Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Infinity + Evercool VC-RF - da się

 

trzeba przesunąć jeden z otworków na radiatorze o około 2mm do środka. Można to zrobić wiertarką, pilnikiem lub co kto ma pod ręką (uwaga - rozgrzany gwóźdź nie działa :wink: )

Generalnie chodzi o to żeby z okrągłego otworka zrobić podłużną elipsę, tak żeby się dało wcisnąć te plastikowe kołki w mobo. 10 minut roboty i gotowe.

Sam tak zrobiłem - gra i bucy. W końcu jest cicho, temp. w idle koło 37stopni, i jeszcze się świeci fajowo B-)

 

Pozdr

Mixiu, tak też można, wiele tańsze rozwiązanie,a spadek temperatury tez jest dość duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)Pierwszy post i juz problem i to niemaly.Kupilem se ta plytke,procek 3500+box,pamiatki pC6400(800) 2x512 GEIL ddr2 ultra,grafa 7600gt 128mb gigabyte,hdd niestety ide,zasilacz modecom 400W,xp pro sp2+ poprawki do wrzesnia,stery aktualne.I mam juz dosc,system stawiam po raz enty i nigdy nie mialem takich problemow:(winda biega stabilnie,nic sie nie dzieje,mp3 bez problemow,filmy oki,problem powstaje po uruchomieniu gry,wszystkie czolowki smigaja,natomiast juz w srodowisku 3d nastepuje zwis kompa(grafa stoi,muza tak jakby sie zaciela)i po paru sekundach restart,w biosie nic nie zmienialem.odstawialem juz wszystko z pamiatkami,zmienialem gniazda,probowalem w dualu i bez i to samo,natomiast jak odpalilem na jednej kosci to bez problemow,potem na drugiej tez oki,ale jak juz obie na raz to koniec.Dodam ze grafe sprawdzalem i meczylem na innym kompie i bylo Si>blagam o pomoc juz mam dosc:(Mialem abita nf7s rev2 i bartona 2500+ i stare twinmosy i mnie pokusilo:)

Edytowane przez ksiadzDOBRODZIEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)Pierwszy post i juz problem i to niemaly.Kupilem se ta plytke,procek 3500+box,pamiatki 2x512 GEIL ddr2 ultra,grafa 7600gt 128mb gigabyte,hdd niestety ide,zasilacz modecom 400W,xp pro sp2+ poprawki do wrzesnia,stery aktualne.I mam juz dosc,system stawiam po raz enty i nigdy nie mialem takich problemow:(winda biega stabilnie,nic sie nie dzieje,mp3 bez problemow,filmy oki,problem powstaje po uruchomieniu gry,wszystkie czolowki smigaja,natomiast juz w srodowisku 3d nastepuje zwis kompa(grafa stoi,muza tak jakby sie zaciela)i po paru sekundach restart,w biosie nic nie zmienialem.odstawialem juz wszystko z pamiatkami,zmienialem gniazda,probowalem w dualu i bez i to samo,natomiast jak odpalilem na jednej kosci to bez problemow,potem na drugiej tez oki,ale jak juz obie na raz to koniec.Dodam ze grafe sprawdzalem i meczylem na innym kompie i bylo Si>blagam o pomoc juz mam dosc:(Mialem abita nf7s rev2 i bartona 2500+ i stare twinmosy i mnie pokusilo:)

Ustaw timingi ręcznie, 2T, zwieksz napięcie pamięci. Jeżeli to nie pomoze, to mozliwe, ze pamieci nie współpracują ze sobą w dualu...BTW, wgranie najnowszego biosu mogłoby pomóc, bo on własnie coś zmienia z pamieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw timingi ręcznie, 2T, zwieksz napięcie pamięci. Jeżeli to nie pomoze, to mozliwe, ze pamieci nie współpracują ze sobą w dualu...BTW, wgranie najnowszego biosu mogłoby pomóc, bo on własnie coś zmienia z pamieciami.

 

biosik wgrany:),dalej to samo,timingi ustawilem na 4.4.4.12,napiecie do 2.2V,i dalej to samo,jeszcze zmienic na 2T ale czy na takich pamiatkach tak powinno byc??

 

post-141783-1158955212_thumb.jpg

Edytowane przez ksiadzDOBRODZIEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2T jest to samo,gniazda zmienialem,nie chodzi ani w trybie dual ani w single,nic sie nie dzieje tylko jak sa wlozone pojedynczo

Wymien pamieci, ja mialem podobny problem z geilami - chodzily w singlu a w dualu juz nie. Wymiana pomogla :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien pamieci, ja mialem podobny problem z geilami - chodzily w singlu a w dualu juz nie. Wymiana pomogla :D .

 

No wiec tak mem test 3 godziny bez bledow,wymienilem pamiatki na goodramy 677 i problem sie powtarza,czyli chyba jednak plyta:(,nio chyba ze procek ma tez cos z tym wspolnego,dzis bede jeszczze probowal na innej zasilce i jak gdzies zalatwie to procka zmienie.

 

Pozatym wydaje mi sie ze problem tkwi w kontrolerze dzwieku,bo cosik jest nie tak,nawet jak jakas gierke odpale to dzwiek jest dziwny(przerywa),a pochwili sie zacina i restart,ale moze sie myle

Edytowane przez ksiadzDOBRODZIEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te same Geile co Ty ksiadzDobrodziej i mi smigaja dobrze w dualu. Od samego poczatku nie mialem z nimi zadnych problemow. Jedyne co trzeba zmienic to napiecie na 2.1V zeby poszly na 800 MHz no ale ty juz zwiekszales i nic, wiec chyba mobo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi,

może mi jakaś dobra dusza zapodać screena z ustawieniami z biosa dla kostek d9 na tej dfi ?. mam w domq tą dfi i abita i troszkę się musze nimi pobawić i szukam jakiś optymalnych ustawień dla ramu

Ja zmieniałem tylko głowne timingi i Tref, pamięci kręciły się bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś zaproponować jak podkrecić lekko mój sprzet na tej płytce.

