Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bratu tą płytkę, podłączyłem zainstalowałem winXP, wchodzę do biosa patrzę, a odczyt napięcia CPU pokazuje 2.0V nie reaguje on na zamiany napięcia, realne jest raczej ok bo przy 2.0V CPU zaliczyłby raczej zgon. I teraz pytanie, czy taki bug może być podstawą do reklamacji czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy jak płytka chodzi OK. Dodam że jeszcze nafakam na komputronik ponieważ płyta miała ewidentne ślady użytkowania (ślady po śrubkach, czytana instrukcja) pomimo że kupiłem ją jako nową, ale to może w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki procek? No wiesz jak Ci to nie przeszkadza że płyta używana (ja moją dostałem nawet zaplombowaną) to OK. Ale jeszcze zważając na to że coś jest nie tak z płytą, poprosiłbym ich o wymianę płyty albo zwrot pieniędzy (Prawo poslkie mówi o 10dniowej możliwości zwrotu sprzętu-może właśnie taką płyte po kimś kupiłeś).

 

Pozdro

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, albo jest to zwrot gwarancyjny z uwagi na ten błędny odczyt i wcisnęli ją dalej z myślą że może ktoś po drodze się nie kapnie. Procesor to A64 3000+. Może ją zwrócę i tak nie mam jeszcze RAMu do kompletu, więc płyta leżałaby jeszcze z tydzień nie używana. Zawiodłem się na komputroniku, nie omieszkam podzielić się tą opinią z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bratu tą płytkę, podłączyłem zainstalowałem winXP, wchodzę do biosa patrzę, a odczyt napięcia CPU pokazuje 2.0V nie reaguje on na zamiany napięcia, realne jest raczej ok bo przy 2.0V CPU zaliczyłby raczej zgon. I teraz pytanie, czy taki bug może być podstawą do reklamacji czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy jak płytka chodzi OK. Dodam że jeszcze nafakam na komputronik ponieważ płyta miała ewidentne ślady użytkowania (ślady po śrubkach, czytana instrukcja) pomimo że kupiłem ją jako nową, ale to może w innym temacie.

Na twoim miejscu w ogóle bym się nie zastanawiał, tylko wymienił a jako powód: ślady użytkowania. Przecież zapłaciłeś za nowy wyrób! Poza tym ta płyta może mieć jeszcze jakieś inne wady, które się jeszcze nie ujawniły. Nie możesz mieć pewności, że ktoś zareklamował ją wcześniej tylko za błędne wskaznia napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby wciskanie F1 nie jest męczące ale mnie już wk...urza .... wstając rano chcę pstryknąć power iśc się umyć zjeść i jak wrócę komp powinien być włączony....ale nie.... bo trzeba jakieś F1 wcisnąć...paranoja...ja mam dość tej płyty...a miała być taka super....bardzo się zraziłem do dfi... zachciało się zdradzić gigabyte'a. Może Gigabyte czasami padają...może mają czasami trefne produkty...ale powiem wam że ja jeszcze nie trafiłem u nich nigdy źle, a 1) cały czas modyfikują biosy! 2) mają znacznie lepszą stronę niż pieprzone dfi gdzie w zakładce sterowniki do mojej płyty jest tylko plik audio do visty 64 bit...wrrrr !! a powinny być chociaż linki czy odnośniki do stron nvidii. I winą obarczam tylko dfi!!!!! Bo procek bardzo ładnie się kreci! pamięci OCZ nawet nawet... ale skoro głupia płyta ma ciągłe problemy z tzw safe mode...to ja przepraszam.... ale może fakt faktem... coś jest nie tak przy HT większym od 1000. ale czy jak będzie mniejsze od 1000 nie spada jakoś wydajność? podobno nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie wiem czemu akurat masz ze swoją płytą takie problemy, owszem jak kupiłem swoją też się na nią wkurzałem bo działała nieprzywidywalnie, komp się resetował wszędzie, podczas wykrywania urządzeń, w biosie, podczas łądowania systemu, w kalkulatorze :lol2: . Powodem okazały się szrotowate tasiemki SATA dołączone do płyty. Po wymianie nie mogę złego słowa powiedzieć o płycie owszem, ma problemy z HTT powyżej 1000 ale to nic nie szkodzi, dajesz mnożnik TH na 3 i cieszysz się stabilnością. Jeszcze zauważyłem że mi z biosu HT 400 nie chce zrobić, ale mi tyle nie jest potrzebne.

