Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś sprawdzałem 2x2 GB Crucial Tracer RED - płytka nie wstała.

a mi tu Gkar odpisał na moje zapytanie "u mnie płyta działała bez problemu z 4GB ramu (2x2) "

 

czy jeszcze ktoś może podzielić sie doświadczeniami?

może nie każde pamiątki płyta lubi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 6400+

 

napewno? masz jakieś info lub znasz kogoś kto taki ma?

jaki bios na taki procek ?

 

dziś wsadziłem 2x2GB i wszystko ok. o takie.

NOWE CORSAIR 2x2GB 800Mhz CL5DHX ORYG w cenie oema (932208515) - Aukcje internetowe Allegro

 

ogólnie rzecz biorąc szykuje kompa na starcraft 2, bo prawie w nic nie gram, ale w to bardzo chce.

i tak myśle jeszcze nad zmianą cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno nie zmieniaj na 6400+ - nie ma to większego sensu, bo tego proca praktycznie nie podkręcisz. Lepiej poszukać jakiegoś słabszego modelu w rev F3 i użyć płyty do tego, do czego została stworzona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam procka tak żeby już go nie podkrecać, nie siedze już w tym od kilku lat.

ostanio wrzuciłem 4gb ram i chce jakiś cpu 2 rdzenie, szykuje kompa tylko do starcraft 2 :)

chyba zapodam x2 6000+ = 3ghz i starczy.

 

pytanko, jaki bios żeby obsłużył ten procek?

bo teraz mam 6.00 PG

02/12/2008 , wystarczy ?

 

edit: jeszcze jedno, gdzie szukać sterów do tej mobo dla win xp 64 bit?

bo ciężko na necie o to, a na stronie DFi nic nie ma..

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem x2 6000+ o ten NOWY ATHLON X2 6000+ 2x3Ghz 2MB SKLEP WAWA (939801850) - Aukcje internetowe Allegro

mam bios taki sprawdzane cpu z, czy ten bios obsłuży ten procesor?

czy zmieniać na inny? procesor w drodze.

 

Dołączona grafika

 

bardzo prosze o pomoc :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obsłuży bez problemu. Jakiś czas temu kupiłem podobny procesor, ten z tej aukcji: AMD Athlon 64 X2 6000+ - ADA6000IAA6CZ (B.C.M.) (912042874) - Aukcje internetowe Allegro a mam ten sam bios i wszystko działa wyśmienicie. Mój procesor różni się od Twojego tym iż ma niższy pobór mocy 89W (Twój 125W) ale co ważne jest na rdzeniu Windsor czyli w technologii 90nm, co właśnie jest istotne w kompatybilności do tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobra wiadomość , dzieki :)

podkrecałeś coś swój cpu? ile osiągnełeś ?

Twój mniej papu pobiera to i lepiej sie kreci, choć nie zamierzam póki co krecić, 3ghz na rdzeń starczy.

jak z temp u Ciebie? dużo one sie grzeją ?

 

AC FREEZER 64 PRO wystarczy do niego? chłodzi w tej chwili 64 3500+ Orleans +, pisze że grzeje sie tylko 25* ale chyba coś przekłamuje :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podkręcałem. W sumie to wystarczy mi te 3 Ghz, choć pewnie z ciekawości sprawdzę ile pódzie, tyle że wcześniej muszę sie uporać z innym problemem. Przeszedłem na win7 i okazało się że jest konflikt systemu z grafiką (zreszta taką jak Twoja 7900GS Zalman), czekam na nową tym razem z obozu Ati. Szczerze powiedziawszy nie wpadłbym na to iż takie konflikty mogą występować :) Rozumiem pomiędzy sprzętem ale nie system-grafika. Co do temp. to rdzenie mają w idle 37-40st (wg. Everest Ultimate), stresu z wiadomych przyczyn (niestabilność przez kartę) nie sprawdzałem. Mam chłodzenie Scythe Kama Angle Rev.B w tym momencie bez wentylatora, ale za to mam dobrze przewietrzoną obudowę. Sądzę że ten AC FREEZER 64 PRO spokojnie wystarczy, choć nie wiem jak z temp. w wersji z poborem mocy 125W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie jutro dojdzie procek, to wieczorem po pracy wstawie i napisze coś.

a ja planuje przesiadke na xp sp2 64.

