Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być winą, że przy 300fsb mobo nie rusza(DFI Infiniti Sli-M2/G)?? sprawdzałem na dwóch procach ta sama sytuacja. nawet przy małym mnozniku niestety 300fsb niechce przekroszyć.

Z biosu jak ustawie to nie wstaje i tylko ClearCMOS, a clockgenem jak z windy podciągnę to reset kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mocno przykręcona? (od naprężeń się różne dziwne rzeczy dzieją)

raczej nie bo leżała luzem na pudełku płasko

a jak pamieci ustawiles?

pamięci były skręcone w dół także nieprzekraczałem nawet 900mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi też próbowałem różne 4-4-4-12 5-5-5-15 tak standardowo próbowałem i nic niepomagało. Ewidentny foch płyty przy 300fsb tylko czemu akurat na mnie trafiło:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe jakie ustawioneinne kombinacje tez próbowałe, aouto tez próbowałem. Ale może powiecie które na co działaą(stabilność, wydajność) jak warto nimi manewrować

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw refresh cycle time na 195 dla wszystkich slotow i row cycle time na okolo 20 (lub nawet na max)

 

edit tRRD, tWR, tWTR, tRTP - daj na maxa

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek witam wszystkich po kilku latach nieobecnosci:) kiedys to jak pamietam bylo "tweak.pl".

ok, ale do rzeczy. obecnie jestem w trakcie przesiadki z platformy 462 na platforme AM2. dzis zakupilem plyte glowna DFI NF Ultra II-M2. Do tego dolozylem karte graficzna GF 7600GT model GIGABYTE GV-NX76T256D-RH z pasywnym chlodzeniem. ponizej zamieszczam fotki tej karty, bo w zwiazku z nia mam zapytanie:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczy...t/karta-tyl.jpg

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczy.../karta-gora.jpg

 

i teraz moje pytanie, poniewaz chlodzenie po obu stronach laminatu karty graf jest dosc "grube" to za jakim chlodzeniem na procesor mam sie rozgladac? Dodam ze radiator karty od strony procka konczy sie mniej wiecej na bialej linii na laminacie plyty glownej, ktora to linia otacza dookola to czarne plastikowe mocowanie radiatora procesora. a moze ma ktos taka karte graficzna i juz wie jakie chlodzenie tam sie zmiesci?

 

przepatrzylem troche testow w necie i generalnie mysle o takich produktach (jak dla mnie maja dobre wspolczynniki cena/wydajnosc/emitowany halas - dodam jeszcze ze te radiatory pracowalyby z wentylatorem skreconym na jakies rozsadne obroty - wiec i jego wymiar nalezaloby brac pod uwage) :

 

Scythe Infinity (lub jego nastepca Scythe Mugen)

Scythe Ninja

Scythe Mine

Scythe Katana

Thermaltake Sonic Tower

 

ktore z powyzszych produktow zmieszcza sie na plycie razem z w/w karta graf?

oczywiscie moga byc i inne coolery, generalnie chce aby bylo dosc cicho (komp w sypialni), wydajnie i aby sie to wszytsko razem pomiescilo. z gory dzieki za wszelka pomoc.

podpis w stopce odnosnie mojej konfiguracji mocno nieaktualny - zmodyfikuje go jak juz uruchomie nowy nabytek z osprzetowaniem:)

Edytowane przez Mila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam dziwne szopy, tzn:

cpu@333x9, ram@500 - idzie, hwbot

cpu@300x10, ram@500@i nizej -nie idzie

chociaz ustawienia cpu i ram sa identyczne w obu przypadkach. Htt333 idzie tylko na mnozniku 9, a na innych za ch*j nie chce dzialac - na mnoznikach do 8 (wlacznie) htt300 to max. Na ocz i na gr jest to samo, chociaz to inne kosci, wiec ram raczej odpada - inne spd. Na 2 sztuce dfi tez bylo tak samo. Teraz jade na zmodowanym biosie z 'dodatkowymi opcjami z ram'.

Jak bede mial wiecej czasu, to jeszcze cos moze wykombinuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy bylby ktos tak mily i wrzucil mi sterowniki z plyty do DFI DFI Infinity NF SLI-M2/G? zgubilam ta plyte ze sterownikami a instalowalam teraz system i nie moge znalezc ich nigdzie :/ (na stronie producenta sa tylko do visty a ja mam do xp :/) bardzo prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Thermaltak Ultra-90 za 69zł i jakiś cichy wentyl 120?? Wyjdzie podobnie w cenie co twoje propozycje, a będzie ciszej i wydajniej.

ale do tego radiatora bede musial chyba jeszcze dokupic zapinki pod AM2 ? czy dobrze mysle ?

albo poprosze link do sklepu gdzie sa od razu z zapinkami pod AM2.

 

 

a moze ktos inny sie jeszcze wypowie odnosnie radiatorow ktore wymienilem kilka postow wyzej?

albo zaproponuje inne rozwiazania. zawsze warto miec kilka wariantow do wyboru.

ostatnio mialem okazje kupic okazyjnie scythe ninja rev. B ale poki co wstrzymalem sie bo nadal nie wiem czy sie zmiesci.

