsylaja ci certufikat world wide warranty z przedlurzeniem gwarancjii do 2 lat bo na firmy jest tylko rok i wtedy jest no problem... a przynajmniej wwszystkie info o tym byly na forum ja tylk oprzepisuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię ATi i zawsze preferowalem nad nvidię ale - co jak co ale X1600 imho chowa się przy GF7600 (4potoki vs 12 i nie tylko) z drugiej strony wykonanie HP na pewno zdecydowanie będzie lepsza niż Acer. Tylko te 17cali...

Spróbuj porozglądać się jeszcze za innymi modelami - może coś utrafisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale X1600 imho chowa się przy GF7600 (4potoki vs 12 i nie tylko)

WTF?! :blink: Orientujesz sie w ogole w wydajnosci tych kart?! Poza tym GF ma chyba 8 a nie 12 <_< Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie wydaje mi się aby x1600 był szybszy od gf 7600.

 

Co do potoków (prawdziwych czyli ROP): (racja - 7600 ma 8 potoków)

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1127

 

cyt: (potoki)

"Trzeba też pamiętać o jednej rzeczy – producent raczej nie ma interesu w tym, by przekonywać swoich klientów, że układ jest gorszy niż w rzeczywistości jest. Jaki nVidia miałaby mieć interes w tym, by mówić na przykład, że G73 posiada 8 ROPów, podczas gdy w rzeczywistości byłoby ich 12. Z tego też powodu uznajemy, że zarówno w NV42, jak i w G73 mamy do czynienia z 8 jednostkami ROP."

 

cyt:(wydajnosc gf7600gs względem x1600pro) (ceny juz lekko nieaktualne)

" Posiadając taką wiedzę możemy jednoznacznie stwierdzić, że GF 7600 GS w cenie (nieco ponad 500 złotych) jest bardzo dobrą kartą i jest wart, kwoty jaką za nią wołają! Radeon X1600 PRO nawet w wersji Golden może się schować do pudełka, bo przegrywa niemal każdą batalię, a do tego wciąż nie jest różowo jeśli chodzi o sterowniki ATI Catalyst."

 

 

ergo:

 

GF7600 - 12 jednostek cieniowania pikseli , 8 potoków (ROP)

 

X1600 - 12 jednostek cieniowania pikseli, 4 potoki (ROP)

 

 

nie mam zamiaru wszczynac tu batali sprżetowych :), ale mimo wszystko panowie gf7600 jest jednak wydajniejszy...

 

pozdro

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ale co ty mi tutaj porownujesz?! Przeciez to nie sa karty desktopowe tylko ich laptopowe odpowiedniki, mobilne wersje tych kart graficznych sa praktycznie takie same (4200 vs 3900 w 3dm05, i 2200 vs 2300 w 3dm06 odpowiednio dla ATI i nVidii). W grach nie ma szans raczej tych roznic zobaczyc, trzeba sie kierowac preferencjami, ewentualnie tym jakie dana karta ma efekty ktorych druga nie ma (dla przykladu Radeony maja mozliwosc wyswietlania HDR+AA jednoczesnie podczas gdy GF musi sie zdecydowac : albo HDR albo AA). Takze mowienie ze X1600 sie chowa przy GF7600 jest bledne, karty sa identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer juz odpadl z powodu gwarancji a raczej jej braku (jakby ktos chcial to moge wkleic pare maili od Acer Polska, ale chyba temat juz jest dobrze opisany). Co do innych: Toshiby przy takiej konfiguracji sa drozsze, Asusy tez drogie. Dell - nie wkladaja tam go7600 tylko go 7400 albo juz wyzej 7900 bodajze wiec nie bardzo bo albo tanio i slabo albo drogo:/ Co do innych firm to rozgladalem sie po roznych sklepach int. (jak newegg.com czy zoomfly.com) i nic ciekawego nie znalazlem w takiej cenie. Aha, na korzysc HP przemawia to, ze HP daje na dv8000 Gwarancje miedzynarodowa. Pewnie juz bylo, ale moze komus sie przyda:

Mail od HP USA:

Dear Przemyslaw Winiarski:

 

Thank you for contacting Hewlett-Packard.

 

The HP Pavilion dv8000 series notebook PC has a Global Warranty. If you

buy the product in Country A and the product breaks in Country B, you

should first contact any HP Customer Support Center. Support phone

numbers are listed in your user's guide. You will be entitled to the

standard level of warranty available in Country B, providing HP markets

that product in Country B and/or has a support presence in Country B.

If HP does not market your product and/or have a support presence in

Country B, then the product will need to be moved to the closest country

where HP does have a support presence. When HP does not have a support

presence in the country of use, all actions and costs required to gain

warranty services are the responsibility of the customer.

 

Rozumiem, ze w Polsce jest serwis Hp i nie bedzie problemu. Tylko nie wiem czy nie trzeba zarejestrowac go jakos (lapa) czy cos najpierw.

