Skocz do zawartości
Stig87

Laptop Do 3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie do forumowiczów orientujacy sie w temacie. Mianowicie potrzebuje kupić laptopa dla znajomej, sęk w tym ze nigdy nie mialem okazji do stycznosci z laptopami. Laptop ten ma służyć przede wszystkim do pracy i internetu, jesli chodzi o prace to głownie programy biurowe typu office, płatnik itp.Powinien miec według mnie 512 MB ramu i dysk max 60-80GB 5400 obrotów i matryce 15 cali lub 15.4. Cena jak juz pisalem max 3000 zl aczkolwiek te 100-150 zl moze przekroczyć.

 

Przy okazji chciałbym się spytać o pare rzeczy bo jak wspomnilem nigdy nie mialem stycznosci z laptopami:

 

 

1.Czy kupując laptopa z systemem operacjnym dajmy na to XP Home, bede mogl wgrywac wersje z "piwnicy" opragramowania, mam tu na mysli głownie pakiet offica i programy biurowe. (oczywisice laptop bedzie ze tak powiem do uslug wlasnych nie ze tak sie wyraze :firmowy")

2.Czy w laptopach instaluje sie system w ten sam sposob co na PC, czy instalacja sterownikow przebiega w ten sam sposob co na PC

3.Czy kupujac laptopa bez systemu opercyjnego bede mogl wgrac bez problemow "wersje z piwnicy" opragramowania mam tu na mysli XP Professional

4.Czy ustawienia w biosie sie czyms roznia od PC mam tu na mysli ustawienie kolejnosci napedow, do instalacji itp.

 

Sory za troche lamerskie pytania, ale wstyd sie przyznac dosc dobrze orientuje sie w PC natomiast laptopy to obecnie czarna magia nigdy nie mialem potrzeby sie nimi zajmowac az do dzisiaj, nawet malo okazji mialem do zabawy nimi. Wiec prosze forumowiczow o wyrozumialosc i senswone odp.

 

Jeśli chodzi o moje propzycje choc nie wiem czy to dobre wybory sa nastepujace:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...8&grupa=424

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...8&grupa=424

Za odp. z góry wilekie dzięki.

 

P.S. Sorki pomyliłem działy prosze o przeniesienie do "Co kupić"

Edytowane przez Stig87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop to w zasadzie zwyczajny pecet, mozesz na nim zainstalowac wszelkie oprogramowanie tak jak na zwyklym komputerze stacjonarnym. Nie ma przeszkod by instalowac pirackie oprogramowanie, ale do pracy biurowej zapytam po co?

 

Jest przeciez OpenOffice - jest darmowy, mozliwosci praktycznie te same co pakiet Microsoftu. :wink:

 

Mozesz zainstalowac XP pro, a takze bez problemu ustalac kolejnosc bootowania napedow. B-)

 

Co do notebookow, ktore pokazales - dobra firma, ale jesli zalezy Ci na pracy na bateriach, zapomnij o AMD - sempron jest bardzo pradozerny, warto tez wspominiec o kiepskich kartach graficznych, ale w pracy biurowej to nie potrzebne :wink:

 

Jesli chcesz natomiast pograc, nie wychodzac z domu - to amd z mocniejsza karta graficzna bedzie jak znalazl :)

 

Szukajac osczednosci omijaj laptopy Acera, gdyz sa kiepskie jesli chodzi o serwis, a lubia sie zepsuc - zreszta odsylam do opinii na forum <_<

 

Wybierajac notebooka polecam glebsza lekture zasobow forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze post pod postem.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś model Asusa w cenie do 3000-3100 zl ktory bedzie spełniał nastepujące parametry:

 

-procek Intel C-M co najmniej 1.6 Ghz

-512 MB DDR2 2

-dysk max. 80 GB 5400 obrotów

 

Osbiście szukałem lecz wiekszosc modeli ktore znalazlem spelniala wszystkie wymagania oprocz dysku, mianowicie chodzi mi o obroty, rzecz w tym ze w wiekszosci przypadkow nie bylo napisane jaka jest predkosc obrotowa dysku, probowalem to sprawdzic lecz nigdzie nie moge tego znalezsc

 

Prosze o pomoc

Edytowane przez Stig87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...