 

Sterowników mówisz nie ma http://us.dfi.com.tw/Support/Download/driv...G=A&SITE=US

ja widze tutaj sterowniki :rolleyes:

 

Może dlatego że wbiłeś tylko na model M2/G albo na SLI. M2/G różni się od M2 tylko tym że /G ma ROHS czyli jakiś tam certyfikat o niezawieraniu ołowiu w produktach, a tak to jest identyczna płyta :rolleyes:

 

No SLI to tylko to że na płytce drukowanej PCB chipsetu masz zlutowane 2 styki, pozatym żadnych różnic :rolleyes:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie wiem czemu akurat masz ze swoją płytą takie problemy, owszem jak kupiłem swoją też się na nią wkurzałem bo działała nieprzywidywalnie, komp się resetował wszędzie, podczas wykrywania urządzeń, w biosie, podczas łądowania systemu, w kalkulatorze :lol2: . Powodem okazały się szrotowate tasiemki SATA dołączone do płyty. Po wymianie nie mogę złego słowa powiedzieć o płycie owszem, ma problemy z HTT powyżej 1000 ale to nic nie szkodzi, dajesz mnożnik TH na 3 i cieszysz się stabilnością. Jeszcze zauważyłem że mi z biosu HT 400 nie chce zrobić, ale mi tyle nie jest potrzebne.

 

Sterowników mówisz nie ma http://us.dfi.com.tw/Support/Download/driv...G=A&SITE=US

ja widze tutaj sterowniki :rolleyes:

 

Może dlatego że wbiłeś tylko na model M2/G albo na SLI. M2/G różni się od M2 tylko tym że /G ma ROHS czyli jakiś tam certyfikat o niezawieraniu ołowiu w produktach, a tak to jest identyczna płyta :rolleyes:

 

No SLI to tylko to że na płytce drukowanej PCB chipsetu masz zlutowane 2 styki, pozatym żadnych różnic :rolleyes:

Uważam ze jeśli firma oferuje ileś tam płyt to wg mnie do każdej na stronie odpowiedzialnej za model powinny być linki do sterowników. Dwa nadal nie widzę sterownika SATA2 do ręcznego wrzucenia podczas instalki windowsa. Co do różnic pomiędzy tymi płytkami to je wszystkie znam. Kable sata to była pierwsza rzecz jaką wymieniłem:). Co do problemów to jak mówiłem są to problemy przy włączaniu kompa np po nocy..zawsze prawie włącza się pieprzony "safe mode"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem o ktorym piszesz jest spowodowany za niskim napieciam na cpu badz ram lub zbyt niskimi timingami pamieci. Nie pytaj skad wiem bo tak jest na pewno.

 

pozdrawiam

Błąd pojawia się przy standardowych ustawieniach czyli->

3600+ brisbane 1,25V (to samo jak dam 1,3)

pamięci 5-5-5-15-22 (2.1V) OCZ Special OPS 800MHz Cl5...więc proszę nie mówić że gdzieś napięcia jest za mało:) -> przy napięci 2.2 po wejściu do windowsa nie wiedzieć czemu szaleje paleta barw ;D haha i stada do 16bit nie mówiąc juz o rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem pierwszy poważniejszy problem. Nie mogę przekroczyć 1080mhz na mem! Daję 4-4-4-18-26-3-6-3-5-2T i 2.4V ładnie się kręci mem tylko przy 1080mhz(Clockgen) dzieją się dziwne rzeczy. Raz sieciówka przestaje działać, potem myszka a potem klawa, potem zwis, a potem to mam uszkodzony sysboot i mi się system nie bootuje, musze go naprawiać. Myślałem za niskie V dałem 2.5V z biosu i tak samo tyle że już nie czekałem aż mi zwiśnie, wstarczyła mi sieciówka. No to dałem 5-5-5-18 itd tak jak CL4. 2.0V->1070mhz stabilnie. 1080 objawy jak przy CL4. Dałem 2.1V to samo przy 2.5V też to samo.

 

Co może być przyczyną? Procek odpada bo wcześniej Milans na nim zrobił 1114mhz 2.5V przy tych samych ramach co ja mam, tylko że płyta główna to była Asus M2N32-SLI Deluxe. Co w moim DFI jest nie tak albo co ja robie nie tak?

