Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon X1950xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 100 procentową racje.

Zabrałem się za podkrecenie, myslalem że poradzę sobie bez problemu, ale jak się okazuje nie jest to taka prosta sprawa.

Próbowalem krecic AtiToolseb beta 16p5, ale tutaj są wyniki wsteczne, prawdopodobnie tylko jedna grafa się kręci.

Odpaliłem więc Ati WinClk, troszkę lepiej bo przynajmniej dwie grafy się podkręcają, ale do końca porawnie nie współpracuje ten program z CF, ponieważ tylko raz udało mi się zrobic benchmarka, pozostałe próby kończyły się komunikatem o błędzie przez VPU Recover, albo brakiem sygnału na monitorze.

Zna ktoś z was rozwiązanie tych problemów, w jaki sposób moge podkręcic moje grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Mam BBA X1950xtx 512 mb ddr4 . Testowalem ja w 3dmarku2003, A64 venice na 3194 mhz, dfi nf4-d, 2x256 mb bh5 na jakies 230 mhz 2-2-2-5, grafa sama krecona na 650/1000@675/1070 mhz ...i wynik w 3dmarku 03 ok. 18700 punktow :mur: :mur: .

 

Stery catalist 6.12, krece grafe z rivatunera, system win xp sp1 swiezutki i czusciutki (1 dniowy system,3 programy zainstalowane, w trayu nic).

 

Pytanko - co mam tak malo punktow w 3dmarku03 ? :mur:

 

W innych markach (2001 i 2005) tez bardzo ubogo wychodzilo, z tym ze krecilem jak CPU bylo na 2150 mhz :) .

 

dzieki

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotres

 

To nie stery , cos ci sie w systemie pochrzanilo

Tez tak mialem podczas experymentow z ATI Tool & ATI Tray Tools

cos gdzies sie przywiesi w ustawieniach aa / ansio i wyniki spadaja o 20%

na twoim sprzecie powinienes miec lekko 10% wiecej niz u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie możesz ??

Przyciskasz Settings, a następnie z rozwijanego menu na górze wybierasz Fan Ccontrol i ustawiasz sobie jakie chcesz obroty coolera :D

Dołączona grafika

a jak jakimś cudem nie będziesz miał tej opcji to możesz użyć ATI Tray Tools

Hardware -> Overclockin Settings... -> Fan i po kłopocie

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie bardzo na temat, na dodatek pytanie pewnie tak lamerskie że jak to sie teraz mówi " poraża" ale poszukiwania w necie niewiele dały. Kupiłem używanego asus'a x1950xtx z accelero x2 - zamontowałem do kompa i niby wszystko gra ale (zawsze jest to cholerne ale) zauważyłem że accelero miał przerabiany kabel zasilania (jakos tak ciety w połowie i zamieniana była kolejnośc tych trzech kabelków) - wtyczka pasowała tylko do zasilania na płycie głównej więc ją tam podłączyłem ale przy okazji zauwazyłem grafa ma też własne gniazdo zasilania dla wiatraka - 4 pinowe dla odmiany, tak zeby było weselej.

 

W skrócie pytania sa takie:

1. jaka jest różnica (w sensie wydajnosci zasilania, kontroli temp. itp) miedzy wiatrakiem podpietym pod płytę gł. a tym podpietym podkarte graf?

2. w catalyst'ie puściłem "automated clock conf. util." i mi wyszło że moge podciągnac grafe do 695mhx/1098mhz co skwapliwie uczyniłem - po 20 min intensywnej pracy na 3dmark'u temperatura osiagnęła 80 C i system zaczał strajkowac - czy to normalne czy chłodzenie jest do kitu?

3. gdzie mozna dostac taką 4pinową (lub 3 pinową - link ponizej) wtyczkę?

 

znalazłem opis jak przysposobic 3 pinowa wtyczkę aby pasowała na 4 pinowe gniazdo w karcie ale ten facet (choc zamienił te kabelki) na pewno tego tam nie podpinał bo wtyczka za cholere nie pasuje do 4pinowego gniazda

 

instrukcje (just in case) znalazłem tutaj

 

httpwww.arctic-cooling.comdownloadscompatibilityMod_AcceleroX2_X1950XTX_PWM.pdf

 

Z góry WIELKIE DZIEKI za jakiekolwiek pomysły, linki do postudiowania lub cokolwiek :-)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...