Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

sorry, ale mam dwa kompy z tą płytą (jeden mój a drugi kumpla po sąsiedzku) i u mnie temperatura chipsetu na standardowym wyjcu jest 55*C (4200 obrotów/min) a u kumpla 65*C (5000 obrotów/min) tylko dlatego że ja mam kartę graficzną niżej wpiętą - konfigi podobne - sam się zdziwiłem że jest taka różnica - temperatura potrafi spaść 2 - 3 stopnie jak ustawisz prędkość boxowego coolera (procesora) na 2000 obrotów (standardowo ok. 1200) - sprawdź dociśnięcie radiatora chipsetu - jeżeli jest na plastikowych kołkach mógł się poluzować

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie może już nic nie piszcie skoro macie mnie za debila.

Niepotrzebnie sie unosisz -czasem można przeoczyć najprostsze sprawy.Każdemu się zdarza...Szukaj winy w tym co zmieniłeś -CPU(inaczej nawiewany cooler?Mocniejsze nagrzewanie wnętrza obudowy?Gorętsze sekcje zasilania?Inne...).Przeprowadzka....Hmmm -skoro było tak przed nią to nie ma co szukać winy w braku przeciągów czy innej "termice" lokalu :D .Zresztą skądinąd wiadomo ,że leszczu nie jesteś...Słuchaj -czy możliwe jest ,że walcząc z montażem proca przez wygięcie płyty lekko radiator odskoczył od NB?Wszak płyta to nie beton jak wiesz i się gnie.Wiem ,że nie jest sztuką CPU założyć ale czasem...Jak w archiwum X :rolleyes: .Wtedy "wygrzana" już paściocha nie przylgnie tak cacy jak świeżonka.Pasty pewnie używasz konkretnej ,a nie jakiejś octem walącej :wink: .Wiem ,że pomysł ostatni dziwaczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napiszę jeszcze raz.

 

Szukaj winy w tym co zmieniłeś -CPU(inaczej nawiewany cooler?Mocniejsze nagrzewanie wnętrza obudowy?Gorętsze sekcje zasilania?Inne...)

box, pentagram a'la zalman, ninja od wczoraj - praktycznie identyczna temp chipsetu. Wnętrze obudowy się raczej mocniej nie nagrzewa jako że ścianek od tej obudowy nie mam.

 

 

Słuchaj -czy możliwe jest ,że walcząc z montażem proca przez wygięcie płyty lekko radiator odskoczył od NB?

Pisałem, zmieniła się temp radiatora, nie tylko samego chipsetu, po założeniu zalmana sprawdzałem temp termometrem na podstawie, teraz też mierzyłem i się proporcjonalnie zwiększyła, jakby nie przylegał radiator dokładnie to jego temp byłaby niższa a nie wyższa.

 

I żeby nie było wątpliwości sprawdzałem napięcie na chipset miernikiem, także jest w normie, przyczyna to raczej coś w stylu jakby był chipset mocniej obciążony, ale nie mam pojęcia z jakiej paki.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Pisałem, zmieniła się temp radiatora, nie tylko samego chipsetu,...

