Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

To nie powinno mieć znaczenia. Dwunastki ciągną tyle samo prądu co np. czwórki (40 mm) - przeważnie 0,12 A, niektóre 0,18A.

Spokojnie można podłączyć 2 wentyle (tylko nie w tej płycie).

Ale co to za różnica? Gniazdo jest przeznaczone na jeden wentylator nie na dwa. Podłącz dwa procki do jednej sekcji zasilania na płycie i zobacz jak to będzie działać. A czwórki zazwyczaj ciągną grubo poniżej 0.1A podczas gdy 12'tki potrafią i ponad 0.15A, mowa o takich dość standardowych wentylach, bo można i 4cm znaleźć co pociągnie 0.2A i 12 co pociągnie 0.1A. W każdym razie projekt przewiduje zazwyczaj podłączenie jednego wentyla do takiego gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem, że se przeczepicie do tych dwóch wentyli na jednym kanale.

Dziwne jednak jest to, że w gorszych płytach nieraz takie podłączenie miałem zrobione i nic się nie działo

Imo wentyle co najwyżej powinny się wolniej kręcić albo w ogóle nie ruszać i tyle...

 

 

Jestem jednym z bardziej pechowych posiadaczy tej płyty, bo już trzeci raz mi wymieniali na gwarę.

Wymieniali rzecz jasna na płyty ponaprawowe?? Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są stery pod viste, a kolega, podobnie jak ja szuka pod XP. Np. moja płyta se sterami jest tak zrysowana, że napęd jej nie czyta, a stery do dźwięku ze strony realteka nie działają <_<

 

 

Robienie obrazu tej płyty to piractwo? bo nie widzę innego wyjścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są stery pod viste, a kolega, podobnie jak ja szuka pod XP. Np. moja płyta se sterami jest tak zrysowana, że napęd jej nie czyta, a stery do dźwięku ze strony realteka nie działają <_<

TO zainstaluj te z paczki do nforce. Ja żadnych sterów z tej płyty do niczego nie używałem nigdy. Instaluje paczkę ze strony nV i wszystko działa.

 

 

Robienie obrazu tej płyty to piractwo? bo nie widzę innego wyjścia...

No bez przesady, piractwo? hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem:

Płyta jak w temacie:

Proc: Amd x2 3600+

Pamiec: geil Ultra

Miałem 1Gb ramu (2x512), dokupiłem kości tej samej serii tego samego producenta, z tymże 2x1GB. Po dołożeniu, co dało 3GB, komputer zaczął pluć BSODami. Oto zdjęcie:

Dołączona grafika

 

Wyjąłem stare kości, zostały więc 2GB i jak na razie jest OK (w tle chodzi orthos, używam przeglądarki i kilku innych aplikacji).

To będzię wina po stronie płyty, procka (tam przecież jest kontroler). Czy ktoś ma sprawną, podobną konfigurację pamięci do mojej? (2x512+2x1024).

Dodam, że napięcia i timingi poustawiałem(te podstawowe).

Jakieś inne sugestie, propozycje rozwiązań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Miałem takie coś parę razy (na różnych kompach, w tym właśnie na kompie z dfi) i zawsze była to wina dysku. Albo włożyć 2 i na drugim postawić windowsa, albo podpiąć ten pod innego kompa, zgrać dane, format i wszystko powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie coś parę razy (na różnych kompach, w tym właśnie na kompie z dfi) i zawsze była to wina dysku. Albo włożyć 2 i na drugim postawić windowsa, albo podpiąć ten pod innego kompa, zgrać dane, format i wszystko powinno śmigać.

 

Jak na razie mam 2GB i wszystko jest OK. Szczerze, to wole sprzedać te dwie 512MB niż kupować/formatować dysk. Ale jaki jest związek między pamięciami a dyskiem? Kontroler pamięci jest w procku, kontroler dysku w mostku (południowym chyba). Ogólny przepływ informacji przez płytę jest za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trfc 127 / lub więcej jest :?:

 

Przez moje DFi "przeleciało" przynajmniej kilkadziesiąt gigabajtów ramu i z żadnymi kostkami nie miałem problemów... (nawet 4 różne kości o różnych prędkościach nominalnych i pracowało w "Duallu" ;) )

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprawdzenie pamięci (to o czym psiał Spookie) nie było czasu, pytanie jednak mam teraz takie:

