Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jest tylko co to oznacza:

IF you do not have an AM2+ (plus) processor to install, I would leave the bios alone. And especially so if you do not have backup plan in place to fall back on if you have issue with flashing. I was told will shortly go official, but it will still be only worthwhile to flash if you are using later AM2+ (plus) processor or so it would seem logical to me.

Pewnie jest to ten sam problem, co z pierwszymi BIOSami pod Phenoma dla Biostar TF560 A2+ - po przeflashowaniu płyta nie wstawała z K8. Trzeba było włożyć Phenosia i wszystko hulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) po małej przerwie:)

nie wiem czy ktoś podejmował temat ale wrzucili na dfi do naszej płyty nowy biosik...możecie mi powiedzieć co to sa za procesory AMD 2+ 21xx ?????to maja być nowe procki 2x na rdzeniu phenoma??

2008/02/12

"Update AMD CPU Micro code for new AMD AM2+ 21xx CPUs."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe semprony na brisbane.

to są te (na chiński tylko rynek) co rzekomo miał proline sprowadzać?? kurcze a już myślałem...echh szkoda że nie dodali phenomów ... no i że nadal są dual booty ;/ których mam serdecznie dość... chyba przeskoczę na płytę na 790x... bo do tej już nie mam siły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam ten nowy bios na swojej płycie, niczego nowego nie wniósł, bo w sumie nie mógł . Jeśli ktoś chce kupić brisbane to mam do sprzedania model x2 3600 który o dziwo nie robi resetu htt na ustawieniu 329 x 8,5 2800 mhz (pamieć wtedy ma 800 mhz ) przy 1,475 v na tej DFI . Jak ktoś chętny to mogę sprzedać oczywiście na gwarancji chyba jeszcze 2 lata z kawałkiem :)

Edytowane przez Krzysztof24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zero kłopotów z HTT.Fakt -mój Bri potrzebuje sporego V ale nie kwęka ,ze musi się upewnić ile ma wstawione :wink: .Niemniej chyba też "do żyda" pójdzie.Mam chęć odmiany.Kiedyś wrzuciłem jakiś nowszy BIOS i raz czy dwa(dawno to było...) miałem konieczność dual boota.Wróciłem do starszego i mam w rzyci ich nowe wersje.Chodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zero kłopotów z HTT.Fakt -mój Bri potrzebuje sporego V ale nie kwęka ,ze musi się upewnić ile ma wstawione :wink: .Niemniej chyba też "do żyda" pójdzie.Mam chęć odmiany.Kiedyś wrzuciłem jakiś nowszy BIOS i raz czy dwa(dawno to było...) miałem konieczność dual boota.Wróciłem do starszego i mam w rzyci ich nowe wersje.Chodzi ok.

:) to pochwal się którą masz wersję tak dobrą :) może i ja spróbuję wrócić do niej :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale...jutro.Po prostu jestem całe mile od mojego sprzętu.A nie pamiętam wersji.Przepraszam -mogłem sie spodziewać tego pytania i od razu zaznaczyć co i jak.Jutro napiszę ale nie obiecuję ,że do południa...W każdym razie z resetem HTT to już zapomniałem ,że problemy są czasem.Jak tutaj wróciłem do wątku to mi znów "wspomnienia wróciły".

A tak okazyjnie spytam -jakie widoki są ze zbyciem OEMa takiego jak mam w sigu(CPU)?Schodzą jakoś?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale...jutro.Po prostu jestem całe mile od mojego sprzętu.A nie pamiętam wersji.Przepraszam -mogłem sie spodziewać tego pytania i od razu zaznaczyć co i jak.Jutro napiszę ale nie obiecuję ,że do południa...W każdym razie z resetem HTT to już zapomniałem ,że problemy są czasem.Jak tutaj wróciłem do wątku to mi znów "wspomnienia wróciły".

A tak okazyjnie spytam -jakie widoki są ze zbyciem OEMa takiego jak mam w sigu(CPU)?Schodzą jakoś?

:) jeśli będziesz mógł to sprawdź i podziel się tą wiedzą ze mną :) co do cen to nie wiem...ale skoro nowe 4000+ kosztują 160 zł to więcej jak 120 jak masz gwarancję nie weźmiesz ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

eh, widze ze nie ma zbyt wielu chetnych aby pomoc mi z wyborem chlodzenia procka przy mojej karcie graficznej (GIGABYTE GF 7600gt pasywne chlodzenie).

mysle o scythe mine lub scythe mugen ale nie wiem czy sie zmiesci.

