Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

He Miron Ty jak coś "skorbniesz" to jakoś tak w samo sedno ;) a jakże chumorystycznie ;d , wracając do dfi śmiem twerdzić , że to mobo to godny następca legendarnego NF7. Dual booty miałem tylko na początku i tylko z brisbane ale wystarczyło poustawiać to i owo ;) i jest git. Ale obiektywnie muszę stwierdzić , że dfi lepiej prowadzi 90nm niż bri 65nm ale to pewnie raczej wina biosu. Jeśli ma się cierpliwość i wiedzę to każdy będzie z niej zadowolony a pozatym to ona słabo działa na "auto" ;)

Godnym następcą nf7 to raczej jest abit kn9 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą zasiłką to dziwna sprawa. Miernikiem skubaną pomierzyłem napięcia takie jak ma być, czy to na sucho czy z PC, ale gigabyte jak nie wstawał tak nie wstaje, a abit wrócił z serwisu jako sprawny 2 raz... Ręce mi już opadają jakiego ja mam pecha do kompów. Fakt tylko taki, że DFI padło, rdzeń pokruszony jak by ktoś go młotkiem walił. Puki działała robiła czasem problemy ale ogólnie była stabilna i całkiem w porzo ;].

 

Walka z uruchomieniem jakiegokolwiek kompa wciąż trwa, kasy już praktycznie brak, jak naprawić shapirka nie wiem bo samarytan pożyczających coolery oryginalne brak xd. Co z 500gigami danych też nie bardzo wiem i nie bardzo mam czas szukać (przynajmniej puki mi pc nie działa i dorywam się na chwilki tu i tam do pc innych).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z uruchomieniem jakiegokolwiek kompa wciąż trwa, kasy już praktycznie brak, jak naprawić shapirka nie wiem bo samarytan pożyczających coolery oryginalne brak xd.

pozdro

Pozwól mi nad tym pomyśleć(nad chłodzeniem).Mam co prawda PowerColora ale jak wymieniułbys tworzywo z naklejką to jest to Szafir no nie? :wink: Tylko muszę się zastanowić -wrodzona nieufność się odzywa we mnie(biorąca się z doświadczenia...).Bez urazy -tak już mam.Nie obiecuję ,że pożyczę ale na 100% to poważnie przemyślę.A Ty pomyśl jak mnie uspokoić i zapewnić bezpieczeństwo pożyczki(zagwarantować je jakoś...).Oczywiście koszta wysyłek w pełni Twoje :wink: .Co mi przypomniało ,że mam na sell bloczek na chipset DFi.Aluminium(z radiatora) podstawa i obudowa z duralu toczona.Zapinka z Alu.W zupełności wystarczał i mało tego -dorobiłem mu zapinkę na....775 prymitywną(aluminiowa na nity hehe) i moje C2D jakiś czas dźwigał :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ktoś się pytał jak działa Hd4850 z DFI. Więc mogę zapewnić ze wszystko jest ok. Niestety przeez pentagrama na chipsecie musiałem radka usadowić w dolnym slocie na X8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noszę się z zamiarem kupna X2 5000+ (http://proline.pl/sklep.php?prodid=AMD+64+X2+5000+AM2+B) i zastanawiam się czy nie będzie problemu z wykryciem go prawidłowo przez dfi? Nie wiem tylko czy ten cpu z pod linka to 0,065 czy 0,09.

 

A z czystej ciekawości - na infinity działają phenomy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie będzie problemu z wykryciem go prawidłowo przez dfi?

A co to ma za znaczenie czy go rozpozna czy nie?

 

Nie wiem tylko czy ten cpu z pod linka to 0,065 czy 0,09.

Po opisie nie da się jednoznacznie stwierdzić, napisz im maila. Jeśli 65nm to odradzam parowanie go z DFI, bo często wynikają z tego głupie problemy.

 

A z czystej ciekawości - na infinity działają phenomy?

Nie.

 

edit

Hehe, Spookie był pierwszy, długo posta pisałem :P

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś f3 - na allegro tego pełno ostatnio.

