Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...Ustaw mnożnik proca np. na x6/x7, mnoznik HTT x3, dzielnik może zostać, pamięć T2 + reszta timingów poustawiana defaultowo, ale nie na AUTO (te najwazniejsze, reszta moze byc na auto). Vcore def, vdimm niech zostanie, napiecie chipsetu def, vHTLink def. U mnie przy takim ustawieniu wszystko ladnie działa. Wersja płyty jest na lewym boku pudełka na takiej małej nalepce, moja to też M2G.

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :}

 

U mnie z HTT jeszcze gorzej :/

 

Ustawienia to:

mnożnik procesora x4

mnożnik HT x2

dzielnik pamięci AUTO

pamięci na 5-5-5-15-2T reszta na AUTO

Vcore domyślne

Vdimm 2.1V

reszta napięć domyślne

Płyta staje na HTT350, co daje takie wartości:

dla procesora 1400MHz (A64 3200+)

pamięci ~580 (Kingston 667 CL5)

 

Wg mnie HTT350 to mało, i nie mam pojęcia co może to blokować :( przecież teoretycznie słabe pamięci nie dochodzą nawet do swojej nominalnej częstotliwości, a na dodatek nie wydaje mi się żeby to był kres możliwości płyty. Chyba że to wina boxowego chłodzenia, oraz słaba przewiewność obudowy (jedynie 12cm z ModeComa MC-350).

 

A tak normalnie kręcąc procesor, to osiągnąłem 2800MHz na 1.525V (Super PI niecałe 14 minut na 2700MHz bez optymalizacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :}

 

U mnie z HTT jeszcze gorzej :/

 

Ustawienia to:

mnożnik procesora x4

mnożnik HT x2

dzielnik pamięci AUTO

pamięci na 5-5-5-15-2T reszta na AUTO

Vcore domyślne

Vdimm 2.1V

reszta napięć domyślne

Płyta staje na HTT350, co daje takie wartości:

dla procesora 1400MHz (A64 3200+)

pamięci ~580 (Kingston 667 CL5)

 

Wg mnie HTT350 to mało, i nie mam pojęcia co może to blokować :( przecież teoretycznie słabe pamięci nie dochodzą nawet do swojej nominalnej częstotliwości, a na dodatek nie wydaje mi się żeby to był kres możliwości płyty. Chyba że to wina boxowego chłodzenia, oraz słaba przewiewność obudowy (jedynie 12cm z ModeComa MC-350).

 

A tak normalnie kręcąc procesor, to osiągnąłem 2800MHz na 1.525V (Super PI niecałe 14 minut na 2700MHz bez optymalizacji)

NIE ROZUMIEM czemu ustawiają wszyscy HT x2 jak wiadomo, że HT x3 jest bardziej pewne i stabilniejsze...dzielnik pamięci trzeba sobie wybrać najniższy, byle nie AUTO! Nie rozumiem o co chodzi w pogrubionej częsci zdania. Przeciez podkręcanie HTT nie przynosi żadnych korzyści (czyt. nie zwiększa wydajności). No i mnoznik proca na x4...N/C. Po co obniżać AŻ tak? IMHO x6 jest optymalną wartością. A problemy z uzyskiwaniem wysokiego HTT u niektórych osób są spowodowane w większości brakiem skilla.

 

EDIT: Będe miał chwile czasu, to postaram się zrobić conajmniej te HTT 375 i napisze na jakich ustawieniach, może wtedy będzie troche mniej pytań i problemów.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na celu sprawdzenie jakie największe HTT zrobi moja płyta :) bo większość ma te 380 MHz, a na egiełdzie w teście tej płyty było nawet 400, no i zastanawia mnie dlaczego moja tak nie robi :)

 

BTW: Płyta działa na HT x3 przy HTT 350MHz, ale przy wyższym HT nie działa ani z HT x3 ani x2.

 

dla procesora 1400MHz (A64 3200+)

4 x 350HTT, ustawiłem tak, żeby sprawdzić jakie płyta da największe HTT, to taka bezpieczna wartość :], przy mnożnkiu proca x6 zapewne też by to zadziałało :)

 

pamięci ~580 (Kingston 667 CL5)

częstotliwość działania pamięci przy HTT 350 i mnożniku procesora x4, dzielnik pamięci ustawiony na AUTO zapewne był interpretowany przez płytę jako DDR2 400.

