Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Zalman NBF-47 (AS 5) i 46 stopni w idle... bez bezpośredniego nawiewu. Na standardzie miałem ponad 50 przy ~4k obrotach.

Bez porównania. :) Dobry ten radiatorek jest.

Podaj fotki jak wszyscy to wszyscy ;) Też chciałem go wsadzić u siebie, ale nie wszedłby z 7900gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj fotki jak wszyscy to wszyscy ;) Też chciałem go wsadzić u siebie, ale nie wszedłby z 7900gs.

Zrobiłbym to, ale jestem zacofańcem i nie mam aparatu. ;)

 

Ale standardowo to wygląda - mam 7300GT od Galaxy, więc się mieści w górnym slocie (ledwo). Pewnie Zalman trochę owiewa, ale jest skręcony na jakieś 30%. Z przodu Fander na minimum, z tyłu standard 120 z Anteca też na minimum. Więc jestem zadziwiony niską temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem na pentagramanp 40cu jeszcze 40mm od rewolteca i teraz chipset 30 stopni ma, w stressie nie testowalem ale pewnie bedzie bardzo podobnie, w pokoju 18 stopni aktualnie :P

 

Dołączona grafika

 

Full stress to 40-41 stopni na CPU przy takich ustawieniahc jak widac to OK :) - na CPU Freezer 64PRO, otwarta buda...

 

Mial ktos na tej mobo GR non PRO 2x1gb 667/jak z o/c :?:

 

EDIT:

 

Jakie macie odczyt/zapis mem :?:

 

post-12304-1171303745_thumb.jpg

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, MAM PYTANIE. CZY TA PŁYTA NADAJE SIE DO NORMALNEGO UZYTKOWANIA BEZ @ ?? :) Tzn. kupuje X2 5000+ i NIE BEDE go podkrecał (bede po uplynieciu gwary na płyte :) tzn po zmianie coolera na NB), pamieci to 2x 512 ddr2 533 goodrama (w przyszłości 4x i tu pytanie czy 4x goodram bedzie dzialac w dualu 533Mhz?) wiec do @ sie nie nadają, komputer ma poprostu dzialac i byc stabilny. Czy do owych wspomnianych czesci bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, MAM PYTANIE. CZY TA PŁYTA NADAJE SIE DO NORMALNEGO UZYTKOWANIA BEZ @ ?? :) Tzn. kupuje X2 5000+ i NIE BEDE go podkrecał (bede po uplynieciu gwary na płyte :) tzn po zmianie coolera na NB), pamieci to 2x 512 ddr2 533 goodrama (w przyszłości 4x i tu pytanie czy 4x goodram bedzie dzialac w dualu 533Mhz?) wiec do @ sie nie nadają, komputer ma poprostu dzialac i byc stabilny. Czy do owych wspomnianych czesci bedzie ok?

nie lepiej za ta kase kupic cos na c2d <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej za ta kase kupic cos na c2d <_<

nie, mam aktualnie to co w podpisie i moglbym wziac C2D ale nie chce...BO NIE I JUZ :) w ( Y ) mam intela, same problemy z nim mam a 5 lat jechałem na AMD i wszystko cacy...wiec powracam do AMD.

 

Wiec odpowie mi ktos? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, MAM PYTANIE. CZY TA PŁYTA NADAJE SIE DO NORMALNEGO UZYTKOWANIA BEZ @ ?? :) Tzn. kupuje X2 5000+ i NIE BEDE go podkrecał (bede po uplynieciu gwary na płyte :) tzn po zmianie coolera na NB), pamieci to 2x 512 ddr2 533 goodrama (w przyszłości 4x i tu pytanie czy 4x goodram bedzie dzialac w dualu 533Mhz?) wiec do @ sie nie nadają, komputer ma poprostu dzialac i byc stabilny. Czy do owych wspomnianych czesci bedzie ok?

