Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon X1950xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się, w końcu dojechała do mnie "Matka" do mojego X1950XTX.

Zrobiłem testy na szybko i coś mi się nie zgadza w porównaniu do pojedyńczej grafy, zwłaszcza w markach 03 i 01.

A o to wyniki na szybko.

3DM2001-CF-59305--S-55235

3DM2003-CF-37041--S-25150

3DM2005-CF-20737--S-14705

3DM2006-CF-11556--S-7533

 

Jakieś sugestie, co do wyników.

Denerwujący jest obraz(czarne tło), bo strasznie mruga zanim puści marka, ale pewnie tak musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważacie te wyniki za poprawne, bo jak dla mnie to one nie są wcale:

3DM2001-CF-59305--S-55235

3DM2003-CF-37041--S-25150

 

Moim zdanie w 2001 powinno byc minimum 60000, a 2003 powyżej 40000.

Czy możliwe jest żeby karta na niektórych testach dzialala jak pojedyncza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem testy Single do CrossFire i w Marku 2003 testy sound wypadają o wiele lepiej na pojedynczej grafy o jakieś 20fpsów, natomiast w Marku 2001 Enirnoment bump Mapping , oraz Pixel Shader są także na korzyśc pojedynczej grafy.

Niby to nic, ale zawsze coś.

 

Poczekamy na nowe stery, może one coś poprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem testy Single do CrossFire i w Marku 2003 testy sound wypadają o wiele lepiej na pojedynczej grafy o jakieś 20fpsów, natomiast w Marku 2001 Enirnoment bump Mapping , oraz Pixel Shader są także na korzyśc pojedynczej grafy.

Niby to nic, ale zawsze coś.

 

Poczekamy na nowe stery, może one coś poprawią

co do CF to ATI(AMD) jednak poszło po rozum do głowy i w nowych rev. np.1950Pro itp. karty będa łaczone mostkiem ,cos ala NVidia.Zreszta NV juz dawno temu wyśmiewała powolne połączenie 2 kart tylko przez kabelek i chip na matce i jak sie okazuje NV miało rację. Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms : wynik z CF w 2k1 i 2k3 masz smiesznie niski :lol: Nawet 60k i 40k :huh:

 

A to Ci wydajnosc mega grafy X1950.

 

No i pamietaj o tym, ze 2k1 to praktycznie w ogole nie wykorzysta CF ( czy tam SLI ) jedynie natura cos tam da.

 

Jak chcesz wiecej w 01, to proca pogon bardziej : tak 3.8, 3.9GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne, to mało powiedziane, ja się prawie poryczałem jak to zobaczyłem.

Z miła checią bym pogonił, dziś nawet się za to zabrałem, lecz płyta mi się zblokowała na 406FSB i dalej nie idzie. Więc max to 3654MHz.

Zła płytę chyba zakupiłem.

Hmmm a kombinowales z innym biosie, timigami, napieciami ?

 

Az tak zle by z ta mobo bylo :blink:

 

Imho ja tez bym sie poplakal, jakbym zobaczyl takie wyniki na CF 1950 :?

 

Zobacze jak mi sie bedzie chcialo, to mozemy powalczyc na single ;) O ile dam rade, bo z ATI to mi nigdy nie szlo dobrze i jeszcze proca mam z 2MB L2 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem z napięciami na płycie, wszystkie oprócz proca na max nic nie dały, mnożnik 8 płyta doszła mi do 370 i powyżej ten sam obiaw co przy mnożniku 9 na 407 FSB.

Co do Single to masz moje max wyniki podane wyżej.

Wyniki to mnie strasznie dolują , ale co ma zrobic, dawno nie miałem kart ATI i może sam cos źle robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem z napięciami na płycie, wszystkie oprócz proca na max nic nie dały, mnożnik 8 płyta doszła mi do 370 i powyżej ten sam obiaw co przy mnożniku 9 na 407 FSB.

Co do Single to masz moje max wyniki podane wyżej.

Wyniki to mnie strasznie dolują , ale co ma zrobic, dawno nie miałem kart ATI i może sam cos źle robie.

