Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Mi pamiec dalej nie chce pujsc niz 1000 bo sie winda nie wczytuje? czy jak by sie pobawic timingami to by to cos dalo ?

timingow juz bardziej chyba nie da sie poluzowac - pozostaje tylko zwiekszenie napiecia, gooramy pro powinny robic 1000 bez problemu tylko pewnie na wiekszym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze pociagna 2,5 ? i jezeli krece wyzej procka to ma to jakis wplyw na pamiec?

Na dłuzszą mete to przy 2.5v padnie PCB, bo GR PRO sa na słabym pcb robione. Jezeli krecisz wyzej procka to zmienia się taktowanie pamięci, dlatego trzeba zmieniać dzielniki w dół. BTW, takich pytań nie zadaje się w topicach o płytach głownych tylko w Podstawowe Zagadnienia, a najlepiej jak przeczytasz poradnik o/c K8 (np. na egielda.com.pl), wtedy bedziesz wszystko wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master872006

A grzesiu widze ze masz taka sama pamiec jak ja:) a ty jak masz ustawiona? i jakie timingi wywalczyles? masz moze jaka dobra stronke jak podkrecac komponenty na tej mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten temat wstecz... było wiele razy wałkowane...

 

HT x2

dzielnik o jendo oczko mniej (jak masz 800MHz to dajesz 667 itp..)

HTT w górę...

najważniejsze timmingi ustaw ręcznie...

jak będzie niestabilnie to zwiększasz napięcie cpu lub pamięci...

 

ot cała filozofija :wnik:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROJEKT BARDZO CIEKAWY, ALE JESLI CHCESZ MIEC 2 WIATRAKI NA OBUDOWIE TO BEDZIESZ MUSIAL JE PRZESUNAC ZEBY HDD i chlodzenie od Cpu NIE PRZESZKADZALO, a chlodzenie na cpu proponyje Pentagram Freezone Np-40 Cu, tego okraglego ;)

 

A grzesiu widze ze masz taka sama pamiec jak ja:) a ty jak masz ustawiona? i jakie timingi wywalczyles? masz moze jaka dobra stronke jak podkrecac komponenty na tej mobo ?

Max miałem 415MHz - 3 - 3 - 3 - 5 -12. Nie ma "stronek" o tym jak podkręcać na danej płycie. Są ogolne poradniki, tak jak wspomnialem wczesniej, poszukaj na www.egielda.com.pl, tam jest dobry poradnik OC K8.

 

Poczytaj sobie ten temat wstecz... było wiele razy wałkowane...

 

HT x2

dzielnik o jendo oczko mniej (jak masz 800MHz to dajesz 667 itp..)

HTT w górę...

najważniejsze timmingi ustaw ręcznie...

jak będzie niestabilnie to zwiększasz napięcie cpu lub pamięci...

 

ot cała filozofija :wnik:

No dokładnie, ponizej HTT 370 mozna dawać HTx3, u mnie płyta protestuje dopiero przy HTT>375 i musze zmienić dzielnik HT na x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień szybko te timingi na 5-5-5-15-20. napięcie na pamięci 2.2/2.3V.

 

a mój jak nie wstawał na 2400mhz tak nie wstaje dalej, czyli aktualnie zatrzymałem się na poziomie 2350mhz z początkowych 1600 :D. Jak w końcu pójdę do sklepu kupie tego seasonica to się pobawię. a no i zapomniał bym, ramy idą w cl4 teraz, ale nawet przy poluzowanych timingach nie da rady więcej :(

 

w załączniku masz poradnik, o tym jak podkręcać, porównanie platformy 754 i 939. co prawda nie dotyczy to am2, ale procedura jest bardzo podobna, no i jest objaśnienie całego biosu. Jest tylko jeden problem, to jest po angielsku. Poradnik pobrany z www.dfi-street.com dał bym linka ale teraz jest przebudowa i nie ściągniesz tego.

DFI_Overclocking_Guide_1.pdf

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień szybko te timingi na 5-5-5-15-20. napięcie na pamięci 2.2/2.3V.

 

...

A przeczytałeś dokładnie co napisałem wcześniej? RAM mnie nie trzyma bo idzie osobno o wiele wyżej niż jest teraz ustawiony :rolleyes: Poza tym nie kręcę synchronicznie RAMu i proca :)

 

BTW

 

Czy ktoś może potwierdzić/obalić moje przypuszczenia odnośnie zasilacza i wtyczki ? :)

Edytowane przez LiZzArD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś dokładnie co napisałem wcześniej? RAM mnie nie trzyma bo idzie osobno o wiele wyżej niż jest teraz ustawiony :rolleyes: Poza tym nie kręcę synchronicznie RAMu i proca :)

 

BTW

 

Czy ktoś może potwierdzić/obalić moje przypuszczenia odnośnie zasilacza i wtyczki ? :)

Ja mogę obalić twoje przypuszczenia, a przynajmniej część z nich. nie jest to wina wtyczki, na pewno bo też mam 20pin, jednak co do zasilacza tutaj można już na ten temat polemizować.

 

Np, ja wiem dlaczego dalej mój się nie chce kręcić, i z twoim może być podobnie :P

 

----------------

przepraszam za mało gramatyczną budowę zdania, już to poprawiłem.