Czy płyta może przydzielać za mało napięcia na port USB (na tylnym panelu)?, mniej niż nowe płyty?. Mam bowiem od niedawna słuchawki USB i zdarza się, że przy głośniejszym słuchaniu, zwłaszcza gdy jest nadmiar basu, są przerwania dźwięku (ułamek sekundy). Niestety zdarza się to też, choć bardzo sporadycznie, przy spokojnym słuchaniu. Są to Creative HS-950. Da się z tym przeżyć, jednak informacja ta jest dla mnie bardzo ważna. USB powinno trzymać się norm, standardu 2.0, ale być może czas i technologia sprawiają, że starsze USB przydzielają za mało prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta może przydzielać za mało napięcia na port USB (na tylnym panelu)?, mniej niż nowe płyty?. Mam bowiem od niedawna słuchawki USB i zdarza się, że przy głośniejszym słuchaniu, zwłaszcza gdy jest nadmiar basu, są przerwania dźwięku (ułamek sekundy). Niestety zdarza się to też, choć bardzo sporadycznie, przy spokojnym słuchaniu. Są to Creative HS-950. Da się z tym przeżyć, jednak informacja ta jest dla mnie bardzo ważna. USB powinno trzymać się norm, standardu 2.0, ale być może czas i technologia sprawiają, że starsze USB przydzielają za mało prądu?

Spróbuj przełączyć zworkę JP5 na płycie głównej, może to pomoże.

Ale najpierw zajrzyj do instrukcji obsługi płyty na stronę 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trfc 127 / lub więcej jest :?:

 

Przez moje DFi "przeleciało" przynajmniej kilkadziesiąt gigabajtów ramu i z żadnymi kostkami nie miałem problemów... (nawet 4 różne kości o różnych prędkościach nominalnych i pracowało w "Duallu" ;) )

Ustawiłem 127, odpaliłem orthosa (przedtem na 3gb nie odpalałem, mój błąd) i po paru sekundach błąd, ale system był stabilny, no przynajmniej przez tą ponad godzinkę ;). Zwiększyłem na 195, również błąd. W końcu wyłączyłem C&Q i to dało pozytywny efekt. Dlaczego? Domyślnie obniżyłem mnożnik z 9,5 na 9 i ustawiłem HTT 223 (2000MHz proc, 800MHz mem), ale nie taki wspaniały C&Q ubzdurał sobie by podnosić w kryzysowych chwilach do 9,5 (2100MHz, 850MHz) i mimo napięcia na pamięci 2.2V wywalał się błąd.

 

Z tego by się zanosiło, że do kręcenia musiałbym albo bardzo uważać z pamięciami (850MHz przy cl4 to przecież dla nich pestka, mimo to nie są stabilne), albo wyjmować jeden komplecik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę z procem X2 5600+

Na stronach DFI nie ma oficjalnego wsparcia dla Phenomów... A jak jest na prawdę? Będzie działać z Phenom I lub II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie obrazu tej płyty to piractwo? bo nie widzę innego wyjścia...

W tym wypadku obraz płyty będzie traktowany jako kopia bezpieczeństwa/robocza i nikt Ci za to głowy nie urwie :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wsadze 2x2 GB ramu to płyta nie będzie protestować ??

Nie powinna. Ostatnio mam 2x512 + 2x1024 i działa, dopóki nie podkręcę pamięci. Płyta obsługuje 4GB RAMu, jednak jeśli masz system 32-bitowy, niech nie dziwi cię, że pokaże "tylko" 3,25GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zminie chłodzenie chipsetu gdyz wiatrak padl. Co radzicie.Co wybrac. Moze juz zmienic na lepsze nie tylko wiatrak.

Jaka paste polecacie ??

Ja używam thermalright HR-05+wentylator zephyr 70mm@800rpm(temp. w stresie to ~40 stopni, przed wymianą było ~70 stopni i bardzo głośno)

Oczywiście do montażu użyłem dystansów, bo fabryczne sprężynki podobno mają słaby docisk, więc nawet nie sprawdzałem.

Możesz też dołożyć ~15zł i kupić HR-05 sli dzięki czemu przy długiej, dwuslotowej karcie nie będziesz musiał montować jej w drugim trochę wolniejszym slocie.

 

 

EDIT>>z tego co widzę masz 8600Gt, więc dla niej z rezerwą wystarczy PCI-Ex8 :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy nie wystarcza pasywne chłodzenie na przykład http://allegro.pl/item560720879_zalman_zm_..._i_grafike.html . Czy jednak wskazane jest aktywne z wiatrakiem. Ogolem myslalem nad THERMALRIGHT HR-05 w wersj Sli gdyz w przyszlosci bede zmieniac grafike. Ale czy trzeba do tego rozwiazania wiatrak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...