Skocz do zawartości
boj

Szybki Komputer Do Domu Na Lata-gry,itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na bieżąco,trochę poczytałem,ale nie wiem co wybrać,potrzebuje rady doświadczonych użytkowników

 

Generalnie chce wydac troche kasy...mam dwie opcje

 

1. Zestaw Intel

 

Asus P5W-DH (Lga775) 830

Core 2 Duo E6600 DualCore 64 Bit 2.40GHz BOX 1310

Patriot Dual 2x1 GB 900MHz DDR2 ELK 980

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2 380

Asus GeForce 7900GT EN7900GT/2DHT/256M 256MB (256-bit) (PCI-E) 1060

Chieftec CFT-620-12S 620W 440

Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem black 150

Creative X-Fi Xtreme Music oem 280

 

 

 

2. Zestaw AMD do krecenia, kusi mnie ta grafa,masakra...ale czy warto

 

Asus M2N32-SLI Deluxe (AM2) 670

Athlon X2 3800+ AM2 BOX 570

Patriot Dual 2x1 GB 900MHz DDR2 ELK 980

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2 380

BFG GeForce 7950GX2 OC 1GB (256-bit) (PCI-E) 2320

Chieftec CFT-620-12S 620W 440

Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem black 150

Creative X-Fi Xtreme Music oem 280

 

No i pytania:

 

Jak ten Asus pod AM2 do krecenia,nadaje sie? Moze lepszy Gigabyte?

Czy wykrecony proc nie bedzie waskim gardlem dla grafiki w dalszym ciagu?

Jakie pamieci,czy te,czy GoodRamy Pro DDR2 800,a moze Patrioty DDR2 LLK 800? Czy moze jeszcze cos innego,czy warto wogole pakowac kase w pamiec DDR2 800,900-moze wystarcza kostki DDR2 667 za niecale 700 zl?Jak to sie ma do krecenia w tym przypadku?

Jaki zasilacz,czy ten,czy Tagan 580-U15 580W EasyCon ?

Czy warto inwestowac w taka dobra karte dzwiekowa,jak wypada w porownaniu z ukl. zintegrowanymi?

 

Komputer do domu,miedzy innymi dla brata mlodszego,chcialbym,zeby byl super wydajny i dostarczal frajdy calej rodzinie.

 

Dziekuje z gory za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Zapomnialem, nie chce wydac wiecej niz 5500-5800. Nie chce tez ladowac tez kasy w rozbudowe przez najblizszych kilka lat.

Edytowane przez boywrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. do krecenia am2 to najlepsze jest dfi, asusy sa kaprysne i czesto sie wywalaja

2. im szybszy procesor, tym szybciej wszystko dziala... czego ma byc waskim gardlem?

3. albo goodramy pro albo corsairy twin2x... ewentualnie geile tez moga byc

4. ja bym wzial Tagana

5. x-fi na pewno jest lepsze, szczegolnie jesli duzo grasz... jak mniej grasz to wybralbym sporo tansze audigy 4 (170zl), a nawet audigy se (100 zl)

 

a jak chcesz naprawde wymiatac z grafika to kup to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male sprostowanie :)

Nie ma obecnie komputera na LATA :) Bo po pierwsze sprzet idzie do przodu ( szczegolnie karty graficzne ) , a po drugie kod gier jest tak slabo zoptymalizowany ( czyt. Oblivion ) , ze ciezko znalezc cos co bedzie sluzylo "LATAMI"...Tworcy gier ida na ilosc nie na jakosc ( 0 optymalizacji , byle jak najszybiej i najwiecej wypuscic gier )... Co z tego ze aby uruchomic dana gre w max detalach na max rozdzielczosci to sprzet ktory to da rade zrobic wyjdzie dopiero za rok... Ale tak to juz jest...

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

DFI pod AM2 nie znalazlem nigdzie...a wybralbym ja napewno..Zasilacz to juz wczesniej myslalem,ze raczej Tagan bo Chieftec chyba gorszy jakosciowo,nawet jak mocniejszy.

Co do karty to wole BFG bo tansza i daja 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male sprostowanie :)

Nie ma obecnie komputera na LATA :) Bo po pierwsze sprzet idzie do przodu ( szczegolnie karty graficzne ) , a po drugie kod gier jest tak slabo zoptymalizowany ( czyt. Oblivion ) , ze ciezko znalezc cos co bedzie sluzylo "LATAMI"...Tworcy gier ida na ilosc nie na jakosc ( 0 optymalizacji , byle jak najszybiej i najwiecej wypuscic gier )... Co z tego ze aby uruchomic dana gre w max detalach na max rozdzielczosci to sprzet ktory to da rade zrobic wyjdzie dopiero za rok... Ale tak to juz jest...

