Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon X1950xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Producent do grafy dołącza 6.8, wyniki może i kiepskie dlatego czekam na dzień w którym ty przedstawisz swoje, porównując z testami w sieci to są w normie.

 

Chciałem strzelic na podkręconym procku i pamięciach testy w 3DM, ale jest problem ponieważ w Markach 2005 i 2003 na testach CPU łapię zwisy, mimo że proc i pamięci są stabilne. Nie ma zielonego pojęcia czego może to być wina, raczej sterowniki od grafy nic tytaj nie maja do gadania.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nu dobra, mam :D

 

pierwsze wrazenie. jak zawsze podczas wyciagania nowej topowej grafy z pudla.. i wprawdzie pudeleczko stosunkowo male to sama grafika potwor :) ciezka? bardzo, ale o tym juz pisano w reckach na sieci. no i najwazniejsz hehe - jest sliczna :D blyszczacy, dobrze wykonany wiatrak, blyszczaca miedz radiatorow.. mniam :-P

 

chlodzenie. nie jest zle. krzyki i lamenty ze niby miala byc cicha a jest glosna, ze nie da sie wytrzymac w pokoju i tego typu bzdury mozna miedzy bajki wlozyc. ok, nie jestem zboczencem ciszy i lekki szum wiatraczkow mi nie przeszkadza (nie wspominajac juz o graniu - wtedy glosniki mam ostro podkrecone wiec nawet stara x1900xtx slyszalem tylko 'czasami'), wiec opinia jak najbardziej subiektywna i znajda sie pewnie tacy ktorzy powiedza, ze wyje jak bura suka.

jesli chodzi o porownanie z w/w 19xtx to roznica pod wzgledem decybeli jest ko-smi-czna! ten wiatrak po prostu jest bardzo cichy, a 'znosny' podczas max load'u. spokojnie mozna powiedziec ze 1/3 wycia suszary z 19xtx.

 

moc. na kolana po przesiadce z 19xtx mnie nie powalil rzecz jasna bo to zadna roznica klas, tylko podrasowany ow 19xtx. co za tym idzie jestem zadowolony gdyz dostalem te kilkanascie procent wiecej mocy czyli dokladnie to czego sie spodziewalem.

moj config (edit2):

cpu: conroe @ 3.4ghz;

mobo: p5w dh deluxe @ fsb378mhz;

mem: kingston pozyczony srednio czerstwy: 2x1GB @ 756mhz @ 4-4-4-12;

gpu: 1950xtx @ 695/1020;

psu: tagan TG580-U15;

dyski: samsung SP2504C - sys; 2xSP2004C - reszta

dzwiek: x-fi extreme music

i garstka osiagow na owym:

 

3dm01: 52 279pkt

3dm03: 23 346pkt

3dm05: 13 867pkt

3dm06: 7 059pkt

doom 3 (1280x1024; ultra details; AAx4) standardowe time demo: avg 106fps

 

porzadnych testow w grach nie mam czasu dzisiaj juz zrobic, moze jak mi sie bedzie chcialo to na dniach ;)

 

oc. bylo juz, ale potwierdze. procek oczywiscie leci na max z catalyst'ow czyli 695mhz bez problemu. ati tool nie angazowalem do pracy, pewnie da sie ciut wiecej przy dobrym konfigu.

a pamieci, coz, sa tak wysrubowane ze wycisniecie paru dodatkowych mhz to bole rodzenia. na 1050 3dm05 zlapal freeza wiec skoro mi zostal smieszny przedzial pomiedzy 1000 a powiedzmy 1040mhz to sobie dalem spokoj z szukaniem maxa, ustawilem na 1020 i wystarczy.

 

w sumie dobra karta za dobra cene imho (w siriusie zaplacilem dzisiaj 1745pln brutto), jak ktos akurat chce kupic to mozna sie pokusic, R600 raczej predko sie nie pojawi, a w zimowy wieczor mozna cos przyciac.. :P

 

edit: aktualizacja wynikow 3dm ;)

Edytowane przez chr1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do mnie wczoraj zawitala tylko w nocy z pracy wrucilem wiec pierwsze wrazenia dopiero teraz karta faktycznie cudo ogromna i ciezka jesli chodzi o chlodzenie to wg mnie zadnej tragedi niema mam w budzie 3 wentylatory wiec wszystko sie ladnie komponuje w jedna calosc ( szum) jesli chodzi o wyniki to nie mam sie czym chwalic sprzet na razie jak w podpisie wyniki podaje tak do zobrazowania calosci

03- 18,657

05- 11,141

06- 5,214

natomiast w grze call of juarez jakies dziwne kolory sa takie wyblakle na nvidi bylo chyba lepiej w innych tytulach wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich sterów używacie i kiedy można się spodziewac nowszych, bardziej dopracowanych?

chr1st, ładne wyniki.

