Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że po zainstalowaniu 2900XT(dolny slot) temperatura układu zasilania skoczyła o ~20 stopni?

Miałem niewiele ponad 40, a teraz mam pod obciążeniem ponad 60 stopni... :blink:

 

Możliwe, możliwe. Karta wydziela sporo ciepła, nie ma się co dziwić, skoro wszystko jest tak blisko siebie siłą rzeczy cieplejsze powietrze nie odbierze tyle ciepła, co zimne.

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajta

 

Potrzebuję sprawdzonych sterowników audio do tej płyty. Ściągnąłem to coś http://driverscollection.com/?H=INFINITY%2...SS=Windows%20XP

 

I problem jest taki, że zanika dźwięk w grach. Czasami zupełnie, a czasmi częściowo (jedno słychać, a inne nie: Np w NFS słychać sam pisk opon, bez dźwięku silnika, a w GTA:SA samo radio, bez innych dźwięków). Występuje to w obu tych grach jednocześnie (więcej nie mam :) ), więc wnioskuję że problem jest po stronie drivera audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płyte DFI INF. NF ULTRAII-M2/G i jaki do niej mogę włożyć maksymalnie procesor 2 rdzeniowy.

W biosie mogę mnożnik ustawić max na 11.

Na stronie producenta (http://ww.dfi.com/portal/CM/cmproduct/XX_cmproddetail/XX_WbProdsWindow?action=e&downloadType=biosTab&windowstate=normal&mode=view&downloadFlag=true&itemId=500)

pisze że obsługuje

 

AMD Athlon 64 X2Core 5200+ AM2 FSB : 800 MHz , Ratio : 13.5, 2.7GHz, L2:2x512KB, 65nm, 65W

AMD Athlon 64 FX-62 AM2 FSB : 200 MHz , Ratio : 14 , 125W , L2:1MBx2 , 90nm , 63'C , F2

AMD Athlon 64 LE-1660 AM2+ FSB : 800 MHz , Ratio : 14, L2:512KB, 2.8GHz, 65nm

 

z powyższego wynika, że max powinien obsłużyc procesor z mnożnikiem x14

Proszę o pomoc posiadaczy tej płyty jaki max. procesor moge do niej włozyć

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cubasa99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra może tu ktoś mi pomoże:)

Mam dfi infinity ultraII M2 po hardmodzie do wersji SLI.

 

Zakupiłem już athlona 6000+ w technologi 90nm 125W i teraz obawiam się że bedą jakieś problemy. W związku z tym chciałbym zrobic update biosa. Sciągnałem biosa dla dfi inf sli M2 i mam wrażenie że cośjest nie tak.

Otóż po 1. Wcześniej po hard modzie po włącznieiu kompa w momencie w którym wchodzi sie do biosa pojawiał sie po lewej stronie napois nforce4 sli a teraz tylko w prawym górnym rogu napis infinity.

2 zmiana to taka że standardowo na starym biosie mnoznik automatycznie ustawiał mi się na 10x a teraz na 9x.

(procek to amd athlon64 x2 3600 (2000Mhz). wydaje mi się ze to na rdzeniu Winsdor.

 

Co myślicie. wgrać starego biosa czy trzymać tego nowo zainstalowanego.?? mam wielkiego X.

dziś porobie testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialem sie dowiedziec czy ktos z was mial problemy z serwisem firmy arche. www.arche.net.pl kupilem od nich rok temu mobo-asa dfi - i zaczela sie udreka. dzis przyszledl do mnie 5 egzemplaz i znowu uszkodzony !!!

 

1 mobas uszkodzone pci-ex

2 mobas brak postu

3 mobas halt na poscie

4 mobas nawet wiatrakiem nie zakrecil

5 mobas najlepszy - postuje na sempronie, ale na brysiu mam halty na poscie

 

niech ktos mnie pocieszy ze oni nie sprzedaja dfi z demobilu lub jakis uszkodzonych. bo serwis maja fatalny. juz przy 4 wymianie chcialem zwrot keszu- ale to chyba nie bedzie mozliwe - bo mnie olali. dzis napisalem cieply list do serwisu - zobaczymy moze ktos sie obudzi.