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wpływa na podkręcanie ! :-) ja to w swoim przypadku stwierdzam. proc kręci się znośnie, jak na lamera, który nie wie co do czego służy to podkręciłem go na 2600 MHz, wszytko chodziło dobrze, ale napięcie na 1,5 volta dałem odrazu. Tyle ,że zasilacz słaby, co ujawnia się tym że galaxy 7600 1.2 ns na jądrze nie może przekroczyć 570 MHz ;/ normalnie lol... u innych lata spokojnie 650... także jedyna wina to zasilacz, który to na lini 12 volt ma 11,7 ;( mierzone miernikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem - własnie doszły do mnie wszystkie części i pojawił się problem. Otóż wszystko niby działa nawet stara winda się załadowała, ale trzeba było ją przeinstalowac. Od tego momentu zaczęły się problemy - podczas instalowania Windowsa za każdym razem pojawia się, że nie da się skopiowac jakiegoś pliku. Płytka była sprawdzana na dwóch napędach, które są sprawne instalowałem Windows też na dwa różne dyski ATA. Może wiecie jak mi pomóc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sprawdzałeś na dwóch różnych dyskach i dwóch różnych napędach to nie pozostaje nic innego jak uszkodzony krążek CD :]

No chyba raczej nie jest uszkodzony - oryginalka co leżała od ostatniego instalowania w pudełku... Co dziwne czasami różne pliki się nie chcą skopiować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie te dyski i napędy sprawdzałeś na tym jednym komputerze, jest szansa że to problem z pamięcią, może jakiegoś memtesta zrób dla pewności (kiedyś miałem taki problem, RAM był walnięty - niby działał, ale nie do końca).

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli często są problemy w kopiowaniu plików a sprzęt działa na stock taktowaniach i ma sprawną pamięć, to mozliwe ze kontroler jest uszkodzony. Ja bym jeszcze powyłaczał wszystkie kanały kontrolera w BIOSie oprocz tych z ktorych korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem - własnie doszły do mnie wszystkie części i pojawił się problem. Otóż wszystko niby działa nawet stara winda się załadowała, ale trzeba było ją przeinstalowac. Od tego momentu zaczęły się problemy - podczas instalowania Windowsa za każdym razem pojawia się, że nie da się skopiowac jakiegoś pliku. Płytka była sprawdzana na dwóch napędach, które są sprawne instalowałem Windows też na dwa różne dyski ATA. Może wiecie jak mi pomóc ??

ja mam ten sam problem. myślałem ze to coś z napendem, instalowałem winde z 3 różnych płytek, co najlepsze, jeżeli z jednej nie che skopiować pliku, zmienię płytę i wcisnę ponów próbę to bez problemu kopiuje z plik z innej płyty, jeżeli wywali błąd to muszę zmienić płytę i leci dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało się zainstalować Windowsa, jednak kolejny bardzo podobny problem występuje - otóż praktycznie żadne archiwum nie chce się rozpakować (instalatory też) - wyświetla się informacja, że jest uszkodzone :/

 

Chyba pamięci na 100% zwalone :( Jak wsadziłem do innego slotu to zaczął piskać :P

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że przedtem zrobiłem smarki od 01 do 05, kilkakrotnie 1M w Spi, a jak otworzylem Cpu-Z, to niewiedzilalem czy robic screena, czy uciekac <lol>

 

P.S - rada na przyszłość: patrzcie uważnie czy napewno wszystko w biosie dobrze poustawialiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Pamieci Goodram Pro moge mnieć za 420zł 1gb.. Czy się opłaca? Bedą kątabilne z tą DFI? Ile mi te goodramy polecą? Pójdą na 1000mhz? Za taką cene chyba warto je wziąć?

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci Goodram Pro moge mnieć za 420zł 1gb.. Czy się opłaca? Bedą kątabilne z tą DFI? Ile mi te goodramy polecą? Pójdą na 1000mhz? Za taką cene chyba warto je wziąć?

:lol:

 

Pewnie, że się opłaca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak się napisało :P Napewno nie ma? Muszą być jak nie beda to sobie nie pokręce

Pokręcisz, bo z tego co mi wiadomo, to montują Elpidy. Po reszte info odsyłam do działu PAMIĘĆ RAM :)

 

EDIT: Zamontowałem dzis na moją DFI Zalmana niebieskiego + AS5. Dałem lekki nawiew z 92x92 @ 1000rpm i 57c w stress + cisza :D Polecam, tyle ze przy kartach takiej długosci jak moja, trzeba przenieść ją do dolnego slotu PCI-E i przełozyć zworki pomiędzy slotami. Wydajność taka sama.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr patrz post #740

 

hmm jak dajcie mnożnik ht na 5 to tez macie 1 :blink: :?:

 

btw. Caly czas mam zmodowany bios przez forumowicza...

 

Tutaj takie jakieś dziwadła :P

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Płyta rozpoznawała procka jakby miał mnożnik 13 :blink:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzesiu

podjąłeś wyzwanie? :D

 

a może już masz jakiś wyniczek?

:) No udało mi się "troche" przebić. To jeszcze nie koniec tej płyty, tak czuje :> BTW, max HT LINK najlepiej testować czyms wykorzystującym k. graficzną. Przekręcone HT ujawnia się jako arty w 3dmarku/grach. U mnie w 3dmarku wszystko czysto, Flatout2 też bez zadnych artów.

 

EDIT: Zaraz zabieram się za dalsze oc płyty i cpu :) Dzis zamontowałem nowe chłodzenie, sa o wiele lepsze temperatury. Miałem BOXa na cpu, seryjne chłodzenie chipsetu, w dodatku wszystko zakurzone i na sylikonie. Dzis zamontowałem zmodowanego freezera 64pro (by Strongmen), zalmana niebieskiego + nawiew, wszystko na AS5.

post-3788-1168724123_thumb.jpg

post-3788-1168724153_thumb.jpg

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...