Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Mam maly problem, a raczej dosc spory. Dwa dni temu kupilem plyte DFI Infinity nF SLI-M2, oraz procka Athlona 64 X2 4200+. Rece juz zacieralem ze moze uda mi sie cos wyciagnac z plytki i procka, a ku mojemu zdziwieniu lipa. Plyta nie wstaje. Nie wydaje zadnych dzwiekow, no chyba ze jak wyjme pamiatki, wtedy wydaje dziwek ze nie ma pamiatek lub sa uszkodzone. Wymienilem procka na Athlona 64 X2 3800+, no i to samo, sprawdzalem grafike, zasilacz i to samo. Nie wiem co sie stalo. Jezeli bedzie ktos mogl mi pomoc to z gory dziekuje.

 

Konfiguracja.

DFI Infinity nF SLI-M2

Athlona 64 X2 4200+

2x512MB DDR2 667MHz Giel

2x1GB DDR2 667MHz OCZ

Geforce 7950 512MB

 

 

P.S.

Moze to nieodpowieni dzial, ale sprobuje. Mam Athlona 64 X2 4000+ i tez jest z nim problem. Chodzi o to, ze gdy uruchamiam system, niezalenie w jakiej znajduje sie plycie glownej, wywala blad. A gdy go wloze w plyte ASUS M2N-E SLI startuje, ale po restarcie juz nie, a gdy wyjmuje kosc pamieci ponownie udaje sie plyte uruchomic, znow restart i to samo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Mam maly problem, a raczej dosc spory. Dwa dni temu kupilem plyte DFI Infinity nF SLI-M2, oraz procka Athlona 64 X2 4200+. Rece juz zacieralem ze moze uda mi sie cos wyciagnac z plytki i procka, a ku mojemu zdziwieniu lipa. Plyta nie wstaje. Nie wydaje zadnych dzwiekow, no chyba ze jak wyjme pamiatki, wtedy wydaje dziwek ze nie ma pamiatek lub sa uszkodzone. Wymienilem procka na Athlona 64 X2 3800+, no i to samo, sprawdzalem grafike, zasilacz i to samo. Nie wiem co sie stalo. Jezeli bedzie ktos mogl mi pomoc to z gory dziekuje.

 

Konfiguracja.

DFI Infinity nF SLI-M2

Athlona 64 X2 4200+

2x512MB DDR2 667MHz Giel

2x1GB DDR2 667MHz OCZ

Geforce 7950 512MB

Podaj więcej szczegółów, co masz ustawione w Biosie?

Spróbuj z samymi OCZ-ami bez Geili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij płytę z budy i sprawdź czy nie działa :)

 

Piotrlaz jak mu płyta nie wstaje to skąd mozę wiedzieć co ma w biosie ustawione...

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij płytę z budy i sprawdź czy nie działa :)

 

Piotrlaz jak mu płyta nie wstaje to skąd mozę wiedzieć co ma w biosie ustawione...

Po prostu pomyślałem, że jak wyjmie te Geile to może ruszy, bo OCZ-y wstają na napięciu 1,8 a Geile zdaje się, że potrzebują więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki bedzie najstabilniejszy bios pod briska? bo mam jakis zmodyfikowany i niebardzo chce ustawienia trzymac...

Ja się jeszcze nie spotkałem z biosem który zaradzi temu problemowi. Gdy miałem brisbane poprostu nie odłączałem listwy od zasilania i wszystko było OK.

 

bo OCZ-y wstają na napięciu 1,8 a Geile zdaje się, że potrzebują więcej.

Geile na auto bez problemu wstawały na 1,8V. sam miałem te beznadziejne pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A świecą ci się czerwone diody Power LED i DRAM LED?

2. Wyjmowałeś baterię?

3. Sprawdzałeś na samych OCZ-ach?

Swieca sie obydwie. Baterie wyjalem i wlazylem nowa i po odpaleniu plyty to samo. Sprawdzalem na samych Giel-ach , jak i rowniez na OCZ-ach i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem nie zdejmowałeś chłodzenia z chipsetu? Jedną DFI tak uśmierciłem, niby nie było widać mechanicznych uszkodzeń, ale płyta zachowywała się podobnie, pomógł tylko serwis i wymiana mobo na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieca sie obydwie. Baterie wyjalem i wlazylem nowa i po odpaleniu plyty to samo. Sprawdzalem na samych Giel-ach , jak i rowniez na OCZ-ach i to samo.

Jeśli tę płytę kupiłeś nową, to masz gwarancję - skorzystaj z niej.

Jeśli kupiłeś na aukcji lub w inny sposób z drugiej ręki to również reklamuj i domagaj się zwrotu pieniędzy, nie czekaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze zamowilem ja przez www.amazon.co.uk. Napisalem do nich, a oni kazli najpierw skontaktowac sie z firma, ktora korzysta z ich uslug. Wiec zadzwonilem do nich, a ku mojemu zdziwieniu, okazalo sie ze mowia po niemiecku a ja ni cholera nie mowie po niemiecku. Z tego co on powiedzial tak jakby po angielsku to mam zadzwonic w poniedzialek. Wtedy ma sie pojawic odpowiednia osoba z ktora bede mogl normalnie porozmawiac.

