Skocz do zawartości
Torwald

Oplaca Sie Zamienic Durona 1.6@2.0 Na Cos Lepszego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem juz temat zamiany ramu 2x512MB na 2x1GB: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208546

 

Tam potwierdzili to czego sam sie domyslalem (:P): zeby zamiana ramu miala sens trzeba zmienic proca...

 

No i teraz pojawia sie pytanie: na co ?

Podstawka, to oczywiscie soc.A...

 

Od razu mowie ze nie chce pakowac w sprzet gory kasy, chcialbym poprostu zmienic proca na cos wydajniejszego...

Myslalem nad Genode, ale opinie sa mocno podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze najlepiej zeby proc byl nowy ;]

Baton raczej odpada, wlasnie ze wzgledu na cene...

XP 1700+ bylby niezly, ale w obrocie sa bylko uzywane sztuki (no chyba ze od kogos z forum, kto zagwarantuje mi ze proc jest w 100% sprawny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nowego nigdzie nie kupisz bo nie ma takiego ;) Tylko z drugiej/kolejnej ręki możesz kupić. Warto poszukać na allegro.

 

EDIT: Chwila na allegro i mam: http://www.allegro.pl/item120041083_athlon...wentylator.html

http://www.allegro.pl/item118811644_athlon_xp_1700_.html

 

EDIT2: Nie trafiłem z nimi, wybaczcie, ale widziałem też przyjaranego 1700+ JIUHB, szkoda tych procków. Jeszcze coś znajdę ;]

 

EDIT3: Wygląda na dobry http://www.allegro.pl/item119901442_proces...d_wiatrak_.html

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT maly: kumpel ostatnio na allegro nabył xp 1,8+ miało być pieknie dał 190 stan idealny oczywiście ->

musiałem klocka pod kranem szorować tak byl u***any pastą srebrna cały jak już go wyszorowałem okazało się że jest ukruszony :mur:

w dwa tygodnie później wyszło ,że facet który miał 1500 pozytywów i 5 negów ( na oko ) dostaje 30 negów z rzędu - zaczął wysyłać złom

najśmieszniejsze jest to że klocek działa :blink: EofOT

 

ee były gdzieś niedawno info na forum klocki były na G nówki na sA za ok 200 256 cache geode - jakoś tak :P

 

@grzechu ten też jest ukruszony - lewy górny róg a zdięcie o celowo pogorszonej jakości - nie brał bym :]

 

edit: dalej trzymają cene 250 więc troszke drożej niż myślałem :/ http://www.allegro.pl/item118344853_proces...er_wydajny.html

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ile taki 1700+ jest warty ? Oczywiscie z tej dobrej serii

2. Oplaca sie brac tego Geode czy nie ? Bo nikt nie opisal swoich doswiadczen z tym procem.

Wieczorem poszukam testow w necie, ale cos mi mowi ze powinien byc lepszy od tego durona (nawet L2 cache ma wiecej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały jak już go wyszorowałem okazało się że jest ukruszony

nic dodać nic ując - tak mi szorował tego proca moją szczoteczką do zebów, ze go ukruszył - i do tego pół pasty colgejt zuzył a teraz na sprzedawce nazeka -> n/c

a tak całkiem serio to miałem szczescie bo ten pan http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2942807 po sprzedaniu mi tego przedmiotu http://www.allegro.pl/item115092200_amd_at...uper_cena_.html dostał na oko około 20 negatywów wszystko praltycznie od ludzi kupujacych procki tyle.... ze oni albo dostali niesprawde albo wogóle nie dostali(a teraz do mnie maile piszą......).... 4 od góry jest mój koment - dopiero teraz wysłałem, gdyz miałem nadzieje na kontakt z tym sprzedawca - najsmieszniejesz ze on juz nic nie sprzedaje :]

 

 

a wracając do tematu - jezeli masz kase to baronik 2,5 najlepiej mobilny jak nie to 1,7 lub 1,8 + oczywiscie jiuhb - słabe mają moc ale po OC .... :] btw musze sie zabrac do oc mojego kloca

Edytowane przez Meeredith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ile taki 1700+ jest warty ? Oczywiscie z tej dobrej serii

2. Oplaca sie brac tego Geode czy nie ? Bo nikt nie opisal swoich doswiadczen z tym procem.

Wieczorem poszukam testow w necie, ale cos mi mowi ze powinien byc lepszy od tego durona (nawet L2 cache ma wiecej).

