Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Moja była wymieniona w połowie maja 2008 i jest kompletna ;) Jakaś nowsza rewizja się trafiła:

 

mobo przed wymianą:

Dołączona grafika

 

i po:

Dołączona grafika

 

No i mam gwarę do 15.05.2010 :D

 

LPKorn3324 swego czasu miałem 9600GT Icy Blue od galaxy i ten pentagram pasował bez żadnych modów, a mam założony jeszcze na niego wentyl 40x20mm. Niestety radzio 4850 z referatem się nie mieścił, nie wspominając o Accelero S1 i zajmują dolny slot x8

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy Pentagram NP-40Cu wejdzie na chipset tego DFI ? Nie chce nic wygina, odginac i ciac...chce zeby bylo cicho bo standardowy wiatraczek nie dosc ze malo wydajny to jeszcze cholernie glosny...

kup niebieskiego zallmana za 10-15 zł. ja go używam od roku i temperatura nie przekracza 50 stopni nawet w lato :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mobo jest moja, kupiłem ją od kreta i popsułem i takie coś z gwary wróciło... I co zrobić z tym fantem? Przecież nikt mi nie kupi płyty z ewidentnym brakiem czegoś :mur: . Na gwarę z powrotem? a jak mi nie uznają, że to niby ja uwaliłem przyciski?

 

No i wszystkie kondesatory wokół NB były wymieniane :angry: :mur:

 

ma ktoś dfi z końcówki produkcji? Macie normalnie przyciski?

Pisz pisma i odwiedź Rzecznika Praw Konsumentów.Do diaska -wrócił produkt uboższy=gorszy=mniej funkcjonalny(bo może nie życzysz sobie używać go w obudowie).Głupie guziczki ale....Weź samochód po gwarze z wyjętym centralnym zamkiem.Jeździć się niby da....Ja bym nie darował.Jaja sobie robią.Płyta ma swoje wyposażenie -w nim są zawarte przedmiotowe przyciski.Więc mają być.Wymiana ma być na sprzęt nie gorszy.Taki sam lub lepszy ale nie gorszy.Tutaj jest gorszy i basta.Do boju.Byle z głową -grzecznie ,stanowczo i NA PIŚMIE ,a nie telefonicznie.Ostatecznie maile.Ślad musi być po negocjacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to dfi obsługuje ddr2 667+? Bo wywalę jedną koste 512 MB i kupię 1 GB zamiast niej z tym, że była no ty kostkach najpewniej ddr800 myślę, że nie będzie problemu z jej wykryciem prawda? Btw to będzie taka opcja oszczędna stąd pytanie najlepiej jaki ram wziąć? Do wyboru: kingstone, kingmax, goodram (wszystkie cl5 przy ddrII 800 no chyba, że 1066 w wypadku kingmaxa bo jest raptem o 4 zł droższy od 800;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to dfi obsługuje ddr2 667+? Bo wywalę jedną koste 512 MB i kupię 1 GB zamiast niej z tym, że była no ty kostkach najpewniej ddr800 myślę, że nie będzie problemu z jej wykryciem prawda? Btw to będzie taka opcja oszczędna stąd pytanie najlepiej jaki ram wziąć? Do wyboru: kingstone, kingmax, goodram (wszystkie cl5 przy ddrII 800 no chyba, że 1066 w wypadku kingmaxa bo jest raptem o 4 zł droższy od 800;p)

Bez problemu polecą 800setki...

Jeżeli masz brać z tych tanich to Kingmax 1066 lub A-Data Vitesta EE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisma i odwiedź Rzecznika Praw Konsumentów.Do diaska -wrócił produkt uboższy=gorszy=mniej funkcjonalny(bo może nie życzysz sobie używać go w obudowie).Głupie guziczki ale....Weź samochód po gwarze z wyjętym centralnym zamkiem.Jeździć się niby da....Ja bym nie darował.Jaja sobie robią.Płyta ma swoje wyposażenie -w nim są zawarte przedmiotowe przyciski.Więc mają być.Wymiana ma być na sprzęt nie gorszy.Taki sam lub lepszy ale nie gorszy.Tutaj jest gorszy i basta.Do boju.Byle z głową -grzecznie ,stanowczo i NA PIŚMIE ,a nie telefonicznie.Ostatecznie maile.Ślad musi być po negocjacjach.

Nowłaśnie jutro/pojutrze dzwonię i zdam relację.

