Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

zasilacz: na 100% lepszy będzie amacrox, pentagram.. lepiej nie mówić, co do błędu nv4display to wina grafy albo sterowników (zasilacz daje za mało prądu i grafa sie sypie?)

Grafa sprawdzona wi innym kompie i jest ok, to wina zasilacza albo mobo, i tu właśnie jest dylemat, wymienię zasiłkę na nową i posprawdzam (btw te blue screen'y to różne bywały, różne dziwne numerki a jak jakiś ze sterownikiem to właśnie nv4dispaly) a żeby było śmieszniej to siędzę sobie przy kompie a tu nagle komunikat że dysk "H" się zwalił i nie moge wejśc ani do tej partycji ani do całego dysku ;)

Obstawiam że to wszystko wina PSU ale mobo na 100% nie wykluczam jeszcze. Nic dzięki za podpowiedzi zobaczymy co się będzie działo po zmianie PSU, wtedy napiszę co i jak.

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dlugo mnie tu niebylo - mialem mobo na 6100 i sie nie bawilem w oc. ostatnio postanowilem wrocic do gry. kupilem mobo dif i grafe x1950gt i zaczely sie zonki

 

mam prosia brisia 3600x2 i 2x1gb twinmos 667 - ten komplet na nv6100 smigal bez bolu. na dfi zaczely sie szopki. mam najnowszy bios, zasilke firmowa 400W (2 linie po 18A).

 

jakie mam szopki

 

grafa w 1 slocie i 2 kostki pamieci - zwisy, komp nie wstaje na ustawieniach default

grafa w 2 slocie na pcie (2x) - null problemo, wsio lata i smiga

no to przekladam zwory i robie 2x8 - i znowu problemy

 

obnizam ram do 533 wstaje ale z bolem

podnosze ram do 2,1V wstaje bez bolu - ale mam przeciez lepszy ram

podnosze pamiec do 667 i [gluteus maximus], lezy

ustawiam timingi na 2t,5,5,5,5,15,18 - nic nie daje, te same klocki, moze je jeszcze bardziej poluzowac

wachlowanie ramami miedzy gniazdami nic nie daje

 

max ramy udalo mi sie ustawic na 616mhz (ustawilem je na 533 i jechalem fsb do gory)

temp. mam prawidlowe, buda wietrzna

 

ma ktos pomysl?

grafa sprawna bo teraz komp chodzi tylko ramki wolno. (jednynie z grafa mi sie udalo - narazie jest 650/750 i jeszcze jest zapas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko 5h pracy i bede grzebac :) mam nadzieje ze pomoze. ale x1950 trafil mi sie miodny i pomyslec ze nufka za 250zl box

a jak luzowanie timingow nie pomoze to poluzuje sruby - komus juz pomoglo :) - czuje ze pokocham te mobo

Edytowane przez adam1004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak mobas jedzie do serwisu

 

brisbane + 2x1024 twinmos 128bit, x1950 pcie 16x - problem z postem,

brisbane + 2x1024 twinmos 128bit, x1950 pcie 8x - problem z postem

brisbane + 1x512 twinmos 64bit, x1950 pcie 16x - problem z postem

brisbane + 2x1024 twinmos 128bit, x1950 pcie 2x - OK-i

brisbane + 1x512 kingston 64bit, x1950 pcie 8x - problem z postem

 

semp + 2x1024 twinmos64bit, x1950 pcie 8x - problem z postem

semp + 1x512 twinmos 64bit, x1950 pcie 8 - problem z postem

semp + 1x512 kingston 64bit, x1950 pcie 8 - problem z postem

 

problem z postem - pamieci nie chca chodzic na 333mhz, nawet gdy ustawie na stale timinigi (nawet poluzowane)

 

mobas dziala niestabilnie, czasem odpali, a czasem nie.

