Skocz do zawartości
mechl!n

Athlon 1700 B0 na 8KHA+

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem- dużo już było o A1700 B0.

ALE.

Nie znalazlem na forum userów, którzy kręcili by tego proca na poczciwej 8KHA+. A ja właśnie na niej kręce takiego proca. Może się komuś przyda info jakie/ile/czym/po co kręcić A1700 na 8KHA+.

 

Oto mój procek:

Dołączona grafika

 

Oto mój komp:

Dołączona grafika

Selfmade WC- wiadereczko po śledziach, w nim woda destylowana i zatapialna pompka 500l/h, selfmade blok wodny (nie widać) , nagrzewnica od fiaciora i 2 wentyle 12x12 na 5-7V. Wszystko w bigtowerze.

 

Oto mój "rekord":

Dołączona grafika

Vcore 2.05V, VDIMM 2.5V, pamięci DDR2100 nanya CL2.5 2-2-2, temp. w/g SpeedFana 37stC.

Anforczunetly 3DMark zawieszał kompa :(

 

Więc:

Dołączona grafika

Zaprosiłem dziewczyny żeby efektownie (może niezbyt efektywnie) obciążyły proca :D :D :D

 

WNIOSKI:

- za słaby zasilacz (400W noname)- napięcie 5V spadło do poziomu 4.7V

- gorsza wydajność procka niż na płytach z nforce (tu akurat Ameryki nie odkryłem :D )

- słaby wynik 3DMARKA na Ti4200 (???)

- nie warto wymieniać proca na JIUHB- przynajmniej na KT266- lepszego O/C już chyba nie osiągnę (???)

- gdzieś czytałem, że B0 od A0 podkręca się lepiej o 300-400MHz- TRU- wcześniej kręciłem AIUGA @1.95MHz

- zysk po O/C- 800MHz

 

Chyba przykleję się z tym jeszcze do jakiegoś tematu- i nie będzie to sztuczne nabijanie licznika- po co mi to. Co innego na allegro :D

Proszę o pytania i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechlin,mam w tym momencie ta sama konfiguracje co ty(8kha+ i b0) tylko ja mam 0302XPMW.

Po kilku godzinach podkrecania wycisnalem 15x150=2250@1.90v.

po przepaleniu dwoch ostatnich mostkow l3 oczywiscie.

I teraz problem,mam strasznie wysokie temperatury,jest okolo 20C wiecej niz mialem na palomino,a wiem ze to raczej nie mozliwe bo woda w wc ledwo ciepla a na procku 55C(jak mialem agoie i tempa na procku byla 45 to woda byla wyraznie ciepla).

Czy mozliwe ze odczyt idzie z diody t-breda,czy plyta zglupiala?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Ci odpowiedzieć...

Gdybym był na Twoim miejscu zdjął bym blok i przyjrzał się jego spodowi- a dokładniej śladowi po paście jaki zostawił na nim rdzeń proca- dobry sposób na sprawdzenie przylegania procesora. Może faktycznie blok nie przylegał = woda nie odbierała ciepła = woda "zimna" = procesor gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Ci odpowiedzieć...

Gdybym był na Twoim miejscu zdjął bym blok i przyjrzał się jego spodowi- a dokładniej śladowi po paście jaki zostawił na nim rdzeń proca- dobry sposób na sprawdzenie przylegania procesora. Może faktycznie blok nie przylegał = woda nie odbierała ciepła = woda "zimna" = procesor gorący.

Sprawdzalem,dobrze odcisniety,jedyne jak moge wytlumaczyc te tempy to to ze odczyt jest z diody,czyli 15-20C wiecej niz wczesniej pokazywal czujnik z palomino.

Zaznaczam ze plyta pokazuje temperature 56C a procesor dalej dziala bardzo stabilnie.

Wiec jezeli bylaby to tempa z czujnika to proc by sie wieszal przy takiej tempie a sie nie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n

jak ustawiles 2,05v ,zamalowales mostki na 1,85v ,czy inaczej

 

 

slg

po przepaleniu mostkow mozesz ustawic w biosie np 12x mnoznik?(tak profilaktycznie jakby co)

 

ja na swojej 2 dni temu zamknalem szafe (fsb200),ale testowalem tylko mobo,wiec na mnozniku 8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,jak przepalisz l3 to tylko ten mnoznik wchodzi jaki jest ustawiony.

Ja juz mam wszystkie przepalone :) i znowu lakier r0x :)

dzis bede testowal 14.5,takiego najbardziej potrzebuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slg

dzieki, duzo mi pomogles ,bo sam chcem przepalic na 15x i niewiedzialem czy pozniej jak by co to inaczej ustawie

spoczko.

x15 to dwa ostatnie l3 trzeba przejarac,a w biosie najlepiej dac auto.

na ile Ci chodzi athlon i jaka seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba HB nie przygladalem sie ,ale na pewno 0251

nie mialem czym chlodzic,to tylko na chwile ustawialem 12,5x166 1,7v i nie stawial sprzeciwu

chcem przepalic mostki bo troche szyna mnie ogranicza (powyzej 166 to ciagle dzialac sie nie da,zreszta pamieci na najostrzejszych timingach na 166 nie chodza i przepustowosc mam mniejsza niz 133 wg sandry 2001)

jak sie krecic dobrze bedzie to najwyzej przepale jeszcze jeden mostek na 16x, ale to juz na WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koniec z moimi wysokimi tempami,wymienilem procka,tamten byl jakis lewy,mam teraz takiego samego zielonego jiuhb 0302 z tym ze ten ma mniej o 15C i lepiej sie kreci(2325mhz @ 2.0volta full stress 50C).

Tak wiec procek prockowi nie równy,totalna loteria :(.

Jak kupie nowy blok to mysle ze 2.4 spokojnie pojdzie.

Narazie jestem happy ze udalo mi sie zamienic procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...