Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osob, majacych problemy (z malym) htt na tej mobo:

Jaka date i stepping cpu macie?

 

Moj rodzynek:

 

ada3200iaa4cw

ldbef 0650upmw

 

Przemyslalem sprawe i watpie, aby taka firma jak dfi, dala pupy, ze czasami trafiaja sie lewe plyty. Przeciez dfi to nie gigabyte (bez obrazy dla uzytkownikow i fanow).

Ale z drugiej strony, zeby az takie kiepy amd wypuscilo, tez cos ciezko to przyjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, czy 350 zeta, za tygodniowa mobo z gwara, da mi ktos na allegro (kupilem znak'u za 365)?

Moze jakas inna cena +/-?

 

Mam nadzieje, ze to nie offtop...wkoncu caly czas o plycie <_<

 

edit

 

Najlepiej, byloby skolowac od kogos cpu (z c'n'q), albo mobo i wtedy moznaby bylo obczajic bez zadnych strat $$$...

Tylko moi wszyscy znajomi maja s462 lub s478, nikt ni ma am2 :mur:

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zacząłem pisać FAQ do tematowej płyty: KLIK

 

Piszcie listę życzeń co tam zamieścić :P, jak bedzie skończone to wkleje tu na forum.

 

2. Ostatnio moje mobo ma dziwne odczyty ze SG, tez tak macie :?: - np. napiecie procka 2,25V czy -03 stopnie również na cpu :blink:

 

3. Na płycie bdb chodzi 4xram :)

 

24/7 setting

 

Dołączona grafika

 

mem: 4x512 533 CL 4 @ 700 3-3-3-6 :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie

 

Czy zawuwazyles jakies dziwne odpaly z dzielnikami mem, np przy mnoznikach cpu?

 

Moje memy robia 960 5-5-5-15-20-2t 2,2v przy cpu 240x10xht2 i ram800.

Niechca chodzic na ram667 (=ok 900) przy cpu 275x10xht2 1,45v. Na ram533 (=690) 4-4-4-12-15-2t 2v jest git. Moze to jednak cos z cpu jest nie-tak (kontroler ram), a nie mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też generalnie miałem z tym* problemy ale trochę zabawy różnymi timingami i jakoś doszedłem do porozumienia. :)

 

Trfc na ile masz :?:

 

*mam na myśli że pamięci nierówno chodziły na poszczególnych dzielnikach.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dobre pytanie.

Wszystko (max cpu, max ram, dzielniki, mnozniki) testuje na def, czyli w kolejnosci 5-5-5-15-20-2t, reszta w bios na auto...

Moze cos dfi i elpidy od goodrama sie nielubia? Chociaz i tak sa dzielne 667@960 :wink:

 

edit

 

A moglbys mi sypnac jakies ogolne/dobre/sprawdzone wszystkie ustawienia ram (tzn caly ten syf, ktorego nazw nawet niepamietam t...cos tam itd)? Malo sie orientuje w tych zawilosciach opoznien ram (oprocz tych podstawowych).

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@960 5-5-5-15-20-2t 2,2v

@800 4-4-4-12-20-2t 2v

teraz na cpu@2,75 i ram@690 4-4-4-12-15-2t 2v...pewnie styknie tez def 1,8v ale nie chce mi sie juz testowac, tzn narazie/dzis.

Jutro to obczaje, z trfc i zdam realacje.

Kurde, moje oczy...jakies niebieskie plamki widze na klawiszach...wylanczam kompa, do jutra.

 

edit

 

Jednak zmiana trfc tez niepomaga, nadal to samo (czyli problemy z dzielnikami i malym htt)

 

edit 28.01:

 

Wlasnie gdzies mi sie przed oczkami przewinelo, ze procek ext model:5F rev:DH-F2 tez cos ma problem z max ok htt280 na tej plycie, wiec to moze te procki sa jakies lewe? Moj tez ma takie oznaczenia...

 

Do osob majacych taki problem z max ok htt280 na tej mobo:

Sprawdzcie w cpu-z, jakie macie oznaczenia. Ciekawe co Wy macie?

 

U mnie:

Dołączona grafika

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

 

Czy uzywny sprzet (na gwarancji) AMD Athlon 64 3000+ Orleans (1.8GHz) BOX i DFI Infinity NF Ultra II-M2 za w sumie 450zl (odpowiednio 200 i 250) to dobra (dla kupujacego) cena ?

 

Moglby ktos dokladnie napisac jaki osprzet znajduje wie w kartonie DFI (oprocz mobo i kartonu oczywiscie :) ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

 

Czy uzywny sprzet (na gwarancji) AMD Athlon 64 3000+ Orleans (1.8GHz) BOX i DFI Infinity NF Ultra II-M2 za w sumie 450zl (odpowiednio 200 i 250) to dobra (dla kupujacego) cena ?

 

Moglby ktos dokladnie napisac jaki osprzet znajduje wie w kartonie DFI (oprocz mobo i kartonu oczywiscie :) ) ?

Cena dobra, nawet bardzo dobra. Opis rzeczy które są w kartonie, znajdziesz na stronie DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gdzies mi sie przed oczkami przewinelo, ze procek ext model:5F rev:DH-F2 tez cos ma problem z max ok htt280 na tej plycie, wiec to moze te procki sa jakies lewe? Moj tez ma takie oznaczenia...

Z tego co pamietam to moj tez ma takie oznaczenie (teraz siedze na laptopie i nie mam dostepu do stacjonarki) i rowniez mam problemy z HTT wiekszym niz 280 ! Probowalem 280 to do windowsa nie wchodzi, max to 270. Czyzby taka seria?? A to pech....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to moj tez ma takie oznaczenie (teraz siedze na laptopie i nie mam dostepu do stacjonarki) i rowniez mam problemy z HTT wiekszym niz 280 ! Probowalem 280 to do windowsa nie wchodzi, max to 270. Czyzby taka seria?? A to pech....