Edytowane przez Mila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do tego radiatora bede musial chyba jeszcze dokupic zapinki pod AM2 ? czy dobrze mysle ?

albo poprosze link do sklepu gdzie sa od razu z zapinkami pod AM2.

a moze ktos inny sie jeszcze wypowie odnosnie radiatorow ktore wymienilem kilka postow wyzej?

albo zaproponuje inne rozwiazania. zawsze warto miec kilka wariantow do wyboru.

ostatnio mialem okazje kupic okazyjnie scythe ninja rev. B ale poki co wstrzymalem sie bo nadal nie wiem czy sie zmiesci.

Zapinki to raczej zawsze są w komplecie, jeśli dedykują do AM2.

Zdaje się, że nie napisałeś do jakiego procka ma być ten cooler, no i czy będziesz mocno kręcił?

Jak patrzę na mojego Actica Freezone 64 PRO to na pewno by nie kolidował z twoją kartą, bliżej PCI-E są sloty pamięci.

 

***

Przy okazji obwieszczam wszystkim, że odebrałem z serwisu już po raz drugi nową płytę (podobno). Jest to moja trzecia a poprzednie dwie całkowicie padły. Mam nadzieję, że tym razem będę miał spokój. Postanowiłem już nie szaleć z podkręcaniem. Chociaż chyba nie miałem szczęścia do tej płyty bo i tak nie mogłem z niej zbyt wiele wycisnąć.

 

Po zdemontowaniu płyty celem zawiezienia do serwisu, cały sprzęt czekał nietknięty. Dzisiaj podłączyłem wszystko tak samo.

I mam problem: nie wykrywa mi myszy optycznej USB! Przedtem nie było żadnych problemów.

W Menedżerze Urządzeń pokazuje "nieznane urządzenie". Teoretycznie WinXP powinien automatycznie wykryć nawet gdyby tej myszy wcześniej nie było.

Już nie wiem co robić, może jakaś sugestia? Pomocy!

Edytowane przez piotrlaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://us.dfi.com.tw/Support/Download/driv...A&SITE=USna samym dole są sterowniki audio do xp32 pozdrawiam

ttp://www.nvidia.pl/object/nforce_nf4_win2k_6.86_pl.html

niestety zadne z tych nei dzialaja :( instaluje jedno, potem odinstalowuje i instaluje drugie i zadne z tych sterownikow nie dzialaja :/ pamietam, ze mialam nawet problemy z instalacja sterownikow z plyty :/ w ogole nie bylo glosu mimo, ze system widzial urzadzenie itp. mial ktos takie problemy? w jaki sposob instalowac ta karte dzwiekowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie bylo glosu mimo, ze system widzial urzadzenie itp. mial ktos takie problemy? w jaki sposob instalowac ta karte dzwiekowa :/

hehe ja mam ten sam problem od 2 tyg. juz pisałem pare postów wcześniej o tym problemie ale nikt tez mi niepomógł. Najpierw przestasłem mieć dźwiek na karcie Sound Blaster Live 5.1 niewiedzieć czemu a potem spróbowałem na zintegrowanej, ale tez niemam. Stery porwanie wszystko zainstalowane urządzenie też a dźwiek niepłynie z głośników. ( głośniki sprawdzałem grają na wierzy). także od 2tyg niemam wogóle dźwieku. Any idea??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob instalowac ta karte dzwiekowa :/

Coś masz w systemie posypane albo dźwiękówka padła.

Instaluje się normalnie, jak wszystko, klikasz dalej, dalej, dalej, zakończ, uruchom ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy bylby ktos tak mily i wrzucil mi sterowniki z plyty do DFI DFI Infinity NF SLI-M2/G? zgubilam ta plyte ze sterownikami a instalowalam teraz system i nie moge znalezc ich nigdzie :/ (na stronie producenta sa tylko do visty a ja mam do xp :/) bardzo prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Masz wszystkie zworki do audio? U mnie niby nie ma z tym problemów, ale gdy sprzedałem jedną ze swoich DFI klient mówił że nie ma dźwięku, robił format systemu (XP i Vista), instalował najnowsze stery i dalej nic. I nie ważne było czy podłączał front panel czy nie. Okazało sie że podczas sprawdzania płyty musiałem nie założyć zworek, po założeniu dźwięk powrócił. Trochę mi się wydawało to dziwne, gdyż ja z fornt panelem nie mam żadnych zworek i wszystko mi działa.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie zworki do audio? U mnie niby nie ma z tym problemów, ale gdy sprzedałem jedną ze swoich DFI klient mówił że nie ma dźwięku, robił format systemu (XP i Vista), instalował najnowsze stery i dalej nic. I nie ważne było czy podłączał front panel czy nie. Okazało sie że podczas sprawdzania płyty musiałem nie założyć zworek, po założeniu dźwięk powrócił. Trochę mi się wydawało to dziwne, gdyż ja z fornt panelem nie mam żadnych zworek i wszystko mi działa.

 

OBRAZEK

koleżanka napisała że potrzebuje sterowników i wydaje mi sie ze przed formatem śmigało ok tylko teraz sterów brakuje. zworek nie musisz mieć bo jeśli masz wyjętą wtyczk z panelu przedniego ten panel zwiera te 2 przewody i działa ajko zworka i z tyłu w panelu jest w tym czasie dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...