Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

2302875[/snapback]

hary na moderatora :D

Komentarz zbędny.

 

ludzie zastanówcie się nawet raz zanim coś napiszecie nie wymagam 2 ;) Bo 1/2 userów (nie tylko nowych) zachowuje się jak banda napalonych 12 latków... tyle tytułem OT ;)

 

I panowie co taki zastój? Nic nowego o tej mobo? żadnego konkretnych oc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że ma fajne, kolorowe sloty, dużo opcji OC.... Cena też będzie fajna... tak jak w przypadku LanParty na s.939. Obstawiam cenę w pierwszym miesiącu po premierze na 600-700zł. Infinity mi starcza! :)

 

Co z tego, że ma fajne, kolorowe sloty, dużo opcji OC.... Cena też będzie fajna... tak jak w przypadku LanParty na s.939. Obstawiam cenę w pierwszym miesiącu po premierze na 600-700zł. Infinity jak dla mnie jest bardzo dobrą płytą - nie tylko pod względem OC - za małe pieniądze! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myslę, żę to dobre miejsce bo to temat o tej mobo.

Czy ktoś oddawał ją na gwarancję???

Jeżeli tak to z jakiej przyczyny?

 

Pytam się ponieważ muszę kumplowi złożyć kompa i miałem już doczynienia z Asrockiem XLI i to właśnie ode mnie się dowiedzieliście że wycofano ją z produkcji-takzę odpada.

 

Miałem też MSI K9N-Neo i też podobno mają wycować, by wprowadzić nową rewizję ( mniej grzejącą się) dlatego jedyny słuszny wybór to właśie ta DFI.

 

Dodam chodzi mi o mobo do 350 zł, a na DFI można dołożyć.

Wydaje mi się że nic innego w tej cenie nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem własnie tego X2, jakis niezbyt ciekawy egzemplarz się trafił, 2500MHz @ 1.45v, a 2700MHz nie mógł nawet na 1.575v zrobić, baa, nawet do windy się nie dało wejść. Na M2N-E to samo było. Jednak płyta bez problemow współpracuje z X2, wiec mozna smialo kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem własnie tego X2, jakis niezbyt ciekawy egzemplarz się trafił, 2500MHz @ 1.45v, a 2700MHz nie mógł nawet na 1.575v zrobić, baa, nawet do windy się nie dało wejść. Na M2N-E to samo było. Jednak płyta bez problemow współpracuje z X2, wiec mozna smialo kupowac.

Mój X2 na 1.45 dochodzi do 2450Mhz i to jest pech dopiero :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktos pamieci; Kingston HyperX DDRII 2GB/800 (2 x 1024MB) CL5 KHX6400D2K2/2G ? jakie wyniki osiagacie na tej plycie?

 

---------- CONFIG ----------

Mobo: Asus M2N-E nForce 570 Ultra Bios:0305

CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (2.0GHz)@(2,4GHz) , freezer 64 pro

RAM:Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 800MHz CL5; idą tylko na 533 MHz

Grafika: GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)

HDD: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 2x (raid 0)

DVD-RW: BenQ DVD+/-RW DW1650 black

Zasilacz: Topower TOP-450P3 U12 EZ

Obudowa: chieftec midi tower dragon

Edytowane przez Xanar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! No w koncu mam moja plytke zamowilem z esc.pl ale juz teraz kosztuje 390 zeta ale nie zaluje proc antek 3200+ poszedl spoko na 2700 mhz przy napieciu 1.42 testowalem na 2900 mhz tez szedl ale pamieci nie wyrabialy musialem zegary zjechac a to mala wydajnosc a kostki mam goodram 667 CL 5 ale poszly na 900 mhz CL 5 5 5 14 przy napieciu 2.2 V wiec nie jest zle super pi 1 mb robi w 33.178 a stabil jest bo puscilem sp2004 na 1.5 godziny i tez bez bledow bylo co do screenow jutro wam wrzuce grafe mam galaxy geforce 7300 gt zegary ma 500 na 700 ale ale rdzen nie chce sie krecic max 540 bo wiecej arty wali chyba napiecie jest zanizone ale pamieci spoko i najwydajniej chodza na 850X2 dla nie doswiadczonych (pewnie malo tu takich) 1700 mhz co do wentyla chipsetu nie jest tak zle ustawilem na 3000 obroto z windy i jest dobrze nie warczy a temperatua stoi na60 stopni no czasm na 62 ale nie ma co panikowac w specyfikacji jest napisane ze moze do 80 stopni dochodzic tym akurat sie nie nie martwie pozdro dla wszystkich wzytkownikkow tej plyty