 

Oczywiście mem na dzielniku 800, proc ma wtedy 2700mhz i 1.3V. (Proc leci ponad 3Ghz na 1.3V.) FSB 300 magistrala 900.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów to jak mówiłem są to problemy przy włączaniu kompa np po nocy..zawsze prawie włącza się pieprzony "safe mode"

Pocieszę Cię, w Gigabyte GA-P31-DS3L mamy ten sam problem. Płyty startują po nocy z domyślnych ustawień. Możesz sobie poczytać w wątku o tej płycie.

 

A strony Gigabyte'a, to TRAGEDIA, jeśli chodzi o szybkość. :mur:

 

 

problem o ktorym piszesz jest spowodowany za niskim napieciam na cpu badz ram lub zbyt niskimi timingami pamieci. Nie pytaj skad wiem bo tak jest na pewno.

 

pozdrawiam

Czyżby to było takie proste? :damage_wall: Będę musiał sprawdzić w takim razie.

Edytowane przez jurass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię, w Gigabyte GA-P31-DS3L mamy ten sam problem. Płyty startują po nocy z domyślnych ustawień. Możesz sobie poczytać w wątku o tej płycie.

 

całe szczęście że coś mnie tknęło by nie wsadzać owej płyty do konfigu znajomych bo chyba przestaliby być moimi znajomymi :P :P

po drugie zaczynam odnosić wrażenie, iż np w przypadku AMD najlepiej było zatrzymać się na 939 :) już pomijając drogie obecnie ddr była to chyba jedna z najlepszych platform (moja skromna opinia)

po trzecie...odnoszę wrażenie że szkoda że nie kupiłem płyty na mostku AMD pod AM2.

 

A strony Gigabyte'a, to TRAGEDIA, jeśli chodzi o szybkość. :mur:

Czyżby to było takie proste? :damage_wall: Będę musiał sprawdzić w takim razie.

to chyba kwestia tego że jednak płyty gigabyte sa jednak bardzo popularne na świecie...i stąd jednak wielu ludzi cały czas odwiedza ich strony...może dlatego owa strona wolno chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update biosu na wersje beta 8UM2DA09 i od 3 dni nie resetuje sie szyna po dłuższym wyłączeniu komputera, może to przypadek ale od trzech dni nie muszę wciskać F1 :D .Czy może ktoś ma ten bios i ta dolegliwość też znikła?

Edytowane przez marioszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ściągnąłem już ten bios, teraz muszę zrobić update, ciekawe czy to coś da.

Nie masz z nim żadnych innych problemów? pytam bo to bądź co bądź beta....

Edytowane przez Lopi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ściągnąłem już ten bios, teraz muszę zrobić update, ciekawe czy to coś da.

Nie masz z nim żadnych innych problemów? pytam bo to bądź co bądź beta....

Na razie nic nie dostrzegłem, reszta opcji pozostała bez zmian, tak na moje spostrzenia, ale czekam na posty innych użytkowników co do tego biosu.pozdrawiam Edytowane przez marioszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszem i wobec ogłaszam że HD3850 Sapphire chodzi na tej płycie bez zarzutu, nie ma czegoś takiego jak za słaby chipset albo procek. 3DM06 10 000. Proc 3Ghz, mem 1000 CL4 karta 770/2100.

hehe, własnie o to chciałem zapytac, bo chyba takie cos sobie sprawie do ukochanej infinity ;) , moze nawet 3870 od gigashita bo jest w niskiej cenie.

PS. Razan_r ile mhz stabilnie wycisnąłes z Opterona na tej płycie? bo chce miec porównanie do swojego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz Opka 1210?

hehe też i do tego taką samą płyte - brakuje radzia :D, co do opterona to chyba trafiłem na kiepską sztuke bo tylko 2600mhz w pełni stabilne wyciąga na 1.25v, na 1.35v tez jest tak samo, wiecej jeszcze nie próbowałem :P Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche lamerskie pytanie.

Wiem ze krecac RAM na tej plycie DFI mam ustawic pamiec na 200MHz mnoznik nizej niz chodzi normalnie proc, zwiekszac czestotliwosc o 5MHz i testowac np Super PI. W biosie jakos nie moge sie doszukac tych opcji :) (lama :D). Ustwilem monznik x7 (CPU FSB ratio) FSB na 200 ale zwiakszajac czestotliwosc zwiaksza sie rowniez zegar proca, pewnie cos namieszalem, moglby ktos lopatoligicznie wyjasnic co zle robie i co mam zmieniac ? Za duzo tego w biosie ciezko sie polapac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Timingi stawasz ręcznie tak:

a) 2T-4-4-4-12-26-127,5x4-3-6-3-5-AUTO

b) 2T-5-5-5-18-26-127,5x4-3-6-3-5-AUTO

2. Napięcie: zaczynaj od 1.8V później możesz podnosić, ale nie przekraczaj narazie 2.2V, daj jakiś nawiew na pamięci.

3. Nie zmieniasz mnożnika proca [taktowanie pamięci np. 800 to :CPU/5 w twoim przypadku 1800/5=720], nie da się kręcić pamięci nie kręcać procka, chodzi mi o podnoszenie FSB, bo zmiana dzilnika to co innego.