Ktokolwiek widział test, relacje jakiegoś usera z użytkowania takiego procka :?: Ja jakoś nic nie moge znaleźć. :mur:

 

btw. Jak coś znajdziesz to podlinkuj.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geode nic o nich nie wiadomo wygladaja jak zwykle thortony odnosnie JIUHB bede mial na sprzedaz jednego aktualnie ktory posiadam robi na mojej bylej plycie kt400a 2241mhz czyli 2800xp bo ma 13,5x166 na napieciu 1,65 czyli super sprawa duzo pewnie bys nie dolozyl a wykrecilbys go duzo wiecej bo masz super mobo do tego (az sie prosi ta plyta o cos dobrego) a u mnie rdzen oczywiscie idealny jest tylko mi troszke gąbki sie rozmiescily Dołączona grafika

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź 1700+ JIUHB albo jakiegoś Bartona 2500+ chociaż on to drogi jest.

E tam, ja bym nie zmienial. Duron 2Ghz a AthlonXP 2Ghz, max 2,2 (to juz przy sporym szczesciu; oczywiscie sa tacy co wyciagaja 2,4-2,5, ale ilu takich jest?) to roznica, do ktorej doplacilbym ok 30zl, na pewno nie wiecej.

 

A z tym ramem to zrob tak - uruchom ten progam, otowrz ze dwa skomplikowane rysunki, zacznij z nimi cos robic, pobaw sie 2h i zobacz, czy Ci dysk mieli. Jak tak, to kupuj ram, bo zaden procesor nie przyspieszy Ci pracy tak bardzo jak wlasnie wiecej ramu. Bo doczytywanie z pliku wymiany przy kazdym przekszalceniu moze do szalu doprowadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem NF7-S, pod koniec żywota Socket A kupiłem Semprona 2200+ (to samo co Thoroughbred tylko z FSB 166, a nie 133 i zablokowany mnożnik), który bez podnoszenia napięcia spokojnie poleciał z 166 na 200 - 1,5 -1,8.

Przy FSB 250 można było ujrzeć stabilne 2,2GHz. Ze względu na zablokowany mnożnik warto zastanowić się przed kupnem.

Na nForce 2 odpada zabawa ze zmianą mnożnika spod windy pod modzie na mobile.

 

Jednak JUIHB będzie elastyczniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten geode to przeciez wyglada calkiem jak zwykly athlon xp thorton thoroughbred przeciez tyle samo cachu te same takty a moj JIUHB 2,4GHZ na dobrym chłodzeniu i abicie powinnien robic jakies v1,9 warto go pomeczyc:) z reszta zdam relacje bo leci do mnie epox 8rda+ i drugi jiuhb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się już inwestować w Socket A. Za rok będziesz tego żałował. Jak już chcesz rozbudowywać kompa, to zmień płytę na Asrocka 939 Dual-Sata2 i włóż do tego Semprona 3000 na rdzeniu Venice. Jak dobrze sprzedasz sprzęt, który teraz masz, to ta zmiana nie będzie cię dużo kosztowała. (A już na pewno będzie bardziej opłacalna niż kupno bartona...) IMO. ten pomysł jest najlepszy. Dla tego ja już zbieram kasę na swojego Asrocka i jakiś procesor do niego. :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na venice widze na allegro tylko athlony, sempow nie ma ?

Sysak powiedział tak ogólnie, sempron to palermo, co daje venice z obciętym cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald wywal sA i kup s754 albo poczekaj i s939 . Sam chcialem kupic kolejnego JIUHB do jednej maszynki ale zobaczylem ze wywalanie 200 PLN na uzywany procesor to bezsens kiedy mozesz za tyle kupic nowego boxowego Semprona 64 3000+ (s754) i wykrecic go na 2800-2900MHz . A mobo mozna dorwac za 150-190 zl . Ten Geode to t-bred z nowa naklejka gwoli scislosci ;) BTW w Proline sa Sempy 939 za 189 zl :blink: tylko mobo GB trzeba do nich brac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są Semprony Venice. :) klik

 

Palermo jest na Socket 754.

 

Torwald. Jeśli chcesz kupić nowy procesor, to nie szukaj na allegro. Tam jest drożej niż w niektórych sklepach. :| Chyba, że znajdziesz okazyjnie coś używanego. I nie inwestuj już w S754. Nie będzie taniej, a będzie mniej wydajnie i mniej przyszłościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...