Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

qrde, tak czytam o tych Waszych problemach z htt i nie qmam... drugiego dnia posiadania tego dfi zrobilem 400 majac timingi na auto, dzielnik 400 mnoznik 4, i napieciach standardowych :) dopiero teraz zaczynam sie bawic w pamieci i stwierdzam jakos dziwnie ze 2x1g 55515 jest wydajniejsze od 2x512 44412, ale to takie przypuszczenia poki co, dowodow nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... stwierdzam jakos dziwnie ze 2x1g 55515 jest wydajniejsze od 2x512 44412, ale to takie przypuszczenia poki co, dowodow nie mam :)

W czym wydajniejsze?Bo z reguły przy aplikacjach nowszych(no głównie gry mam na myśli) więcej RAMu=moc.W syntetykach to inna historia.W grach nowszych 2x1GB zje na śniadanie nieco "przykrócone" 2x512.Ot co...A z HTT to różnie bywa -nie zawsze jest winne.Czasem pamięciom dzielniki nie podpasuje ,a czasem kłopot tkwi w procesorze.Mnożniki ,dzielniki....Ale zgadzam się ,że niecałe 300 to dziwne na tej płycie.To nie Asus M2N-e... Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche pozmienialem timingi :D i kurde widze, ze 348HTT to juz nie problem dla mojego SLI :D

Hehe -jakbym wiedział ,że ich nie ruszałeś to tanio bym mędrca udał :D .Teraz testuj aż przeprosi ,że nie chciała iść 300 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Htt360! Spi1m przechodzi (ok 58s), pozniej zrobie wiecej testow...

Ustawienia:

-mnoznik cpu x4

-mnoznik ht x2

-ram 2t-4-4-4-12-15-127-reszta na auto (zmiana nic nie daje)

-napiecia nb i ht na def

Tylko jest jeden haczyk. 360 idzie tylko na mnozniku cpu x4, na innych nie wstaje (nawet do windy nie wchodzi, tylko odrazu komunikat 'cpu niezdolny do pracy...'). Co jest :mur: ?

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phi, ja nie wiem co ludzie zawsze mają problemy z DFI, u mnie zawsze jest cacy (w historii miałem 4 modele) i wszystko działa gładko ;] a HTT u mnie na sempku 3000+ na DFI SLI bez problemu 370MHz Pi1M, na mnożniku 8x, i mnożniku HTx4 ;] pewnie da rade dużo więcej tego HTT ale mam zablokowany mnożnik więc se nie posprawdzam.

 

@miron72

A po cholere, u mnie na standardowych wszystko śmiga, nie ma sensu ruszać tych napięć moim zdanie, przynajmniej ja jeszcze granicy nie znalazłem gdzie tzra by je podbijać.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

A po cholere, u mnie na standardowych wszystko śmiga, nie ma sensu ruszać tych napięć moim zdanie, przynajmniej ja jeszcze granicy nie znalazłem gdzie tzra by je podbijać.

U ciebie i ty :D .A u niego i u mnie może jednak trzeba?Ciekawe po co je dali -w końcu DFI to spec od OC...Przyznaję -ja dałem nieco na wyrost ale w niczym mi to nie przeszkadza.Jak mu nie pomoże to cofnie i po kłopocie.Nie mam czasu poszukać ale chyba kilka stron wcześniej coś było o podnoszeniu tych napięć coby HTT(i HT) podnieść.Ale nie jestem pewien :wink: Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI robi równomierne płyty, nie ma jakiśch odstępstw jakosciowych w płytach moim zdaniem, no chyba że mam takiego farta że trafiłem 5 czy 6 z koleii "dobrą" DFI (na sA i na 754 też się ludziom 'niby' nie zawsze chciały kręcić). Niby zwiększenie napięć w niczym nie przeszkadza, ale zawsze na którymś elemencie będzie większa ilość generowanego ciepła, a po co jak nie trzeba.