 

a moze ktos chce sie pozbyc procka AM2 X2 na rdzeniu windsor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

eh, widze ze nie ma zbyt wielu chetnych aby pomoc mi z wyborem chlodzenia procka przy mojej karcie graficznej (GIGABYTE GF 7600gt pasywne chlodzenie).

mysle o scythe mine lub scythe mugen ale nie wiem czy sie zmiesci.

Niewiem czy Ci sie zmieści ale ja mam scythe infinity i od PCB grafiki do Scythe jest jakieś 3,5cm odległości. A niewiem ile wystaje u Ciebie ten radiator od grafy z tyłu.

a moze ktos chce sie pozbyc procka AM2 X2 na rdzeniu windsor?

Ja może jutro będę sie wyzbywał 3800 windsor F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy Ci sie zmieści ale ja mam scythe infinity i od PCB grafiki do Scythe jest jakieś 3,5cm odległości. A niewiem ile wystaje u Ciebie ten radiator od grafy z tyłu.

 

Ja może jutro będę sie wyzbywał 3800 windsor F3

chlodzenie karty graficznej "wchodzi" na glebokosc okolo 7-8 mm w plastikowe sloty do mocowania pamieci RAM,

 

a co do procka to od czego zalezy chec pozbycia sie go? i jaka bylaby cena - moze byc wiadomosc na priva.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie karty graficznej "wchodzi" na glebokosc okolo 7-8 mm w plastikowe sloty do mocowania pamieci RAM

To pewnie by weszło ale strasznie na ścisk co zmniejszyło by raczej swoją wydajność oddawania ciepła. Pomyśl nad innym chłodzeniem cepa albo również zmianą na grafice chłodzenia.

a co do procka to od czego zalezy chec pozbycia sie go? i jaka bylaby cena - moze byc wiadomosc na priva.pozdrawiam

Zależy czy dziś go sprawdze czy wszystko z nim ok. Bo sam pracuje na 4200 windsor a tamten lezy także dzis go prztestuje i dam znać na priv jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aaronik12 -ten BIOS na którym nie mam dual boota(never :wink: ) to 04/03/2007, 8UM2D403

wielkie dzięki :)! w łykend sobie oblukam. heh zabrzmiało jak wypowiedź Sarcosiego po ang (czy jak sie zwie ów prezydent Francji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam banalne pytanie . Jaka temperatura nie uszkodzi jeszcze Windsora F3 ? Czy u was również temperatura sie zaniża jak proc jest kiepsko używany a jak tylko coś włączycie to rośnie na obu rdzeniach od razu o około 10 stopni i czasem więcej ?

Edytowane przez Krzysztof24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was również temperatura sie zaniża jak proc jest kiepsko używany a jak tylko coś włączycie to rośnie na obu rdzeniach od razu o około 10 stopni i czasem więcej ?

Tak, to normalne zjawisko :) można do dobrze zauważyć przy orthosie

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale ja nie przekraczam 65*C na rdzeniu. Pewnie jest większa granica ale sam nie wiem jaka, spalonego Windsora jeszcze nie widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po, w idlu to przecież ciężko uzyskać taką temp. 65 stopni to moja granica bezpieczeństwa i naprawdę nie musisz się nią sugerować, na forum można zobaczyć posty ze przy 80*C nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok muszę zmienić chłodzenie , tzn muszę kupić :) . Może ktoś ma jakieś chłodzenie pasywne do sprzedania, bo dobre wentylatory już mam :) A przy okazji jakiego biosu używacie, bo słyszałem, ze im wcześniejszy tym lepszy hehe :) Pozdrawiam :) Może ktoś mi dziś odpisze z racji, ze dziś obchodzę swoje urodziny >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie biosu to ten jest fajny. Jest trochę zmodowany, pozwala na regulację MAL z biosu. Najlepszy jaki miałem, a trochę ich się przewineło ;)

 

wszystkiego najlepszego :)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie , bo chcę zmienić procesor i zastanawiam się czy kupić AMD 6000+ i podkręcić, czy Phenoma 9500 i jak będzie działał z nowym biosem?? Może ktoś próbował, lub czytał na ten temat?? A może poczekać, co radzicie?Komputer wykorzystuje do obróbki filmów i z tego co słyszałem to Phenom jest najlepszy, tylko nie mam pewności czy zadziała z moją płytą?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...