Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Te temp co podałeś to rozumiem że już w obudowie i są to temp chipsetu tak ?

oczywiscie :) nie jest to suoer ale moge podkrecic wentyl i bedzie ok

 

Co do zwisów to ja u siebie nic takiego nie mam, może masz jakiś stary bios. Albo ustaw optimal setings w biosie i zobacz czy dalej tak sie dzieje.

bios mam najnowszy fabrycznie wgrany, ale sam bede probowal wgrac moze to cos pomoze :rolleyes:

to sie zawiesza jak cos poustawiam tam np. tempe dla cpu(wylanczanie) czy obroty wentyla

 

zawieszanie się na tej zakłdadce to żadna nowość ;)

wiem topic przeczytalem tylko teraz szukam rozwiazania

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zakupiłem podzespoly jak wcześniej pisałem, ale dali mi zly dysk nie 7200.10 tylko 7200.9 odeslalem i na dniach (sroda-czwartek) dsotane prawidlowy:)

 

ostro sie gimnastykuje by tego ZM-NBF47 pieknie umiesic na chipsecie ;) bo grafa dluga i troche przeszkadza, ale przytne zeberka;) jak zrobie wsio to zapodam fotki ;)

 

mam obudowe Sunbeam Quarterback wiec 2 wiatraczki w srodku bede elegancko powiewac na ten radiatorek :)

 

a potem oc :P oby udane :)

 

 

 

pozdro all

Edytowane przez dance4me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dać grafikę na dolny pci-e?

w przypadku tego zalmanka , to jest taki wachlarz ze gdzie nie wloze a bedzie wzdluz plyty glownej to nic to nie zmieni, gorny czy dolny slot, ale wlasnie w poprzek sprawdzam i idealnie pasuje:D nie dotyka kondesatorkow na grafie , grafa sie miesci , obejmuje caly mostek i teraz ustawiam by bylo jak najlepiej, ale te nozki cos przy dlugie sa wiec zrobie takie nozki jak te tylko proste, bez zakrzywonych koncow i krotsze i bedzie git malina :)

 

jak myslicie?

 

edit:

 

sprawdzam i myslalem, ze na wejsca sata co sa z brzegu plyty, ale nie wchodzi wiec jest fajnie :)

oby hulalo xD

 

edit:

 

zalozone :) mam dostep do obu wejsc pci-e , do wejsc sata za radiatorkiem :) wypas przykrylo i pasuje :) musialem tylko jedna ta nozke skrocic i wywiercic otworek na ten zaczepik :P zrobie fotki jak tylko aparat dopadne :P

Edytowane przez dance4me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta obsluzy pamiec ram DDR2 3200 (400)

W biosie jest odpowiedni dzielnik (400) czyli niby teoretycznie tak, ale praktycznie to niewiadomo. Szybsze pamięci mogą pracować jako DDR2 400 MHz...

 

EDIT:

 

Pare osób pisało że DFI jest wybredne co do pamięci hmm :-| ; przez moje mobo przerzuciłem już ponad 10 GB ramu i wszystkie pamięci chodziły OKi; robiłem nawet test 4xram (512MB) - każda inna kośc i był Dual :lol2:

 

Powyżej 2 GB ramu też raczej nie ma problemów :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci na tematowej płytce moje zwykłe GR na 200x10 pracowały na fabrycznych timingach, nawet podwyższanie napięcia nic nie dawało, natomiast 250x8 i 2,1V pamięci chodzą 4-4-4-15 1T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co? Od kiedy zlikwidowałem drugi monitor, to musiałem jakieś porządki zrobić: skutek - tylko jedna ikonka poza pulpitem :lol2:

 

BTW: Jak prace nad DFI Infinity FAQ? Bo ktoś się tym zajmował chyba, a ostatnio nic w tej sprawie nie słychać

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr jak z o/c tych pamięci PC3200 :?:

 

DFI INFINITY NF ULTRAII-SERIES FAQ

Specyfikacja:

 

KLIK

 

 

Typ Procesora: AMD Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64 / Sempron

Typ gniazda procesora: AM2

Chipset: Nvidia nForce4 Ultra

Częstotliwość FSB: 2000MT/s HyperTransport interface

Rodzaj pamięci: DDR2

Liczba gniazd DDR2: 4 szt.

Typy pamięci*: DDR2-533, DDR2-667

Maksymalna wielkość pamięci: 4 GB

Obsługa technologii Dual DDR: Tak

Zintegrowana karta dźwiękowa: Realtek ALC850 8-channel AC'97 audio CODEC

Zintegrowany kontroler FireWire: Tak

Zintegrowana karta sieciowa: Marvell 88E1115 Gigabit LAN

Kontroler RAID: Tak (SATA)

Interfejs dysków IDE ATA: ATA/133

Maksymalna ilość urządzeń ATA: 4

Interfejs dysków Serial ATA: SATA/300

Maksymalna ilość urządzeń Serial ATA: 4

Ilość złącz PCI-E 16x: 2

Ilość złącz PCI-E 1x: 1

Ilość złącz PCI: 3

Ilość złącz USB 2.0: 4 szt. + 2 szt.

