Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Moja DFI przyjechala w piatek o godz.23 :D .; kurier mial awarie :wink:

Wczoraj ja wlozylem do pudla i odpalilem :D ale nie mialem sily na dluzsze zabawy ... przez weeken goscilem paru znajomych :wink:

Nie udalo mi sie zaistalowac windy - :cry: wywalala sie przy instalacji. Dzisjaj sie pobawie i dam znac jutro co z tego wyszlo.

Na pewno wymienie wentylek, bo dziala mi na nerwy a miejesca pod grafa troche mam wiec powien sie zmiescic jakis cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko sie ladnie instalowalo... ale moze masz dysk sata i windowsa niezintergrowanego z sp2... a wiatraczek to scisz na 60% w biosie to powinno byc ok... mi sie wydaje, ze zasilacz go u mnie zaglusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina mam z SP2 - na poczatku instalowalem z napieciem ustawionym na 1,8 V i sypal bledami zaraz na poczatku instalacji... wiec zwiekszylem napiecie do 2,1V i instalka sie wywalila juz pod koniec :cry: .

Jak juz pisalem wczoraj nie mialem sily sie tym zajmowac ale dzisiaj juz poswiece wiecej czasu. :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze trzeba zworke w samsungu przestawic na sata I i wtedy pojdzie?

 

i widze, ze masz podkreconego 3500+ - mozesz napisac jakie miales napiecie default i na jakich parametrach tak go podkreciles (ht, htt, napiecie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek chodzil tyle na starej plycie MSI K9 Platinium - 10x270.

Bios widzi dysk jako master wiec jest ok. Mnie smierdza te pamieci - na poprzedniej plycie mialem podobny problem :cry:

 

PS. Sygnaturke juz zmienilem. Swoja droga mam zamiar mam nadzieje ze z freezerem procek wkreci sie powyzej 3k.

Edytowane przez TOT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek chodzil tyle na starej plycie - 10x270.

Bios widzi dysk jako master wiec jest ok. Mnie smierdza te pamieci - na poprzedniej plycie mialem podobny problem :cry:

Ustaw ręcznie napięcie pamięci i timingi, dla pewności daj 2T (chociaz płyta nie ma problemu z wstawaniem/stabilnością na 1T). Odkręc procka jezeli bedziesz testowal pamięci, aby wyeliminować jedną z przyczyn (możliwej) niestabilności. Pamięć testuj memtestem albo goldmemory, jezeli to przejdzie, mozesz dla pewnosci zapuscic 32M SuperPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie napięcie pamięci i timingi, dla pewności daj 2T (chociaz płyta nie ma problemu z wstawaniem/stabilnością na 1T). Odkręc procka jezeli bedziesz testowal pamięci, aby wyeliminować jedną z przyczyn (możliwej) niestabilności. Pamięć testuj memtestem albo goldmemory, jezeli to przejdzie, mozesz dla pewnosci zapuscic 32M SuperPI.

 

Procka nie krecilem, zreszta nic nie krecilem wszystko bylo defult, oprocz v memek.

Dzieki za podpowiedzi, wieczorem side i pogrzebie - jestem pelen optymizmu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udalo mi sie zaistalowac windy - :cry: wywalala sie przy instalacji.

miałem podobny problem, nie mogłem zainstalować ani windy ani linuksa, dysk miałem podpięty pod 1 port sata,

wystarczyło przełożyć kabelek sata do 4 portu na płycie i wszystko śmiga aż miło :D .

Nie próbowałem czy działa z pozostałymi portami :? .

Wstyd się przyznać ale walczyłem z tym problemem 1,5 dnia :oops:

mam nadzieję że pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak grzesiu, jak wyniki ?

Tylko nie mów że DFI znowu nie lubi micronów! :)

 

Screen. Płyta nie ma problemów z obsługa pamieci, wszystko działa pieknie, W sumie się nimi jeszcze tak powaznie nie bawiłem, jedynie wstepne testy, chciałem zobaczyć czy bedzie latać na tych timingach. Możliwe, ze jeszcze dzis zapodam inne screeny ; ) Narazie ustawiłem 450MHz - 4-4-4-5-15-2T @ 2.2v + CPU @ 2.7ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postawilem winde bez wiekszych problemow - ustwilem timiningi na 4-4-4-12-2T.

Niestety nie dane mi bylo sie dlugo pobawic :mur: musialem jechac popracowac i jak wrocilem to bylem lekko padniety.

Z rana zapuscilem memtest i do bani pamieci sypia bledami - pojedynczymi co jakis czas (dual) - przkladalem juz w inne sloty. Dziwne jest to, ze byly juz testowane w serwisie i niby jest ok ale mi sie cos nie chce w to wierzyc. Zalatwiam sobie do testow jakies inne pamiatki, a swoje dam aby je jeszcze troche pomeczyli :?