Jak płyta się nadaje do normalnego użytkowania po o/c to dlaczego bez miało by być inaczej :blink: :?: - Tak nadaje się :P

 

4 x ram o takiej samej pojemności = Dual

E tam każde pamięci się nadaje do o/c tylko jedne lepiej a drugie gorzej :P

Aktualnie mam 4x512 i nie mam z tym żadnych problemów, za niedługo powinienem mieć 4x1gb i myślę ze tez nie powinno być problemów.

 

Dołączona grafika

 

4x512 :)

 

btw. Co do procka to kupujesz Brisbane czy starszego CPU Windsor :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu coś pisał, że na X2 sekcja zasilania ledwo dyszy, przegrzewa się i słychać warkot... aż się boje co to będzie jak się przesiądę na K8L ;PPPp

E tam u mnie przy ponad 3000 Mhz i 1,85V Vcpu było OKi :) :lol2: a takie coś to już naprawdę sporo ciepła wydziela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta się nadaje do normalnego użytkowania po o/c to dlaczego bez miało by być inaczej :blink: :?: - Tak nadaje się :P

 

4 x ram o takiej samej pojemności = Dual

E tam każde pamięci się nadaje do o/c tylko jedne lepiej a drugie gorzej :P

Aktualnie mam 4x512 i nie mam z tym żadnych problemów, za niedługo powinienem mieć 4x1gb i myślę ze tez nie powinno być problemów.

 

Dołączona grafika

 

4x512 :)

 

btw. Co do procka to kupujesz Brisbane czy starszego CPU Windsor :?:

kupuje Brisbane i sie jeszcze zastanawiam czy nie wziac 4600+ i go lekko @, oszczędność 150zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. A za oszczędzoną kasę kup lepsze pamięci :)

 

BTW. Gdzie dostępne są już Brisbane :?:

jesoo ale gafe walnalem, zasugerowalem sie patrzac na windsora ze to manchester (nie wnikac ;)) i palnalem brsbane, no...

 

kupuje windsora ;P a moze lepiej manchestera? jak myslicie, ceny podobne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik już tak ma ;] Maniusie to tylko 939.

A Brisbane to procesory widmo IMHO. Jeden sklep niby ma je w Polsce.(internetowy, który na dodatek pierwszy raz na oczy widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik już tak ma ;] Maniusie to tylko 939.

A Brisbane to procesory widmo IMHO. Jeden sklep niby ma je w Polsce.(internetowy, który na dodatek pierwszy raz na oczy widziałem)

E tam troche więcej niż 1

 

http://www.morele.net/?pg=product_info&amp...name&dspl=p - mnożnik 10 :lol2: ; pisałem do sklepu aby sprostowali

 

http://www.sprzetkom.pl/index.php?main_pag...oducts_id=15663 - Windsor i 65nm :lol2:

 

http://lider24.media.pl/product_info.php?c...oducts_id=10262 - kolejny Windsor w 65nm :lol2:

 

http://1klik.pl/sklep/Procesory_AMD_Athlon...X/c704/p934585/ Menchester z 2000 MHz 90nm a z pudelka wygląda jak X2; tu to nawet niewiem w sumie jaki to dokladnie procesor sprzedają, tj na stronie AMD nie ma takiego który by pasował ze specyfikacją :E

 

Co my to mamy za sprzedawców co nie potrafią przepisać danych ze strony AMD :lol2: :?:

 

Szkoda że to opisy w prawie każdym sklepie są inne :lol2:

 

@DaRoN kiedy test Brisbane na egielda :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw który zamówiłem:

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2

Galaxy GeForce 7900GS 256mb 256bit 1,2ns zalman

Seagate 250GB

AMD Athlon 64 x2 EE +3800 Windsor

A-Data 1024MB DDR II PC 667 2x1GB

Asus DRW-1608P3S black BOX DVD-RW

Sunbeam Quarterback IC-QB-SVBK

HuntKey-HK 350AP

Zalman ZM-NBF47

Arctic Cooling Freezer 64pro

 

czy te ramy dobrze wspolpracuja z ta plyta? :) dadza sobie rade przy oc ?:)

