Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam GF 8600GT od Palita, i wchodza doslownie na styk ;)

Ale faktycznie - balem sie ze bede musial go pilowac.. Na szczescie udalo mi sie to jakos upchnac.

 

Hmm czemu WinFlash wywala mi blad, ze rozmiar BIOSu ktory chce wgrac jest inny od BIOSu na MoBo..? BIOSa sciagnalem ze stronki DFI, wypakowalem plik .exe, potem kolejny plik .ima i w ten sposob otrzymalem .bin. Mam nadzieje ze wszystko robie ok?

a update all i clear cmos zaznaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaznaczone ale "File size doesn't match".. Wtf? Nowy BIOS po wypakowaniu ma 128KB, nie za malo?

 

No coz, jak widac praca na popoludniowa zmiane mi nie sluzy... Znalazlem na stronce DFI zip'a w ktorym wszystko jest juz jak nalezy ;) Takze sorry za zawracanie glowy, dzieki za pomoc i mam nadzieje, ze po flashu jeszcze tu wroce :lol2:

Edytowane przez Gh0st7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki ciekawy problem, że na płycie dfi infinity sli m2 procesor athlon x2 brisbane 4000+(2100 MHz) ma napięcie default 1,332, po ustawieniu sztywno w biosie 1,275 cpuz pokazuje 1,248, a smartguardian 1,24. Procesor działa oczywiście w pełni stabilnie. Zasilacz jest nowy - chieftec 450-101a (450 W). Czy komuś wcześniej się coś takiego na tej płycie przydażyło ? Bios mam standardowo wgrany przez esc, oficjalny - mam w domu drugi komputer (płyta także z esc) też na brisbane 3600+ i z płytą dfi infinity ultra II m2 z zasilaczem modecom mc 300gt (300W) i działa jak należy (napięcie 1,26).

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam na obecną chwilę w domu miernika - do tego takie różnice pomiędzy biosem i programami i to default 1,332 - w biosie trzeba by było dać coś ponad 1,350 - to jest conajmniej dziwne ? o który zasilacz ci chodzi, że to samobójstwo ?

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten modecom działa już 4 lata 24/7, i póki nie zmienie grafiki raczej go nie wymienie, samobujstwo by było gdybym dodał do tego kartę graficzną z prawdziwego zdarzenia - póki co nie mam co się obawiać +12V 13 A wystarczy na brisbane@def, grafika pci 4MB matrox millenium mga dużo nie ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Siemanko ;]

 

Dzisiaj trochę pokręciłem sobie procka na tej płycie. Fajne ma opcje i ogólnie oc jest wygodne. To na plus :D

 

Minus - ten cholerny wiatraczek... mojego Freezera 64 i chlodzenia grafy nie slychac w ogole, a ten brzęczy i brzęczy. Nie jest głośny ale dziwnie piszczy, głowa mnie już od tego bubla boli.

 

Ale na szczęście już do mnie leci niebieściutki zalmanik.

 

 

BTW - nie wiem dlaczego ale kiedy sprawdzam temperatury w biosie to komp mi się zawiesza :| Na stockowych ustawieniach również. O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam niebieskiego Zalmana. Nałożyłem pod niego sporo OCZ Ultra 5+ i założyłem na ukos, aby grafa weszła bez problemu (i tak dotyka lekko cewek). Temp, w zależności od obciążenia wacha mi się po lekkim już wygrzaniu pasty od 53-59 stopni, więc nie ma tragedii ;) (warto dodać, że podczas upałów, przy zamkniętej, nie wentylowanej budzie).

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

A masz brisbane'a?

a co to ma za znaczenie

z tego co sobie przypominam to ta plyta wieszala sie na zakladce pchealth jak jeszcze brisbane'a nie bylo na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orientuje to tylko na brisbane sie wieszała na pchealth ;] ewentualnie tylko na X2-kach. na 1core to się raczej nikomu nie zdażało.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś odosobniony przypadek, no ale widać zdażało się. zdecydowana większość problemów była na X2 i najczęściej na briskach.

A ile osób na tym forum ma to dfi i windsora/manchestera? Windsor-pojedyncze osoby, machester-nie odnotowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś odosobniony przypadek, no ale widać zdażało się. zdecydowana większość problemów była na X2 i najczęściej na briskach.

Miałem 4 procki w tej płycie w tym dwa dwurdzeniowe, wieszała się w PCHEALTH na wszystkich Orleans, Windsor, Brisbane.

W 2 kompie również mam tą płytę w wersji SLI i też się wiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie dziwie że manch'a nie odnotowales bo manch jest na 939 :P

Ale sens mojej wypowiedzi był taki, że wszystkie przypadki musiały być na brisbane a nie w większości :D

 

Sugerowałem się komputronikiem a tam jest machester am2 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, dziwne, na każdym biosie? jak dla mnie to sie na gwarę kwalifikuje.

95% userow tej plyty ma taki problem niestety [; Moja z tego co pamietam sie nie wieszala. Moze dlatego, ze kupowalem ja jakos rowno rok temu i byla to pierwsza dostawa DFI do Polski? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego, ze kupowalem ja jakos rowno rok temu i byla to pierwsza dostawa DFI do Polski? :razz:

Myśle że to ma niewiele do rzeczy, ja kupowałem w maju tego roku i nie sprawia żadnych problemów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz brisbane'a?

jedna kupiona w lipcu, druga w sierpniu, obie z brisbane w esc wszystko kupione - pierwszy 3600+, drugi 4000+ - żadnych problemów z pchealth - zmieniałem też ustawienia wiatraków (procentowe) i też żadnych problemów nie było - może to zależy od pamięci na obu płytach mam OCZ'ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orientuje to tylko na brisbane sie wieszała na pchealth ;] ewentualnie tylko na X2-kach. na 1core to się raczej nikomu nie zdażało.

Otóż się zdarzało mnie i koledze na Orleankach i to z "odpowiednią" częstotliwością ,by wykluczyć przypadek.Mieliśmy też problem "migającej kreseczki" :D .Kolega poszedł na C2D, a ja mam Brisbane i kłopot się zdarzał ale ostatnio tam nie wchodzę ,a zresztą te wskazania BIOSu to i tak o kant d...y rozbić.Niemniej ręczę ,że miałem to na jednoajowym.Nawet mnie to zaniepokoiło ale doczytałem i...olałem.Oby tylko takie usterki mieć w komputerze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...