Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj testy w PI przy HTT 315 i różne wartości mnożnika 1/2/3/4/5 - jak widać w tym programie różnica pomiędzy HT Link 315 a ~1583 na poziomie błędu pomiarowego. KLIK

Hmm, sam miałem kiedyś zrobić taki test, ale jakoś nie było kiedy, bo nurtowało mnie pytanie, czy HT Link daje jaki kolwiek skok wydajności. No ale odpowiedź już mam. Dzięki. Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: jak nie widzisz opcji szukaj to szukaj ręcznie te 60 parę stron a najlepiej zmień płytę lub nie baw się w kręcenie jak jesteś taki leniwy.

a ja kupowałem za 300 3 tyg temu <_<

co m bycie leniwym do krecenia? pytalem, dostalem odpowiedz, dzieki. szukanie porad na tych 80 stronach nie jest dla mnie przyjemne bo wiekszosc to [ciach!]ly, a na pierwszej stronie nie ma faq.

 

 

duzo, duzo probowalem przez ostatnie dni, ale nie moge wyjsc poza fsb 233 i mnoznik 11,5, na mnozniku 11 idzie na 266, ale pamieci wywalaja bledy w memtest+ (jak narazie duzo ustawien probowalem pamieci, ale zadne nie zadzialaly), htt ustawilem na 4x, oczywiscie papu dla proca i pamieci jest powiekszone odpowiednio, ale na 233x11,5 idzie stabilnie na auto

Edytowane przez dondexterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co m bycie leniwym do krecenia? pytalem, dostalem odpowiedz, dzieki. szukanie porad na tych 80 stronach nie jest dla mnie przyjemne bo wiekszosc to [ciach!]ly, a na pierwszej stronie nie ma faq.

duzo, duzo probowalem przez ostatnie dni, ale nie moge wyjsc poza fsb 233 i mnoznik 11,5, na mnozniku 11 idzie na 266, ale pamieci wywalaja bledy w memtest+ (jak narazie duzo ustawien probowalem pamieci, ale zadne nie zadzialaly), htt ustawilem na 4x, oczywiscie papu dla proca i pamieci jest powiekszone odpowiednio, ale na 233x11,5 idzie stabilnie na auto

Nie ustawiaj pamięci na AUTO !! , timingi pozmieniaj ręcznie , Command Rate daj na 2T , trfc na 105-195ns. Htt x3 , i prubój na całych mnożnikach procka, w Twoim przypadku x11 aha i spróbuj na dzielniku pamięci na 533 , bo mi na 667 nie chce sie zabardzo kręcic :).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kupuje taki "człek" DFI prawie nic nie pozmienia i potem narzeka jak ta płyta jest do niczego :mur:

 

Jak ktoś nie potrafi "ogarnąć" tej płyty to niech sobie kupi np. GB i pracuje na stock a nie potem wrzuca różne dziwadła na forum...

 

I tak tworzą sie nam dziwne mity. min to że "DFI" ma problemy z kompatybilnością pamięci... (ja miałem ze 30 GB ramu i każde kości chodziły poprawnie, nawet w przypadku 4xróżne kości nigdy nie miałem problemów :P)

Kolejna nieuzasadniona wypowiedź; dlaczego mam nie przekraczać takiej wartości - bo "komputer" wybuchnie :lol2: :?:

 

Ja HT ponad 1500 mam na co dzień :P

 

Tutaj testy w PI przy HTT 315 i różne wartości mnożnika 1/2/3/4/5 - jak widać w tym programie różnica pomiędzy HT Link 315 a ~1583 na poziomie błędu pomiarowego. 2762356[/snapback]

Hmm, sam miałem kiedyś zrobić taki test, ale jakoś nie było kiedy, bo nurtowało mnie pytanie, czy HT Link daje jaki kolwiek skok wydajności. No ale odpowiedź już mam. Dzięki.
daje ale nie za przeproszeniem przy superpi

ten hypertransport by trzeba czyms naprawde obciazyc wlaczajac w to grafike 3d

 

ale w kazdym razie amdkowski hypertransport ma spore rezerwy ze nawet takie 400mhz styka co jest dobrym prognostykiem przy nadchodzacych phenomach x4 na am2 .

