Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie jest za bardzo podkręcone. Takie rzeczy dzieją się na STOCK.

CoreTemp dziwny jest. Raz resetuje a raz nie.

 

Aha jeszcze jedna dziwna, ale mniej ważna rzecz. Do biosu nie zawsze mi chce wchodzić, a jak już wchodzi to po bardzo dłuuuuższej chwili. Normalnie czarny ekran i tylko czekam, czasami jak za długo, reset i już wchodzi ale też po chwili. Może znowu zmienić biosa? Jakiego polecacie bo w tej chwili mam najnowszy oficjalny ze strony DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest za bardzo podkręcone. Takie rzeczy dzieją się na STOCK.

CoreTemp dziwny jest. Raz resetuje a raz nie.

 

Aha jeszcze jedna dziwna, ale mniej ważna rzecz. Do biosu nie zawsze mi chce wchodzić, a jak już wchodzi to po bardzo dłuuuuższej chwili. Normalnie czarny ekran i tylko czekam, czasami jak za długo, reset i już wchodzi ale też po chwili. Może znowu zmienić biosa? Jakiego polecacie bo w tej chwili mam najnowszy oficjalny ze strony DFI.

Mam to samo, czasem sie tak dzieje, na dodatek czasem lubi sie zawiesić jak wejde w biosie do zakładki hardware monitor (tam gdzie temp obroty wentyli itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Razan_r przecież to ewidentnie wina dysku, podłącz jakiś inny i zobacz co będziesz miał ;)

 

btw. jak nie umiesz się bawić timingami na ddr2 to się nie baw, a nie poustawiałeś sobie co chciałeś i się dziwisz że Ci nie działa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...zawiodłem się na Was ;) Na poprzedniej stronie opisałem mój problem i zero odzewu...w święta prezent mi zróbcie i może coś zaradzicie :) z góry dzięki ^^

Jedyne co mogę pomóc to tyle, że moja płyta była w serwisie (wysłana do esc.pl) 12 dni + przesyłka w jedną i drugą stronę. A co do twojego problemu to jeżeli wszystko już wyeliminowałeś to pozostaje opisać problem i wysłać płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Panowie...zawiodłem się na Was ;) Na poprzedniej stronie opisałem mój problem i zero odzewu...w święta prezent mi zróbcie i może coś zaradzicie :) z góry dzięki ^^

No ja tez na twoim miejscu odsyłałbym płytkę na gwarę, szczerze to nie wiem na co czekasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę pomóc to tyle, że moja płyta była w serwisie (wysłana do esc.pl) 12 dni + przesyłka w jedną i drugą stronę. A co do twojego problemu to jeżeli wszystko już wyeliminowałeś to pozostaje opisać problem i wysłać płytkę.

Nie jestem PRO userem więc przed wysyłką wolałem spytać :) Może to drobny problem który mogę sam wyeliminować, bo właśnie ten czas oczekiwania mnie przeraża...tyle dni bez PC...a jeszcze powiedzą mi np po 2 tygodniach, że z płytą wszystko OK to bym się wkurzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaaban to nie była wina dysku tylko tej szrotowatej taśmy co dołączyli do DFI <_< . Dysk śmigał bez problemu na DFI s.939. Bawić timingami ja się umiem, ale nigdy mi się nie zdarzyło żeby timingi coś mogły zrobić z systemem. Na DFI s.939 miałem tak obczajone timingi, że dokładnie wiedziałem który ile mi doda a który ile odejmie w wydajności.

I jeszcze, ja sobie nie poustawiałem byle jakie timingi tylko dałem timign TRFC na 127.5ns dla każdego banka pamięci. Efektem było to że timing+tasma=zniszczone partycje. Nie jestem noobem, nie wiem może sobie tak myślisz ale nie umiałem sobie poradzić z tym. Nawet program CheckDisc odmawiał współpracy przy tych partycjach.

 

Pozdro, wesołych B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiels to mobo i kiedy? bo ja kupilem od arche tydzien temu i mam tez problem z mobasem, zle postuje i nie chodzi na ustawieniach auto. nie biega na sempronie i na x2 jednym slowem moj stary asrock jest bardziej stabiliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiels to mobo i kiedy? bo ja kupilem od arche tydzien temu i mam tez problem z mobasem, zle postuje i nie chodzi na ustawieniach auto. nie biega na sempronie i na x2 jednym slowem moj stary asrock jest bardziej stabiliny

Jak ci ma chodzić na X2 jak ma BIOS dla jedno-jajecznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym całym zamieszaniu chodzi o to, aby wgrać najnowszego.

