Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stwierdziłem, że ona po prostu ma duszę i tak jak każdy osobnik musi się zaklimatyzować, możecie przeczytać w poprzednich postach moje przygody z nią. Teraz po aklimatyzacji wszystko trzyma jak skała i nie marudzi :) Udobruchałem ją widocznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie przedzieram się przez 106 stron topicu. Miałem do tej pory 2x1GB OCZ Platinum R2 i było ok. Dokupiłem jeszcze dwie kości z tymi samymi oznaczeniami i zonk: niestabilnie nawet na defaultowym taktowaniu.

Za to jak zostawię albo nowe albo stare kości niezależnie w których slotach to pięknie się pamiątki kręcą. Ktoś miał coś podobnego? Jest jakieś obejście tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie przedzieram się przez 106 stron topicu. Miałem do tej pory 2x1GB OCZ Platinum R2 i było ok. Dokupiłem jeszcze dwie kości z tymi samymi oznaczeniami i zonk: niestabilnie nawet na defaultowym taktowaniu.

Za to jak zostawię albo nowe albo stare kości niezależnie w których slotach to pięknie się pamiątki kręcą. Ktoś miał coś podobnego? Jest jakieś obejście tego problemu?

zamień na 2x2 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie przedzieram się przez 106 stron topicu. Miałem do tej pory 2x1GB OCZ Platinum R2 i było ok. Dokupiłem jeszcze dwie kości z tymi samymi oznaczeniami i zonk: niestabilnie nawet na defaultowym taktowaniu.

Za to jak zostawię albo nowe albo stare kości niezależnie w których slotach to pięknie się pamiątki kręcą. Ktoś miał coś podobnego? Jest jakieś obejście tego problemu?

Refresch Cycle Time ustaw na maksymalną wartość.

post-12304-1208459771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refresch Cycle Time ustaw na maksymalną wartość.

Dzięki, dałem na maxa ale nie pomogło. Co prawda przechodzi posta ale już przy ładowaniu systemu się wiesza. Zwiększałem też napięcie na NB, dawałem najdłuższe timingi i kupa. Ciekawy objaw: przy POSTcie pojawia się taka mała kreska na dwie litery gdzieś na środku ekranu - wtedy już wiem że będzie niestabilnie... Na dwóch pamiątkach ta kreska nigdy się nie pojawia.

Edytowane przez Met

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dałem na maxa ale nie pomogło. Co prawda przechodzi posta ale już przy ładowaniu systemu się wiesza. Zwiększałem też napięcie na NB, dawałem najdłuższe timingi i kupa. Ciekawy objaw: przy POSTcie pojawia się taka mała kreska na dwie litery gdzieś na środku ekranu - wtedy już wiem że będzie niestabilnie... Na dwóch pamiątkach ta kreska nigdy się nie pojawia.

widzę, że moja rada choć prymitywna jest dość trafna :rolleyes: , jeśli nadal chcesz mieć pamięci OCZ-a niestety musisz zmienić na 2x2 :] , problem był też poruszany na forum OCZ-a nikt nie wie czemu ale 4x1 tych pamięci nie hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już dawno temu w tym temacie. Była też odpowiedź: nie, nie obsługuje Phenom'ów.

RGone na forum DFI napisał, że rewizja B2 phenomów smiga na UltraII-M2/G :D, nie działa za to rewizja B3

http://csd.dficlub.org/forum/showpost.php?...mp;postcount=40

 

B2 seemed work. B3 so far as I know does not work well and may never. No idea what AMD changed in B3 stepping cpu. They have had so many issues lately, that it is nearly impossible to keep up with what is being sold or what is changed, especially with legacy configurations.

 

As far as I am to understand the B3 phenoms seem not to work with the current beta bios for supporting early phenom CPUs. At least I understand the ability to change the multiiplier on B3 phenoms is not working to date. No idea when the bios team will have access to B3 phenom to see if that later phenom can be made to work on older boards

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"B2 seemed work. "

 

To znaczy, że mu się wydaje i ładnie umywa ręce, gdyż pewnie nie testował i napisał tak na odpiernić się. Bo ile wiem Rgone to jakiś mod czy admin. W każdym bądź razie to nie znaczy że działa na 100%, zapytaj go o co mu chodzi pod tym terminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wydaje sie pracować..." a nie, że jemu sie wydaje. A wcześniej "There was link to beta bios for U2-M2 bios and support early phenoms."

czyli ktos z Dfi musiał to sprawdzic skoro wiedzą, że nowsza rewizja B3 nie śmiga, ale swoją drogą dziwne, że pomimo popularnosci tych mobasów nikt tego nie sprawdził na własną reke.

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wydaje sie pracować..." a nie, że jemu sie wydaje.

No to komu się wydaje jak nie jemu :rolleyes: ?Co by nie pisać i jak nie tłumaczyć nadal tam jest "zdawanie się".Podejrzewam ,że tu i ówdzie sadzali te procesory na DFi ale chyba bez rewelacji ,bo coś by wiedział ktoś.Chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecic jakies sensowne memorki do 150zł co ładnie latają na naszym dfi. Zastanawiałem się nad corsairami XMS2/XMS2 DHL 800 CL4 i muchami HP 800 CL4. Na inne ciekawe propozycje jestem otwarty. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecic jakies sensowne memorki do 150zł co ładnie latają na naszym dfi. Zastanawiałem się nad corsairami XMS2/XMS2 DHL 800 CL4 i muchami HP 800 CL4. Na inne ciekawe propozycje jestem otwarty. Z góry dzięki.

"oczy"? Tylko "trochę" droższe będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mógłby mi ktoś polecic jakies sensowne memorki do 150zł co ładnie latają na naszym dfi. Zastanawiałem się nad corsairami XMS2/XMS2 DHL 800 CL4 i muchami HP 800 CL4. Na inne ciekawe propozycje jestem otwarty. Z góry dzięki.

Ja mam corsairy no i w miarę ok, aczkolwiek spodziewałbym się więcej ;p

Ja tam wole goodramy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba DFI mi padła :/. Wczoraj sobie chciałem PC włączyc a tu kręcą się wentyle i 0 reakcji. Wyjąłem ją z budy i nadal to samo. Diody się świecą prawidłowo. Wygląda to tak jakby nie widział proca. poprostu cisza. Wyjąłem bateryjkę na noc i dzisiaj rano dalej zgon. Sprawdzałem na Windsorze, Brisbane i Orleansie i dalej nic. Na kilku kompletach memek, różnych zasilaczach i nic... :/. Kurde nie chce mi się znowu czekac 2 miesięcy zanim arche mi wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Wszystko niby ok, diody się świecą. Wydaje mi się, że nie widzi proca. Chyba, że się mylę. Zobaczymy jutro jak zareaguje na wyjęcie baterii. Mam nadzieję, że wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem - zbyt niską temperaturę rdzeni procesora ;)

 

Dołączona grafika

 

Takie same wskazania w innych programach (np. Everest)

 

Czego jest to wina - procesora, płyty głównej ?

I czy warto to reklamować (wygląda na duperelę ale może to syndrom poważniejszego problemu) ?

Edytowane przez Jacek_FH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...