Edytowane przez ewerest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, założyłem na tą płytę niebieskiego zalmana nbf47 (ten nowszy) i temperatura w czasie pracy w windowsie sięga 54*C przewiew w obudowie zrobiony, radiator posmarowany pastą arctic silver 5. Czy to normalna temperatura dla tego radiatora - jest dość duży i liczyłem na jakieś 45*C - na starym wyjcu miałem 57*C przy 4000 obr/min więc dało się wytrzymać

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pospiesyzlem sie z ocena sterow :) - wywalaja blue screeny nawet jak system w idle + przycinki dzwieku, jakies inne propozycje ktos ma?

testuje: 6213_Vista_APO

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie u mnie nie ma żadnych problemów z dźwiękiem na Viście instaluje tylko stery pod AC97 i wsio :D Najlepiej nie instalujcie żadnych sterów NVidii pod Viste na NForce bo to dalej bety są - rok po wprowadzeniu Visty NVidia dalej nie ma sterów ładnie :blink:

 

NForce 4 jest odpowiedniejszy pod Viste niż NForce 5.

Edytowane przez RedSea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycinki dźwięku- tez tak miałem. ze sterowników do chipsetu zainstaluj tylko podstawowy.. no chyba ze uzywasz tej sieciówki i jesli masz dysk na SATA to pod zadnym pozorem nie instaluj IDE SW!! jesli jest na SATAII to przełącz go do któregoś z dolnych gniazd SATA na płycie.. nie wiem co za różnica ale dopiero wtedy SATA 2 zaczelo działać jak należy.. wcześniej cały czas na SATA 1 jechałem. jak ja stawiałem viste bylo wszystko ok. zainstalowalem sterowniki z XP:D bo zapomnialem ze inne mają być i jakis blad wyskoczyl ale instalacja sie dokończyła i wszystko było ok. sterowniki do NF4 tez z XP chyba instalowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSea do jakiego odziału(Ang,Pol) napisałeś w sprawie biosu? Myślę, aby też napisać, gdyż im więcej wyśle taką uwagę może się szybciej zabiorą za ten Bios!

Napisałem na forum DFI tym oficjalnym (Ang.) i tam kilku gostków powiedziało, że niedługo będą poprawione bety. O oficjalnej wersji jeszcze nic nie wiadomo. Napisz też im więcej tym szybciej :D Edytowane przez RedSea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NForce 4 jest odpowiedniejszy pod Viste niż NForce 5.

A świstak siedzi bo sreberka były kradzione... Foxconn C51 na NF590SLI siedzi w kompie i zero problemów pod vistą, a z DFI są, kombinowanie ze sterownikami itd ... Akurat wiem bo mam DFI oraz foxconna.

 

Robił ktoś ranking Padniętych DFI ?? :> jak tak to ja dodaje | za moją padniętą mobo. Przynajmniej gwarancja od nowa jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem czy mam wyjątkowe szczęście czy jak ale miałem 4 DFI i żadna nie padła; żadna nie miała z niczym problemów; dzięk sterwoniki itp zawsze mi chodziło OKi; każdy ram jak włożyłem chodził, każdy procek w miare się kręcił ja niewiem co niektórzy tu wymyślają z tą płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi bo sreberka były kradzione... Foxconn C51 na NF590SLI siedzi w kompie i zero problemów pod vistą, a z DFI są, kombinowanie ze sterownikami itd ... Akurat wiem bo mam DFI oraz foxconna.

