Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem posiadaczem topikowego DFI.

1. Czy nie będzie problemu jeśli podłączę zasilacz NeoTec V4200 420W 20pin i 4 pin w miejsce na czteropinowe 12V?

2. Czy jest sens stawiać raid0 na 2 dyskach barracuda 7200.10 250GB?

3. Czy konieczne jest posiadanie FDD? (chodzi o sterownik raid na dyskietce).

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem topikowego DFI.

1. Czy nie będzie problemu jeśli podłączę zasilacz NeoTec V4200 420W 20pin i 4 pin w miejsce na czteropinowe 12V?

2. Czy jest sens stawiać raid0 na 2 dyskach barracuda 7200.10 250GB?

3. Czy konieczne jest posiadanie FDD? (chodzi o sterownik raid na dyskietce).

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

ad3 raczej nie

 

ad2 jak chcesz

 

ad1 nie za bardzo zrozumiałem ocb ale w miejsce wtyczki 24 pin możesz podłączyć 20 pin i nie się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mało V ??

Nie będę mu dawał na proca więcej jak 1.55v a przy takim nie wstanie powyżej 2400mhz

Nie jest to na pewno wina pamięci, 2.3v i śmigają na ponad 850mhz.

tutaj widzę inny problem, może się okazać że res był spowodowany przez zasilacz, który nie trzyma napięcia jak trzeba. Dalej czekam na mojego Seasonica, więc chwilowo mam jakiegoś modezłoma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z 4-pinową wtyczką, wcale jej nie podłączać?

 

 

Czyli masz wtyczke 20PIN ATX i 4PIN dodatkowo wychodzaca z zasilacza, tak? Jezeli tak, to musisz podłaczyć to 20pin w miejsce 24pin na płycie (bedzie działać) i 4pin w miejsce obok, w osobne gniazdo co jest obok 24pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam kolejny problem. Wyłącza mi się wentylator na czipsecie. Przy starcie kompa działa a po chwili się wyłącza, co to może być?

Do złącza system fan podpiąłem wentylator na dyski, może to jest przyczyną? W biosie czipset fan ustawiony na auto.

Jeszcze jedno. Czy to normalne, że po zainstalowaniu windowsa xp na pasku stanu mam ikonę bezpieczne usuwanie sprzętu i tam moje dwa dyski SATA Seagate?

Edytowane przez Xentrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam kolejny problem. Wyłącza mi się wentylator na czipsecie. Przy starcie kompa działa a po chwili się wyłącza, co to może być?

Do złącza system fan podpiąłem wentylator na dyski, może to jest przyczyną? W biosie czipset fan ustawiony na auto.

Jeszcze jedno. Czy to normalne, że po zainstalowaniu windowsa xp na pasku stanu mam ikonę bezpieczne usuwanie sprzętu i tam moje dwa dyski SATA Seagate?

Ustaw w biosie chipset fan na 100%

On włączy się jak temperatury złapie (przy ustawieniu auto) ;)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie chipset fan na 100%

On włączy się jak temperatury złapie (przy ustawieniu auto) ;)

Przy jakiej temperaturze się włącza? Bo jest 71 stopni i się nie włącza. Tyle pokazuje smart guardian na czerwono!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temperaturze się włącza? Bo jest 71 stopni i się nie włącza. Tyle pokazuje smart guardian na czerwono!

Wejdz w SmartGuardian->Options i tam masz suwaki do ustawiania prędkosci wentylatorów, albo mozliwosc ustawienia progów temperatur. Ludzie, troche samodzielności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master872006

Ale ja mam to DRAM SPEED ustawione na 667 a memory frequency w cpu-z pokazuje mi 450.5 Mhz dlaczego?

Edytowane przez master872006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUZ pokazuje taktowanie rzeczywiste. Taktowanie DDR2 jest podawane jako 2 razy większe bo w czasie jednego cyklu wykonywane są 2 operacje. Jak masz 450MHz real to znaczy ze masz DDR2-900MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master872006

Dzieki krzyysiu! Ja mam GOODRAM PRO 800! Nie wiem jak ustawic timingi! Mogl bys mi w tym troche pomoc? I co to moze byc jak mi w winxp wywala ten slynny niebieski ekran? Procka mam athlona x2 3800 przkreconego na 9x300.

 

Moze ktos zna odpowiedz dlaczego w Everescie pokazuje DRAM:FSB Ratio - CPU/6 ?? Co to ma znaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączyłem do grona szczęśliwych? użytkowników DFI.

Szczęśliwych nie do końca, bo moja płyta mimo usilnych starań nie chce przekroczyć 250 Mhz na szynie procesora :( Nie pomaga obniżanie mnożnika CPU do 6 i HT do 3 - płyta piszczy i nawet POST się nie pokazuje. Max stabilne co udało mi się z niej wycisnąć to 245 Mhz. Temperaturki w normie, chipset ok 50 stopni.

No i pytanie jakie mi się w związku z tym nasunęło: czy może to mieć związek z zasilaczem? Mam Chiefteca 360 Wat z wtyczką 20 pin. Czy słabe oc może się wiązać z mocą zailacza ewentualnie z brakiem 4 pinów we wtyczce zasilającej? Kupić przejściówkę na 24 pin? Zmienić zasilacz? A jeśli nie zasilacz to co? bo proc nawet na mocno zaniżonej częstotliwości nie chce wstawać na więcej niż 245 Mhz.

W zestawie mam DFI infinity, A 64 3500+, 2 X 512 Mb Corsair 675 cl 4, GF 7600 GT, 1 X hd i 2 X DVD więc nic specjalnie prądożernego :)

Edytowane przez LiZzArD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie - najprawdopodobniej to proc malo kretliwy, u mnie dziala na 7x300, czyli ht 300 osiagalne, dziala 9x275 czyli jakies 2,45 a na 8x300 (czyli rowno 2,4) wstac juz nie chce

a jak ustawiasz pamieci? sprobuj ustawic na 533 bo moze one ograniczaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

a jak ustawiasz pamieci? sprobuj ustawic na 533 bo moze one ograniczaja...

To raczej nie pamięci :( Chodzą bez problemu na 800 a próbowałem nawet na 400 więc leciały sporo poniżej możliwości. Dziwi mnie to, że proc na mnożniku 6 nie chce iść na szynie wyższej niż 245. Czy to aby wina proca czy raczej mobo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pamięci :( Chodzą bez problemu na 800 a próbowałem nawet na 400 więc leciały sporo poniżej możliwości. Dziwi mnie to, że proc na mnożniku 6 nie chce iść na szynie wyższej niż 245. Czy to aby wina proca czy raczej mobo :rolleyes:

mobo na 99% nie - ludzie robia na niej bez problemu ht 300 i wyzej - ja obstawiam slabo kretliwego proca, tak jak u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo na 99% nie - ludzie robia na niej bez problemu ht 300 i wyzej - ja obstawiam slabo kretliwego proca, tak jak u mnie...

 

Proc poszedł na 2695 ( 11 X 245 ), póżniej już brak stabilności :(

Słaby proc albo ustawienia pamięci do kitu...Ja robie 410HTT na seryjnym coolerku [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master872006

Mi pamiec dalej nie chce pujsc niz 1000 bo sie winda nie wczytuje? czy jak by sie pobawic timingami to by to cos dalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...