Już zaklepana jest Matka Sapphire do zestawu, tylko teraz ciekawe kiedy mogę się jej spodziwa już w domu, może się w końcu uda pobic 7950 GX2.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14 ja uzylem sterow producenta z plytki, na inne szkoda czasu na ta chwile, najnowsze catalyst'y w ogole nie wykrywaja 1950, z reszta sam pisales.

 

z tego co na sieci widzialem to 7950gx2 w niejednym zestawie dostala po [gluteus maximus] ode mnie wlasnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos dla posiadaczy x1950 XTX

 

Catalyst 6.10 Beta

 

ATi has released Catalyst 6.10 Beta which is the first official driver to include support for the Radeon X1950 XTX and Intel P965 CrossFire support!

 

Pobierz:

http://www.warp2search.net/modules.php?nam...e&sid=30055

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w tym tygodniu dotrze Matka to się wszystko okaże, WC się założy na grafikę, to może będzie łatwiej.

Stery nowe mogłyby już się ukazać.

 

chr1st, ruszałeś może coś w PCI Express Frequency, u mnie czy jest na Auto, czy też na 100, za każdym razem jak mi się winda ładuje są jakieś dziwne paski poziome, które mnie denerwują, podejrzewam o to grafikę, ale pewności nie mam?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłbym z miłą chęcią jednak mam problem , którego nie wiem co jest przyczyną:

3DM 06, 01- przechodzi, 05, 03- test CPU mam BSOD.

Procek(3.6GHz, podnoszenie Vcpu nic nie daje) i memki(500MHz) są przetestowane na tych ustawieniach i nigdy nic się nie działo, a te dwa marki mi się wywalają.

Co do wyników to na mój gust są bardzo cienkie, jeżeli dobrze pamiętam to na 79GT SLI, więcej ptsów robiłem, jak się uporam z tymi BSOD, to zapodam wyniki do HWBOT-a.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat więc wiem co się tam dzieje. Mówię o tym że moje wyniki na X1950XTX są cienkie.

Stało się, wylądował na GPU Swiftech MCW60, a na ramach Swiftech MC14, temperatury w stresie nie przekraczają 43 stopni, przy podkręconym procku.

Teraz mam zamiar sprawdzic czy przeloży się to na OC, tylko jest problem, bo nie wiem jakiego programu użyc do podkręcania grafiki. Co sugerujecie, najlepiej cos sprawdzonego, co wykryje mi optymalne ustawienia?

 

Testowałem dwa programy: Ati tray tools ( nie działa poprawnie z moją grafiką i nie mogę wogóle zmienic zegarów bo mam arty na pulpicie), AtiTools(tutaj jest już lepiej)

Do tej chwili przetestowałem GPU 735MHz(wykrywanie na auto doleciało do 790 i pojawił się zwis), na memkach doszedłem do 1044, ale to jeszcze nie koniec, walcze dalej.

 

 

Jestem po testach OC, GPU poszło na 735 MHz, jak daje 742, to mam zwis w tescie natury 2006, zadne arty nic sie nie pojawia.

W AtiTools zauważyłem zakładke od napięc między innymi GPU, które jest ustawione na 1.425V, zastanawiam się czy bezpiecznie będzie ruszyć i na ile, czy ktoś z was już podnosił tym programem napięcie, czy top działa?

 

Pamięci poszły na 1098 MHz, nic się nie dzieje dalej niemogę ruszyć suwakiem.

 

Wyniki zapodałem do HWBOT-a.

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie na swojej karcie dojechalem do tych wartosci: 1550/2280/2151/1512 i wszystko ladnie dziala :)

 

Niestety nie mozesz tych wartoscie potraktowac jako pewniakow, gdyz u Ciebie moga byc inne napiecia przy innych taktowaniach.

Musisz poprostu probowac. Natomiast co do pozycji w ati tool, ktorymi nalezy operowac - u niektorych jedynie dwie pierwsze pozycje dawaly bardzo dobre rezultaty. U mnie musialem wszystkie zmienic, gdyz karta nie chciala sie krecic dalej.