 

Robił ktoś ranking Padniętych DFI ?? :> jak tak to ja dodaje | za moją padniętą mobo. Przynajmniej gwarancja od nowa jest :)

Tak a sprawdzałeś odczyty monitora systemowego, masz widocznego SMARTa w HDD, masz widoczne/regulowane obroty na chipsecie więc nie opowiadaj bzdur tylko idz zawijać sreberka dalej :wink: Jeszcze kilka rzeczy moge dopisać ale to można wytrzymać a reset biosu w DFI może zniszczyć nerwy... NF 4 oferuje więcej użytecznych rzeczy jak dla mnie i nie ma problemu szczególnie pod Vistą przynajmniej ja nigdy nie miałem. Edytowane przez RedSea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cahir-, no i jak Ci się sprawuje ten Fox, bo poważnie sie nad nim zastanawiam, bo z dfi zrezygnowałem po kilku udzielonych mi poradach wyszło na to jakbym poszedł z deszczu pod rynne , hehe.

A Foxconn działa dobrze, w sumie to przy nim zostałem, proc robi na foxconnie i na DFI tyle samo, ani mniej ani więcej, sp2004 wywala błędy. ale że to nie jest temat o tej mobo to mogę powiedzieć że płyta fajna, co prawda ma kilka rzeczy które denerwują, ale to chyba każda, w końcu nie ma rzeczy idealnych.

 

Tak a sprawdzałeś odczyty monitora systemowego, masz widocznego SMARTa w HDD, masz widoczne/regulowane obroty na chipsecie więc nie opowiadaj bzdur tylko idz zawijać sreberka dalej :wink: Jeszcze kilka rzeczy moge dopisać ale to można wytrzymać a reset biosu w DFI może zniszczyć nerwy... NF 4 oferuje więcej użytecznych rzeczy jak dla mnie i nie ma problemu szczególnie pod Vistą przynajmniej ja nigdy nie miałem.

A po co komu regulacja obrotów na chipsecie ?? I tak mam wszystko podpięte przez regulator obrotów ... A dorwałeś może testy pamięci ?? czytałeś ?? DFI robi marne 5000-6000MB/s Natomiast Foxconn tylko 9000mb/s przy 900mhz pamięci jak lecą na 1000mhz to jest jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co komu regulacja obrotów na chipsecie ?? I tak mam wszystko podpięte przez regulator obrotów ... A dorwałeś może testy pamięci ?? czytałeś ?? DFI robi marne 5000-6000MB/s Natomiast Foxconn tylko 9000mb/s przy 900mhz pamięci jak lecą na 1000mhz to jest jeszcze lepiej.

Jakbyś miał wszystko poprawnie ustawione to wyniki powinny być bardzo zbliżone, nie ma to jak zrobić sobie nie do końca poprawnie teściki, wychodzi nam zły wynik to od razu zwalamy "winę" na płytę jak to ona słaba...

 

Masz tu normalny wynik na DFi u mnie tylko 743 MHz na pamięciach i mam ponad 9500 MB/s a twoje 9000 mb/s przy 900 MHz to jakoś "szybsze" mi się nie wydaje...

 

Ale to DFI jest "marne" jakby nie patrzeć 5000-6000MB/s ;)

Dołączona grafika

 

Proponuję sobie samemu "potestować" i wtedy wyciągnąć wnioski... w tym programie wyniki są mocno zależne od MHz procka...

 

EDIT: @miron72 - soRRki iż "odwrotnie" ale nie chciałem pisać nowego postu aby wkleić jeden "img" :P

 

Brisbane vs Manilia

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany...ile robi DFI?To moja pewnie jest popsuta.Znów z gwarą męki :lol:

http://img233.imageshack.us/my.php?image=cachemem3ww9.png

Przy okazji jasno widać "szybkość" L2 w Brisbane ale to już oklepany temat.

Znów się potwierdza -DFI nie dla każdego....

 

EDIT@Spookie -dzięki.Sam bawiłem się Orleans 3800 L2 vs. Moje Brisbane L2.Zwycięzca oczywisty więc...go sprzedałem :blink: .Uważam IMO ,że to tworek marketingowy(Bri L2) mający umożliwić AMD uzyskiwanie wyższych zegarów -lepiej wyglądają w kontekście konkurencji.Bo w gruncie rzeczy mniej osób zwraca uwagę na szybkość L2 niż na G/MHz-e.