 

w pc bawie sie juz ladnych pare lat, ale z takim serwisem sie jescze nie spotkalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialem sie dowiedziec czy ktos z was mial problemy z serwisem firmy arche. www.arche.net.pl kupilem od nich rok temu mobo-asa dfi - i zaczela sie udreka. dzis przyszledl do mnie 5 egzemplaz i znowu uszkodzony !!!

 

1 mobas uszkodzone pci-ex

2 mobas brak postu

3 mobas halt na poscie

4 mobas nawet wiatrakiem nie zakrecil

5 mobas najlepszy - postuje na sempronie, ale na brysiu mam halty na poscie

Kupiłem raz u nich proca i mobo przez allegro - mieli najtaniej. Zero problemów z jednymi drugim, serwisu nie próbowałem. Może taka seria, a może twój zasilacz jest walnięty (choć to nie tłumaczy mobasa 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przemontowuję tą płytę do innego komputera i się zorientowałem, że mam tylko zasilacz wtyczką ATX 20-pin, a gniazdo zasilania na płycie jest 24-pin....

 

Będzie działać, czy lepiej nie próbować z tym zasilaczem? (jakiś Chief 360-DF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem raz u nich proca i mobo przez allegro - mieli najtaniej. Zero problemów z jednymi drugim, serwisu nie próbowałem. Może taka seria, a może twój zasilacz jest walnięty (choć to nie tłumaczy mobasa 1).

no ja u nich tez czesto kupowalem. ramy, proce, budy, zasilki i mobasy

 

tylko ze wszystko bylo sprawne az do dfi

 

jak to mowia poznasz jakosc firmy po sposobie zalatwiania spraw w serwisie. ostatnia wysylke do arche zaliczylem 3 tygodnie temu - i do dzis nie mam zadnego info. wydaje mi sie ze to lekka przesada jest - 6 wysylek i 6 uszkodzonych plyt - z czego 3 ewidentnie. kontakt z serwisem fatalka.

 

sklep dobry bo maja duzo towaru i szybko wysylaja, ale ..... serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem(sli-m2)

Otóż przez jakiś czas pracowała u mnie w trybie PCI-E x8 z kartą graf. zamontowana w dolnym slocie. Było to podyktowanie posiadaniem grafiki z dwuslotowym chłodzeniem oraz zamontowanym hr-05 na chipsecie.

Po zmianie karty graf. na jednoslotową oraz przestawieniu zworek na tryb pci-e x16 okazuje się, że karta nie chce wystartować w górnym slocie :blink:

W trybie standardowym czyli pcie x16(góra) i pcie x2(dół) odpala tylko w dolnym slocie

W trybie SLi czyli pcie x8(góra) oraz pce x8(dół) odpala w obydwu slotach.

 

Dodam, że resetowałem bios, wyciągałem baterie, ale nic to nie pomogło. Wcześniej, przed jakimikolwiek zmianami płyta pracował bez problemu na pciex16...

 

 

EDIT>> no i znalazłem winowajczynie.

Z tej podłużnej, czarnej zworki wyleciała blaszka łącząca dwa piny. Po wciśnięciu jej z powrotem na swoje miejsce wszystko działa jak trzeba.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja na moja juz czekam ponad miesiac. jak znam jakosc ich serwisu to i tak dostane zlom

 

tak dla przypomnienia to chodzi o firme arche

 

szczepan to moze zoorganizujemy wieksza akcje w necie o tym serwisie. mnie juz trafia. odsylalem im sprzet juz z 5 razy i ciagle dostaje zlom. moze pozakladamy osobne topici na pclabie, elektor gieldzie, purepc. ja uwazam ze to jest chamowa. ja mojego mobasa wyslalem z 50 dni temu. kupilem go w lutym 2008 roku i ni uzylem go nawet przez 1 godzine bo od samego poczatku byl uszkodzony !!!!

 

 

oj stary wydaje mi sie ze uropilismy kase. poszukaj topicu na pclabie....... jak uda ci sie kupc cos sprawnego to masz szczescie. zreszta po lekturze roznych forow mam wrazenie ze handluja oni towarem ktory nie przeszedl testow jakosciowych.... wciskaja ludziom buble. jak dostales szmelc za 1 razem to mozesz kaske spisac na straty. moze by sprawe zalatwic przez rzecznika praw konsumenta. co o tym myslicie

 

szczepan jak ich znam to teraz ty dostaniesz moja, a ja dostane twoja.... odeslemy i znowu 30 dni w serwisie

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak się panowie sprawy potoczyły?