Jasne,ale np. zobacz na moj sprzet z siga...mam juz go 4 lata i dotychczas nie odczuwalem potrzeby zmiany...wszystko dziala dalej super...tylko te gry nieszczesne...

 

przeciez dalem linka - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5062

 

a bfg jest wolniejsza, a przez 5 lat to zdazysz cos wymienic

dziwna ta plyta,nie jest droga,ale na NVIDIA nForce4 Ultra,cholera wie czy nie ma z nia problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce 5 nic nie daje... za to ma jeden kontroler ide, zamiast dwoch... czyli podlaczysz sobie 2 urzadzenia zamiast 4:)

 

i lipa ze jest wiatrak na chipsecie, ale chyba mozna zalozyc jakiegos zalmana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta plyta,nie jest droga,ale na NVIDIA nForce4 Ultra,cholera wie czy nie ma z nia problemow...

Zajrzyj do tematu "Nowości AM2" w dziale "Socket 754/939/940/AM2", tam masz troche o tej płycie, są tez dwa linki z testami uzytkowników xtremesystems, płyta podkręciła im się bardzo dobrze, wiele opcji w biosie, no jak to DFI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał conroe i do tego zamiast tej płytki asusa np gigabyte DS3, co do pamieci to bierz goodramy 667 bo różnica wydajnosci do pro 800'setek jest mała, i starczy na grafe X1900XT którego wykrecisz na XTX, i masz spoko kompa :)

 

Ja bym to widział tak:

 

Gigabyte GA-965P-DS3

Core 2 Duo E6600 DualCore 64 Bit 2.40GHz BOX

Goodram 2x1Gb 667Mhz

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2

Jakis X1900XT@XTX

Tagan 580-U15 580W EasyCon

Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem black

Creative X-Fi Xtreme Music oem

 

Do 5800zł powinieneś sie spokojnie zmieścic.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał conroe i do tego zamiast tej płytki asusa np gigabyte DS3, co do pamieci to bierz goodramy 667 bo różnica wydajnosci do pro 800'setek jest mała, i starczy na grafe X1900XT którego wykrecisz na XTX, i masz spoko kompa :)

 

Ja bym to widział tak:

 

Gigabyte GA-965P-DS3

Core 2 Duo E6600 DualCore 64 Bit 2.40GHz BOX

Goodram 2x1Gb 667Mhz

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2

Jakis X1900XT@XTX

Tagan 580-U15 580W EasyCon

Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem black

Creative X-Fi Xtreme Music oem

 

Do 5800zł powinieneś sie spokojnie zmieścic.

Nie odpowiada mi ta DS3, bardzo uboga jest,jak juz to DS4R,poza tym jest na i965,a do Core 2 6600 nie polecaja tego ukladu.

Radka tyz nie chce,bo caly pic polega na tym,ze jakbym mial wypieprzyc dwa klocki na grafe to tylko na GF 7950,tylko teraz pytanie czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiada mi ta DS3, bardzo uboga jest,jak juz to DS4R,poza tym jest na i965,a do Core 2 6600 nie polecaja tego ukladu.

Radka tyz nie chce,bo caly pic polega na tym,ze jakbym mial wypieprzyc dwa klocki na grafe to tylko na GF 7950,tylko teraz pytanie czy warto...

A ja sie zgadzam z maruhem, plyta jest spoko, wystarczy popatrzec na czym chlopaki z podforum intela wyciagaja 3-3,2 ghz z e6300. podpowiem - wlasnie na tej plycie. Po drugie jak nie i965 pod core to niby co? Ten uklad zostal specjalnie zaprojektowany pod ta serie. Po trzecie super-wypas g-force bedzie sie nudzil na slabym x2. Co tu duzo gadac, 2000Mhz to odpowiednik p4 3,4 (w grach), czyli zaden wypas do gier. Podkrecis to pewnie o jekis 400 moze 500Mhz. A core wykrecisz na 3ghz (a jezeli to bedzie e6600 to jeszcze wiecej) i bedziesz mial swietny sprzet. A proc jest wazny, zwlaszcza dla min. fps, poza ty uz teraz sporo gier ma wzalecanych p4 3ghz (czyli taki x2) - a zalecane to sprzet do gry na medium. Czyli - brac e6400 i ds3 (ew ds4), zaoszczedzona kase wydac na GF z dwoma ukladami. Procesor krecic (nawet niepoodkreceony jest sporo lepszy od x2).

