Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian2072

Witam,

 

Posiadam płytę z tematu wraz z Athlonem 64 3000+. Płytę dostałem od znajomej, ponieważ jest uszkodzona. (Najpierw padł pierwszy slot PCI-Ex, a za niedługo drugi też padł, na jednym piszczy, na drugim brak odzewu).

I mam kilka pytań:

1. Czy da się jakoś tą płytę naprawić żeby działało PCI-Ex? Na gołe oko nic nie jest upalone, może to sprawa BIOSu czy jakiejś innej głupoty.

2. Nie potrafię odpalić 300 MHz HTT przy mnożniku procka 4x, mnożniku HT 3x, memkach na 600 5-5-5-15 2T. Napięcie chipsetu 1.8V, HT 1.35v, procka def, memki 1.8v. Może to wina że ten chipset jest uwalony bo żadne PCI-Ex nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Memki 2x600 czy 2x300? :P

 

Może być chipset, jak możesz odpalić płytę, to co szkodzi Ci zrobić update biosu? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To chyba właściwy temat aby uzyskać pomoc

 

Od początku

Mobo: DFI Infinity M2/g

CPU: Athlonx2 3600+(1,9GHz)

Mem: GeiL 2x512MB 800 CL4

Zasilacz: Modecom Volcano 550W

(chyba wszystko co potrzebne).

 

Problem jest z OC.

Pamięci bez większego problemu robią 1000 MHz przy 2T-5-5-5-15(2.3V) bez ingerowania w co bardziej zaawansowane opcje.

Sam procesor natomiast zrobił mi dzisiaj 2.7 GHz (300*9, 1.35V, mniejsze takty robił na def. napięciu). Na 2.8 już nie wstał i clrcmos. No i wynik byłby całkiem niezły, ale! Gdy sprawdzałem możliwości procka pamięci zaniżyłem i pracowały ~750MHz, gdy ustaliłem max. dla procka, podniosłem pamięci oczko w górę do 900MHz (jeden stopień) i komp nie wstaje (kilkusekundowe piski w kółko). Ingerencja w ponadpodstawowe timingi pomoże czy trochę odpuścić? Teraz mi działa tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i znalazłem screena gdy miałem go przetaktowanego na 2.6GHz tylko za cholerę nie pamiętam jak wtedy ustawiłem pamięci. Teraz gdy ustawiam 800MHz(czyli troche się dodaje), procka by pracował ~2.5Ghz również nie wstaje. Wygląda jakby płyta nie dawała rady z takimi taktowaniami u obu elemntów (bios powinienem mieć najnowszy, niedawno updateowany) albo kontroler pamięci w procku się sypie gdy sam procek i pamięci tak pracują. Poniżej mój rekordowy screen ;) bariera pokonana :P

Dołączona grafika

Edytowane przez Bart90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingerencja w ponadpodstawowe timingi pomoże czy trochę odpuścić?

Musisz wgrać modowany BIOS z możliwością ustawiana "Max Async. Latency" i ustawić je na 7, 8 albo 9ns. Jest szansa, że pomoże, choć skoro na niższym dzielniku działał a na wyższym nie chce to różnie to może z tym być, jednak spróbować nie zaszkodzi.

 

Tutaj biosy => http://www.lejabeach.com/DFI/dfinfultra2-m2/

 

A tak w ogóle to nie widać obrazków.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary, poznajesz?

 

Dołączona grafika

 

płyta czeka na jakiej K8 [;

 

ktoś chce sie pozbyć swojego "nowego opka" na pare dni ?

 

tutaj od razu próbowałem jakoś pod grafe wykleić a raczej wypełnić.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wgrać modowany BIOS z możliwością ustawiana "Max Async. Latency" i ustawić je na 7, 8 albo 9ns. Jest szansa, że pomoże, choć skoro na niższym dzielniku działał a na wyższym nie chce to różnie to może z tym być, jednak spróbować nie zaszkodzi.

 

Tutaj biosy => http://www.lejabeach.com/DFI/dfinfultra2-m2/

 

A tak w ogóle to nie widać obrazków.

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję, jednak trochę później, a o efektach nie omieszkam poinformować.

Obrazki poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podkręcaniem Brisbane 4000+, a mianowicie:

Ustawiając 10x260@def.V, pamięci synchro.-1040mhz CL5, a HTx3 wszystko chodzi stabilnie, bez zawieszek itp.

 

Jednak to mi nie wystarczyło i tkwiąc w przekonaniu, ze mój proc ma potencjał postanowiłem pokręcić jeszcze troszeczkę i tu się zaczęły moje problemy:

Ustawiłem FSB 265 i niestety przy ładowaniu windy komp już się resetuje, a zwiększania napięcie na procu, pamięciach i chipsecie nie pomaga.