4. Ustawiasz FSB/TH ratio na 3x [lepiej mieć zapas]

5. Możesz FSB zaczynać od 200 lub więcej jak chcesz, ale radze od 200.

6. Zwiększ troche napięcie procka np. o 0.5V

7. Odpalasz w Windowsie Orthosa Orthos download, odpalasz go na test Blend

8. Odpalasz ClockGena CklockGen download, zakładka PLL Control i jedziesz suwaczkiem górnym tak aby częstotliwość pamięci zwiekszała się o 5mhz, i Applu Selection, pamiętaj że w tym czasie musi być odpalony Orthos Blend.

8. Po każdym podniesieniu o 5mhz odczekaj około 1min

9. Kiedy zapiszczy Orthos[wyłączasz Orthosa i odpalasz na nowo, nie pytaj czemu wiem z doświadczenia że czasami warjuje] i zmniejszasz częstotliwość o 5mhz i poczekaj dłużej około 10min. Jak znowu zapiszczy, znowu o 5mhz ale testujesz już około 30min, jak zapiszczy wnowu o 5mhz w dół i czekasz 1h.

Jeżeli po każdym obniżeniu o 5mhz czas sprawdzania przejdzie pomyślnie [10min, 30min, polecam potestować dłużej.]

10. Jeżeli już przy określonych timingach i napięciu dojdziesz do max mhz, możesz podnieść napięcie, albo wgrać dłuższe timingi i znowu jechać z mhz.

11. Jak zakończysz sprawdzanie możesz zacząć kombinować z timingami. np. Wgrywasz 4-5-4-12 albo 4-5-5-12 albo 5-4-4-12, albo zniżasz 12 do 8 albo niżej.

 

ENJOY B-)

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Timingi stawasz ręcznie tak:

a) 2T-4-4-4-12-26-127,5x4-3-6-3-5-AUTO

b) 2T-5-5-5-18-26-127,5x4-3-6-3-5-AUTO

Zaciąłem się już na początku :)

 

w BIOSie w DRAM Configuration mam nastepujące opcje :)

 

1T/2T Memory Timing ................... 2T

CAS# Latency (Tcl) ...................... 4.0

(Trcd) RAS to CAS R/W Delay ....... 4 clocks

(Trp) Row Precharge Time ............ 4 clocks

(Tras) Minimum RAS Active .......... 12 bus clock

(Trc) Row Cycle Time .................. 26 bus clock

Trfc For DIMM 1 .......................... 127.5 ns

Trfc For DIMM 2 .......................... 127.5 ns

Trfc For DIMM 3 ..........................

Trfc For DIMM 4 ..........................

Twtr Command Delay ................. Auto

(Twr) Write Recovery Time ......... Auto

(Trrd) RAS to RAS Delay ............ Auto

DRAM Extra Strength ................. Auto

CS/ODT Fine Delay ................... Auto

CS/ODT Setup Time .................. Auto

Address/Command Fine Delay ... Auto

Address/Command Setup Time .. Auto

DRAM Output Driving ................ Level 1

DQS Training Control ................ Perform DQS

Memory Hole Rampping ............ Enable

Auto Optimize Bootom IO ......... Enable

Bottom Of [31;24] IO Space ..... D0

DRAM ECC Enable ................... Disable

DRAM MCE Enable ................... Disable

Chip-Kill Mode Enable .............. Disable

DRAM ECC Redirection ............ Disable

DRAM Background Scrubber .... Disable

L2 Cache Background Scrubber. Disable

DCache Background Scrubber .. Disable

 

Zaciałem sie na

Twtr Command Delay ... Auto

Wg. cytowanej rozpiski powinno byc 5x4

Do wyboru mam tylko :Auto, 1 bus clocks, 2 bus clocks, 3 bus clocks

 

Mozesz powpisywac co powinno byc ustawione ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...