No racja -pisałeś ale się rozpędziłem :oops: .Faktycznie wychodzi na to ,że chipset mocniej pracuje.Skoro V takie samo dostaje to jedyna sprawa jak piszesz rozbija się o przemiał w NB danych.Jak procek zmieniałeś na taki sam "tylko inny"(sztuka inna ,typ ten sam) to wręcz szamana potrzeba.Chyba ,ze duże(i to znacznie) różnice w OC zaszły na nowym CPU...Takie coś wytłumaczyłbym np. przejściem z Orleans +512MB RAMu na X2 z 2x1GB.Wtedy chyba nie było by o czym mówić(chyba).Może te różnice HTT mu "nie smakują"?Ale to też dziwne coś ,bo jednostkowo spotykane było by :unsure: .Z nowym prockiem inny BIOS?Ale też -zmiany odczytu nie tłumaczą radiatora cieplejszego.Ja wymiękam choć problem ciekawy IMO :mur: Kilka stopni to naprawdę sporo tym bardziej ,ze jest obecnie chłodniej jednak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też już pomysłów nie mam, zmieniłem tylko procka z antka na semprona, oc to też kosmiczne nie jest. Sam jestem tym zaskoczony i pomysłów nie mam, pewnie samo mu się w pewnym momencie odwidzi i zacznie się mniej grzać, niezbadane są wyroki. :P W każdym razie mi ta zmiana temp w niczym nie przeszkadza, tylko mnie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony może być jak z przepalonym bezpiecznikiem w czymkolwiek -awaria niewielka ,bo to tylko bezpiecznik przepalony ale...Co spowodowało ,że padł?Nic się nie dzieje bez przyczyny.Wiesz co?Może po prostu czujnik temperatury się dogrzał(dotarł? :D ).W końcu to tylko element elektroniczny termoczuły -też sie umęczy nieco zwłaszcza przy OC...Pamiętam jak u kolegi na socket A nagle zaczęło coraz więcej na CPU pokazywać stopni.Zero OC -komp lamy.Okazało sie ,ze SAM(chyba skaza materiału albo właśnie zmęczenie grzaniem ciągłym?) podgiął się lekko wąs czujnika pod procem :blink: .Na Allacha :razz: .Dogiąłem go i wszystko do normy wróciło -tam było łatwo(wąs na "wierzchu" no i radiator bez zmian ciepłoty).Niemniej przypadek zapamiętałem gdyż dla mnie był zaskoczeniem sporym(a podejrzewałem kurz ,bo kolega to troll typowy :wink: ).

 

@buuren -no racja.Jeżeli hary sprawdzał miernikiem(a chyba tak) radiator to nic.Ale jeżeli łapucapnie...Siła sugestii.Za dużo już o tym myślę i zaczynam tworzyć :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno... nie wiem czy to dobry przykład ale z tego co kiedyś czytałem w ASUSie M2N-e po włączeniu flopa w Biosie chipset był cieplejszy o 20 stopni... Wachałem sie pomiędzy DFI jak kupowałem i tym asusem, wtedy wiele o 1 i 2 dużo czytałem... i na szczęście wziąłem DFI. Więc może jakieś inne ustawinia w biosie? inny mnożnik którego NF4 nie lubi... nie można niczego wykluczać to "psotna" MOBO.

P.S. Wtedy kiedy pisałem że FSB za duże to już spałem:P oczywiście chodziło mi o HTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary, a wkładałeś antka spowrotem ?? - o tym nie wspominałeś ;)

 

@miron72, a co ma czujnik do wyższej temp radiatora ??

 

btw. wczoraj założyłem bloczek mcs xc1, i temp spadła o 16st względem poprzedniego chłodzenia (jakiś radiator + went z asusa). Teraz mam 32st :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem na godzine dobrze kręcącą sie kostke ramu od kolegi.. i nie wiem co sie dzieje. nie mam czasu szukać w 80 stronach tematu odpowiedzi jesli takowa jest. czy ta DFI sie gryzie z Goodramami na D9? moze ogolnie nie toleruje D9? bo przy wyzszych htt juz nie wstaje komp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym obstawiał proca. Spróbuj biosa z inaczej ustawionym MAL. Się zdarza że mimo iż memki latają spokojnie więcej, proc też a na jakimś dzielniku nie chcą ze sobą współpracować przy jakiejś częstotliwości. Na przykład mój obecny proc na biosie z MAL=9ns za cholerę nie chce lecieć >2300MHz na dzielniku /6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może procesor podgrzewa ci temperaturę w obudowie, albo jakiś kabel zasłania przewiew powietrza

:lol: :lol: :lol: ludzie, spójrzcie na datę rejestracji harego, na liczbę postów i się zastanówcie zanim coś palniecie...

