Skocz do zawartości
narcyz

Laptop Za Ok 4,5 Tys. Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek napiszę, że to nie dla mnie :P Kolega nie ma konta na forum, więc piszę w jego imieniu.

 

Generalnie to wybrał sobie dwóch kandydatów jeśli chodzi o zakup nowego laptopa.

1. Acer z dość mało popularnym prockiem Core Duo T2050, za to jest tam 1024 ramu oraz X1600. Tylko jednek ten radek wygląda mi na okrojoną wersję. Konkretnie chodzi o model Acer Aspire 5671 WLMi - LX.ATD05.224

2. Asus z Turionem, 1024ramu (667MHz). Tyle że jest tam tylko GF Go7300. I zapewno jak to Asus, to dysk 4200RPM Dokładniej: Asus A6TC-AP015H. A moim zdaniem skoro brać Asusa z gorszą grafą, to już chyba lepiej A6Jc.

 

Właściwie to potrzebna jest rada dotycząca dwóch przypadków. Czyli: który z tych dwóch, oraz co innego w tej cenie.

 

Komputer do normalnego użytkowania przez studenta (net, filmy, czasem jakaś gra). Moim zdaniem oba komputery mają swoje wady , ale w tej cenie trudno o zakup bez wyrzeczeń. Więc chciałbym żebyście pomogli, ponieważ jest to dość pilna sprawa.

 

 

Pzdr,

narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestię Acer Vs. Asus to zdecydowanie Asus. Wydaje mi się, że za Asus'em przemawiają 24 miesięce gwarancji i chyba jakość wykonania jest na wyższym poziomie. Na niekorzyść Asusa przemawia dysk 4200, ale zawsze można go przecież wymienić na jakiś lepszy, prawda??

 

Można zainteresować się czymś ze stajni Toshiby, np. : Toshiba Satellite M100-165. Jednak w tym m100 karta graficzna to tylko x1400, ale tak jak napisałeś w tej cenie muszą być wyrzeczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestię Acer Vs. Asus to zdecydowanie Asus. Wydaje mi się, że za Asus'em przemawiają 24 miesięce gwarancji i chyba jakość wykonania jest na wyższym poziomie. Na niekorzyść Asusa przemawia dysk 4200, ale zawsze można go przecież wymienić na jakiś lepszy, prawda??

 

Można zainteresować się czymś ze stajni Toshiby, np. : Toshiba Satellite M100-165. Jednak w tym m100 karta graficzna to tylko x1400, ale tak jak napisałeś w tej cenie muszą być wyrzeczenia.

Zgadza się dysk można wymienić za nie tak dużą dopłatą, jeśli by się tak dobrze potargować.

 

 

Patrząc po obu laptopach o jakie pytałem wyżej, to raczej 14'1" nie wchodzi w grę, więc ta Toshiba odpada.

 

 

Hmm, ja cały czas jestem zdania że jak brać Asusa w tej cenie, to lepiej A6Jc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dobrze doradziłeś z wyborem dwurdzeniowego procesora. Po kilku godzinach pracy na moim notebook'u nie mam wogóle ochoty pracować na desktop'ie. Jest różnica w komforcie pracy i to duża.

 

[OT]Aparat najwcześniej będę miał we wtorek. A recka jest w trakcie przygotowania, w tygodniu mam dużo pracy, ale weekend się zbliża i napewno do tego usiąde ;)[/OT]

 

sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tradycyjnie i do znudzenia - Asus. Bo...bo nie Acer ;). A tak serio to ma Turiona X2, ktory moze wydajnoscia nie grzeszy ale za to 64bit juz ma wiec i Vista ladnie sobie posmiga. Karta graficzna do gierek na low powinna wystarczyc, starsze tez uciagnie. Ewentualnie ten A6j o ktorym mowicie, ale jesli tylko wybierac z tych dwoch to moj glos idzie na Asusa.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie na Acer z serii Aspire 5110, a dokladnie o chodzi o model: AS 5112WLMi (kod: LX.ABM05.012)?

 

Procesor:AMD Turion 64 TL-50 (1.60GHz ◊ L2-2x256KB ◊ 31W)

 

Matryca LCD :15.4' WXGA (1280x800) TFT, Acer CrystalBrite - technologia poprawiająca odwzorowanie barw

 

Grafika :ATi Mobility Radeon X1600 128MB VRAM, Obsługa do 512MB pamięci Video w technologii HyperMemory

 

Pamięć :1024MB DDR2

 

Dysk HDD :120GB SerialATA

 

Napęd optyczny :Nagrywarka DVD Super Multi Drive Double Layer

 

Komunikacja b/przewodowa :

Karta WirelessLAN 802.11 b/g

Interfejs Bluetooth V2.0 + EDR

 

System :MS Windows XP Home Edition

 

MultiMedia : Wbudowana kamera Acer VideoCam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...