A swoja droga jak to jest z rekojma - obowiazuje czy nie?

Jak oddawalem swoja MSI to niby nie ale wkoncu kase oddali :D .

Moze to samo zrobie z pamieciami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Wlasnie przyszla moja dfi wiec mam do was pytanie: co mieliscie w pudelku oprocz plyty?

Cd ze sterami, 1x kabel ATA133, 1xkabel FDD, zaslepka i/o, kabelki sata, manual, dyskietka do raida. Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz napisane w instrukcji:

- plyta

- jedna tasma ide/ata

- jedna tasma fdd

- dwie tasmy sata

- jedna przejsciowka zasilania sata

- ta blaszka do tylu kompa ze zlaczami

- dyskietka ze sterownikami RAID

- CD z driverami do plyty

- instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postawilem winde bez wiekszych problemow - ustwilem timiningi na 4-4-4-12-2T.

Niestety nie dane mi bylo sie dlugo pobawic :mur: musialem jechac popracowac i jak wrocilem to bylem lekko padniety.

Z rana zapuscilem memtest i do bani pamieci sypia bledami - pojedynczymi co jakis czas (dual) - przkladalem juz w inne sloty. Dziwne jest to, ze byly juz testowane w serwisie i niby jest ok ale mi sie cos nie chce w to wierzyc.

Moze procek niedovoltowany i kontroler nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam problem i proszę o rade szczegulnie ciebie grzesiu gdyż jestes najdłuższym użytkownikiem nowej płytki dfi pod am2. Sam jestem użytkownikiem DFI i jestem juz emocjonalnie przywiązany do jej rozwiązań, niestety moja płytka jest jeszcze pod s939 i nieobsługuje DDRII co mnie niezbyt zadowala. Zastanawiam się czy opłaca się przesiąść na nowa płytkę z mojego sprzetu (patrz niżej) . Prosze o rade bo niewiem co robić, mam okazje tanio się przesiaść ale nie wiem czy sie opłaca???

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam problem i proszę o rade szczegulnie ciebie grzesiu gdyż jestes najdłuższym użytkownikiem nowej płytki dfi pod am2. Sam jestem użytkownikiem DFI i jestem juz emocjonalnie przywiązany do jej rozwiązań, niestety moja płytka jest jeszcze pod s939 i nieobsługuje DDRII co mnie niezbyt zadowala. Zastanawiam się czy opłaca się przesiąść na nowa płytkę z mojego sprzetu (patrz niżej) . Prosze o rade bo niewiem co robić, mam okazje tanio się przesiaść ale nie wiem czy sie opłaca???

 

pozdrowienia

tanio tzn ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedużo bede musiał dołożyc, można powiedziec, że prawie nic ;]

a co będziesz miał w tej zamianie? (jakie ramy i proca) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co będziesz miał w tej zamianie? (jakie ramy i proca) ??

-DFI Infinity NF Ultra II-M2 (AM2)

-Geil 1GB (2x512MB) PC800 CL5

-AMD Athlon 64 3200+ Orleans (2.0GHz) BOX /AM2/

 

takie zmiany nastąpią, tylko teraz czy sie opłaca zmieniac bo praktycznie z tego co czytałem moja płyta różni sie tylko tym że nie obsługuje DDRII ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI infinity Ultra M2 jest po prostu boska. Boskie sa regulacje obrotow z windowsa, boskie sa zakresy napiec na pamieciachi procku !!! Plyta jest super !!! polecam ja kazdemu !! ciekawe jak bedzie sie sprawowala pod Athlonami X2 ? napewno rowniez rewelacyjnie :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mi sie jakas stara wyswietlala:)

 

a te geile to kupiles cl5 i tak poszly? i zmiana napiecia? bo bez by chyba tak nie poszly?

 

a mi smart guardian zle pokazuje... nie mam pojecia czemu... everest jest lepszy, na chipie sciszonym na 70% mam nieco ponad 60 stopni (cholernie duzo, ale te nforce 4 to niezle grzalki), a na procu na minimalnych obrotach to jakies 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem wlasnie ta stara grafike.

Geile byly standardowo na CL4 :D ale wczesniej na tym Asusie nie szly na CL4 i 800MHz. Teraz mam napiecie 2.1V i stabilnie chodza.

A w everescie temp. procka to jest Dioda procesora czy Procesor ?? u mnie chipset przy 4800RPM ma 57C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba pobawie corsairami... wczoraj chcialem sie bawic ale przy default napieciu to nic sie nie da zrobic, nawet sie system nie wlacza... dam 2,1 i zobacze co bedzie:)

 

co do tego czy dioda czy cpu to nie wiem, ale wartosci i tak zblizone... lepiej brac ta wieksza - bezpieczniej...

 

chipset to masz na wiecej obrotow niz ja i masz chlodniej... ale ja mam tez goraco w budzie bo mam kiepskie biurko:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...