 

Teoretycznie te napięcia pomagają osiągnąć wyższe HTT i HT ale to napewno nie ma zastosowania poniżej 400MHz, i zazwyczaj pomagają bardzo minimalnie i dopiero przy końcówce możliwości płyty ;]

 

I po co w cytat z mojego posta wstawiłeś tą emotke? :blink:

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co w cytat z mojego posta wstawiłeś tą emotke? :blink:

????Co jest grane?Faktycznie jest, a nie było ale ja jej nie wstawiłem!Słowo!Może "naczalstwo" się bawi? :blink:

Zaraz ją wywalę(jak się da ,bo kurna nie moja robota)

 

Poszło w diabły...Hmmm przepraszam za nią.Nie robię takich rzeczy(cytat to k... cytat i ma zostać jak był) ale ,że się u mnie pojawiła :oops: .Może czas na lekarza :cry:

Tak czy inaczej może mu te napięcia coś pomogą ,a jak nie to się ich "pozbędzie".Może jego pamięci mają alergię na niektóre dzielniki czy jak....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie i ty :D .A u niego i u mnie może jednak trzeba?Ciekawe po co je dali -w końcu DFI to spec od OC...Przyznaję -ja dałem nieco na wyrost ale w niczym mi to nie przeszkadza.Jak mu nie pomoże to cofnie i po kłopocie.Nie mam czasu poszukać ale chyba kilka stron wcześniej coś było o podnoszeniu tych napięć coby HTT(i HT) podnieść.Ale nie jestem pewien :wink:

hary dobrze pisze; napięcia na chipsecie nie ruszac i tak nie ma po co dosc dlugo mialem HTT 365 (24/7) i wszystko bylo OKI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadaczy DFI i monterów.

 

Wczoraj podłączyłem już Case pod mobo, ale trochę główkuje nad podłączeniem mic. i wyjścia słuchawkowego.

 

Według instrukcji piny 5 i 6 oraz 9 i 10 muszą na nich być zworki, aby dzialał tylni panel audio. Jak to teraz podłączyć, aby działał tylni panel audio i wyjście słuchawkowe i mic z przodu?

 

Jakie jest fabryczne ustawienie zwroek, jak w instrukcji? Czyli 5 i 6 oraz 9i 10?

 

 

Podłączyłem też zasilanie do mobo, jednak w tym przypadku zostały mi 4 piny wolne, tam nie ma być nic podpięte co nie? Tylko te 4 pod tym szerokim złączem ATX, bo tam mam jedno złącze co pasuje, od PSU?

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadaczy DFI i monterów.

 

Wczoraj podłączyłem już Case pod mobo, ale trochę główkuje nad podłączeniem mic. i wyjścia słuchawkowego.

 

Według instrukcji piny 5 i 6 oraz 9 i 10 muszą na nich być zworki, aby dzialał tylni panel audio. Jak to teraz podłączyć, aby działał tylni panel audio i wyjście słuchawkowe i mic z przodu?

 

Jakie jest fabryczne ustawienie zwroek, jak w instrukcji? Czyli 5 i 6 oraz 9i 10?

Podłączyłem też zasilanie do mobo, jednak w tym przypadku zostały mi 4 piny wolne, tam nie ma być nic podpięte co nie? Tylko te 4 pod tym szerokim złączem ATX, bo tam mam jedno złącze co pasuje, od PSU?

 

Proszę o pomoc :)

A nie masz takiej wtyczki z 9-cioma pinami?? U mnie taka jest i wkładasz i powinno być ok. Jak to podłączysz to puki nie włożysz z przodu jacka do gniazda to gra z tyłu a jak włożysz to z tyłu sygnał odcina i idzie na słuchawki/mikrofon.

 

Jeśli w instrukcji jest opis zworek to uważasz że jest tam dla picu?? Czy może chcą Ciebie zkołować?? Logiczne że działa tylko w jeden sposób :mur:

 

Nie masz wtyczki 24 pin tylko 20 pin. Ale powinno chodzić. Tylko czy zasiłka nie ma za słabej lini 12V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka to Modecom MC 400W więc linia jest silna, tylko, że ona nie pokrywa całej ATX wejścia na DFI, tak ma być co nie? I pod tym wejściem ATX jest taka 4 pinowa jeszcze, z kluczem, i od zasiłki też jest z zapinką i ją podpiełem.

