Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Obie kości są dwustronne, ale różnych producentów - to może mieć znaczenie?

Raczej nie powinno; ogólnie to jakoś "dziwnie" u mnie każdy ram działał w Duallu...a sporo konfiguracji przetestowałem...

 

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.p...0threadid=69002

 

Czyli za niedługo będzie można "ładować" 4 core do naszej płytki. :]

 

hmm mnie coś kusi aby sobie kupić Inf CFX3200-M2/G a za potem coś na 790...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno; ogólnie to jakoś "dziwnie" u mnie każdy ram działał w Duallu...a sporo konfiguracji przetestowałem...

 

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.p...0threadid=69002

 

Czyli za niedługo będzie można "ładować" 4 core do naszej płytki. :]

 

hmm mnie coś kusi aby sobie kupić Inf CFX3200-M2/G a za potem coś na 790...

Nie lepiej intela? Imo przy obecnych cenach mobo na 790 to jakaś pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem komputerek i moim oczom ukazał się taki oto dziwny widok: :unsure:

Dołączona grafika

 

Dodam, że w biosie wyglada to tak samo. Nie można sterować pracą wentylatorów. Czy ktoś z was spotkał się z takim czymś lub wie jak to przywrócić do normalności?

 

Uprzedzając niektóre odpowiedzi napiszę jeszcze, że bios resetowałem oraz wrzuciłem później 8UM2D725RXX jednak to nic nie dało. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko coretemp opiera się na wewnętrznym czujniku proca, nie na na układzie ITE, odczytuje bezpośrednio z rejestru. Ale widzę że masz brisbane to normalne, że coretemp wariuje, brisbane mają coś zwalone z wewnętrznym czujnikiem.

 

Na moje czujnik padł, ewentualnie zrób CCMOS, reflashuj bios, sprawdź na innym systemie, jak to nie pomoże to na gwarę. Sprawdź odczyty w everest czy są takie same.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno mnie nie było - zwyczajny brak czasu, ale ostatnio wymieniłem sobie dyski do raid i przy okazji coś zacząłem kombinować... :lol2:

 

Wrzucam moją nową modyfikację BIOSu do INFINITY NF ULTRAII-M2/G oraz INFINITY NF SLI-M2/G

(tym razem się nie napracowałem zbytnio.)

 

Mod bazuje na tym BIOSIE: KLIK

 

Czyli w stosunku do stockowego:

Add 4 new Items to DRAM Configuration:

1. Idle Cycle Limit: 0 to 256

2. Tref: 15.6usec, 7.8usec, 3.9usec

3. Async Latency: 5nsec thru 15nsec

4. Read/Write Queue Bypass: 2x, 4x. 8x, 16x

 

Dodatkowo dodałem

* ASUS SLIC - teraz Biosik jest VISTA READY :D

* Logo Pełnoekranowe PurePC

 

Biosik przetestowany i sprawny!

 

Jak zwykle nie odpowiadam za szkody powstałe w wyniku nieumiejętnego flashowania itd....

 

Biosik można ściągnąć stąd: KLIK

Jak zapewne większość zauważy są tam 2 pliki. Do czego służy drugi i co z nim zrobić: KLIK

Modyfikacja powstała w celach wyłącznie edukacyjnych...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klami85 potrzeba by było stworzyć biosik, pod nowe dziecka od AMD 4 rdzeniowe ;P

 

Tak się zastanawiam, czemu w testach na necie jeszcze nikt nie wsadził, aby przetestować procesor X4 w NF4, oby się nie gryzły przez wspólną liczbę ;)

 

Generalnie obiecali wsparcie, więc jak teraz wała pocisną, to będzie nie za ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was , mam ogromną prośbe, otóż chciałbym by ktoś mi pomógł zamienić logo w biosie na te , które podałem niżej, bardzo prosze o pomoc, bo zadna wersja w cbrom mi nie potrafi tego zrobić - jestem laikiem , jeśli chodzi o zmiane plików w Biosie, dlatego prosze o waszą pomoc. Klami jeśli możesz to bardzo proszę w końcu to Twój biosik :) Pozdrawiam , ponizej moje nowe logo , ktore chce zamiescic.purepc.bmp

 

Mała poprawka wstawiłem tylko logo ktore chce wczytac do biosu , a bios klamiego jest troche wyzej... . :)

Edytowane przez Krzysztof24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pobierają logo a nikt mi nie przesle biosika od KLAMI-ego 85 z wczytanym moim logo :) ....

A sam nie umiesz? To banał... ;)

 

cbrom.exe nazwa_pliku_z_biosem /logo nazwa_pliku_z_logo

 

Przykład:

 

cbrom.exe uber_ok.bin /logo purepc.bmp

 

 

wszystkie komendy są opisane jak odpalisz cbrom.exe bez podawania parametrów

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Pada mi wiatrak od Chipsetu. Z tego co sie dowiedzialem. Mozna zastosowac sam radiator i powinien dac rade http://allegro.pl/item271345373_zalman_nb4...ike_od_aab.html ? Co myslicie o tym rozwiazaniu ? Moze macie jakis inny dobry pomysł ? Pozdrawiam

Ja używam takiego właśnie - daje rade o ile grafa nie dmucha na niego gorącym powietrzem.

 

Jak miałem 7600 z zalmanem - to spoko działał, ale po zmianie na 7900 Palit Sonic - cooler od grafy dmucha na chipset i niestety ten zalmanek już nie daje rady! Musiałem zastosować dodatkowy nawiew.

 

Jeżeli masz obudowę z porządnym nawiewem z boku na wysokości chipsetu bo bierz bez obaw, jeżeli nie to będziesz potrzebował dodatkowego nawiewu lub ewentualnie rozejrzyj się za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy złe podłaczenie głośników 5.1 może uszkodzić wyjście ?

 

Działa mi tylko wyjście pomarańczowe i fioletowe(siwe).Czyli działa głosnik środkowy i subwoofer w pomaranczowym a przednie lub tylne w fioletowym(siwym).Reszta wyjść nie działa nie zależnie co podłącze.

 

2.Czy takie ustawienie pamieci jest dobre ? goodram 667

 

1t-4-4-4-12-18-127-127-auto-auto-2-4-auto-2-L2-auto-auto-auto-auto-L1-perform

-enable-enable

 

3.Czy wiadomo co to za 4 ciche klikniecia przed uruchomieniem komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...