Bo ja tez mam usterkę, ale nie powodującą utrudnień w użytkowaniu. Chciałbym ją sprzedać i kupić co innego, a wiadomo, że płyty z usterka są mniej warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak się panowie sprawy potoczyły?

Bo ja tez mam usterkę, ale nie powodującą utrudnień w użytkowaniu. Chciałbym ją sprzedać i kupić co innego, a wiadomo, że płyty z usterka są mniej warte...

jak to jak - mozna powiedziec ze mnie okradli... nie odbieraja telefonow, na maila nie odpowiadaja. plyty nie mam juz ponad 60 dni. nie polecam www.arche.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jestem po prostu wściekły. Moja DFI padła już na amen, nie daje znaku życia (inne części są w trakcie sprawdzania ale na 99% to ona).

 

Już od jakiegoś czasu stroiła fochy, padła dźwiękówka, nie chciała przyjąć ramów, ramy działały w dziwnych konfiguracjach (np. 1,2 i 4 bank a inaczej nie chciała ruszyć). Teraz nie działa już w ogóle a zaraz po tym laptop mi się popsuł (o ironio losu :lol: ) :damage_wall: .

 

Generalnie to moja 3cia ubita dfi na am2(tzn w sumie to 2, jednej nawet raz nie udało mi się odpalić - u kreta przed wysyłką działała, u mnie po przelocie pocztą już nie :angry: ). Mogę założyć jakieś DFI faker team :P

 

przymierzam się do foxxcona albo nowszego dfi lub czegoś innego (coś proponujecie?), bo zostaję raczej przy amd ale tej dfi już nie kupię :D no chyba że cudownie ożyje (wątpię, siedziałem przy tym dobre pół dnia...)

 

pozdrawiam użytkowników mojej ex ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo martwic, ale oni praktycznie juz nie istnieja chyba. wyporzedaja jakies pojedyncze sztuki na allegro, telefonow nie odbieraja, na mejle nie odpisuja : / jak ktos chce cos kupic z DFI to polecam icomp.pl lub gral.pl, maja praktycznie wszystkie plyty DFI.

 

I mozesz zapytac o ew. serwis, z tego co wiem tylko 1 dystrybutor jest w Polsce, wiec pewnie tez biora od niego, wiec moze pomoga. O ile arche od niego bralo, bo na allegro mieli sporo jakis dziwnych rzeczy, ktorych nie ma juz w produkcji.

 

tak czy siak uwazac. : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z Infinity Ultra Ii-m2 i Brisbanem 5200+. Dopiero co zastąpiłem nim starego Orleansa 3000+. Płyta działa jak chce. Często przechodzi w safe mode przy uruchamianiu i zmniejsza HTT do 194 prosząc o naciśnięcie f1 lub del. Teraz w ogóle nie chce się uruchomić, przy czym różnie reaguje. Albo nic nie robi, albo daje jedno długie piknięcie, albo wydaje trzy dźwięki, każdy coraz niższy. Udało mi się płytę wcześniej uruchomić i nawet parę godzin było stabilnie. Niestety w końcu system się zresetował i teraz odmawia wszelkiej współpracy. Czasami dochodzi do ładowania Windowsa, ale wtedy się wysypuje. Oczywiście wszystko bez OC. Wielokrotnie resetowałem CMOS, próbowałem też ustawić na procesor niższy mnożnik. Nie pomogło. Nie wiem z czym problem. Wg. biosu i everesta(katowałem go Primem95 kiedy był stabilny przez jakieś 15 minut) temperatura w Idle ok. 36, w stresie do 40. Po raz pierwszy nakładałem nową pastę na procesor. Czy mogla skapnąć i narobić zamieszania czy to mało prawdopodobne? BIOS jest w wersji z 2008-02-12 czyli najnowszej. Może powinienem zainstalować starszy? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: 9600gt/8800gs wejdzie na to dfi z takim pentagramem, czy jestem skazany na 8600gt?

Jako że nie doczekałem się odpowiedzi, postanowiłem sprawdzić organoleptycznie, kupiłem takiego asusa 9600gso i wchodzi na styk - na wysokości chipsetu nie ma chłodzenia ani żadnych kondensatorów. Problem jest z jakimkolwiek wentylatorem na chipsecie - nie da się bezpośrednio do tego pentagrama już nic przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...