Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon X1950xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest mała konkurencja to jakie ma mieć ceny? Prawa rynku... :) to chyba oczywiste - ty byś sprzedawał taniej?

 

Trudo powiedziec, bo narazie niczym na powaznie nie handluje, ale jesli juz to napierw wybadalbym realne zainteresowanie produktem, ale raczej nie ustawialbym lekko zaporowych cen.

 

 

Oczywisice to prawda, ze jak nikt inny nie ma to cena prawie(?) zawsze jest wyzsza.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 dni bilem sie z myslami co kupic - x1900xtx z vf-900cu, czy tez wlasnie x1950xtx; szkoda mi bylo dosc wyraznej doplaty za niewiele wyzsza wydajnosc... Ale co tam, raz sie zyje - X1950XTX CF by ATI zamowiony juz z newegg za 459$ :D Powinien przyjechac w srode/czwartek, UPS ground service.

 

Czy tylko ja odnosze wrazenie, patrzac na ostatnie testy na in4 i frazie, ze polskie redakcje dostaly jakis felerny egzemplarz? Zagranica chwala cisze chlodzenia, u nas zas mowa o kolejnej suszarce :/ Juz sam nie wiem, pewnie sie okaze jak juz karte miec bede - ale na zdrowy rozsadek, skoro wyglada to dokladnie jak iceq3, to powinno podobnie sie zachowywac, true? Inwestycja w zalmana vf900 mi sie nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisza pojeciem wzglednym :) w porownaniu do chlodzenia x1900xtx to letni wietrzyk, nasi recenzenci spodziewali sie jednak pewnie 20dB na full load. wsadzimy sami, przetestujemy, zobaczymy :)

 

@Cruel napisz cos wiecej o kupowaniu za ocenem w newegg'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pchał bym sie w 1950 i wyłapał 2xX1900xt {postawione w CF}cena na poziomie nadchodzacej G80 i wydajność też.

widac, ze duzo wiesz na temat g80. podzielisz sie? ;)

swoja droga, nie wiem czy latwiej i taniej nie bedzie dostac x1950xtxCF niz x1900xtx CF :/

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyt. uważnie

"na poziomie"

p.s.

jeżeli wyd.G80 będzie 2xwyższa niż CF z X1900XT to masz u mnie b.dobre piwko

oj.oj :) znajde tytul gdzie CF dziala wolniej niz single i szkoda piwka bo i tak nie lubie ;) a stwierdzenie, ze cos jest na "poziomie" gdy nawet sie nie zna specyfikacji, jest imho troche przedwczesne. delikatnie ujmujac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Silan, chr1st, konrad__2004 - errata: zamawiam kompa siedzac w USA, nie w Polsce :) Do PL go dopiero przywioze... Co do wysylek z newegga do Polski, niestety:

Does Newegg.com ship internationally?

Newegg.com does not currently ship internationally; we only deliver to locations within the United States and to Puerto Rico.

Btw, jesli ktos chcial kupowac x1900xt/xtx 512mb, ostatni dzwonek - widze ze dostepnosc maleje a ceny ida w gore... Jeszcze tydzien/dwa temu szlo wyrwac x1900xtx by Sapphire za 309$, tudziez MSI x1900xtx za 277$ (!). Teraz X1900XTX juz stoi po 350$, duzo itemow out of stock. ATI wyraznie robi miejsce dla nowych modeli...

 

Edit: Silan, przeciez w siriusie Sapphire X1950XTX za 1695zl stoi. A jak nie, to Asus za 50zl wiecej.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus x1950 1783zl

http://gral.pl/preview/Asus/RadeonX1950Cro...IVOPCI-E_13.php

 

W Usa najtaniej znalazlem za 420$ = ok 1300zl , myslalem ze cena bedzie mniejsza...

Co jak co ale ja biore x1900xtx iceq3,w trybie Turbo 700/1700 w 3dmarkach bije x1950, na ebayu mozna dostac po 320$.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tanio? W sklepach stoi po 500$, drozej niz X1950XTX. Myslalem o tej karcie, ale dostepnosc i oplacalnosc ja zabija.

A tymczasem, do mnie przyjechal X1950XTX :D A ja, glupek, musze czekac na plyte Asusa, ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zostalem poinformowany przez sklep sirius ze jutro zostanie wyslana x1950xtx shappire niestety troche drozej jak bylo bo za 1745 zl przesylka gratis bedzie w poniedzialek oj bedzie sie weekend dluzyl <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Sapphire X1950XTX, niestety tylko jedna grafikę, czekam na Matkę.

Mam problemy z zainstalowaniem jej w systemie, sterowniki 6.9 nie chcą się zainstalować, brakuje jakiegoś pliku inf, a później komunikat, że nie wykryto karty.

Instalują się natomiast te z płyty z grafą 6.8, ale ładuje się tam tyle niepotrzebnych bajerów, że mam ich dość. Zegary, jakie mi wykrywa Ati Tool to 506 core/ 600mem . Coś ewidentnie jest nie tak. Jeszcze raz wyciągam grafę i sprawdzam co się dzieje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na Warszawskiej giełdzie komputerowej, znajomi mi go juz 2 tydzień załatwiali. Mają jeszcze jedną sztukę, jakby co.

 

Wstępne testy nie różnią się zbytnio od tych na forum, grafa łapie niesamowite temperatury jak dla mnie miedzy 55, a 85 stopni, przy starcie komputer potrafi zawyc niesamowicie wiatrak , na szczęscie jeszcze w czasie testów nigdy mi się nie odpalił. Chyba są jakieś skruty klawiszowe włączone bo przestała działac kombinacja alt+c.

Wyniki na defaut. Proc 2400MHz, mem 800DDR, grafika 648/999MHz

3DM2001 39500

3DM2003 20904

3DM2005 12275

3DM2006 6348

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SILAN tak, w siriusie, dzisiaj zamowilem, w poniedzialek bede mial :) a z tego co widze to wlasnie sie skonczyly i skoczyla cena o pare zlotych.. <_< jeszcze sie zalapalem na stara, moze wzialem ostatnia sztuke :-P

 

@Worms14 mierne cos te wyniki ;) nie masz sterownikow dolaczonych do karty? powinno byc lepiej.

6.8 i 6.9 jak widze nie wspiera jeszcze oficjalnie x1950xtx - najlepsze beda stery producenta imho.

co do skrótów (zlituj sie.. ;) ) wylaczasz w CCC hotkey'e i z glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...