 

mam wrazenie ze to jest cos po stronie pci-ex

 

teraz w starym mobasie na nv6100 low price wszystko smiga (ale oc nie istnieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nabyłem wkońcu DFI Infinity SLI-M2... wierwsze wrażenie :BOSHE:

Nie żebym był jakimś lajkiem, ale po 3 godzinach zabawy z opcjami pamięci wkońcu doszło do tego że spie****iłem sobie wszystkie partycje na dysku i straciłem wszystkie dane!! 1objaw: nie mogę odpalić OS. Marudzi że nie ma tam pliku. No dobra to płytka z windą--->napraw---->FIXBOOT i co? A to że fixboot stwierdza że on nie potrafi naprawić sektora uruchamiania <szok>

2. Próbowałem kilka razy nic(oczywiście biosik juz na default) i nic. Dalej to samo. OS nie odpala.

3. Nie pozostało nic innego jak podłączyć stary dysk i przygotować mojego WDC do formata.

4. Odpalam OS na starym dysku, podpinam WDC i zonk! Żadna z partycji na WDC nie jest dostępna! Są widoczne jak dyski pamięci masowej! <szok>

5. Mówię trudno jakieś rzeczy strace na partycji C, nic się nie stanie.

6. Płytka z windą, formacik i kolejny zonk---> z menu wyboru partycji program instalacyjny windowsa nie widzi etykiet woliumów <szok> jest napisane tylko: Partycja1[obszar nieznany] !!

7. Mówię trudno formatuje C:

8. Już po instalacji odpalam OS. I ZONK!! partycja E niedostepna, marudzi że mam włożyć jakąś dyskietke, partycja D, podobnie tylko bez dyskietki.

9. Zaintalowałem stery, dalej to samo. Sformatowałem part D, miałem tam tylko gry.

 

10. Nie moge sformatować E, ponieważ mam tam bardzo ważne rzeczy!!

Czy ktoś miał coś podobnego? Bo to nie przelewki, z dyskiem byłem u ziomka, partycja niedostępna. Ale już marudzi o jakimś numerze seryjnym!! Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam z tym kompem.... ręce mi odpadają. Potrafi się przywiesić nawet w biosie, podczas ładowanie OS, podczas oglądania filmu.

Komputer na defowych ustawieniach się resetuje....pamięci na 667... nie mam sił :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam z tym kompem.... ręce mi odpadają. Potrafi się przywiesić nawet w biosie, podczas ładowanie OS, podczas oglądania filmu.

Komputer na defowych ustawieniach się resetuje....pamięci na 667... nie mam sił :cry:

Zmieniony trfc na 192 ns lub 127.5 ns? Podbite troszke napiecie ramow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki.. czy ktos ma jakis sposób na te pieprzone cewki? siedze z płytą poł metra od ucha i mam wrazenie ze zaraz mi przyssadki rozniesie. Pisk jest nie do wytrzymania. zależy mi, aby był to sposób mało... jakby to ująć, inwazyjny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zmieniłem na 127.5 i po tym właśnie poszedł mi dysk... znaczy wszystkie partycje.

 

http://www.egielda.com.pl/images/art/ff8d3...d62447f7cf1.jpg ktoś by był taki łaskawy i mniej więcej jako dla lajka na ddr2 powiedzieć jakie mam ustawić parametry. Interesuje mnie tylko 4-4-4-(12-może być mniejsza).

 

Bo po wczorajszych eksperymentach nie jestem siebie taki pewnien...

 

EDIT: i potrzebuje też pomocy. Komputer potrafi mi się zresetować, kiedy np. otwieram jaką nową apolikacje, np. ściągam program, odpalam instalke a w nagrode mam reset. Włączam CPU-Z, w nagrode mam reset. Tak się dzieje nawet na procku 1600mhz, Single chennel na 1 kości i prędkośći DDR400!!

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W roli przypomnienia problemu...