 

Inna sprawa, ze ja bym nigdy 2k na grafike nie wydal, ale nie moja kasa i nie moj komputer bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by taka konfiguracja:

Intel Core2 Duo e6300 - 760 zł

Gigabyte 965P DS4 - 670 zł

PDP Patriot LLK 2x1GB PC2-5300 - ok. 780 zł

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache SATAII - 380

BFG GeForce 7950GX2 OC 1GB - 2320

Pioneer 111D - 150

Creative X-Fi Xtreme Music OEM - 280

Be Quiet Dark Power BQT P6-530W Pro - 410 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

 

Ostateczna wersja

 

Gigabyte 965P-DS4R (Lga775) 680

Core 2 Duo E6300 DualCore 64 Bit 1.86GHz BOX 780

Patriot Dual 2x1 GB 667MHz DDR2 660

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2 380

Gainward GeForce 7950GX2 Bliss PCX 1024 DDT 2360

Tagan 580-U15 580W EasyCon 450

Pioneer 111D 16x DVD +/-RW DL Oem black 150

Creative X-Fi Xtreme Music oem 280

 

razem 5740

 

Tylko teraz,czy pamieci nie beda za slabe??

Edytowane przez boywrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinny byc... powinny sie podkrecic spokojnie do 800mhz... a jak masz dodatkowe 100 zl to wez np. geile 800 mhz:)

 

i dorzucilbym lepsze chlodzenie - arctic cooling freezer 7 pro za 70 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej a64 3000+ :|

Poczytaj zalecane wymagania i sam sie przekonasz. Napisane jest praktycznie zawsze - processor 3Ghz or equivalent. Ewentualnie p4 2,8Ghz or a64 3000+ (tak np. minimalne w Far Cry). NIe chce mi sie tu wdawac w polemiki, ale a64 300+ jest generalnie slabszy niz p4 3ghz. Wi o tym tez AMD:

a64 3000+ ma taktowanie 1,8Ghz

a643200+ ma taktowanie 2Ghz

Pytanie jest proste od kiedy to 200Mhz u AMD odpowiada 200Mhz u Intela? (2ghz-1,8ghz u AMd i 3,2ghz - 2ghz u Intela). No ale nie czas i miejsce na to, w kazdym razie w grach producenci podaja wymagania w Mhz Intela, a nie AMD (lub ew. rownolegle).

 

Tylko teraz,czy pamieci nie beda za slabe??

NIe, roznic miedzy 800 a 667 praktycznie brak (miedzy 0 a 1% na platformie core 2), a poza tym zawsze mozesz te 667 podkrecic.

 

A chlodzenie boxowe mozesz zostawic, dopiero jak Ci nie bedzie pasowac (za glosnie?), to zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh i nadszedł taki czas kiedy musze polecić Intela a nie AMD, niestety teraz Procki Intela sa najlepsze (dwu rdzeniowce amd to przezytek niestety) Dlatego czekam na K8L :-P

Jeżeli chcesz kompa do gier to bierz Conroła, chyab ze masz czas i poczekasz aż k8l wyjdzie i tyle.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj zalecane wymagania i sam sie przekonasz. Napisane jest praktycznie zawsze - processor 3Ghz or equivalent. Ewentualnie p4 2,8Ghz or a64 3000+ (tak np. minimalne w Far Cry). NIe chce mi sie tu wdawac w polemiki, ale a64 300+ jest generalnie slabszy niz p4 3ghz. Wi o tym tez AMD:

a64 3000+ ma taktowanie 1,8Ghz

a643200+ ma taktowanie 2Ghz

Pytanie jest proste od kiedy to 200Mhz u AMD odpowiada 200Mhz u Intela? (2ghz-1,8ghz u AMd i 3,2ghz - 2ghz u Intela). No ale nie czas i miejsce na to, w kazdym razie w grach producenci podaja wymagania w Mhz Intela, a nie AMD (lub ew. rownolegle).

NIe, roznic miedzy 800 a 667 praktycznie brak (miedzy 0 a 1% na platformie core 2), a poza tym zawsze mozesz te 667 podkrecic.

A chlodzenie boxowe mozesz zostawic, dopiero jak Ci nie bedzie pasowac (za glosnie?), to zmienisz.

eeee komisarz oO bez obrazy :wink: ale twoja wiedza zatrzymała sie na poziomie spotów reklamowych pentium 4 - radzę nadrobić te kilka lat, a w międzyczasię nie ośmieszać się aż tak totalnie wypowiedziami z gatunku powyższych ...

 

prawdziwego kopa twojej wiedzy da ten art

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...