Nom, napiecie do 1.6V+HTT na 400 i bedzie smigal jak buuuurza :]

 

grzesiu, niezly sprzecik dorwales :) dziala mobmeter? jaka temp na Turionie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś zaproponować jak podkrecić lekko mój sprzet na tej płytce.

Poczytaj FAQi podkręcania K8 których w internecie jest pełno. Zajrzyj na www.egielda.com.pl tam jest bardzo dobry faq.

 

grzesiu, niezly sprzecik dorwales :) dziala mobmeter? jaka temp na Turionie?

 

[OT]: Jeszcze nie dorwałem, ale będe miał w tym tygodniu ;) [/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dziś dojechała płyta, właśnie stawiam system.

Po przesiadce z ultra-d bios wydaje mi się jakiś okrojony:P

 

Moje uwagi:

-koszyk na CPU jest strasznie lipny, lekko rusza się góra dół.

-wentylator faktycznie jest *****, ale o niebo lepiej położony niż w ultra-d

- dlaczego na CD nie ma driverów do gigabitówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie czytajac forum widze , ze z tym DFI pod AM2 na NF 4 sa problemy z pamieciami ...a biosy tak czesto padaja..wie ktos cos wiecej...bo chce to kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajac forum widze , ze z tym DFI pod AM2 na NF 4 sa problemy z pamieciami ...a biosy tak czesto padaja..wie ktos cos wiecej...bo chce to kupic.

Dużo ludzi kupiło - to i problemy wynikły. Jak narazie widziałem przypadek ze zle działajacymi GeiLami Ultra (po wymianie pamięci na inne sztuki ustapiło) i z Goodramami 667, które nie chciały działac na 667...sam wczesniej mialem takie goodramy i mi działały..no cóz, pech :). Co do padania biosu - gdzie to słyszałes?! Jeszcze nie widzialem zeby komus bios umarł (czyt. - umarł tak, ze wymaga przeflaszowania na programatorze). Jak narazie to jest najmniej awaryjna i problemowa mobo na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To zapytam raz jeszcze. Soreks za oftopa.

Czy istnieje w cenie do 400 zl(taka jest cena tego DFI na AM2 z NF4) oprocz Abita i tego w nawiasie , cos jeszcze sensowanego i bezawaryjnego....moj gigaszis na LGA sie sypie....i pewnikiem przejde na Am2...ale nie wiem co kupic , a NF5xx to zlomstwo...HELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam raz jeszcze. Soreks za oftopa.

Czy istnieje w cenie do 400 zl(taka jest cena tego DFI na AM2 z NF4) oprocz Abita i tego w nawiasie , cos jeszcze sensowanego i bezawaryjnego....moj gigaszis na LGA sie sypie....i pewnikiem przejde na Am2...ale nie wiem co kupic , a NF5xx to zlomstwo...HELP.

Moze i cos istnieje ale po co szukac?

Bierz DFI i sie nie zastanawiaj - nie ma z nia praktycznie problemow a o/c jest swietne. Mialem kiedys MSI na chipie 570 i .... zakonczyla zywot w serwisie.

Jezeli zdecydujesz sie na DFI to kup dobre memki, bo z niektorymi jak czytales sa problemy. Ja mam(mialem - bo sprzedalem :wink: ) kingstony 667 i moge tylko powiedziec tyle, zeby nie kupowac tego BADZIEWIA!

Zamawiam goodramy pro i juz! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam raz jeszcze. Soreks za oftopa.

Czy istnieje w cenie do 400 zl(taka jest cena tego DFI na AM2 z NF4) oprocz Abita i tego w nawiasie , cos jeszcze sensowanego i bezawaryjnego....moj gigaszis na LGA sie sypie....i pewnikiem przejde na Am2...ale nie wiem co kupic , a NF5xx to zlomstwo...HELP.

IMO nie warto zastanawiac sie nad inna MoBO, skoro wiadomo, ze ta jest bardzo OK - zarowno pod wzgledem stabilnosci, bezproblemowosci jak i OC.

 

Co do pamieci.

U mnie jest 1Gb GoodRam Pro [800 5-5-5 wg SPD], pracuje bez problemu na 1000 4-4-4 po zwiekszeniu Vdimm do 2,2V. Te pamieci sa pewne, ze dobrze wspolpracuja z DFI. Szkoda tylko, ze w ciagu ostatniego miesiaca zdrozaly prawie o 50% (zreszta jak i inne DDR2).

 

A co do przejsca na AM2 - jesli Cie stac (i potrzebujesz "mocy") to rozwazylbym migracje na C2D. Drozej, ale duzo wydajniej.

 

PS. Ponawiam pytanie, czy ktos wie czy nasze DFI umie bootowac sie z pendrive USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jesli Cie stac (i potrzebujesz "mocy") to rozwazylbym migracje na C2D. Drozej, ale duzo wydajniej.

Owszem , myslalem o tym. Tylko , ze z Intelem walcze od maja. Non stop problemy na Gigaszicie. I raczej juz nie chce tego. Na AMD dzialam bez problemow od 2002. Nie pamietam ostatniego resetu i formatowania na moim Bartku od AMD. A na Intelu non stop walki pod 775.

 

A ramy mam , Geile DDDR2 , 533 , mam nadzieje , ze beda trybic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...