"Spostrzegłem teraz jeszcze jedną rzecz...ten charakterystyczny stukot z głośników o którym pisałem wcześniej zmienia swoją częstotliwość(szybkość/powtarzalość) zależnie od ustawienia głośności w menu start=>programy...=>regulacja głośności...gdy główny suwak ustawie na około połowę wtedy stukot zanika, a zjeżdzając od maksymalnej wartości na początku(na 100% volume) stukot jest w miarę wolny, przy powiedzmy 70% jest juz szybki, by przy 50% i niżej zanikać...wątpie, że brat się zgodzi na uzyczenie PSU ale jeśli innego wyjścia nie widzicie...zarówno płyta jak i zasilacz nadal na gwarancji, więc muszę mieć jakąś pewność nim zaczne reklamować towar icon_smile3.gif Wielkie dzięki za odzew i naprawdę konkretne odpowiedzi...częsciej dostaję odp nie ten dział, lub kolejnym razem będzie warn, albo odp w stylu zmień kompa..."

 

Pisałem już kiedyś, jednak brak czasu nie pozwolił mi na sprawdzenie wszystkich ewentualności tego stanu rzeczy. Dziś już wiem, że problem z dźwiękiem nie jest spowodowany także przez zasilacz, ponieważ użyczyłem od brata enermaxa i niestety objawy te same(nawet na jego głośnikach). Tak więc moim zdaniem ewidentnie coś z mobasem...tylko co ja mogę zrobić z mobo i jak upewnić się w 100%, że to właśnie wina płyty...mam jeszcze na gwarancji jednak w esc więc będzie trzeba wysyłać i zapewne sporo czekać...ratujcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wgrałem najnowszy oficjalny bios, timingi : 2T, 4-4-4-12-24-127-127-127-127-3-6-3-5-AUTO.

Odpalam OS i włączam tyle programów ile się da naraz. Nic-komputer nie resetuje się, działa!! Po 5 minutach odpalam przypadkowego torrenta-RESET. Normalnie pierwszy raz coś takiego widze. Bios ma narazie defaultowe ustawienia. Memy DUAL 720mhz. Napięcia mierzone miernikiem-spoko.

 

Najlepsze jest to że takie coś działo się również przed tym jak miałem formata. Owszem jak cały czas siedze w operze i niczego nie dotykam to komp działa, zrobie coś przypadkowego i dostaje resecika pod choinke. :huh:

 

Przed chwilą gadam z kolegą przez gg, włączam kalkulator systemowy-resecik.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo... tylko jedna wartość mnie niepokoi przedostatnia od góry.

 

 

Dołączona grafika

 

I jeszcze. Chciałem zapuścić memtesta ale wyskoczyło mi takie coś. Niby że mój OS nie oferuje dostatecznej ilości Ramu dla 1-go programu??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I jeszcze. Chciałem zapuścić memtesta ale wyskoczyło mi takie coś. Niby że mój OS nie oferuje dostatecznej ilości Ramu dla 1-go programu??

 

Dołączona grafika

Raczej twój windows nie pozwala przydzielić więcej niż 858MB na jeden program. Żeby to się udało włącz dwa razy memtesta z ustawieniem max 858 MB na każdego z nich

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kabel wymieniłem. Właśnie grałem w NFS Pro, zminimalizowałem i chciałem odpalić CoreTemp 0.95(normalnie się odpala) bach reset. A z tymi badsectorami to jaka rada? Normalnie komp śmiga dorze tylko że czasami mu się zesecik trafi... :damage_wall:

 

I have no Idea :lol2:

 

EDIT:No i dostałem pomysła :D po resecie włączyłem tyle programów ile mam. Wszytkie niektóre nawet po 2 razy, przed tem 3xOrthos jeden Blend dwa inne na CPU. Nic komputer nie chciał się zrestartować.... :huh: poczekam chwile i znowu spróbuje.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta wersja core temp'a tez resetuje kompa. sprawdź na starszej (ja mam 0.9.0.91 i wszystko ok chodzi- no przynajmniej mi core temp nie resetuje kompa)

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...