Nie dość, że nie będziesz miał problemów, to oc będzie co najmniej zadowalające :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze na allegro i prawie wszystko jest na 0,065 tylko gdzieś tam wyhaczyłem 4600+ na 0,09. Napisze do proline zapytanie na czym ten 5000+ stoi jak na 0,065 to najwyżej dołożę do 5200+ 25 zł złotych co prawda nie po drodze mi to bo każdy grosz liczę ale jak mus to mus. Co do OC to ostatnimi czasy nie siedzę w temacie i nie wiem czy czasem moje pamięci nie będą mnie blokowac.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte DFI Infinity NF SLI-M2/G na nForce4, wszystko byłoby OK jakby nie fakt, że po użyciu stanu wstrzymania S3 (Suspend-to-RAM) komputer wstaje z FSB 200Mhz, niezależnie od ustawienia w BIOSie.

Próbowałem wszystkiego - nic nie działa. Podobno to problem wszystkich płyt na NF4 (nie tylko DFI).

 

Tutaj jest pseudo-rozwiązanie, a raczej obejście problemu: http://milk.mooism.com/6/standby-on-dfi-expert/

 

Jednak przy każdej zmianie FSB trzeba wyedytować wartość w pliku, co jest troche wkurzające i często o tym zapominam.

Nie dałoby się tego jakoś zautomatyzować?

Może jest jakiś inny sposób?

 

Mam oczywiście najnowszy BIOS, wyłączone Cool 'n Quiet, wszystkie sterowniki zainstalowane z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płyta przy kręceniu na ujemnych temperaturach(chłodzenie FC). Do tej pory (kilka procków) kręciłem bez żadnych problemów. Ale ostatnio nie mogę nic zrobić, bo po schłodzeniu kompa (2min. = lekko sub 0 temp) wyłącza się i nie chce wstać mobo. Jak nacisnę power to tylko ruszą się wentyle na sekundę i wyłącza się. Po wypięciu grafiki, ramu i wszystkiego (sama mobo + cpu) to samo się dzieje.

 

Myślałem że poprostu mobo mi padła, czy jakieś ścieżki wewnątrz mobo mi popękały, ale kupiłem drugi egzemplarz taki samo DFI i to samo mam. Nie wiem o co kaman :-/ Izolacje też już wycinałem nowa i wszystko na nic. Dodam że ta sama sytuacja na 2 identycznych mobo i na 4 różnych prockach.

 

Zauważyłem tylko że jak wypnę 4pin (12V) z mobo to płyta wstaje ale bez tego przecież nie bootuje sie i nic mi to nie daje.

 

Jakieś sugestie rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym ( x2 4000 4200 4400 i Sempron 3400)

 

Przy dodatnich oczywiście komp działa stabilnie.

 

Nie wiem czemu teraz tak mam kiedyś chodził po parę godzin na ujemnych i było ok a teraz stwarza problemy tym bardziej mnie to zdziwiło że na drugiej mobo co dorwałem wczoraj dzieje sie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taka myśl i zdejmowałem, luzowałem parownik ale nic nie pomagało. Procedury izolowania, podłączania, ustawiania kompa nie zmieniłem a niestety płyty strzelają focha <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem tylko że jak wypnę 4pin (12V) z mobo to płyta wstaje ale bez tego przecież nie bootuje sie i nic mi to nie daje.

Hmm może to coś związanego z zasilaczem skoro tak się dzieje na dwóch płytach?

 

Musisz sprawdzić na innym.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mobo jest moja, kupiłem ją od kreta i popsułem i takie coś z gwary wróciło... I co zrobić z tym fantem? Przecież nikt mi nie kupi płyty z ewidentnym brakiem czegoś :mur: . Na gwarę z powrotem? a jak mi nie uznają, że to niby ja uwaliłem przyciski?

 

No i wszystkie kondesatory wokół NB były wymieniane :angry: :mur:

 

ma ktoś dfi z końcówki produkcji? Macie normalnie przyciski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...