 

@Verter

Tak jak pisze hary, mobo tutaj raczej odpada... może kontroler? Za czasów dfi 754 takie cyrki miałem...

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam dfi infinity od tygodnia, troche testwoalem i troszke nie wiem co mam myslec. Jeszcze nie zmienialem biosu, chipset grzeje sie do 55 stopni, na procku mam ninje i temp nie przekracza 35, jako proc mam brisbane Athlon x2 4400. Nie moge go podkrecic FSB powyzej 240 (czyli 2400@2760), gdyz system zaczyna dzialac niestabilnie lub nie dziala w ogole. Do jakich wartosci mozecie podkrecic wasze proce i jakie? Dla mnie to strasznie slabo sie wydaje, pamieci mam ustawione na auto Kingstony 800 i zmieniam podzielnikiem tak by byly w granicach 800. Staralem sie przeczytac temat, ale 81 stron to troche sporo, a nie widze opcji szukaj w temacie...

 

pozdrawiam

Edytowane przez dondexterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu kompa brzęczyk systemowy na płycie "tyka" są to ciche pikania "tyk, tyk, tyk" około 4 razy potem jest zgłoszenie POST. Czy ktoś zauważył to u siebie? Na żadniej mobo tego nie spotkałem może mam zwarcie na obudowie :blink: Aha kontrolka power na obudowie po włączeniu kompa też miga tak ma być czy to jakiś kod jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniłeś Command Rate na 2T? mój procek(x2 4000+) chodzi stabilnie na 2,8 przy 1,375V(przy 1,35V nieraz nie chce odpalić)

 

 

Też tak miałem, gdy proc był mocno podkręcony, a za małe napięcie dostawał. Edytowane przez Lopi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu kompa brzęczyk systemowy na płycie "tyka" są to ciche pikania "tyk, tyk, tyk" około 4 razy potem jest zgłoszenie POST. Czy ktoś zauważył to u siebie? Na żadniej mobo tego nie spotkałem może mam zwarcie na obudowie :blink: Aha kontrolka power na obudowie po włączeniu kompa też miga tak ma być czy to jakiś kod jest???

mam to samo co ty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam dfi infinity od tygodnia, troche testwoalem i troszke nie wiem co mam myslec. Jeszcze nie zmienialem biosu, chipset grzeje sie do 55 stopni, na procku mam ninje i temp nie przekracza 35, jako proc mam brisbane Athlon x2 4400. Nie moge go podkrecic FSB powyzej 240 (czyli 2400@2760), gdyz system zaczyna dzialac niestabilnie lub nie dziala w ogole. Do jakich wartosci mozecie podkrecic wasze proce i jakie? Dla mnie to strasznie slabo sie wydaje, pamieci mam ustawione na auto Kingstony 800 i zmieniam podzielnikiem tak by byly w granicach 800. Staralem sie przeczytac temat, ale 81 stron to troche sporo, a nie widze opcji szukaj w temacie...

 

pozdrawiam

:damage_wall: jak nie widzisz opcji szukaj to szukaj ręcznie te 60 parę stron a najlepiej zmień płytę lub nie baw się w kręcenie jak jesteś taki leniwy.

 

 

dfi ininity juz po 240 kursuja robi sie nieprzyzwoicie tanio

 

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=1124

a ja kupowałem za 300 3 tyg temu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam dfi infinity od tygodnia, troche testwoalem i troszke nie wiem co mam myslec. Jeszcze nie zmienialem biosu, chipset grzeje sie do 55 stopni, na procku mam ninje i temp nie przekracza 35, jako proc mam brisbane Athlon x2 4400. Nie moge go podkrecic FSB powyzej 240 (czyli 2400@2760), gdyz system zaczyna dzialac niestabilnie lub nie dziala w ogole. Do jakich wartosci mozecie podkrecic wasze proce i jakie? Dla mnie to strasznie slabo sie wydaje, pamieci mam ustawione na auto Kingstony 800 i zmieniam podzielnikiem tak by byly w granicach 800. Staralem sie przeczytac temat, ale 81 stron to troche sporo, a nie widze opcji szukaj w temacie...

