Skocz do zawartości
Nick126

Czym Czyścić Lcd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czym czyścić monitor LCD ?? W instrukcji piszą, żeby nie używać zadnych spryskiwaczy, mokrych szmatek itp. To czym ja mam go wyczyścić? Suchą szmatką nic nie daje, zostają odciski palców i inne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierem ściernym wersja ultra 500.

 

Podepnę się do pytania, czy lcd można porysowac tak jak szło w zwykłych monitorach?

 

 

 

A co do czyszczenia polecam pójść do vison express i tam mają takie specjalne szmateczki-ściereczki (kupić albo wysępić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tym ściereczką i cudownym płyną nie ufam... Lekko wilgotna szmatka z płynem i wymyć a potem przetrzeć ręcznikiem papierowym. Z monitorem LCD robie tak od niemal 3 lat i ma sie bardzo dobrze. Zresztą laptopa i TV czyszcze tak samo. Płyn do mycia naczyń jest rewelacyjny bo odtłuszcza-nie pozostają żadne odciski... LCD nie jest tak delikatne jak sie wydaje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

heh. a czy czasem jak sie wymuje ludwikiem to sie na matrycy plama nie pojawi? :|

 

czy moge spokojnie ludwikiem przemuc? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna korzystam z dobrych płynów do mycia okien, czasem z płynu do mycia naczyń. Jednak do wycierania używam suchej szmatki z mikrofibry czy czegoś do optyki.

i to jest najlepszy wyprobowany sposob, ja wycieram tzw kotexem (reczniczki jednorazowe) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do pytania, czy lcd można porysowac tak jak szło w zwykłych monitorach?

 

U mnie na sklepie miałem porysowaną matrycę od notebooka wygląda to okropnie przy każdym kolorze pulpitu widać krechę i nic sie z nią nie da zrobić, więc Panowie uważać.

 

Jeżeli chodzi o czyszczenie to oczyściłem się monitorów Lcd co nie miara i najlepszym rozwiązaniem było chuchanie i ściereczka z mikrofibry lub flanelowa, monotonne to ale skuteczne i lepsze niż te wszystkie płyny, ktore wypóbowałem i po których zawsze jakieś smugi zostają. Ajeżeli ktoś nie ma nerwów to pozostaje jakiś dobry płyn do okien , luster i tym podobnie. Żadnych drogich płynów takie moje zdanie ot to :) .

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem ostatnio płyt w Vobisie "Screen Cleaner" taki mały płyn + myjka. I co? I [gluteus maximus]... smugi mam na cały monitorze :P Ale odciski palców znikły.

Czy mogę tą myjke mocno dociskać do ekranu? Czy raczej delikatnie to robić.

 

Mam jescze takie troche nietypowe pytanie :D Otóż na ekran nasrykały mi muchy i mam takie małe czarne punkciki i nie wiem jak to wyczyścić. To co kupiłem tego nie wyczyściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...