Edytowane przez KOMUNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmowa w poniedziałek nie przyniesie pozytywnych rezultatów dla ciebie, chociaż wydaje mi się, że niema powodu, żeby cię olali, to pozostaje ci wizyta w serwisie.

Tzn. albo w jakimś serwisie komputerowym godnym zaufania np. w Warszawie w firmie Znak albo pogadać z dystrybutorem DFI - NTT System i poprosić ich o pomoc. W każdym razie chodzi o to, żeby stwierdzić jednoznacznie czy płyta jest uszkodzona, czy nie.

 

A musiałeś tak daleko szukać tej płyty? Dużo taniej kosztowała?

 

Akurat swoją chcę sprzedać, sprawną z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze aktualnie mieszkam w Coleraine w Irlandii Polnocnej. Nie ma tu zadnych profesjonalnych sklepow z czesciami do kompa. Wiec przyszlo mi zamowic z amazon

To w takim razie pozostają ci negocjacje ze sprzedawcą. W końcu chyba kupiłeś tę płytę jako nową i z gwarancją. Poza tym w całej Unii Europejskiej tak jak u nas obowiązuje coś takiego jak zwrot towaru zakupionego drogą elektroniczną w określonym terminie. Przecież nie jesteś gdzieś w Amazonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem nie zdejmowałeś chłodzenia z chipsetu? Jedną DFI tak uśmierciłem, niby nie było widać mechanicznych uszkodzeń, ale płyta zachowywała się podobnie, pomógł tylko serwis i wymiana mobo na nową.

Niestety tez miałem podobne zdarzenie, po zmianie chłodzenia na chipsecie płyta sie nie uruchomiła, mimo kilkunastu prób. Oczywiście po pewnym czasie mnie nerwy wzięły powyginałem płytę parę razy i o dziwo ruszyła :blink: czy chip jest ukruszony czy nie, nie wiem i chyba nie chce wiedzieć, od tej pory jak sie komp nie uruchamia, choć zdarza się to zazwyczaj kiedy gdzieś go niosę lub jak go ruszam z miejsca czy cuś, otwieram obudowę łapie za prawy dolny róg Mobo tam koło bateryjki i go ciągnę do siebie, nie jest przykręcony, o dziwo po tym zabiegu płyta wstaje, zawsze . :damage_wall: A co do stabilności to w normalnej codziennej pracy, komp jest niezawodny, nie wiesza się nic się nie dziej.

 

AAA zapomniał bym tylko 1 dioda kontrolna nie świeci kiedy płyta ma takie halo :blink: dioda przy wtyczce LAN. :blink: ktoś już w tym temacie pisał, która strona i kto nie pamiętam, nie wiem czy półżartem czy na serio, że naprężenia na tej płycie dają sie we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witak,

mam to mobo od pol roku, problemow bylo malo. jakis miesiac temu kompa resetowalem i nie wstal. zaskakujace bylo dla mnie to ze plyta nie pikala, po wyjeciu ramu, karty graficznej, proca, nic. 0 reakcji. po okolo 8h meczarni, wymiany ramow (bo mam 3 kostki), pozyczaniu karty graficznej i tak dalej, komp ruszyl na normalnej starej konfiguracji. nie mam pojecia czemu. bios resetowalem z zasilaniem, bez zasilania, wszystkie mozliwe kombinacje. wstala i bylem zadowolony. nie mam pojecia co bylo nie tak....

no i na tym historia by sie skonczyla gdyby nie to, ze dzis stalo sie to samo - reset i kuniec. nie pipczy, diodki dwie swieca, wentylatory chodza, dyski sie zalaczaja, ale nie ma pikniecia. przekladam ram, wyjmuje ram, wyjmuje grafike, odlaczam wszystko i nic. jak nie pikala tak nie pika. nie mam tylko jak sprawdzic proca, ale reszta jest funkcjonalna. jest na gwarze, myslicie ze to mobo czy proc?

pozdrowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to mobo. Miałem to samo i od razu zaniosłem do serwisu. Zdarzyło mi się to dwa razy. Z tym, że wydawało mi się, że to był skutek zbyt mocnego przetaktowania ale może się myliłem.

Procka zdaje się, że nie mogłeś przegrzać bo teraz mają zabezpieczenia a co innego mogło sie stać?

Płyta jest czuła na naprężenia i trzeba ostrożnie ją przykręcać i z wyczuciem wkładać pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim oddasz do serwisu wykręć ją z budy i podłącz na pająka, duża szansa że wstanie <sprawdzone u wilelu osób> Jeśli to nie pomoże daj odpocząć płycie z dobę, raz miałem swoją wysyłać na serwis, przed samą wysyłką podłączyłem ją jeszcze raz i wstała!

 

piotrlaz pozostajesz wierny DFI czy uciekasz do Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrlaz pozostajesz wierny DFI czy uciekasz do Asusa?

Pozostaję wierny, przynajmniej do czasu, aż znowu płyta mi nie padnie.