Edytowane przez elo350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci ~580 (Kingston 667 CL5)

częstotliwość działania pamięci przy HTT 350 i mnożniku procesora x4, dzielnik pamięci ustawiony na AUTO zapewne był interpretowany przez płytę jako DDR2 400.

Na DFI takie ważne rzeczy jak timingi pamięci (podstawowe) czy dzielnik trzeba ustawić ręcznie, ustawienia AUTO przeszkadzają w o/c, bo płyta dobiera sama wartości, przewaznie takie które uniemozliwiaja oc. (np. ultra niskie timingi dla tanich kosci itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pamięci ustawione są na sztywno na kolejno 6 pierwszych ustawień tak jak w zakładce: 2T-5-5-5-15-20, następne w kolejce są czasy odświeżania których nie ruszałem, więc będziesz wiedział o które czasy mi tutaj chodzi. Przed chwilą dzielnik pamięci ustawiłem na DDR2 400, mnożnik procesora x4, HTT 350MHz, co daje częstotliwość pamięci dokładnie 560MHz, komp rusza. HTT355MHz, pamięci 568MHz, komp nie rusza. Czyżby kres możliwości płyty? Dodam, że gdy ustawię mnożnik procesora na x6, to taktowanie pamięci przy HTT350MHz i dzielniku DDR2 400 wynosi 700MHz, przy czym komputer nie rusza. Czyli to już jest ewidentnie wina pamięci. Jeśli będziesz miał czas, to zrób to HTT375 na swoim egzemplarzu i podaj ustawienia, wtedy sprawdzę, jeśli nie zadziała to oznacza to nic innego jak kres możliwości płyty :(. Szkoda bo procesor mi się nawet niezły trafił :F

Edytowane przez elo350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po 4 miesiącach moje mobo z sygnaturki padło :angry: Odpaliłem sobie sobie aktualizację softu w telefonie i poszedłem po piwko gdy wróciłem komp był wyłączony :angry: Na początku myślałem ze matka wyłączyła kompa. Wcisnąłem POWER a wentylki tylko drgnęły i nic więcej (tylko diody na mobo się świeciły) .Grafa, pamięci i zasilacz są sprawne. Procka nie sprawdzałem ale nic nie wskazuje że to z jego winy komp nie chce ruszyć. Wczeniej miałem DFI INFINITY s.939 i wszystko latało jak ta lala :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po 4 miesiącach moje mobo z sygnaturki padło :angry: Odpaliłem sobie sobie aktualizację softu w telefonie i poszedłem po piwko gdy wróciłem komp był wyłączony :angry: Na początku myślałem ze matka wyłączyła kompa. Wcisnąłem POWER a wentylki tylko drgnęły i nic więcej (tylko diody na mobo się świeciły) .Grafa, pamięci i zasilacz są sprawne. Procka nie sprawdzałem ale nic nie wskazuje że to z jego winy komp nie chce ruszyć. Wczeniej miałem DFI INFINITY s.939 i wszystko latało jak ta lala :angry:

Może cos sie usmażyło? Miałeś ustawione temperatury przy których mobo odcina zasilanie? Dziwne...Jeżeli komp się wyłączył tak po prostu to możliwe też, że cos z układów zasilania padło. Na jakich napięciach jechałes/chłodzeniu?

 

 

No właśnie pamięci ustawione są na sztywno na kolejno 6 pierwszych ustawień tak jak w zakładce: 2T-5-5-5-15-20, następne w kolejce są czasy odświeżania których nie ruszałem, więc będziesz wiedział o które czasy mi tutaj chodzi. Przed chwilą dzielnik pamięci ustawiłem na DDR2 400, mnożnik procesora x4, HTT 350MHz, co daje częstotliwość pamięci dokładnie 560MHz, komp rusza. HTT355MHz, pamięci 568MHz, komp nie rusza. Czyżby kres możliwości płyty? Dodam, że gdy ustawię mnożnik procesora na x6, to taktowanie pamięci przy HTT350MHz i dzielniku DDR2 400 wynosi 700MHz, przy czym komputer nie rusza. Czyli to już jest ewidentnie wina pamięci. Jeśli będziesz miał czas, to zrób to HTT375 na swoim egzemplarzu i podaj ustawienia, wtedy sprawdzę, jeśli nie zadziała to oznacza to nic innego jak kres możliwości płyty :(. Szkoda bo procesor mi się nawet niezły trafił :F