Eee no to kapa wielka jak widac z mobo, ale probuj moze cos sie ruszy w dobrym kierunku ;) Powodzenia Ci zycze bo szkoda takiego sprzetu. Ewentualnie sprzedaj gniota ( P5W ) i kup cos pewnego.

 

 

btw : ja nie mam X1950, ja mam X1900XTX, no ale moze cos tam zdzialam, w co raczej watpie, poniewaz do kart ATI to mam wielkiego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie oficjalne sterowniki 6.10. Zabrałem sie za testowanie, tryb CrossFire teoretycznie odpalony w sterownikach, a wyniki są o kilka ptsów wyższe niż na jednej grafice. Mam dziwne wrażenie że jakośc obrazu się poprawiła, oko się cieszy, mimo wszystko liczyłem na wieksze wyniki w markach.

Może ktoś porozmawiac ze mna na gg, jeszcze lepiej na scype by mi wyjasnic jak poprawnie skonfigurowac grafe oraz tryb CF?

 

Widzę, że wszyscy stwierdzili, że nie ma co odpowiadać na moje pytania, zapewne są takie bezsensowne, albo wszystko działa jak powinno a ja się doszukuje niewiadomo czego.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie troche się przejmuję wynikami w 3DM, ponieważ to był jeden z celów zmiany grafy, a dodatkowo wpadł do mnie koleś, by zobaczy NFS Carbon, wszystko chyba miałem na full ustawione, 1280x1024, patrzy na ilośc klatek i się załamał, biorąc pod uwagę mój sprzęt, przecietnie 40 FPS-ów. Tragedia.

A wyniki jeszcze ostatnio bardzo poleciały po zainstalowaniu nowych sterów:

6.10 beta 6.10 oficjalne

3DM2006--11556 około 9000

3DM2005--20737 około 1500

 

Dokładnie nie pamiętam, bo nie spisałem wyników, może oficjalne stery coś aktywują co wcześniej było wyłaczone i z tąd ten spadek

 

Może napisze co mi pokazuje jak ATI TrayTools, wszystko czego nie wypisałem nie jest włączone, jeżeli nie zauważycie żadnych błędów, to może ktoś mi napisze co jeszcze warto i jak ustawic dla maxymalnych efektów wizualnych?

 

Adaptive Antialiasing --wył

Antialiasing--Application Contr.

Anisotropic Filtering--Application Contr.

Texture Preference--High Quality

MipMap Detail Level--High Quality

Wait for Vertical Sync--default off

Refresh Rate Override--disabled

Flip Queue--0

Additional options--Support DXT Textures

--Support Bump Mapping

Catalyst A.I--Low

GL-Force Z-Buffer depth-disabled

 

Nie znam angielskiego, wiec proszę sie nie czepiac do mojej pisowni w razie błedów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś masz na bank nie tak

na podkreconym X1900XT 690/800 czyli Overdrive ATI z AAx2 i AF HQx8 w 1280x1024 najmniej widziałem 39FPS-ów i to raz na jakiś czas

nie bardzo jest jak pomóc bo chyba nikt nie zaszalał z CF i nie ma doświadczenia więc poszukaj rozwiązania na zagranicznych forach ,niestety ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w szkole nie miałem angielskiego, już dawno bym się dowiedział co i jak ustawic, przeglądam tematy i widzę dużo konfiguracji na CF x1950xtx, tylko nikt nie opisuje mojego problemu, mało też rozumię co piszą .

Crossfire konfiguracja w sterownikach wygląda następująco:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Może ktoś zauważy w tym coś co trzeba włączyć, bo ja sam nie wiem, w tej chwili w zakładce Profiles Manager mam tak i na tym śmigam na co dzień.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem wczoraj system, tak jak przypuszczałem wyniki bez zmian. Trzeba się zabrac za krecenie tej pary.

Swoją droga moglem sie pochamowac troche z zakupem i nabyc nowe dziecko nVidii, albo jeszcze poczeka na ATi, taniej by wyszlo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...