Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jeden maleńki problem mam - po naciśnięciu przycisku "power" post zaskakuje za drugim loopem, po pierwszym jest reset. Jakieś sugestie? Nie mam zielonego pojęcia co to może być.

Też tak mam, kiedyś rozmawiałem z jednym userem na gg co miał tak samo...po prostu ten typ tak ma ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mowicie ze te pamieci to dobry wybor?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20640

 

A znalazloby sie cos podobnego ale tanszego?

Te pamięci są na mikornach D9

Tu masz linka z tematem o tych kościach... na pierwsze stronie są wypisane wszystkie pamięci używające tych kostek...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=207347

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bida :/ 260 stabilne, 270 reset :/ Any idea?

Wyższe napięcie? Obnizenie temperatury? Ustawienie timingów ręcznie + 2T, obnizenie na min taktowania pamięci i sprawdzanie maxa procesora...

 

...a może po prostu procesor się już skończył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a może po prostu procesor się już skończył ;)

Wypluj te słowa :P

Napięcie już dałem na 1,5V :/ Timingi poluzowałem na 5-5-5-15 i na 2T (bez zmian). Ram cały czas jest na najniższym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy twinmos 677 wejdzie na dfi (tymczasowo, ale czy będzie to dzialac?).

Czemu ma nie działać? :P Twinmosy pewnie robią na elpidach, wiec bedzie działać bez problemu...zresztą, ta DFI nie jest taka wybredna na pamięć jak starsze modele na 939 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxy pod s.A z tego co pamietam bardzo sie nie lubialy z TwinMos'ami ;-)

 

To prawda, jak miałem twinmosy na 8RDA to miałem co trochę nieoczekiwane restarty... :(

 

a tak btw to się pochwalę nowym nabytkiem :P

 

 

Dołączona grafika

 

 

za tydzień powinienem mieć procka, tylko co lepiej - orleansa 3000+ czy 3500+ ? Różnica w cenie niewielka. Pamięci to twistery 800 - chyba to chyba najlepszy wybór w cenie do 500zl za dwa klocki (?). Zauważyłem ze przy chipsecie po prawej stronie jest bardzo blisko kondensator - czy nie przeszkodzi on w instalacji thermalrighta SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze przy chipsecie po prawej stronie jest bardzo blisko kondensator - czy nie przeszkodzi on w instalacji thermalrighta SLI?

Ktoś podawał linka w tym temacie do jakiegoś "know-how" jeśli dobrze pamiętam - polecam przeczesanie tego "threadu" ;)

Edytowane przez micitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tydzień powinienem mieć procka, tylko co lepiej - orleansa 3000+ czy 3500+ ? Różnica w cenie niewielka. Pamięci to twistery 800 - chyba to chyba najlepszy wybór w cenie do 500zl za dwa klocki (?). Zauważyłem ze przy chipsecie po prawej stronie jest bardzo blisko kondensator - czy nie przeszkodzi on w instalacji thermalrighta SLI?

Z tymi prodzkami to bywa roznie... jak na loterii... jedne sie kreca :D a inne nie :mur: . Wez 3500+ to porownamy, kto ma lepsza sztuke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś z forum hardmoda na SLI?

 

 

EDIT: [gluteus maximus] z moda :( przed chwilą zdjąłem cooler z mostka i okazało się że teraz DFI uniemożliwia modyfikację poprzez kropelkę lakieru na jednym ze styków :mur:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Zależało mi bardzo na SLI a tu taki zonk :/ Mogłem kupić LanParty UT RDX200 CF-DR :mur:

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

 

Mam małe pytanie kumpel wpadł do mnie z kością Kingstona 667 żeby sprawdzić czy chodzi bo jakieś szpotki ma na swoim mobo (kośc dobra bo testowana u mnie) ale gdy zapodałem mój ram GoodRam Pro 800 plus jego Kingstona to za chiny nie szło włączyć duala. Boje się że może moja mobo jakaś lewa jest i że jak dokupie GoodRama drugą kośc to dalej będzie lipa. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś z forum hardmoda na SLI?

EDIT: [gluteus maximus] z moda :( przed chwilą zdjąłem cooler z mostka i okazało się że teraz DFI uniemożliwia modyfikację poprzez kropelkę lakieru na jednym ze styków :mur:

Dołączona grafika

Zależało mi bardzo na SLI a tu taki zonk :/ Mogłem kupić LanParty UT RDX200 CF-DR :mur:

hmm. z tego co pamiętam, jak wymieniałem coolera to nie miłem plamki na chipsecie(ale pewien nie jestem). chciałem sam robić hard moda ale w końcu z lenistwa zrezygnowałem :D . pozostaje ci tylko soft-mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to da się zrobić SLI na chipie Ati? ;)

nie, ale ta płytę kupiłem tylko i wyłącznie ze względu na SLI

 

btw to jednak sprzedaję płytę, bo wpadła mi w ręce Lan Party nf4u. Może ktoś Che kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, nie da sie tego lakieru jakos usunac?

Niestety nie da się bez szkody dla chipsetu - kropla jest bardzo twarda i nawet ciężko byłoby ją spolerować papierem ściernym, a 1mm niżej jest goła struktura wafla chipsetu, więc ten pomysł to śmierć dla płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak ustawiacie parametr trfc dla kazdego banku ramu od 1 do 4 ?? nominalnie jest 75 ale jak zmiana tego parametru wpływa na oc ramu czy stabilnośc moze ktoś coś w tym temacie napisać mi ??

Dlam modułow 512Mb powinno byc ustawione 105. Dla 256Mb 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...