Moja DFI przeżyła nawet moją głupotę i to...nie raz :D .Chlapnięta wodą upadła...wytarłem, opłakałem i...uruchomiłem.Zero kłopotów i do tego sie domyła między slotami :lol: .Inny numer -piwo w szklance i w głowie(sporo :oops: ).Wilgotna szklanka więc i ręka.Pomacałem -fakt ,że było ciepłe ale znów padła...i znów jej nic nie było.Może ją w zlewie będę czyścił :rolleyes: ?W PCI wsadzałem wszystko co się da -znów upadki za sprawą "u mnie chodzi spoko" zrąbanej karty TV od kolegi "złomiarza" -jak go docisnąłem to "nie miałem kiedy sprawdzić u siebie".Kompatybilność? Jak dla mnie wymarzona.Po zmianie ramu(a raczej zbyciu pary 2x512) brak resetów BIOSu(zresztą mam dość starawy -nawet już nie pamiętam jaki, a piszę z innego sprzętu).Z dźwiękiem nie miałem kłopotów ale teraz już SB siedzi na płycie.Sterowniki -tylko z płytki DFI.Skoro wszystko działa...Kumple przynoszą do mnie procki do sprawdzenia ile pójdą.A mówiłem im -brać DFI/Abita to oni swoje :wink: .Płyta ma po prostu dużo ustawień -można tygodniami odkrywać wszystkie(albo dłużej -jak ja).Nie nudzi się ale wymaga cierpliwości i...pasji.Ja jestem z niej bardzo zadowolony -zarabia na siebie pozwalając z tańszego sprzętu wyciągnąć "drogie" parametry.A nie każda to potrafi.A w zasadzie w podobnej kasie to jeszcze tylko AbitKN9...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie miałem innych ramów do testów przy dfi, ale aż sie skusze i pójdę kupie jakieś dobre ramiki, bo tych z pieca nr1 nie będe wyjmował

cóż moją awersję do DFI można tłumaczyć tym że padła. i to najdziwniejsze że po wsadzeniu nowego proca i ramów.

Normalnie miałem spisać na straty dfi, a tu sie okazuje żę trzeba jeszcze raz na warsztat wziąć ..

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie tez bym wiecej wycisnal z proca ale kurde nie moge sie uporac z tym dzielnikiem pamieci :/ na 533 htt wiecej niz 250 ni chu..a :-) wyjme jedna kosc ramu dam jakies mega luzne timingi itd - poprobuje jeszcze

 

ale ta plyta jest smieszna - wszyscy do oc polecaja czarne sloty pamieci. u mnie w czarnych wystepowaly wyzej wymienione objawy. w niebieskich wsio smiga :-)

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego marnego o/c to obstawiam źle ustawione pamięci albo coś podobnego... pozmieniaj wartości Trfc i Max Async lateny.

 

Nawiązując do o/c slotów to u mnie jest mniej więcej takie samo w czarnych i niebieskich. (na co dzień i tak mam 4x ram :P)

 

Tak a sprawdzałeś odczyty monitora systemowego, masz widocznego SMARTa w HDD, masz widoczne/regulowane obroty na chipsecie więc nie opowiadaj bzdur tylko idz zawijać sreberka dalej :wink: Jeszcze kilka rzeczy moge dopisać ale to można wytrzymać a reset biosu w DFI może zniszczyć nerwy... NF 4 oferuje więcej użytecznych rzeczy jak dla mnie i nie ma problemu szczególnie pod Vistą przynajmniej ja nigdy nie miałem.

U mnie smart jest normalnie odczytywany, regulacja obrotów wentylka na chipsecie działa poprawnie (odczyty i regulacja), bios samoczynnie też się nie restartuje.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wgraj nowy bios.

2. Timingi niby OKi ewentualnie możesz dać 4-5-4-12-21 / 127 trfc / +mem setem Max Async Latency 8 (ewentualnie można taki bios wgrać)/ 2.2V...

 

A może procek ci się kończy na 2700 MHz :?: - są "Brisbane" co nie chcą chodzić 2700 MHz na 1,4V... <_<

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...