O mały włos już bym kupił M2N-SLI Deluxe bo chwilowo staniały w Siriusie do 193 zł, ale nie zdążyłem i znowu są po 299zł.

W każdym razie cały czas mam ustawione 12x250 i ramy na 1000 i jakoś działa. Już się boję mocniej podkręcać.

 

Poza tym skleciłem sobie za grosze taki awaryjny zestaw, na wypadek, gdybym musiał oddawać płytę do serwisu:

płyta - Intel i815, procesor Pentium 3 1000MHz, mało niestety ramu bo 256MB ale cały zestawik śmiga spoko na Debianie.

W razie czego mam dostęp do Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olaboga!

na noc zostawilem oczywiscie reset biosu bez baterii i zasilania. rano wlaczam nic. wyjmowac z budy to ja nie mam co bo budy od kilku lat nie mam :P kombinuje dalej z plyta, bo ona sobie lezala plackiem. postawilem ja tak jak w budzie stoja i brzeknal buzzer! success, postawilem ja tak jak stala czyli plackiem radiator w strone nieba i chodzi. nie wiem o co jej chodzilo, ale mnie wkurzyla. myslicie, ze gwarancja uwzglednia cos takiego? wolalbym wymiane na nowke, bo ta mi harce odczynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zwróćcie uwage na to że tą płyte ma kilka tysięcy osób a wywala się kilku osobom no może kilkunastu - do tego gwara jest na 3 lata i uwzględnia wszystko - z mojego doświadczenia to przez przegrzewające się mosfety ta płyta dostaje wariata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny przypadek gdy płyta powstaje z martwych ;)

 

mostasz składając ludziom kompy swego czasu zamówiłem sporo tych płyt w różnych sklepach i każda miała gwarę 2 lata.

 

Zauważyłem u moich znajomych, że problemy pojawiają się przy prockach brisbane. Na 10 DFI 6 było z brisbanami i wszystkie odwiedziły serwis, te z windsorami chodzą bez najmniejszych problemów do dziś, sam nie wiem dlaczego tak jest. (nie chodzi mi o nie trzymanie htt, chociaż to też denerwuje) u mnie też od wymiany na windsora wszystko jest ok. Przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam mosfety i niby sie nie ostudzily po nocy? zreszta plytka u mnie chodzi 24h/dobe bo jest routerem i stacjonarnym kompem :]

wiec nawet jesli mosfety to musialyby wstac po nocy a tak sie nie stalo, nie wydaje mi sie tez by to byla wina proca choc moge sie mylic... bo bez proca nie brzeczal, a chyba powinien tak?

ja na nia nie narzekam, jest bardzo fajna, tylko nie mam pojecia co jej ostatnio strzela - zreszta gware na 2 lata mam, ale plytka jest sprzed pol roku, wiec czas jeszcze mam, tylko nie wiem czy odsylac bo niby dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ta płyta strzela fochy wiadomo od dawna i przewijało sie to wiele razy. Nikt dokładnie tego nie zdiagnozował i nie stwierdził czemu tak sie dzieje.

Mnie tez to irytuje bo sam miałem taką historie 4-5 razy że płytka 1-2dni nie działa i nagle przebudzenie. Zastanawiałem sie nad wysyłką na gware ale niby jak określić usterkę, a poza tym po podróży mobo odpocznie i napewno by zadziałała u nich w serwisie:/ wiec nie wiem czy daliby nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak czytam to...ja mam farta.Kilka procków, przejściowo kłopoty z htt(ewidentnie od dwóch kompletów RAMu różnych całkiem), kilka zmian chłodzenia na NB, kilka zmian pamięci, dwie zasilacza, kilka grafik i....wszystko ok.Miałem akcje z "upadkiem" mobaska po flashu BIOSu(wstała franca jednak w końcu) czy po OC "bo się wypiło i dogonię Intela".Nawet jak rurkę urwałem od WC(chwila niezgrabności) i upaliło grafikę to mobasek wyżył.Lubię ją -naprawdę ją lubię.Wyjmowałem i dokręcałem kilka razy -nic się nie dzieje...Myślę jednak nad posadzeniem Windsora na niej...o ile pogonię Bri :rolleyes: .Nie chce mi się przeskakiwać na Intela dla kliku fpsów w Crysis, bo poza nim to nie czuję lipy.Kurcze -w sumie kiedyś mi się BIOS wieszał z lekka ale teraz już dawno nic się nie działo.Mam nadzieję ,że to nie cisza przed burzą.Owszem -jest coś w tych temperaturach pewnie.Mam bloczki na CPU, GPU i NB plus nawiewy na RAM, GPU(no PCB i inne tam...) oraz 12kę w "suficie" co chłodnicy zapewnia pewien oddech.Do tego radiatory, choć niewielkie to jednak, na sekcji płyty.To zapewne ma znaczenie -dusimy te płyty często zapominając ,że ich chłodzenie w stosunku do możliwości to żenada niestety...Jak miałem AC i Freezera 64kę to masakra była z temperaturami sekcji, CPU i RAMu po OC.Ale wiadomo -idą Volty będzie ciepło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...