Edytowane przez marioszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! No w koncu mam moja plytke zamowilem z esc.pl ale juz teraz kosztuje 390 zeta ale nie zaluje proc antek 3200+ poszedl spoko na 2700 mhz przy napieciu 1.42 testowalem na 2900 mhz tez szedl ale pamieci nie wyrabialy musialem zegary zjechac a to mala wydajnosc a kostki mam goodram 667 CL 5 ale poszly na 900 mhz CL 5 5 5 14 przy napieciu 2.2 V wiec nie jest zle super pi 1 mb robi w 33.178 a stabil jest bo puscilem sp2004 na 1.5 godziny i tez bez bledow bylo co do screenow jutro wam wrzuce grafe mam galaxy geforce 7300 gt zegary ma 500 na 700 ale ale rdzen nie chce sie krecic max 540 bo wiecej arty wali chyba napiecie jest zanizone ale pamieci spoko i najwydajniej chodza na 850X2 dla nie doswiadczonych (pewnie malo tu takich) 1700 mhz

o_O. Tak na przyszłość - jezeli chcesz pisać na tym forum, i liczyć na pomoc/rade innych ludzi, pisz "w miarę" poprawnie, bo tego wyzej komentować nie będe.

 

Dziś z racji tego, że boinc nie pobiera nowych próbek seti, postanowiłem "przetestować" C'n'Q na DFI. Zainstalowałem drivery amd, ustawilem w biosie, i wszystko dziala bez problemów. Poodłaczałem wszystkie dodatkowe wentylatory w obudowie, obnizylem rpm wiatraczka chipsetu do 2900rpm, wyłaczyłem wiatrak na procesorze, przy 1GHz i 1.1v idle jest cicho. BTW, boxowy wiatraczek amd może kręcić się nawet z prędkością 250rpm :blink: wtedy to juz na pewno jest niesłyszalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jaka temp chipsetu przy 2900rpm?:) i jakie chlodzenie procka i jaka temp?

Temperatura chipsetu to...70c. W instrukcji pisze, żeby nie przekraczać 85 czy tam 90c, wiec nie przekraczam. Przy automatycznej regulacji i włączonym pełnym obiegu powietrza, temperatura wynosiła 55c. Chłodzenie procka to box, w tej chwili SmartGuardian pokazuje 34c z wentylatorem puszczonym na 800rpm. Temperatura powietrza w pokoju wynosi równo 26.5c.

 

edit:

 

po otworzeniu okna temperatura proca spadła do 28c, chipsetu do 64c. Tak to jest jak się nie wietrzy pokoju w którym działa cały dzien komputer ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po riposcie grzesia jetem zgegustowany tym forum i nie wiem czy dalej tu pisac ale w koncu mam ta plyte Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 dobre wyniki i doswiadczenia bo jazda byla z ta plyta a chodzilo o pamieci bo nie wstawaly na defaultowym napieciu i wstaly na 1.9V i winda sie wtedy zainstalowala i bylo OK

Edytowane przez marioszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie ma sie co oburzac. Grzesiu miał racje, poniewaz Twojego posta dosc trudno sie czyta. Wystarczyłoby dac pare kropek w opdowiednim miejscu i wszytsko byłoby OK.

POzdro :D

 

Jeszcze takie pytanko, probował ktos uruchomic na tej mobo dwie grafy?? Poniewaz ma ona dwa sloty PCIe x16/x2?? I czy działa na niej SLI??

Pytam czysto z ciekawosci, bo wiadome ze w razie czego wydjanosc takiej konfiguracji bedzie dosc zanizona w porownaniu np do dwoch x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem o co chodzi postaram sie nastepnym razem pisac z kropkami,przecinkam. no chyba teraz dobrze ale nie o to chodzi chyba w tym forum ? zjechalismy do niepotrzebnej dyskusji nad pier..lami ide spac znowu niepoprawnie ale dzis nic madrego nie napisze ide spac do dzisiaj pa pa

Edytowane przez marioszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko, probował ktos uruchomic na tej mobo dwie grafy?? Poniewaz ma ona dwa sloty PCIe x16/x2?? I czy działa na niej SLI??