Bzdura. F2 to jest rewizja, kazdy procek na AM2 jest teraz w rewizji F2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mane

 

Zdecydowanie się opłaca.

 

 

Bzdura. F2 to jest rewizja, kazdy procek na AM2 jest teraz w rewizji F2.

 

Dokładnie.

 

 

MHz vs timingi i pojemność ram

 

hmm tak "na oko" w przybliżeniu 750 MHz 3-3-3-6-2T odpowida gdzieś 1000 MHz 5-5-5-15-2T :?:

 

 

8x360 3-3-3-6 720 [4x512]* MHz SP16 MB = KLIK

8x360 5-5-5-15 954 [2x256] MHz SP16 MB = KLIK

 

8x365 3-3-3-6 730 Mhz [4x512]* = KLIK

8x365 5-5-5-15 986MHz [2x256] = KLIK

 

*Tutaj poboczne timingi zostały poluzowane.

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=162066

 

BOX cooling :lol2:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Zalman ZM-NB47J na sto procent pasuje na to mobo (grafa z tych "mniejszych"), ewentualnie moze ktos poleci cos innego. Zastanawialem sie jeszcze nad Zalman ZM-NB32K.

 

A jak ze zdjeciem bzyczka made in DFI ? Czytalem ze ciezko to badziewie zdjac, ale mozna sobie poradzic suszarka, niestety nie posiadam suszarki :) moze ktos ma jakis inny sposob ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reszta oznaczen, np 5F jest bez znaczenia?

 

@grzesiu

 

Moglbys zarzucic screena cpu-z twojego a64 3+ (z tego, co pamietam, to Ty nie miales problemow z htt)?

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reszta oznaczen, np 5F jest bez znaczenia?

 

@grzesiu

 

Moglbys zarzucic screena cpu-z twojego a64 3+ (z tego, co pamietam, to Ty nie miales problemow z htt)?

4F - DH F2. Wątpie zeby była jakas reguła odnośnie 4F i 5F, semprony pewnie sa na tym samym jadrze co Athlony tylko, ze z zablokowanym cachem tak jak to było na 754/939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem skąd wy te procki bierzecie ,albo ja mam mega pecha.

Po wymianie padniętej dfi (opis kilka stron wcześniej) postanowiłem zmienic proca (była okazja). Poprzednik czyli 3200+ ,praktycznie się nie podkręcał (2500mhz na 1,6v :( ). Wpadł mi w ręce 3800+ (single core) i.......znowu padaka max co potrafi to 2800mhz na 1,6v. Na def vcore zrobił aż 2550mhz!! (150 mhz oc). Przesiadka z sd3700+ (3000Mhz na 1,6v) to był jednak błąd.

Jedyne co mi teraz pozostaje to chyba czkac na jakiegoś taniego opterona selekta na allegro w sensownej cenie.

pozdro

http://republika.pl/bsy/am2.jpg

 

PS. czy jest sens bawic się w x2 3800+ (nie jestem zwolennikiem dual core) ale moze lepiej się kreci seria z 1,2v ?

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem skąd wy te procki bierzecie ,albo ja mam mega pecha.

Po wymianie padniętej dfi (opis kilka stron wcześniej) postanowiłem zmienic proca (była okazja). Poprzednik czyli 3200+ ,praktycznie się nie podkręcał (2500mhz na 1,6v :( ). Wpadł mi w ręce 3800+ (single core) i.......znowu padaka max co potrafi to 2800mhz na 1,6v. Na def vcore zrobił aż 2550mhz!! (150 mhz oc). Przesiadka z sd3700+ (3000Mhz na 1,6v) to był jednak błąd.

Jedyne co mi teraz pozostaje to chyba czkac na jakiegoś taniego opterona selekta na allegro w sensownej cenie.

pozdro

http://republika.pl/bsy/am2.jpg

 

PS. czy jest sens bawic się w x2 3800+ (nie jestem zwolennikiem dual core) ale moze lepiej się kreci seria z 1,2v ?

Takie jest zycie = raz trafisz lepiej a raz gorzej

Ten drugi procek ktory kupiles nie jest jeszcze taki zly 1,6 i 2800mhz ujdzie

(ale byc moze twoje o/c to problemy z odpowiednim ustawieniem timingow)

z kolei przesiadka z sd3700 na AM2 to moim zdaniem z lekka pochopna deccyzja

 

Am2 sie rozwija i procki poki co sa srednie ...

Taki X2 wydaje sie co prawda dobrym rozwiazaniem - jednak poczekal bym na tego w 0,065 nm ... i jak wiekszosc ludzi to stestuje

btw. to stockowe 1,2 v moze ci wcale nic nie dac ...

bo wiele jest prockow ktore standardowe taktowanie robi normalnie na zanizonym napieciu

wiec to 1.2 moze sie miec nijak do rzeczywistego O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup został zrealizowany. DFI Infinity NF Ultra II-M2 i AMD Athlon 64 3000+ Orleans już na polce czekają na towarzystwo, zasilkę i RAM, plus jakąś grafa na PCI i można będzie testować :)

 

Co do zasilatora to zdecydowałem się na Chieftec 500W CFT-500A-12S DualXeon, ale ciągle mam mętlik w głowie jeśli chodzi o ram, przymierzam się do GoodRAM 1GB (2x512MB) PC800 CL5 PRO, ale z tego co się orientuję to nie są już robione na Micronach D9, wiec mam pytanko pewnie "trochę" OT. Jak to jest z tymi GoodRAMami teraz i ewentualnie jakimi kosteczkami warto się zainteresować obecnie w podobnej cenie za 2x512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...