Pamięci przy w/w FSB skoczyły do 1060mhz, więc stwierdziłem, że może warto obniżyć ich taktowanie poprzez dzielnik i...no właśnie w tym problem, że to nic nie daje :sad: .

Dzielniki 667 i 533 niestety nie pomogły w ogóle, dopiero przy dzielnik 400mhz odzyskałem stabilność, ale jest dość znaczna utrata wydajności (pamięci chodzą na 530-550 ddr :blink: ), więc czy można coś z tym zrobić??

Czy to jest jakiś "FSB wall", że więcej już nic nie da się wycisnąć z płyty??

 

ps. przy dzielniku '400'(pamięci mają właśnie 550mhz) procesor kręci się >10x280fsb, ale wydajność jest znacznie niższa niż na taktowaniu 10x260fsb, i dzielniku '800'(pamięci 1040mhz)

Płyta to Sli M2/G...

 

Z góry wielkie dzięki za jakieś sugestie

Pzdr

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś podać dokładnie o ile zwiększyłeś napięcie na cpu i ram. I jaki masz ram, marka?

A zwiększanie napięcie na chipsecie nic nie daje wiec tego nie musisz robić

Napięcie na procu zwiększyłem do 1,4V, bo stwierdziłem, że więcej nie potrzeba do podkręcenia, bo przypominam, że chodzi o 50mhz(10x5fsb).

Napięcie na pamięciach mam od począrku 2,1V i są to pamięci KingMax, a dokładnie tehttp://proline.pl/sklep.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106

Aktualnie proc chodzi na 10,5x260fsb@def V.(2730mhz) i wszystko jest w pełni stabilne.

Poza tym przecież zmniejszając dzielnik zmniejszam częstotliwość ram, więc nie sądzę aby to była wina pamięci

Tak jakby był jakiś FSB wall przy dzielnikach innych niż '400'

Generalnie nędza ta płyta :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nie wiele zwiększyłeś, ale do tych 50MHz wystarczy. Pamięci nie są najlepsze ale faktycznie po zmianie dzielnika nie powinny blokować. Kiedyś miałem tego proca to na 1,45V szedł chyba 3Ghz. Na 2730MHz czym badałeś stabilność?? Orthosem?

Jedyna myśl jaka mi się nasuwa to zmniejsz mnożnik na x10 bo miałem tak akcje, że często na mnożnikach z polówkami potrafiły być różne sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawione Async Latency przy div800? Bo jak znam życie, to pewnie na 5ns.

Nie widzę tej opcji w biosie...

Generalnie chodzi o MAL tak??

 

Napięcie nie wiele zwiększyłeś, ale do tych 50MHz wystarczy. Pamięci nie są najlepsze ale faktycznie po zmianie dzielnika nie powinny blokować. Kiedyś miałem tego proca to na 1,45V szedł chyba 3Ghz. Na 2730MHz czym badałeś stabilność?? Orthosem?

tak

Jedyna myśl jaka mi się nasuwa to zmniejsz mnożnik na x10 bo miałem tak akcje, że często na mnożnikach z polówkami potrafiły być różne sytuacje.

Pisałem już wcześniej, że na mnożniku 10x mam to samo.

Tą polówkę dodałem w akcie desperacji, żeby chociaż dobić do 2.7ghz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o MAL - spróbuj dać 7ns. Wyżej jest link do BIOS-u z MAL.

Nie raz już zmieniałem biosa, ale mam obawy, no kiedyś moja poprzednia DFI nie wstała po updejcie...

WinFlash będzie odpowiedni??

Wgrać najnowszy czyli ten 8UM2D212.zip??

Które bloki updejtnąć??

 

ps. obecne ustawienie pamięci to CR2/CL5 reszta na AUTO...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te w lewej kolumnie nie są zmodowane. MAL mają: 8UM2DA09RXX, 8UM2D725RXX, 8UM2D627RXX, 8UM2D524RXX, 8UM2D403RXX. Flashować można Winflashem 1.92 z zaznaczonym "Update All" (wszystkie bloki).

Niestety, ale to nie pomaga :sad:

Wgrałem 8UM2DA09RXX i przy 10x265 vid 667/800 komp się resetuje przy ładowanie windowsa.

Na pamięciach wychodzi wtedy 1060mhz czyli akurat(sprawdzałem nawet na CL6).