 

Ja też miałem problemy z postem, na razie odpukać ustawienia...

310x9 1,45 V

HT 3

DIV 533

PCIE 100 (def)

Timingi 4,4,4,16,20; trfc 126,5; 2,1 V; 2T wszystkie banki.

 

... powodują, że nie ma ani zajęknięcia :)

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją DFI kupiłem kilka dni temu od Milansa. Ale widać że płytka nie jest "nowa" jeżeli chodzi o produkcje(oczywiście plomba nawet nie naruszona na opakowaniu) bo kondenty ma takie brązowe=japońskie. Wszystkie czarne to made in china.

 

Teraz po zmianie ten szrotowatej tasiemki z płytą nie mam najmniejszych problemów. O dziwo nic nawet na niej nie piszczy :lol2: Tylko jedna jest rzecz denerwująca. Nie zawsze mi wchodzi do biosa. Aby do niego wejść muszę wyłączyć kompa z sieci, po ponownym urochomieniu dopiero wchodzi. Bios najnowszy oficjalny z stronki DFI.

 

Jakaś rada?

 

Pozdro, wesołych B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawa opcja z tymi tasiemkami - ja mialem msi tasiemki i dfi i roznicy ine bylo. musze ja troche pomolestowac jak wroce do domu. jak mi nie bedzie postowac na ustawieniach domyslnych to do serwisu. nie bede ramu na defaulcie katowal 2,3v (bo przy takim ustawieniu mi wstaje) podejrzewam, ze mam skopana sekcje zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

eh ja dziś dostałem proca, nastawiłem się na kręcenie i? I [cenzura]....

 

To samo co na athlonie 3000+ mam na 1600LE, dual za żadne skarby nie chce działaś, z żadnymi timingami po prostu czasami zbootuje i tyle, dalej jak przez posta nie przeszedłem... Chyba nie pozostaje mi nic jak mobo na gwarę? gr.... Pamięci kupione jako dual i jedna ma nr 0065, druga 0067 więc problem z tym bym wykluczył...

 

Jeszcze w sobotę jadę na giełdę po semprona (o ile znajdę gwarę :P) i na nim sprawdzę, ale nie spodziewam się niczego nowego :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy z żadnym DFI problemów nie miałem z działaniem a 4 modeli używałem, fart? :P

Bez wątpienia fart :lol:

 

Podsumujmy moje problemy z DFI (2 sztuki):

 

1. Mobo wieczorem za chiny nie chciała się włączyć. Piszczała, wyłączała się itp. Na drugi dzień rano odpaliła za pierwszym razem (Bryce świadkiem). Ogólnie ciężko ją czasem włączyć :lol:

 

2. Często po zmianie karty graficznej, płyta nie odpala za pierwszym razem. 3-4 próby i chodzi :lol:

 

3. j.w, tylko że z pamięciami RAM. Dochodzi do tego jeszcze troche przekładania, wyjmowania itp. Znalazłem na to 1 trik i jak do tej pory zawsze się sprawdzał. Mianowicie wkładamy najpierw 1 kość, bootujemy, wyłączamy, wkładamy drugą, bootujemy i działa :D

 

4. Po przylutowaniu pomiaru vcore mobo nie chciała wejść do Biosu (waliła artami i się wieszała), nie bootowała (uruchamiała na siłę kontroler RAID przy tylko 1 dysku :lol: ). Odlutowałem, przylutowałem znowu i działa :D

 

5. Zasilacze... Kolejna dziwna sprawa. Chieftec od Lanc'a, które trzymał u niego podkręconego C2D, u mnie na S3 Trio i Athlonie 64 3800+... wyłączał się. Komp działał przez chwilę, czasem wszedł do windowsa, jeszcze rzadziej udało mi się odpalić Stress Prime, a wtedy... cyk i komp wyłączony :mur: To samo mam z moim Fortronem 350W. Na Taganie 380W i Enermaxie Galaxy działa bez problemu.