 

Tymczasem po czymś takim pożegnałem amd bez żalu i odchodzę do intela :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym mobo działają wszystkie 4 banki pamięci? Kiedyś czytałem, że na niektórych płytach mimo, że są 4 to działają tylko 3 wiec pytam, a pytam dlatego, że mam mały dylemat. Wczoraj kupiłem 1x 1GB kingmaxa i wsadziłem go na miejsce 512 MB geila i tak mam 1x 1GB + 2x 512 MB = 2GB. Chciałem sprzedać tą moją kostke geila ale tak patrze na allegro i nie wiem czy warto się wysilac dla tych 20 zł :/. Stąd pytanie czy jakbym z powrotem wsadził tą kostkęt o będzie miało to jakikolwiek sens? 2,5 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym mobo działają wszystkie 4 banki pamięci? Kiedyś czytałem, że na niektórych płytach mimo, że są 4 to działają tylko 3 wiec pytam, a pytam dlatego, że mam mały dylemat. Wczoraj kupiłem 1x 1GB kingmaxa i wsadziłem go na miejsce 512 MB geila i tak mam 1x 1GB + 2x 512 MB = 2GB. Chciałem sprzedać tą moją kostke geila ale tak patrze na allegro i nie wiem czy warto się wysilac dla tych 20 zł :/. Stąd pytanie czy jakbym z powrotem wsadził tą kostkęt o będzie miało to jakikolwiek sens? 2,5 GB?

No jakiś sens jest 512mb nie zginie...

A tak poza tym zadajesz takie pytania...na które możesz sam odpowiedzieć-sprawdzając :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenisto Panowie, nie jestem z tego dumny :D Poza tym może dojść do spięcia itp :P

 

aha czysto teoretyczne pytanie - jakby 4 kostki śmigały to nie ma żadnego technicznego problemu w sensie, że przez to, że są 4 kostki to jakoś to może wolniej działa niż 2 kostki dające tyle samo pojemnosci ....

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenisto Panowie, nie jestem z tego dumny :D Poza tym może dojść do spięcia itp :P

 

aha czysto teoretyczne pytanie - jakby 4 kostki śmigały to nie ma żadnego technicznego problemu w sensie, że przez to, że są 4 kostki to jakoś to może wolniej działa niż 2 kostki dające tyle samo pojemnosci ....

Wolniej chodzić nie będzie(wiadomo czym więcej ramu tym lepiej)...ale jeżeli chodzi o OC z 4 kostkami tu zaczynają się schody,2-3 kości jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 4 kostki śmigają, miałem problem z włożeniem kingmaxa do 1 slotu- za cholerę nie mogłem go docisnąć, a między mobo, a obudową w tym punkcie jest jakieś 0,5 cm przestrzeni więc w chwili jak zobaczyłem, że radiator od cpu kołysze się jak na wietrze zrezygnowałem i wsadziłem tam geila, który o dziwo wszedł bez problemów. 2.5 GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym mobo działają wszystkie 4 banki pamięci? Kiedyś czytałem, że na niektórych płytach mimo, że są 4 to działają tylko 3 wiec pytam, a pytam dlatego, że mam mały dylemat. Wczoraj kupiłem 1x 1GB kingmaxa i wsadziłem go na miejsce 512 MB geila i tak mam 1x 1GB + 2x 512 MB = 2GB. Chciałem sprzedać tą moją kostke geila ale tak patrze na allegro i nie wiem czy warto się wysilac dla tych 20 zł :/. Stąd pytanie czy jakbym z powrotem wsadził tą kostkęt o będzie miało to jakikolwiek sens? 2,5 GB?

Spokojnie śmigają sprawdzałem od 4x256MB po 4x2GB ;)

 

W przypadku 4x1GB "mur beton" jest przy max ~1110 MHz w zależności od kontrolera pamięci CPU...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc cóż..

Wszystko fajnie było gdy miałem 2 x 1 Gb ramku..

Postanowiłem troszke odświeżyć kompa..

i dokupiłem do niego nagrywarke Pionka 215 , 2 x 1 GB kolejnej A-Datki EE..800+

I Radeonka 4850..

Wszystko rozkręciłem wyczyściłem i wsadziłem w całośc.

Płyta lśni buda w środku również

Tak jak na początku jak miałem wszystko na auto ( rok temu ) były resety biosu i blue screeny X0A tak jest i teraz po włożeniu kolejnych 2 x 1 GB

Bios najnowszy ze strony producenta z 2008 roku

Sumujmy.. Płyta przed czyszczeniem miała max w biosie ustawienia 667MHZ po skręceniu od nowa odziwo było 800MHZ do ustawienia w biosie ( przed upgrade biosu na 2008. Ten najnowszy wgrałem bo myślałem że wyeliminuje blue jednak tak się nie stało.

Komputer działał już fajnie bo wkońcu jako laik DFI w tamtym roku ustawiłem pamięci i procka na sztywno bo wiedziałem że inaczej wychodzą wałki. I cały rok tak chodził i było cacy na 2 GB.

Wsadziłem do niego max 4 GB ramu ( pamięci te z tamtego roku i z tego z takimi samymi oznaczeniami więc one nie się nie gryzą na 100% )

Radka

i nagrywarke i ciągłe resety biosu niebieskie ekraniczki..I już szczerze mam dość.