 

Zapomniałem też dodać, że najbardziej zależy mi na tym (ze względu na to, że pamięci pewnie zaraz się skończą) aby komputer chodzi na Vid 667, ale jak już wspominałem przy FSB >260 komp wstaje tylko na vid 400 czyli na pamięciach wychodzi wtedy ok 550mhz ddr :wink:

Spadek wydajności jest zauważalny, także chyba już nic nie da zrobić, bo płyta nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować zrobić taki manewr: spisać z memseta alphy przy div400. Następnie ustawić wszystkie, które się da, z palucha w BIOS i dać div667.

Możesz też spróbować bawić się DRAM Strength.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną zwiech kompa w przypadku podkręcania proca przez program spod Windy?

 

Dokładny opis:

Przy próbie podkręcenia jakiegokolwiek proca spod Windowsa( czy to ClockGen czy SetFSB) po kliknięciu Apply (nawet bez zmian fsb) komp od razu wisi.

Spod biosu wszystko ok idzie, ale do spi 1M czy max valida chciałbym podciągnąć clocgenem.

Zmieniałem bios i ta sama sytuacja, Q&Q wyłączone.

 

Jakieś pomysły, propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem coś takiego, to najprawdopodobniej problem z oprogramowaniem. Zobacz na jakimś inny systemie.

Sprawdzałem na 2 dyskach 2 różne systemy i nie chodzi. 2 różne procki i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem z FSB>265 po części rozwiązany.

Okazało się, że dzielnik pamięci jest totalnie uzależniony od mnożnika procesora...

Tzn. vid 667 nie lubi się z mnożnikiem x10, natomiast z defaultowym(x10,5) przekroczyłem magiczną barierę 265fsb :wink:

Ostatecznie procesor ustabilizowałem na 10,5x280fsb@1,45V i to będzie chyba już maks., bo zwiększanie nacięcia nawet do 1,55 przy fsb 285 powodowało po kilkunastu minutach błąd w sp2004...

I na koniec wielkie dzięki wszystkim, którzy próbowali pomóc rozwiązać ten problem.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy padające gniazda zasilania wentylatorów to normalka na tej płycie??

Pod gniazdo SYSTEM miałem podłączone przez kilka dni dwa 120mm wentyle i dziś sprawdzając kilka rzeczy okazało się, że gniazdo nie podaje żadnego napięcia.

W biosie jest ustawione ma 100%, w SM też...

Na gware nie będę oddawać(pewnie dadzą mi jakąś używkę po kimś), ale może da się to jakoś naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)czy miał któryś z Was X2 4850e/5050e w socket'cie na Infinity Ultra II M2/G?

Wygląda na to, że ten 5050e to jest 5000+ tylko bardziej energoszczędny. Jednak nie sądzę, żeby dawał się bardziej podkręcić, ale pewnie mniej się grzeje.

 

Czy padające gniazda zasilania wentylatorów to normalka na tej płycie??

Pod gniazdo SYSTEM miałem podłączone przez kilka dni dwa 120mm wentyle i dziś sprawdzając kilka rzeczy okazało się, że gniazdo nie podaje żadnego napięcia.

W biosie jest ustawione ma 100%, w SM też...

Na gware nie będę oddawać(pewnie dadzą mi jakąś używkę po kimś), ale może da się to jakoś naprawić??

Jestem jednym z bardziej pechowych posiadaczy tej płyty, bo już trzeci raz mi wymieniali na gwarę. Za drugim razem pamiętam, że przestało mi działać zasilanie fan-system. Również w płycie, której obecnie używam coś szwankuje we wtykach fan-system i fan-chipset. Zauważyłem to gdy chciałem poprawić kabelki: napięcie zaczęło skakać.

To wszystko przez to "G" w nazwie płyty, które informuje, że jest ekologiczna tzn. luty nie zawierają ołowiu, przez co nie trzymają jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy padające gniazda zasilania wentylatorów to normalka na tej płycie??

Pod gniazdo SYSTEM miałem podłączone przez kilka dni dwa 120mm wentyle...

No jak pod jedno gniazdo podłączasz dwie 120tki które zazwyczaj ciągną trochę prądu to czym się dziwisz? Przetwornica dla zasilania wentylatorów też nie może dać nieograniczonego prądu na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak pod jedno gniazdo podłączasz dwie 120tki które zazwyczaj ciągną trochę prądu to czym się dziwisz? Przetwornica dla zasilania wentylatorów też nie może dać nieograniczonego prądu na wyjściu.

To nie powinno mieć znaczenia. Dwunastki ciągną tyle samo prądu co np. czwórki (40 mm) - przeważnie 0,12 A, niektóre 0,18A.

Spokojnie można podłączyć 2 wentyle (tylko nie w tej płycie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...