Tak jak obiecałem wstawiam screeny z HTT 375 i HTT 400. Napięcie takie na którym działam na codzień (1.475vcore, 2.2vmem, 1.5vchip), zresztą wszystko widać w SG. Timingi ustawione tylko te podstawowe, reszta na auto. Wszystko w warunkach pokojowych w zamkniętej obudowie i seryjnym coolerku chipsetu. Przy HTT 400 vchip na 1.6v HTLink na 1.35v.

post-3788-1167055579_thumb.jpg

post-3788-1167055607_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cos sie usmażyło? Miałeś ustawione temperatury przy których mobo odcina zasilanie? Dziwne...Jeżeli komp się wyłączył tak po prostu to możliwe też, że cos z układów zasilania padło. Na jakich napięciach jechałes/chłodzeniu?

Tak jak obiecałem wstawiam screeny z HTT 375 i HTT 400. Napięcie takie na którym działam na codzień (1.475vcore, 2.2vmem, 1.5vchip), zresztą wszystko widać w SG. Timingi ustawione tylko te podstawowe, reszta na auto. Wszystko w warunkach pokojowych w zamkniętej obudowie i seryjnym coolerku chipsetu. Przy HTT 400 vchip na 1.6v HTLink na 1.35v.

 

Witam! Żadnych temperatur przy których mobo odcina zasilanie nie ustawiałem (wszystko na auto). Jeśli chodzi o napięcia to procek (antek 64 x2 3800+) latał na 1,45V i 2400mhz... chłodzenie box'owe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Żadnych temperatur przy których mobo odcina zasilanie nie ustawiałem (wszystko na auto). Jeśli chodzi o napięcia to procek (antek 64 x2 3800+) latał na 1,45V i 2400mhz... chłodzenie box'owe. Pozdrawiam

No cóz, może po prostu miałes pecha, zdarza się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mam dziwny problem. mam memki patrioty llk takie jak w sigu. to juz 3ci komplet, na samym początku miałem memki, które latały na 1080mhz 4-4-4-5-15 @2.5v, jedna z kości padła. dostałem nowe, ale tamte nawet nie osiągały 1000 dla cl5, wiedz oddałem na gwarke bo nie spełniały specyfikacji. teraz mam juz 3ci komplet chodzą na 1000 na cl4, ale w tym jak i tym drogim komplecie pamięci na napięciu powyżej 2,3 czyli 2,4 i 2,5 powodowały ze komp nie wstawał. i teraz się zastanawiam czy mam takiego pecha ze trafiły mi się padaki, czy może cos nie tak z mobo? może jakieś chłodzonko na mosfety? radiator jakiś? co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mam dziwny problem. mam memki patrioty llk takie jak w sigu. to juz 3ci komplet, na samym początku miałem memki, które latały na 1080mhz 4-4-4-5-15 @2.5v, jedna z kości padła. dostałem nowe, ale tamte nawet nie osiągały 1000 dla cl5, wiedz oddałem na gwarke bo nie spełniały specyfikacji. teraz mam juz 3ci komplet chodzą na 1000 na cl4, ale w tym jak i tym drogim komplecie pamięci na napięciu powyżej 2,3 czyli 2,4 i 2,5 powodowały ze komp nie wstawał. i teraz się zastanawiam czy mam takiego pecha ze trafiły mi się padaki, czy może cos nie tak z mobo? może jakieś chłodzonko na mosfety? radiator jakiś? co o tym sadzicie?