 

ja mam osobno, czyli mic power line -out mic. Nie mam złączonej razem

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze tym, ktorzy bez problemow sobie kreca na tej dfi. Ja od zawsze mialem problemy z oc (xp1700+ b0/ep-8khal, pozniej nf7s v2.0; s2800+/nf4x i oczywiscie teraz) i prawde mowiac zaczyna mnie to juz wqrwiac, bo to, co pomaga innym, mi niepomaga.

Zmiana napiecia nb i ht nic niedaje, pozatym pierwszego dnia to sprawdzilem.

Nadal niewiem czemu 360 chodzi mi tylko na mnozniku cpu x4 i czemu dzielniki ram dzialaja poprawnie tylko do mnoznika cpu x9 (na 270x10 ram nie idzie na 450mhz, a na 300x9 idzie na 450mhz)?

Wg mnie, te wszystkie szopki sa przez ram, tylko nie mam od kogo pozyczyc ddr2, zeby sprawdzic.

Do tych, co robia wyskokie htt:

1)jaki bios macie?

2)jaki ram (kosci) macie?

 

p.s: przepraszam za narzekanie i jeczenie, ale naprawde jestem strasznie zawiedziony ta sytuacja :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary dobrze pisze; napięcia na chipsecie nie ruszac i tak nie ma po co dosc dlugo mialem HTT 365 (24/7) i wszystko bylo OKI :)

Tak ,racja -ale przyjmujesz chyba do wiadomości ,że mogą być słabsze sztuki i tego napięcia potrzebować jednak?Tak jak z grafikami np.Galaxy 7900GS -niby wszystkie powinny 600/1600(chodzi o ZE nie Coolermaster) ,a jednak niektóre nie idą i tyle.Równomierność i dokładność produkcji to się na Mercedesie W124 skończyła :D Jak kupa "trzecich światów" robi podzespoły to wpadki muszą się zdarzać i zdarzają.Nie wspomnę o jednorodności materiałów na elementy itp.Sam widziałem lotnicze łożysko ,z atestami ,po rentgenach jakoby, kupione w macierzy w Niemczech ,a jednak ze skazą materiałową ,która kogoś nieźle nastraszyła... w powietrzu.

Fakt -u mnie opuściłem na próbę napięcia i chodzi więc co do mojej macie rację(dzięki) ale każda reguła ma swoje wyjątki.Co za problem zresztą podnieść i sprawdzić czy o to chodzi?Nie ma co się napinać ,że nie i już.

Powiedzcie mi lepiej czemu mój komputer mimo w pełni stabilnej pracy wraca po wył/włączeniu do safe mode(HTT jeno).Ani się nie grzeje ,ani napięciami nie buja(mierniki) i testy/gry nie wywalają.Dwa komplety RAMu ogólnie obstawiam ale znacie te płyty lepiej więc może jakieś sugestie :wink: .Już mnie trafia...Na sugestią kolegi z wątku o Brisbane zamieniłem komplety miejscami i nic.Może coś trzeba im zacieśnić lub raczej poluzować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boot 420 z biosu :twisted:, a wyszlo 422 :) screen

sorry ze bez pi ani czegokolwiek, ale wtedy myslalem o wiecej... sprawdzilem 430, nie wstal i dalem spokoj :/

wieczorem (w nocy) jak bedzie chlodniej to sie pobawie :)

 

jak cos to moge nagrac filmik z boot'em (od biosu do cpuz) zeby nie bylo...

 

pozdr.