ten zasilacz pociagnie taki zestaw? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie - chcialbym na dfi zalozyc Noctua NH-U12F (126mm glebokosci), tylko zastanawia mnie czy nie bedzie zachodzil na RAMy (nawet jesli wlozy sie je w 2 banki bardziej odsuniete od gniazda procesora). Freezer ma 96, 3cm roznicy... Infinity ma chyba 115mm, wiec w sumie prawie tyle co Noctua...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie - chcialbym na dfi zalozyc Noctua NH-U12F (126mm glebokosci), tylko zastanawia mnie czy nie bedzie zachodzil na RAMy (nawet jesli wlozy sie je w 2 banki bardziej odsuniete od gniazda procesora). Freezer ma 96, 3cm roznicy... Infinity ma chyba 115mm, wiec w sumie prawie tyle co Noctua...

zmiesci sie o ile nie planujesz w przyszlosci wykorzystania 4 bankow pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie planuje... tylko to pewne ze sie zmiesci? Bo obecnie nie mam dostepu do swojego kompa, a nie pamietam ile miejsca jest miedzy freezerem, a RAMami... a 200 zl na darmo na cooler nie chcialbym wydawac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Infinity i w dwoch bankach mozna bezproblemowo grzebac i wkladac/wyjmowac. Mysle, ze jak zalozysz Noctue to najpierw bedziesz zmuszony wlozyc do banku II, a potem dopiero do I. Moge sie jednak mylic z moim osadem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw który zamówiłem:

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2

Galaxy GeForce 7900GS 256mb 256bit 1,2ns zalman

Seagate 250GB

AMD Athlon 64 x2 EE +3800 Windsor

A-Data 1024MB DDR II PC 667 2x1GB

Asus DRW-1608P3S black BOX DVD-RW

Sunbeam Quarterback IC-QB-SVBK

HuntKey-HK 350AP

Zalman ZM-NBF47

Arctic Cooling Freezer 64pro

 

czy te ramy dobrze wspolpracuja z ta plyta? :) dadza sobie rade przy oc ?:)

ten zasilacz pociagnie taki zestaw? :)

mam bardzo podobny konfig :P

mapisz jak ci to dziala pierwsze odczucia szczegolnie plyta

jakie oc

?

ram to nie wiem... (sam na oko kupilem :P cena byla dobra)

zasilacz mysle ze wystarczy do malego oc najlepiej wez multimert i lukaj napiecia na molexach

 

 

 

moja mowa pltforna

mbo z tematu + niebieski zalmam pozniej dam fotki jak go zamontowac z ta grafa ( bez inwazyjnie :P )

x2 3800+ EE / frizer 64 pro

galaxy 7900GS 1,2 Zal.

2x512 geli 5-5-5-15/667

TopPower p6 400W

B-)

 

EDIT:

 

dorzucam fotki oblukajcie, dodam ze wszystko pasuje nic nie trzeba przerabiac jak inni twierdzili :P

na front panelu wieje sobie lekko wentyl

temp idle ~ 50*

stres ~ 60*

post-101828-1172194524_thumb.jpg post-101828-1172194552_thumb.jpg

 

co do plyty to trafila mi sie sztuka ktora sie zawiesza w PC Healt Status :sad:

plyta wogule ma rózne odpaly, a OC narazie niema procek na 2,3 sie nie budzi :unsure:

 

pozdro czekam na opinie, glosy tych ktorym zawieszaw biosie, jak sobie poradzili i jakie maja oc

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze wszystko pasuje nic nie trzeba przerabiac jak inni twierdzili :P

na front panelu wieje sobie lekko wentyl

temp idle ~ 50*

stres ~ 60*

co do plyty to trafila mi sie sztuka ktora sie zawiesza w PC Healt Status :sad:

plyta wogule ma rózne odpaly, a OC narazie niema procek na 2,3 sie nie budzi :unsure:

Te temp co podałeś to rozumiem że już w obudowie i są to temp chipsetu tak ?

Co do zwisów to ja u siebie nic takiego nie mam, może masz jakiś stary bios. Albo ustaw optimal setings w biosie i zobacz czy dalej tak sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...