Skocz do zawartości
kaktusr

[agp] 6800gs 128mb Vs 7600gs 256mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukałem na forum podobnego tematu jednak nie znalazlem wiec zakladam nowy. Mam do was pytanie czy ktos was ma linki do testow w ktorym mozna wlasnie porownac te 2 karty tylko ze w wersji AGP? Chodzi mi najlepiej o wersje 6800gs palita 128mb 128bit vs microstar 7600gs 256MB 128bit. Bo prawde mowiac to juz sie pogubilem,caly czas obstawialem za kupnem 6800gs jednak po pojawieniu sie 7600gs ba agp zwatpilem bo przeciez to nowsza karta jedankcomnie tutaj zastanawia to taktowania tych kart z tad moje poszukiwanie testow. Tak wiec 6800gs palita ma 450/1200 a 7600gs microstara ma jedynie 400/800 i mimo ze to nowsza i troche gorsza karta obawiam sie ze bedzie wolniejsza od starszego 6800gs. Jezeli ktos dysponuje takimi testami to prosze o podzielenie sie linkiem ewentualnie poradzcie mi ci lepiej kupic. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Hmm sam jestem ciekaw Palit 6800gs ma DDR3 ten 7600Gs DDR2 ale napewno 256MB przydaje się w niektórych grach (np. FEAR, CoD2)

 

Osobiście nie rzucał bym się na niego ( chodzi mi o tego MSI) a poczekał na jakieś inne. Hmm czy ktoś wie czy Galaxy będzie maiło w planach 7600gs'a z DDR3 na AGP?

 

http://allegro.pl/item120047813_msi_geforc...it_agp_box.html

 

Wynik w marku podobny. chyba bym brał 7600 za te 256MB. Ale jak dołożysz 60 złotych to można mieć już 6800GSa 256MB/256Bit :P

 

A no i jeszcze dodam, że ja mojego Palita 6800GS kupiłem za 486 zł jeszcze przed wakacjami. Więc 7600gs jest droższy :P

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7600GS Gigabyte na AGP i ogolem jest ok. Cena nie rozni sie zbytnio od tej na PCIE. Marki 03 to bez krecenia 8200pkt, 05 3800.

a co ty nie powiesz ?

jak ostatnio patrzyłem różnica wynosiła 200 zł nono albo na pci zdrozał 200 :blink: ( wątpliwe ) albo sobie niedługo kupie gs 7600 agp :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz ze ta karta na PCIE kosztuje 279zl? Na AGP placilem 479zl.

8200 to cieniutko ale karta na pasywne chlodzenie, i napewno mniej zuzywa pradu od 6800gs, ktory jest na 100% szybszy niz 7600GS.

7600GS=6600GT - pod AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa tygodnie temu pisałem maila do arche z zapytaniem Why ? karta na agp jest droższa od karty na pci-e mając na mysli 76gs i powidział mi gościuże nie wie :]

a teraz karty na pci-ex podrożały a na agp troszkę staniały ale róznica na pewno wynosiła 200 zł - stąd mój post wcześniejszy :C

7600GS=6600GT - pod AGP.

w jakim sensie ? :lol: może gdzies kosztuja podobnie ale to są dwa zupełnie różne sprzęty :] Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pewnie będe powtarzał ale jakim cudem karty wykonane w bardzo podobnej technologii miałyby mieć podobne wyniki ? kiedy jedna ma 8 "potoków" a druga 12 tychże a pamieci mają ustawione dosyć podobnie :/ nawet nie zaglądam w testy - nie ma takiej możliwości

hyhy nawet nikt nie wpadł na taki odkrywczy pomysł 7600 gs vs 6600 gt

teścik n/c

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan :]

 

czy 7600GS AGP powiedzmy po O/C na 500MHz core,

bedzie szybsza od Leadtek 6800LE 128MB DDR mod 16/6 Core 350MHz mem 800MHz??

 

drazni mnie troche te 128MB na karcie stad pytam czy przesiadka na 7600GS duzo da i czy wogole cos da :) gram przewaznie w 1024x768 ale lubie miec detale na maxa i czasami AA i aniz8 :]

 

na oku mam Gigabyte 7600GS ma chyba dosc dobry potencjał o/c, chyba ze jakas inna 7600GS AGP ktora sie najlepiej kreci??, MSI, eVGA czy jakie tam...

Edytowane przez Deryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan :]

 

czy 7600GS AGP powiedzmy po O/C na 500MHz core,

bedzie szybsza od Leadtek 6800LE 128MB DDR mod 16/6 Core 350MHz mem 800MHz??

 

drazni mnie troche te 128MB na karcie stad pytam czy przesiadka na 7600GS duzo da i czy wogole cos da :) gram przewaznie w 1024x768 ale lubie miec detale na maxa i czasami AA i aniz8 :]

 

na oku mam Gigabyte 7600GS ma chyba dosc dobry potencjał o/c, chyba ze jakas inna 7600GS AGP ktora sie najlepiej kreci??, MSI, eVGA czy jakie tam...

Niema najmniejszego sensu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pewnie będe powtarzał ale jakim cudem karty wykonane w bardzo podobnej technologii miałyby mieć podobne wyniki ? kiedy jedna ma 8 "potoków" a druga 12 tychże a pamieci mają ustawione dosyć podobnie :/ nawet nie zaglądam w testy - nie ma takiej możliwości

hyhy nawet nikt nie wpadł na taki odkrywczy pomysł 7600 gs vs 6600 gt

teścik n/c

Bardzo fajny teścik :lol:

....albo mi się wydaję, albo lata juz nie te... nie widzę w tym teście ani 7600GS ani 6600GT pod AGP, a chyba o to chodziło dywynowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny teścik :lol:

....albo mi się wydaję, albo lata juz nie te... nie widzę w tym teście ani 7600GS ani 6600GT pod AGP, a chyba o to chodziło dywynowi.

To nic nieszkodzi bo 7600gs czy pod AGP czy pod Pci-e niczym sie nieroznia te same takty 400/800(nie mowie tu o Galaxy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nieszkodzi bo 7600gs czy pod AGP czy pod Pci-e niczym sie nieroznia te same takty 400/800(nie mowie tu o Galaxy)

Ja miałbym takie małe pytanie. Bo widziałem właśnie Galaxy 7600gs za całe 360zł. Takty 400/800 i pamięci 2,5ns. Co ciekawe w 3dmarku 2003 ma ok 8200 puntów. Wiec tyle samo co 6600GT a jest o dużo tańsza. W dodatku jak widziałem jeden kolo kręcąc tylko proca na 450 uzyskał 9300. Też szukam jakiejś grafy ale chyba za tą cene to nie dostane leprzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...