 

Wszystko to na biosie, który był dostarczony razem z płytą. A oto co działo się po jego zmianie, na najnowszy:

 

6. Komp nie wchodził do biosu - po nacisnieciu DEL zaliczał restart.

 

7. Mobo nie chciała się włączać na ustawieniach, które spokojnie przchodziły Super Pi 16M na poprzednim biosie.

 

 

 

Więcej grzechów nie pamiętam... Jak mi się coś przypomni, to napisze :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Po przylutowaniu pomiaru vcore mobo nie chciała wejść do Biosu (waliła artami i się wieszała), nie bootowała (uruchamiała na siłę kontroler RAID przy tylko 1 dysku :lol: ). Odlutowałem, przylutowałem znowu i działa :D

Widocznie jak lutowałeś to nagrzałeś nóżkę konda i się zimny lut stworzył.

 

Ty miałeś 2 sztuki, ja 4 modele ( jak liczyć w sztukach to to moja 7 jest :P 3x nf2 (z czego 1 sie popsuła, druga nigdy nie byłą sprawna), 1 nf3 754 (cud, miód i orzeszki), 2xnf4 754 (pierwsza zabilem, przez nieuwage) no i jak narazie pierwsz nf4 AM2)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

hary przyznaj się że robisz jakieś super-tajne sztuczki że nie narzekasz w dalszym ciągu... na nf4x też nie narzekałeś? :> bo dla mnie tamta było o niebo lepsza niż to kurestwo na am2 :rolleyes:

 

kret trik nr 3 i jego rozwiązanie zna chyba każdy :P

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

infinity nf4x lepsza od m2/g? na tym samym poziomie moim zdaniem, niczym mnie nie zachwyciła, ani niczym mnie nie zdenerwowała ta względem tej na 754, obie są w pytke zajebiaszcze.

 

Oczywiście nie pisze tutaj że te płyty się nie psują, bo twoja na moje ma coś walnięte skoro na 2 prockach nie chce dual śmiagć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

no przynajmniej nie stwarzała problemów, a nawet jeśli to jakoś wszystkie udawało się rozwiązać ;] nic, jak trick z wyjęciem baterii na >15 min nie pomoże to bye, i znowu będę czekał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coo? Przecież jest 1 bios dla wszystkich procków:D

Ano... i płyta jest sprzedawana ze starym BIOSem który nie obsługuje mnożników połówkowych które są potrzebne do działania X2 = qpa jak nie załadujesz najnowszego BIOSu na procku jedno-jajecznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios jest oki - takie same cyrki mialem z sempronem

 

wczoraj troche pogrzebalem i..... jak wsadze karte do pcie x2 to jest luz, jak przestawie na x8 to sa szopki grafa to ati x1950 gt. na innych mobasach pracuje oki (mialem wczesniej gigabyte na 6100 sme)

 

widze ze tu podobne rebusy u kolegi z x550. ma ktos na tym mobaczu ati?

 

potestuje dalej na x2 zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios jest oki - takie same cyrki mialem z sempronem

 

wczoraj troche pogrzebalem i..... jak wsadze karte do pcie x2 to jest luz, jak przestawie na x8 to sa szopki grafa to ati x1950 gt. na innych mobasach pracuje oki (mialem wczesniej gigabyte na 6100 sme)

 

widze ze tu podobne rebusy u kolegi z x550. ma ktos na tym mobaczu ati?

 

potestuje dalej na x2 zobaczymy

Miałem ATI X1950Pro PCIE i nie miałem problemów... aż przesiadłem się na Linuxa. Ale to inna bajka (drivery ATI dla Linuxa to szopka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pekł mi koszyk na chlodzenie od procka i jak mi przyjdzie to bede go wynienial i od razu chce wymienic chlodzenie chipa z tego standardowego syfa, ale mam pytanie - niebieski zalman (radiator) bedzie ok ? aktualnie na standarcie mam 60-62C, a 2 pytanie to od odejdzie bez problemu czy trzeba bedzie cos 'schizowac' Kopie troche forum w poszukiwaniu odpowiedzi, znalazłem że wejdzie taki duzy radiator na t... hr05 ale nie mam tyle kasy...

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...