 

Polecam ten artykul: http://www.techpowerup.com/reviews/Diamond/X1900XT/6

 

Jest w nim wszystko ladnie wytlumaczone, jak nalezy krecic karte przy pomocy ati tool'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrące sie do tematu wydajności ,porównujac składowe wyniku z 3DM2K5 lub 2K6 widać że DDR4 pomimo wys. taktowania (ponad 1GHz) maja cienkie timingi i karta jest na poziomie X1900XT z pamięciami na OK. 850MHz.

porównywałem wyniki z Hwbot-a swoje@Wormsa14 ,dodatkowo przewaga Wormsa w testach proca --->2MBkaszy więcej.W 3DM2K1 dopiero widać różnicę ale to dzieki prockowi.

takie tam luźne przemyślenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tym zawiodłem, ale może jak się pokombinuje z Vgpu i mem to Cię przeskocze, bo jak do tej chwili to cienko piszcze w stosunku do Twojej grafy, hehe.

Pozdro

Hmmm patrzalem na te wyniki i coz : nie powalaja na kolana. Spodziewalem sie wiekszego [ciach!]lniecia, a tu tylko zwykly pierd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego wyniku spewnością nie zrobie, ale warto zerknąc.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=118259

 

Jeszcze trochę fotek

http://www.nordiccrew.com/crotale/x19_wc.jpg

http://www.kinc.se/laterigg.jpg

http://www.kinc.se/cards.jpg

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hmm, mam właśnie Sapphire X1950XTX, zegary stockowe to 650mhz rdzen i 1000mhz pamieć. Na razie podbiłem taktowanie do 670mhz rdzen i pamiec 1040mhz. Chciałbym podnieść napięcie (gpu/pamięć). Mam ATITOOL w wersji 0.25 Beta 14. Problem w tym, że nie widzi zakładki, w której podnosi się napięcia. Czy jest jakiś na to sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tąd możesz pobrać inne wersje AtiToola, między innymi bete 15, 16.

http://forums.techpowerup.com/forumdisplay.php?f=24

Jeżeli Ci się uda coś więcej uzyskać to mam nadzieję że się tym pochwalisz.

Ja ostro podbijałem napięcia w wersji 15 i 16, jedyne co zyskalem to około 5MHz na rdzeniu i 10MHz na pamięciach, coś musi być nie tak, albo sam nie wiem.

Beta 15 niby żadziej się wywala w postacji freezów, ale za to na memkach nic nie można zrobić bo suwak się blokuje na 1098MHz(default napięcie), zwiększenie napięc mi nic nie daje bo zawsze wraca do tej wartości.

Beta 16 Można coś z memkami zrobić wyżej, ale po 10MHz i wyżej mam siatke na pulpicie, bądź czarny ekran.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, czyli widze, ze nie ma co kombinować. hmm, a jakie masz temperaturki? U mnie w Idle, tak jak teraz 45 stopni, w grach powyżej 55 nie wchodzi (chłodzenie Toxic liquid).

 

Dziwny wynik mi wyszedł w marku06, 4100pkt :D :D, na X1900XT 256MB miałem 4500pkt :).

 

I jeszcze dopytam, na jakich sterownikach jedziesz, sciagnalem Catalyst 6.9 ale nie wykrywają karty. Używam teraz 5.8 jakieś zmodyfikowane, dołączone na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam sprawdziłem to dwie wersje sterowników mi pasują, dołączone na płycie, oraz bety 6.10, które z nich są lepsze sam nie wiem, ale jadę na nowszych.

Co do temperatur: Idle 35~37, stress 43 stopnie, na oryginalnym chłodzeniu dochodziło do 84 stopni w stresie.

Myślałem że sam spróbujesz powalczyć z tymi napięciami i coś Ci się uda, trudno poczekamy, może trafi się ktoś kto pokaże nam jak ta grafę kręcić dalej, a może to jest jej kres.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz, nie powiedziałem, że wcale :). tyle że to sampel testowy, więc nie chciał bym go popsuć :). Jutro, lub w niedzielę się pobawię napięciami, na razie chcę "naprawić" wynik w Marku06, bo śmiech na sali z tymi 4100pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz, nie powiedziałem, że wcale :). tyle że to sampel testowy, więc nie chciał bym go popsuć :). Jutro, lub w niedzielę się pobawię napięciami, na razie chcę "naprawić" wynik w Marku06, bo śmiech na sali z tymi 4100pkt.

Witam!

 

Ja na moim Connect3D 1950XTX też mam ok 4100 w 3DMarku 2006. Ja to zdjagnozowałem tak, ze kara nie przechodzi mi w tryb 3D. W Ati Tray Tool ustawiłem sobie wykresy z częstotliwościami i cały czas utrzymywały sie na poziomie 500/600Mhz.

Próbowałem na sterach dołączonych do karty jak i betach. Ma ktos jakis pomysł na rozwiązanie?

 

To jest moje pierwsze doswiadczenie z CCC i mam problem, gdy go otworze to wyskakuje mi błąd CLI Application? Miał ktos podobny przypadek? MS Net 2.0 mam zainstalowanego.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...