Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz dół.

Jutro Patrioty potestuje, bo cały czas katuje procesor. Ha te Cewki zalałem klejem (trzy przy procesorze w plastikach i trzy gdzieś na obudowie, tak żeby było. Ciszej, mega ciszej.

Kupilem OCZ (tez patrz dol), moze nie bede zalowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej polecaliście mi te mobo i jutro już bedzie u mnie nówka sztuka nie śmigana, a teraz tak czytam z tym cewakmi, WTF :D

jakie są przyczyny tego brzeczenia i czego sie wystrzegać ? zlokalizowano ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są przyczyny tego brzeczenia i czego sie wystrzegać ? zlokalizowano ?

Pisalem juz: to cewki pod obciazeniem piszcza bo sekcja zasilania posysa.

 

Wystrzegac sie najlepiej DFI.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenia są takie, że pierwsza partia DFI pod Am2 tam gdzie szło odblokowac Sata2 i SLi nie ma tych problemów, potem pojechali na marce i mamy. Jest dużo osób które pisało do mnie, że nawet przy większych tatkowaniach cisza w cewkach. Trafiłem na sztukę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenia są takie, że pierwsza partia DFI pod Am2 tam gdzie szło odblokowac Sata2 i SLi nie ma tych problemów, potem pojechali na marce i mamy. Jest dużo osób które pisało do mnie, że nawet przy większych tatkowaniach cisza w cewkach. Trafiłem na sztukę i tyle.

To mobo ma standartowo SATAII :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 90 stopni z instrukcji wydaje mi się lekko przesadzone :)

No troche :P Ja na moim zalmanie niebieskim mam temperature w okolicach 60c, co prawda mam całkiem niezły przepływ powietrza w budzie, ale i tak wszystkie wentylatory pracuja max na 1.3k rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem stawiać sys na nowym kompie z ta mobo, w końcu cisza, tylko ten wiatrak na chipsecie, u mnie temp 57* C - stała , napisze wiecej po testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wytrzymuje do 90, ale według mnie powyżej 60 to już przesada. Próbowałbym coś z tym zrobić.

Swoją drogą ciekawe jak będzie u mnie na tym Zalmanie, przepływ powietrza w obudowie mam raczej słaby. :/

Dopóki nie przekroczysz 70-75c to ja bym się nie martwił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie przekroczysz 70-75c to ja bym się nie martwił :)

Co wy gadacie przeciesz 70 to już sie ostro grzejeee, ja u sebie wsadze pewnie tego pentagrama ważącego 150gr Cu i to powinno wystarczyć, może jakiś nawiew jeszcze. Jutro popodłaczam wiatraki 120mm i wyciagajace 80mm x2 . Tak zeby dojść do 40* byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wiatrak przez SG nieraz poprostu stoi w miejscu, dzisiaj tak mialem, skapnalem sie dopiero kiedy komp reseta zlapal i zaraz po wejsciu do biosu temp 70 stopni. Zalman juz w drodze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety, nawiewu zadnego nie ma, temp. tez stabilna ale 71, i dodoatkowo troche zalman jest "opleciony" przez tasmy ATA :) tak wiec trzeba bedzie pomyslec co o jakich wiatrakach do obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie przeciesz 70 to już sie ostro grzejeee, ja u sebie wsadze pewnie tego pentagrama ważącego 150gr Cu i to powinno wystarczyć, może jakiś nawiew jeszcze. Jutro popodłaczam wiatraki 120mm i wyciagajace 80mm x2 . Tak zeby dojść do 40* byłoby dobrze.