Typ złącza zasilania ATX: 24 pin

 

 

*400,800, również, po o/c oczywiście pamięci moga pracować szybciej.

 

testy:

 

PC Modding Malaysia

 

xtremesystems.org - forum

 

overclockzone.com

 

egielda.com.pl

 

Inne ważne/przydatne linki:

 

-w przygotowaniu

 

Podstawowe informacje:

 

Dołączona grafika

 

Wymiary:

 

-format ATX

-24 x 30.5cm

 

Zawartość pudełka:

 

-płyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem DFI

-dyskietka 3,5 ze sterownikami do RAID

-2 czerwone kable S-ATA (1 zasilanie)

-1 taśma FDD

-1 taśma ATA-133 (60cm)

-Instrukcja po angielsku

-zaślepka do obudowy

 

Bios: (możliwości o/c)

 

regulacja HTT: 200-450

dzielniki ram: 400; 533; 667; 800*

Vcpu: 0,8-1,85V / co 0,025V

Vmem: 1,8-2,5V**

Vnb: 1,5-1,8V

V HT: 1,2 lub 1,35V

HT ratio: 1-5x***

 

*w przypadku mnoznika 8 dzielniki 667 i 800 MHz działają tak samo.

**realnie jest koło 0,09-0,007V mniej

***mając zmodowany bios możemy ustawić dodatkowo dzielniki 1,5 i 2,5

 

Q: Jak mogę zmieniać "Alpha Timing"

A: Alphy możemy odczytać/zmienić za pomocą systool'a lub MemSet

 

systool | MemSet 3.0

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Q: Jaki jest rozstaw otworów montażowych chipsetu ?

A: 54mm

 

Q: Jaki jest rozstaw otworów montażowych CPU ?

[shadow=green]A: 48x96mm

[/shadow]

Bug's:

 

-w przygotowaniu

 

Mod @ SLI

 

@SLi

 

Płyta ma kilka rev i w tych nowszych mogą być problemy z odblokowaniem, ponieważ miejsce które trzeba pomalować ołówkiem jest zalane lakierem ale można go zdrapać i moda można wykonać.

 

Q: Jak wykonać moda @SLi - relacja, (dotyczy nowszej rev płyty - trzeba zdrapywać lakier)

 

Tekst dzięki uprzejmości forumowcza: Strongmen

 

A:

 

co do techniki sciagania lakieru to moja metoda jest stosunkowo prosta i bezpieczna lecz napewno czasochlonna.

jednak mysle ze warto poswiecic troche wiecej czasu i miec 90% pewnosci ze plyta po zabiegu bedzie dzialac nadal icon_wink.gif a my bedziemy cieszyc sie odblokowanym SLI. (nie mowiac juz o fakcie zaoszczedzenia ok 50 zl icon_smile2.gif i samej satysfakcji z udanego moda)

 

Narzedzia ktore beda nam Potrzebne:

Kilka Wacikow kosmetycznych

2 patyczki kosmetyczne (takie do uszu)

Pilniczek do paznokci ew malutki nozyk (metalowy z ostrym grotem)

Zmywacz do paznokci (z ACETONEM) i alkohol ew izo t/j spirytus 90%

Olowek najlepszy z IKEA (bo darmowy) oczywiscie zartuje ale ten z Ikea ma swietny grafit do Modow

gdy nie mamy dostepu do tego z Ikea - styknie B4

tasma klejaca przezroczysta (wycinamy z niej kwadracik 3mmx3mm

Lupa , szklo powiekszajace

 

Przebieg postepowania:

Najpierw przecieramy interesujace nas miejsce (mostek zalany lakierem i okolice) spirytusem ew alkoholem Izo

potem namaczamy patyczek z watka (ten kosmetyczny) w zmywaczu do paznokci,

i dajemy 1 krople zmywacza na Mostek zalany lakierem ....

(to ma na celu sprawic aby lakier zrobil sie bardziej miekki i podatny na pozniejsza SKROBANKE icon_smile2.gif )

 

Gdy kropla odparuje z mostka (zmywacz dosc szybko odparowywuje)

grotem Pilniczka delikatnie zaczynami skrobac po powierzchni lakieru (mostku) wykonujemy ok 5-10 rochow gora dol ..

i widzimy jak ladnie zaczyna nam schodzic lakier (male ilosci ale jednak)

potem scieramy miejsce wacikiem ...

dajemy od nowa Krople zmywacza czekamy az odparuje i znowu powtarzamy zabieg ...