 

pozdrawiam

zwieksz napiecie na cpu i vdimm ( czyli na pamiatkach)

 

ustaw na sztywno wszsystkie timingi oraz dzielnik pamieci

 

ht ustaw 4x

 

temperatura chipsetu sie nie przejmoj

Edytowane przez ewerest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnożnika HT to u mnie przy HTT ~315 nie ma różnicy czy ten mnożnik jest na 1 czy 5.

 

EDIT:

 

Dla tych co "mają piszczące mobo podczas startu"

 

To proponuje przestawić:

 

DRAM Extra Strengh Level 2 lub 3

DRAM output driving Level 2 lub 3

DQS Training Control Perform DQS

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli widze standart, kurcze szkoda taka fajna płyta, chipset i takie niedoróby szkoda wielka!!!! Do wszystkiego się przyzwyczaiłem ale ten reset BIOSu to już przegięcie!!! Wypuszczą jeszcze jakiś BIOS na tą płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnożnika HT to u mnie przy HTT ~315 nie ma różnicy czy ten mnożnik jest na 1 czy 5.

 

EDIT:

 

Dla tych co "mają piszczące mobo podczas startu"

 

To proponuje przestawić:

 

DRAM Extra Strengh Level 2 lub 3

DRAM output driving Level 2 lub 3

DQS Training Control Perform DQS

 

taa to odpal aplikacje 3d

 

przy 5x to ht bedzie 1500mhz a w zasadzie 1200 przekraczac sie nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli widze standart, kurcze szkoda taka fajna płyta, chipset i takie niedoróby szkoda wielka!!!! Do wszystkiego się przyzwyczaiłem ale ten reset BIOSu to już przegięcie!!! Wypuszczą jeszcze jakiś BIOS na tą płytę?

Uwierz mi, że tam nie ma aż takich niedoróbek, w sumie to nie ma ich prawie wcale. Wina tkwi najczęściej w samych użytkownikach, którzy nie umieją dobrze kręcić = > znalezc stabilnych ustawień i piszą takie głupoty, które powiela później tłum. Nie pytaj mnie, jak masz więc poustawiać, tylko dochodź do tego sam metodą prób i błędów, tak jak robiłem to ja, tak jak robili to inni, którzy osiągają całkiem przyzwoite wyniki na tej mobo. Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że tam nie ma aż takich niedoróbek, w sumie to nie ma ich prawie wcale. Wina tkwi najczęściej w samych użytkownikach, którzy nie umieją dobrze kręcić = > znalezc stabilnych ustawień i piszą takie głupoty, które powiela później tłum. Nie pytaj mnie, jak masz więc poustawiać, tylko dochodź do tego sam metodą prób i błędów, tak jak robiłem to ja, tak jak robili to inni, którzy osiągają całkiem przyzwoite wyniki na tej mobo.

Taaa ... Może masz model który nie sprawia takich problemów jak mój. Bo u mnie to już na default wykrywa podkręcony procek i zatrzymuje POST z wiadomym komunikatem.

W kompach siedzę już "kilka" ładnych lat i ostatnie takie problemy miałem na Gigashicie pod 939. Ale tam to chociaż na standardowych ustawieniach kompek zawsze wstawał - a na DFi nie chce :(.

 

Zgodnie z poradami na forum zmieniałem bios na modowany, zwiększałem napięcia na procku i ramie i dalej to samo :/ Już szlag mnie trafia jak porównam to co teraz sie dzieje do poprzedniej DFI na 939, gdzie była jak skała - zawsze wstała.