 

edit.

deszcz zaczal padac...

pi 1m, validacja a filmik wieczorkiem...

probowalem wiecej clockgenem ale kupa... bedziem walczyc :)

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem wiecej clockgenem ale kupa... bedziem walczyc :)

Może znajdę chwilę wieczorem :twisted:

 

:wink:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Chociaż moja nowa DFI to chyba padaka, w porównaniu do poprzedniej :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx.

a ustaw ram tak : 5-5-5-18-24-195, mi na 127 ni ch... nie wstawal na 400

Jak juz wczesniej pisalem, sprawdzalem wszystkie mozliwe ustawienia i nic niepomoglo.

 

@kretfr

'Spojler'...moze zamienimy sie na mobo, bo ja bym niepogardzil tym skromnym 400 :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z dnia na dzien lepiej, 360htt juz nie jest problemem a i timingi calkiem calkiem http://img405.imageshack.us/my.php?image=memdk4.jpg

moze mi ktos doradzic, ktory timing warto jeszcze "srobowac"

i co myslicie o podbiciu napiecia na 4x512 Patriot 800 CL4 LLK poki co jade na 2.1, widze, ze htt ma jeszcze zapas wiec dobrze byloby rowno z nim podbic pamiatki ale nie wiem na ile walnac napiecie

na ile mozna ufac Everestowi? http://img404.imageshack.us/my.php?image=everht1.jpg

bo patrzac na info to moje ramy maja na standardzie 2.2 / 2.3 poki co smigaja na 850mhz przy 2.1 wiec to chyba calkiem dobrze

aha i jak juz tak zasypuje pytaniami to:

krecenie szyny PCIE na standardzie jest 100mhz moze mi ktos podpowiedziec jak to jest liczone bo cos tam kiedys NVTUNE wywalil, ze mama 2000mhz PCIE, mozna to krecic? i jesli tak to na ile no i oczywiscie czy jest jakis sens w tym (wieksza wydajnosc)?

 

troche zabawy timingami i 3dmark 2k1 wyciagnal ponad 800pkt wiecej :D z tego co widze 850mhz przy 2.2V i timingi http:/img79.imageshack.us/my.php?image=snap1at1.jpg ful stable :D jutro brisbane i bedzie ciekawie

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ram: trc daj na 15, ja swoim goodramom ladowalem nawet 2,5v bez nawiewu i nic im sie niestao

@pcie: podobno zwiekszanie mhz cos tam daje, bo karta graficzna ma szybsza szyne, ale niewszystkie to wytrzymuja/toleruja, ja nigdy niesprawdzalem, mozna zwiekszyc o np 10% i zobaczyc, czy w 3dmarkach jest lepiej

 

Mam pytanie odnosnie tych zegarow (co, jak, dlaczego i po co):

cs/odt fine delay

cs/odt setup time

address/command fine delay

address/command setup time

 

Czy da sie zmienic (i czy cos to da):

max asynchrone latency (raz ustawia 5 - teraz tak mam na 360x4, a raz 6 - na 300x9)

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz tak koledzy doradzaja co do timingow moze jakies info co warto ustawic w tych "magicznych" http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/029cdd13ee7b1714.html opcjach bo tam nigdy nic nie probowalem a moze warto, chocby dla ciut wiekszego htt

chodzi mi od DRAM Extra Strength w dol

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- DRAM Extra Strength wpływa czasem na stabilność pamięci, jak swoje D9 badałem dało całe nic

 

- CS/ODT Fine Delay mam na auto bo dużo opcji i nie chcialo mi sie tym bawić

 

- CS/ODT Setup Time wstaje tylko na 1

 

- Add/Comm Fine Delay to samo co z CS/ODT Fine Delay

 

- Add/Comm Setup Time nie wpływa u mnie na nic

 

- DRAM Output Drv mam lvl1, też teoretycznie poprawia stabilność memek gdy już kończy im się OC, u mnie nic nie dało, ale różnie bywa.

 

- DQS Training mam Perform, skip nie sprawdzalem bo jak chcialem sprawdzic to mi bios nie chcial zapisać

 

Pozostałe 3 można zostawić w spokoju poza ostatnim jeśli masz memki ECC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...