 

Z drugiej jednak strony jeszcze go nie kupilem wiec jesli ktos bedzie mial ciekawe linki z propozycjami to bardzo chetnie zobacze bo wcale nie jestem jakos zapatrzony w HP.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

tez jestem w chwili obecnej w Stanach i rowniez rozwazam zakup tego acera 5672. Tylko ze nie widzialem wersji z X1600! Jest tylko wersja z X1400 i to jest duza roznica jak dla mnie. Druga sprawa, ze gwarancja jest miedzynarodowa i ja przyjmuja w Polsce, poniewaz znajomy wyslal do serwisu w laptopa zakupionego w Stanach i wszystko naprawiono bez zadnych problemow. Co do jakosci wykonannia to ten HP jest duzo lepszy od Acera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do tego acera :

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16834115246

 

A co do gwarancji miedzynarodowej Acera to :

 

Moja wymiana maili z Acer Polska zakonczyla sie tak :

 

Witam

 

Decyzję o przyjęciu notebooka do naprawy podejmuje nasze Centrum Serwisowe samodzielnie. Jeśli chcialby Pan zasięgnąć więcej informacji na ten temat proponuję skontaktować sie bezposrednio. Poniżej namiary:

Infolinia Serwisowa (+48) 801.080.650. e-mail: techinfo_poland@acer-euro.com.

 

pozdrawiam

Maciej Kowalewski

Acer Polska

 

A z Centrum Serwisowego dostalem taka odp. :

 

zanowny Panie,

 

firma Acer standardowo daje na swoje produkty gwarancję w kraju w którym został zakupiony notebook oraz Międzynarodową Gwarancję Podróżniczą (ITW). Warunki Międzynarodowej gwarancji pozwalają korzystać z gwarancji poza granicami kraju, w którym został zakupiony. Nie dotyczy to jednak kraju w którym kupujący jest obywatelem. Dlatego będąc obywatelem Polski nie może Pan skorzystać z ITW na terenie Polski.

 

Z poważaniem,

Paweł Zalewski

Call Center Agent

 

 

Tak wiec, reasumujac, nie ma tu nic o akceptowaniu umowy gwarancyjnej w Polsce. Jesli juz przyjma do serwisu to na podstawie dobrej woli raczej niz na podstawie jakis przepisow - tak ja to rozumiem. Niech mnie ktos wyprowadzi z bledu jesli sie myle.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ winiar316 : nie chce tutaj siac zametu, ale to wyglada chyba ciut inaczej niz myslisz. Mianowicie z tego listu, ktory przytoczyles wychodzi na to, ze owszem bedziesz mial gwarancje miedzynarodowa i bedzie ona akceptowana w PL. ALE nie naprawia ci tego komputera tutaj bo HP Polska nie ma w swojej ofercie (a co za tym idzie i serwis nie obejmuje tego) laptopow z rodziny Pavilion, czyli oznacza to ni mniej ni wiecej ze beda wysylac tego kompa za granice w razie usterki (pewnie do Niemiec albo Czech). Upewnij sie jeszcze o ten szczegol u HP w Polsce, bo potem mozesz miec o to pretensje. Mialem swego czasu Paviliona tez z gwara miedzynarodowa i kiedy zadzwonilem do obslugi klienta to pani mi grzecznie wlasnie to powiedziala, ze nie maja ich w ofercie dlatego nie swiadcza uslug serwisowych tego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem dobrze, ale moglem zle to wytlumaczyc. Piszac, ze dobrze ze w Polsce jest serwis HP mialem na mysli wlasnie to, ze go oddaje a oni go wysla tam gdzie mozna go naprawic. Zle by bylo gdyby w Polsce nie bylo w ogole serwisu HP bo wtedy dostarczenie lapa do naprawy jest na nasz koszt - czego dotyczy ostatnia czesc maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiam notebooka juz i oczywiscie pojawil sie dylemat. Juz zdecydowalem sie na HP (niecale 1200$) kiedy zorientowalem sie, ze moge miec dell'a e1705 z 7900GS za 1300$. W sumie to tylko 100$ a ma lepszy procesor i karte graf. Wykonanie tez chyba lepsze, chociaz tutaj akurat ekspertem nie jestem. Dziwi mnie tylko dlaczego Dell nie upchnal w 17" lapie klawiatury numerycznej (tak jak hp). Wiec tak jak pisalem wczesniej, ze mobilnosc jest wazna to niestety chyba jednak pojde na kompromis i kupie dell'a, martwi mnie tylko brak gwarancji, ale licze, ze jak bede ostroznie sie obchodzil z nim to nic sie nie stanie. Ciekawe czy dobry wybor...?

 

pozdr Przemek Winiarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wzialbym Della, ale tylko w przypadku gdybym NA PRAWDE potrzebowal lepszej grafiki i lepszego procka, 100$ to malo i warto wtedy dolozyc. Bo w sumie tylko to dostaniesz w porownaniu z HP, serwisu miec nie bedziesz a i jakosc zbudowania mysle, ze bedzie nizsza niz w przypadku HP. Decyzja nalezy do ciebie, tak czy inaczej, na bank nie bedziesz zalowac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...