 

Pafels a jaki masz zasilacz?

taka przesiadka z orleana 2.2ghz na 2jajka po 3ghz, zasilacz teraz Forton 400wat, chyba wystarczy.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Freezer wystarczy w zupełności, całkiem możliwe, że na tym procu jaki masz teraz będzie te 25st.

Co do zasilacza, to zależy jaki Fortron - jeśli PFN, to ma trochę za słabą linię 12V, jeżeli jakiś inny, z dwoma liniami 12V, to spokojnie wystarczy.

 

Ze swojego doświadczenia nie polecam XP x64 - zainstalujesz, to zobaczysz o czym mówię - lepiej 7 x64.

 

Co do podkręcania - nie marnuj takiej fajnej płytki - podkręć choćby dla zasady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to zależy jaki Fortron - jeśli PFN, to ma trochę za słabą linię 12V, jeżeli jakiś inny, z dwoma liniami 12V, to spokojnie wystarczy.

 

FORTRON ATX400-PNF

 

to 2 różne modele prawda? pisze na nim, coś o dwóch liniach 12v chyba...

ten wystarczy ?

 

co do xp 64 jeszce, to co z nim nie tak? bo chciałem go już instalować.

wogle jaki windows jeszcze obsłuży mi 4gb ramu? i tak żeby za dużo mem nie pobierał, składam kompa pod starcraft 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłem dziś x2 6000 , wszystko elegancko, w spoczynku temp jak na screenie, nawet w stresie sie dużo nie grzeje :)

 

Dołączona grafika

 

w biosie mam pamięci ustawione na 800mhz, tam gdzie sie wybiera 800 667 inne.

a chodza mi na 750mhz. jak ustawić by chodziły pełną mocą ?

dawno nie grzebałem nic przy ustawieniach, nie pamiętam już nic...

memki ustawione jak na screenach.

 

Dołączona grafika

 

 

pomoże ktoś ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz bez problemu Twój zasilacz dał sobie radę. Ja miałem wcześniej CHIEFTEC 400W i na nim również było wszystko ok. Zainwestowałem w Antka TruePower New 750 (tak na przyszłość) bo trafiła mi się niezła okazja, ale też z myślą o grafice ATI 4870 na którą czekam.

 

Co do pamięci to u mnie też pracują na 750 mhz i ma to związek o ile się nie mylę z mnożnikiem proca. Gdzieś wcześniej w tym wątku jest opisane jak popracować nad ustawieniami by było optymalnie.

Edytowane przez Pafels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie komputer w pokoju obok, monitor w innym pokoju, kable puszczone przez otwór w ścianie.

w BIOSIE ustawiłem włączanie komputera z klawiatury kombinacją ctrl+1 ustawiałem tez dowolny klawisz

ale komputer sie nie włacza, nic sie nie dzieje, działa tylko przez włączenie POWER z obudowy

czy da sie jakoś ustawić by właczać kompa z klawiatury?

może jakiś specjalny program czy coś?

jest też opcja klawiatura win98 ale co to jest?

 

mam zwykła klawiature na ps2.

aha to dosyć stara klawiatura.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

moja DFI jest ze mną od listopada 2006 roku. W ostatnim czasie wynikły dwa problemy: samoczynne restarty (to można zrzucić na wiek płyty, chociaż kondensatory wcale nie wyglądają na mocno spuchnięte) i brak możliwości wejścia do BIOSa (przy starcie naciskam 'del', jedynym efektem jest ekran z migającym kursorem, Win się dalej nie ładuje).

 

Jest jeszcze jedna sprawa: jako, iż muszę zagrać zarówno w Zew Prypeci, jak i Stalkera 2 w rozdzielczości 1024x768, trzeba by było lekko zmodyfikować sprzęt - planuję F3 do 100zł + sensowny cooler, wymianę na 2x1GB i X1950Pro (względnie dołożyć drugiego 7300GT od Palita lub ostro podkręcić tego w moim posiadaniu). Warto? Przesiadka na AM3 kosztuje ok. 550zł bez karty graficznej, APU wygląda znacznie korzystniej, ale koszta A8-3850+mobo+4GB+cooler są zbyt wysokie.

Edytowane przez micitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...