Czekam jeszcze na nowy bios - może go w końcu wypuszczą i coś to da bo na razie wielkie rozczarowanie.

Konfig jak w sigu

 

pozdr

djs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Djs coś czuje, że tą wade nie da się usunąć programowo. Myślę, że nie które wyszły z taką wadą produkcyjną. Teraz spróbuj ją zgłosić na reklamację, kiedy raz się włącza ten post, a raz nie.

 

Raul ja już tyle prób i błędow robiłem, że już mam szczerze dosyć. Dałem sobie spokój bo dla mnie już się stało to normlane, że sobie co włączenie HTT przestawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że tam nie ma aż takich niedoróbek, w sumie to nie ma ich prawie wcale. Wina tkwi najczęściej w samych użytkownikach, którzy nie umieją dobrze kręcić = > znalezc stabilnych ustawień i piszą takie głupoty, które powiela później tłum. Nie pytaj mnie, jak masz więc poustawiać, tylko dochodź do tego sam metodą prób i błędów, tak jak robiłem to ja, tak jak robili to inni, którzy osiągają całkiem przyzwoite wyniki na tej mobo.

 

Dokładnie, kupuje taki "człek" DFI prawie nic nie pozmienia i potem narzeka jak ta płyta jest do niczego :mur:

 

Jak ktoś nie potrafi "ogarnąć" tej płyty to niech sobie kupi np. GB i pracuje na stock a nie potem wrzuca różne dziwadła na forum...

 

I tak tworzą sie nam dziwne mity. min to że "DFI" ma problemy z kompatybilnością pamięci... (ja miałem ze 30 GB ramu i każde kości chodziły poprawnie, nawet w przypadku 4xróżne kości nigdy nie miałem problemów :P)

 

taa to odpal aplikacje 3d

 

przy 5x to ht bedzie 1500mhz a w zasadzie 1200 przekraczac sie nie powinno

 

Kolejna nieuzasadniona wypowiedź; dlaczego mam nie przekraczać takiej wartości - bo "komputer" wybuchnie :lol2: :?:

 

Ja HT ponad 1500 mam na co dzień :P

 

Tutaj testy w PI przy HTT 315 i różne wartości mnożnika 1/2/3/4/5 - jak widać w tym programie różnica pomiędzy HT Link 315 a ~1583 na poziomie błędu pomiarowego. 2762290[/snapback]

Djs coś czuje, że tą wade nie da się usunąć programowo. Myślę, że nie które wyszły z taką wadą produkcyjną. Teraz spróbuj ją zgłosić na reklamację, kiedy raz się włącza ten post, a raz nie.

 

Raul ja już tyle prób i błędow robiłem, że już mam szczerze dosyć. Dałem sobie spokój bo dla mnie już się stało to normlane, że sobie co włączenie HTT przestawiam.

 

A próbowałeś rozwiązania z postu #2421 :?:

 

EDIT: Zamiast 2421 było 1421, już poprawiłem.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke?

 

A co, instrukcji obsługi nie było w komplecie?

Spróbuj aktualizacji biosu, czasem po oc takie rzeczy też mogą się dziać, różnie to bywa, może też być że uszkodzony zasilacz.

 

 

instrukcja po ANGIELSKU,

 

a OC nie trobiłem W OGÓLE!!!!!!!

No dobra, chodzi Ci o harego? Chyba zostaje zasilacz, ale wątpie, że jest walnięty. Skoro trzyma przy obciążeniach wszystko jak trzeba to nie rozumiem dlaczego miałby być odpowiedzialny za samo zresetowanie HTT :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pretty messed up for an overclocking motherboard not to overclock.

Napisałem do DFI i podobno ma być nowy BIOS niedługo a między czasie podeślą jakąś bete. Jeśli to nie pomoże to się rozstane z mobo bo jednak stabilność jest ważniejsza od OC przynajmniej dla mnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...