W instrukcji DFI jest napisane aby nie przekraczać 85c. A chyba konstruktorzy płyty wiedzą co robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Chciałem zamontować tego pentagrama http://allegro.pl/item162187315__pentagram..._i_grafike.html

ale mam 2 cm od mobo do kondensatorów grafiki i ne wejdzie.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...702&st=930# - Post #958

A gdyby tak wyciąć troche liści z jednej strony :D co myślicie, wejdzie to, po wycięciu ten pentax sie ne rozpadnie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie bedzie najlepsze rozwiazanie

 

a gdybys tak wlozyl grafike w dolny slot PCI-E ?

widze ze masz sieciowke w zlaczu PCI - ja mozna bylo by przelozyc nizej i wtedy powinno sie zmiescic

 

btw. roznica miedzy PCI-E x8, a 16x jest praktycznie rzadna

wiec tym bardziej dobre wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie bedzie najlepsze rozwiazanie

 

a gdybys tak wlozyl grafike w dolny slot PCI-E ?

widze ze masz sieciowke w zlaczu PCI - ja mozna bylo by przelozyc nizej i wtedy powinno sie zmiescic

 

btw. roznica miedzy PCI-E x8, a 16x jest praktycznie rzadna

wiec tym bardziej dobre wyjscie.

Raczej odpada bo stara w wydajności grafiki jest.

Spookie mi tu pisze jeszcze że po odpowiednim modelingu tego pentagrama powinien wejść, wygiąć lśc tu liść tam.

Ktoś ma jakieś pomysły w moim wypadku ? na allegro nic nie znalazłem poza thermalem za 90zł ;/

jeśli nie to ide w poniedziałek po pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpilowujesz jeden uchwyt mocujacy a blaszki mozesz spokojnie powyginac lub delikatnie podciac - z tego co widze nie bedzie ich duzo a poza tym nie trzeba calych wycinac, wystarczy kawalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale o jakiej ty Stracie Wydajnosci piszesz ?

W tym dolnym pci-e testujac 3dm05 masz o kilkaset mniejsza liczbe punktów. potwierdzi to ktoś ?

 

A jeszcze jenda rzecz, jeśli ktoś ma to mbo i ac freezer 64 pro, w która strone wam wieje?

Ja ustawiłem żeby wywiewał powietrze na tył obudowy, czyli wiatrak jest bliżej dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dolnym pci-e testujac 3dm05 masz o kilkaset mniejsza liczbe punktów. potwierdzi to ktoś ?

 

A jeszcze jenda rzecz, jeśli ktoś ma to mbo i ac freezer 64 pro, w która strone wam wieje?

Ja ustawiłem żeby wywiewał powietrze na tył obudowy, czyli wiatrak jest bliżej dysku twardego.

 

Ja mam tak samo ustawiony, tez wieje na tyl obudowy a wlasciwie dmucha prosto w Arctic Cooling Fan 3 TC i Arctic wydmuciach!e cieple powietrze poza obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem dzisiaj niebieskiego zalmana na ta grzalke, bez zadnego nawiewu w stresie pojawilo sie max 51 stopni, z lekkim nawiewem 80 ok 40 stopni sie trzyma i wkoncu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dolnym pci-e testujac 3dm05 masz o kilkaset mniejsza liczbe punktów. potwierdzi to ktoś ?

 

A jeszcze jenda rzecz, jeśli ktoś ma to mbo i ac freezer 64 pro, w która strone wam wieje?

Ja ustawiłem żeby wywiewał powietrze na tył obudowy, czyli wiatrak jest bliżej dysku twardego.

Ja mam w dolnym slocie (zworki oczywiście przestawione na x8) i wyniki sa takie same jak w gornym na x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVERCOOL VC-RF

http://allegro.pl/item162172448_evercool_v...v_gw_sklep.html

Opis masz gdzieś w tym temacie. Wystarczy poszukać.

Pozdrawiam.

No ok ale to ma 5000pm co raczej ciszy nie obiecuje ;/

Co to dolnego pci-e jeśli takie same jak pisze grzesiu to przyznaje sie do błedu.

Grzesiu a by włożyć grafike w dolny slot trzeba wszystkie zworki przełożyć na du, z tych dwóch rzedów, tak ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...