Nie wiem czy wiesz, ale Patriot ostatnio zamiast wsadać do LLK D9 wsadza kosci Elpida. Pierwsza sztuka pewnie była na D9, druga uszkodzona a trzecia własnie jest na Elpidach. Wszystko w porządku. BTW, Elpidy własnie nie lubią wysokiego napięcia i mozliwe, ze nawet nie wstają na wyzszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale Patriot ostatnio zamiast wsadać do LLK D9 wsadza kosci Elpida. Pierwsza sztuka pewnie była na D9, druga uszkodzona a trzecia własnie jest na Elpidach. Wszystko w porządku. BTW, Elpidy własnie nie lubią wysokiego napięcia i mozliwe, ze nawet nie wstają na wyzszym.

Ostatnio... tzn. m/w od kiedy :?: Ja moje Patrioty kupiłem pod koniec sierpnia...

Czy jest może jakieś oznaczenie na opakowaniu, czy na samych kostkach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem tą płytę główną, ale już po włączeniu kompa zaczęły się problemy. Nie mogę przekroczyc HTT=240, spr pamieci, nie sa one przyczyna, procek na MSI K9N sli platinum latal na 3GHz, a tutaj nie moge powyzej HTT-240.

 

Powiedzcie mi, który bios mam zainstalowac, lub co z nia zrobic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobawiłem się troszke prockiem. Oto wyniki:

 

2800MHz na 1.45V (wg. biosu i CPU-z)

pamięci: CL4.0 4-4-12-12 2T 2,3V @ 932MHz (prawdopodobnie chodzą na 2.2V ale z lotu ustawiłem na 2.3 - musze jeszcze przetestować)

 

Dołączona grafika

 

Procek w 100% stabilny, testowany SPI i kilkoma pętlami 3dMarka :)

 

P.S Zaraz jade na 2.9GHz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobawiłem się troszke prockiem. Oto wyniki:

 

2800MHz na 1.45V (wg. biosu i CPU-z)

pamięci: CL4.0 4-4-12-12 2T 2,3V @ 932MHz (prawdopodobnie chodzą na 2.2V ale z lotu ustawiłem na 2.3 - musze jeszcze przetestować)

 

 

Procek w 100% stabilny, testowany SPI i kilkoma pętlami 3dMarka :)

 

P.S Zaraz jade na 2.9GHz :wink:

Zarzuć na kilka godzin Orthosa/SP2K4, ta stabilność moze się okazac nie taka stabilna jak myślisz :P Jeżeli faktycznie bedzie działał SP2k4 bez errorow z 3h to całkiem fajny proc, moj do 2.8Ghz potrzebuje ~1.55v :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracam do topicu po malym padzie zasilacza. Oto moje wyniki:

2500@1,35V i 0,5h w Prime 95 max temp 37*C

2600@1,45V i 0,5h w Prime 95 max temp 40*C

Chlodzenie to box przesmarowany zwykla pasta, buda otwarta, nie mam jeszcze wentylatorów, temperatura zmierzona Core Temp.

Tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy to normalne temperatury? Odczyt wydaje mi sie lekko zanizony :-P, radiator u podstawy jest ledwo ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracam do topicu po malym padzie zasilacza. Oto moje wyniki:

2500@1,35V i 0,5h w Prime 95 max temp 37*C

2600@1,45V i 0,5h w Prime 95 max temp 40*C

Chlodzenie to box przesmarowany zwykla pasta, buda otwarta, nie mam jeszcze wentylatorów, temperatura zmierzona Core Temp.

Tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy to normalne temperatury? Odczyt wydaje mi sie lekko zanizony :-P, radiator u podstawy jest ledwo ciepły.

Temperatury dosyć niskie, ale jak radiator ledwo ciepły to chyba wszystko OK. Pozatym sempron ma inne jądro (no chyba, że jest tak jak w przypadku sempow 754/939, jądro sempronow to był obcięty Venice) więc powinien sie mniej grzać. Ja na Athlonie 3000+ @ 2.7GHz i 1.475v mam temperature w okolicach 48c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img345.imageshack.us/img345/963/ocfx1.jpg ;)

 

----

 

Mógłby mi ktoś podać w jakiej odległości od krawędzi z gniazdami jest socket proca? Mam budę Sunbeam Silent Twister z wiatrakiem w środku tzw. "CoreFan" i nie wiem czy się zmieści <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...