Pytam czysto z ciekawosci, bo wiadome ze w razie czego wydjanosc takiej konfiguracji bedzie dosc zanizona w porownaniu np do dwoch x8.

Trzeba miec jeszcze mostek SLI do połaczenia kart.

 

 

zrozumialem o co chodzi postaram sie nastepnym razem pisac z kropkami,przecinkam. no chyba teraz dobrze ale nie o to chodzi chyba w tym forum ? zjechalismy do niepotrzebnej dyskusji nad [ciach!]lami

 

Chodzi o to, zeby wszystko było przejrzyste i łatwo się czytało. Osobiscie nie chciałbym szukać informacji w postach w ktore sa pisane wbrew wszystkim zasadom ortografii. EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procka to box, w tej chwili SmartGuardian pokazuje 34c z wentylatorem puszczonym na 800rpm.

Smar(k)t Guardian raczej nie jest wiarygodnym zrodlem temperatury procesora. Ja korzystam z Everesta Ultimate 2006 i tam w Czujniku i Dioda procesora jest podana prawdziwa temp proca.

 

Trzeba miec jeszcze mostek SLI do połaczenia kart.

Raczej nie trzeba. Czytajac tego arta http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins/co...p?content.377.8 widzimy ze autor sugeruje 2 drogi modowania plyty i w zadnej nie jest wspomniany mostek do SLI (same stery albo hard-mod wystarczaja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar(k)t Guardian raczej nie jest wiarygodnym zrodlem temperatury procesora. Ja korzystam z Everesta Ultimate 2006 i tam w Czujniku i Dioda procesora jest podana prawdziwa temp proca.

 

Raczej nie trzeba. Czytajac tego arta http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins/co...p?content.377.8 widzimy ze autor sugeruje 2 drogi modowania plyty i w zadnej nie jest wspomniany mostek do SLI (same stery albo hard-mod wystarczaja).

 

 

IMO jak DFI dodaje program do odczytu temperatur dedykowany do ich płyt głównych, to raczej wie co robi. A co do mostka SLI, moze bede mial mozliwosc się niedługo o tym przekonac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak DFI dodaje program do odczytu temperatur dedykowany do ich płyt głównych, to raczej wie co robi.

mi w mojej dfi programik do producenta zle podaje temp ;-) ufam jedynie temp CORE podawanej przez speedfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz na ten screen marioszego, procek wykrecony, a chipset przy 3000rpm ma 59 stopni, u mnie tyle ma na 100% obrotow, a 3000 to ze 40% gdzies bedzie:)

 

mi tez smartguardian zle pokazuje, everest jest najdokladniejeszy 4 me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz na ten screen marioszego, procek wykrecony, a chipset przy 3000rpm ma 59 stopni, u mnie tyle ma na 100% obrotow, a 3000 to ze 40% gdzies bedzie:)

 

mi tez smartguardian zle pokazuje, everest jest najdokladniejeszy 4 me

Wszystko zalezy od temperatury w środku obudowy...u mnie na 60% jest 55c, ale zimne powietrze z zewnątrz leci w okolice coolerka chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jakos i tak watpie, zeby on mial 59 stopni w stresie (super pi) przy 40% = 3000rpm nawet przy otwartej budzie czy cos

 

Witam. Wentylator chipsetu podkrecilem na 100% i temperatura jest jeszcze nizsza, obudowa zamknieta chlodzona dwoma wentylatorami z przodu 1000 obrotow i z tylu 1400 obrotow.

post-140910-1157908111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja mam juz dosyc tego wiatraka na chipsecie :/ plytke mam pare tygodni a brzeczyk juz mi nie daje zyc. Nawet przy 3000 obr wydaje taki chrobot/warczenie nie wiem jak to opisac.... wynalazl juz ktos jakis sposob na tą jedyną (chyba) wade tej płyty ?? :mur:

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...