Pewnie nie jeden z Was wie jak mi pomóc by bios się nie resetował co robi już to co każde włączenie budy

Pamięci mam na 2.1V czasem na 2.2V, Procka czy mam na 1.30 - 1.45V to i tak są blue jak mu coś nie pasuje i tak..

Czy podkręce pamięci wyżej niż default czy nie to i tak resety..

Więc już nie wiem co robić.

Dla przypomnienia ustawienia pamięci

2T

4-4-4-12-22

195 od 1 do 4

Proc na nominalnych czyli 2.4Ghz.

Pamięci od 2.1 do 2.2V

Bios najnowszy przypomne .. 2008

A może wgrać jakiś nieoficjalny bios ?

Tutaj widziałem stronkę z takimi. Często się nią wymieniacie.

 

Co chcę zrobić..

Wyeliminować resetowanie się biosu i blue screeny

Chociaż już jest ich coraz mniej ( od wsadzenia tych pamięci )

Ale mimo tego są.

 

W tamtym roku nie wiem czy sam się naprawił bo chodził coraz dłużej i przestały występować komplenie blue i resetowanie się biosu czy to ja coś zaowocowałem i dlatego się to zaprzestało.

Przecież nie będe czekał kolejne 2 miesiące aż płyta sama przyjmie nową konfiguracje.

 

Systemy to XP z SP3 a teraz też Vista z SP1 dla sprawdzenia czy to XP nie kulał

 

Za każdą pomoc i radę Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was na pokładzie tej płyty 4 GB ramu ?

 

Bo z tego co widze po googlach to na wielu płytach ludzie mają problemy z 4 GB ramu.. tj.. resety , blue , i inne wysypywania się.

Wyjąłem 2 GB ramu i jest w porządku przy 4 jest top co wyżej opisałem. A Pamięci w oby przypadkach nastawione na sztywno.

Jak ustawić na tej płycie dzielniki by procek miał tak jak powinien czyli 2.3 Ghz a pamięci swoje 800 Mhz ?

Bo jak próbuje ustawić 800 Mhz na pamięciach to nigdsy nie wyjdzie mi 2300Mhz na procku.

 

Wina kontrolera że nie obsługuje 4 GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem swój problem odnośnie kręcenia na FC z ta płytą (dokładnie info TUTAJ)

 

Teraz taki przyszedł mi pomysł czy to może być wina zrytych czujników brisbane?? bo ja patrzyłem na prockach brisbane 4000 4200 4400

Edytowane przez >PePeK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was na pokładzie tej płyty 4 GB ramu ?

 

Bo z tego co widze po googlach to na wielu płytach ludzie mają problemy z 4 GB ramu.. tj.. resety , blue , i inne wysypywania się.

Wyjąłem 2 GB ramu i jest w porządku przy 4 jest top co wyżej opisałem. A Pamięci w oby przypadkach nastawione na sztywno.

Jak ustawić na tej płycie dzielniki by procek miał tak jak powinien czyli 2.3 Ghz a pamięci swoje 800 Mhz ?

Bo jak próbuje ustawić 800 Mhz na pamięciach to nigdsy nie wyjdzie mi 2300Mhz na procku.

 

Wina kontrolera że nie obsługuje 4 GB ?

Witam, na pokładzie swojeje DFI rev.a4 miałem do niedawna 4,5GB Ramu obecnie 512mb wyjąłem (wymieniłem na kość 2GB)i nie ma żadnego problemu z 6GB. Pamięci są 2x1GB Kingston 667 oraz 2x2GB Kingston (jedna 667 i jedna 800) i chodzą bez problemu na napięciu do 2,4.

 

Mój konfig

Zasilacz Qoltec 460W Silentline

AMD 4400+@3000MHz

6GB DDR2 - 430MHz(860MHz)

GF9600GT

Dfi Nf UltraII/M2

 

Jest to już druga płyta DFI(pierwsza poprostu umarła)

 

Wszystko działa pod kontrolą Vista64

post-163718-1222032420_thumb.jpg

post-163718-1222032549_thumb.jpg

Edytowane przez grunzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam glosniki creative 2.1 podpinam stylu w zielone wejscie i mi gra tylko subwoofer i prawy glosnik a lewy nie , lekko wyciagne wtyczne gra lewy i prawy bez subwoofa ; ( plyta mi lezy nie w obudowie tylko na biurku, moze zworki mam w plycie zle wlozone?albo jakas konfiguracja w systemie? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz glosniki na innym sprzecie. mozliwe ze masz przewody uszkodzone. sprawdz jeszcze balans dziweku pod winda.

 

moja dfi pojechala do serwisu. za boga nie chclala latac z brisbrane. te posty doprowadzily mnie do szalu. na na biosach smigajacych z brysiem miala nawet problem z postowaniem sempa. nie mam szczescia do dfi. raz kupilem mobasa dobrej firmy i mam same koszty z wysylkami do serwisu. nastepna jaka kupie to asrock - mlotkiem nie dobijesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...