 

(wazne jest czeste przecieranie i sprawdzanie o ile udalo nam sie zeskrobac lakier)

i takich zabiegow wykonujemy ok 15-20 (ok 30 min roboty)

az przy skrobaniu poczujemy ze grot pilniczka jezdzi juz nie po lakierze a po metalu (mostki sa miedziane i pomalowane lakierem aluminiowym jak ktos za bardzo bedzie scieral to zobaczy kolor miedziany a to oznaka ze juz bezwzglednie trzeba przestac chyba ze ktos chce soribic dziure w plytce)

 

po calym tym zabiegu przecieramy najpierw Zmywaczem dokladnie potem spirytusem

i zabieramy sie za malowanie ... Kilka kresek pozadnie zrobic by polaczyc ze soba te 2 punkty ... zdmuchnac resztki grafitu i na miejsce malowidla nakleic malutki kawalek tasmy (aby grafit sie trzymal i tak latwo nie utlenial)

 

pozniej skladamy grata (proponuje zalozyc wszystko na Jana w razie niepowodzenia) wlaczamy kompa i sprawdzamy czy przy bocie pisze

nForce4 SLI - jesli tak = mod sie udal

jesli dalej pisze nForce4 Ultra = albo za malo polozyles grafitu albo zle (niedokladnie) zdrapales lakier = musisz nad tym popracowac jeszcze

 

prawda ze proste ? icon_wink3.gif

-za niedługo spodziewane fotki.

 

 

Zmiana chłodzenia chipsetu:

 

-pentagram NP 40Cu

 

Pacjent:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Niestety standardowo mocowanie radiatorka jest za szerowkie i zawadza o kondensator :mur:

 

Wystarczy sie zaopatrzyć w szlifierke/pilnik i trzeba troche "wymodelowac" z jendnej strony zaczep.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Teraz wystarczy zdemontować standardowego wyjca i załozyć nasz nowy radiatorek (montaż jest do niczego, te małe "kołeczki" są twarde i trzeba sie z nimi mocowac :? )

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rezultaty:

 

-w pokoju 19 stopni

-grafika tylko na PCI :E (w przypadku zamontowanej sredniej grafiki na pcie trzeba doliczyc +2-3 stopnie zaleznie co mamy)

-na chipset mam lekki nawiew wetyla 120mm ktory jest po drugiej stronie budy i prawie wogole nie dmucha :P

-wiecej niz 45 stopni jeszcze nie widzialem

 

Dołączona grafika

 

...i nastała cisza; pozatm jest "chłodniej" o ponad 10 stopni

 

:damage_wall:

 

UWAGI:

 

-z tego co mi wiadomo to byly 2 wersje tego radiatorka i pierwsza rev nie miala "regulowanego rozstawu" montowania a nowsza wersja ma regulacje w granicy okolo 50-60mm (nasze DFI potrzebuje 54 mm)

-

Dołączona grafika

 

Tutaj widac o który kondensator zawadza radiatorek jeżeli go nie przypiłujemy.

 

 

 

Rankingi:

 

Max HT:

 

Max HTT:

 

 

 

 

Jak ktoś zauważył jakieś błędy to proszę o powiadomienie mnie na PW - nikt nie jest nieomylny. :P

 

 

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły co tu jeszcze zamieścić to pisac; bez problemu mogę coś dodać. :)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Można jeszcze dorzucić jakieś zdjęcia płyt z wymienionym chłodzeniem na chipsetach żeby było gdzie odsyłać.

A i jeszcze mod @SLI można dodać o ile autor się zgodzi :)

 

Jeszcze jak kogoś interesuje to na płytę pasuje blok Frost2Slim i Frost3Duo. Nic nie zawadza i wsio gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co do chłodzenia to scythe ninja koliduje z kondensatorami i pamięciami, a andy samuraj koliduje z pamieciami."

za to Infinity Wchodzi bez Problemu (jedynie zaslania 1 bank Pamieci co uniemozliwia wymiane kosci gdy jest zalozona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość trojan

to dobrz bo własnie mam na oku pamiatki pc3200 na micronach

 

płyte juz mam

 

moj config:

Athlon 3200+@2600Mhz

DFI infinity am2

521Mb goodram pro(d9gmh)

Palit 7600gs sonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to Infinity Wchodzi bez Problemu (jedynie zaslania 1 bank Pamieci co uniemozliwia wymiane kosci gdy jest zalozona)

Ale jest na tyle wysoko, że przy sprawnych palcach można wyciągnąć ;)

 

Dodam jeszcze, że płyta lubi się wieszać na starcie (podczas wykrywania podłączonych napędów), kiedy mamy podłączony dysk USB.

 

Do poniższego posta:

A mp3 to nie dysk usb? :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem ze zaraz dostane opieprz, ale napiszcie tylko TAK lub NIE. Czy Ram Geil 2x512 800mhz ultra bedzie dobrze sie sprawowalo na DFI ultra II - M2 ?

 

 

U mnie ida bez problemu na troszke ponad 800,na napieciu 2.1V,i na 4-4-4-12-1T,na pocztaku mialem problemy(dziwne restarty),ale po 2 tygodniowych testach okazalo sie ze nowka grafa gigabyta 7600Gt ale okrojona 128 ramu byla za to odpowiedzialna.Pamiatki polecam:),smigaja az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam w sumie głupie pytanie :D Czy Wy też tak macie, że przy wyłączaniu komputera pojawia się ekran rodem ze starych komputerów (Możesz teraz bezpiecznie wyłączyć komputer). Nie wiem czemu, ale ja po zmianie platformy na właśnie tą płytę główną to tak mam :P Czy da się jakoś zrobić żeby się automatycznie wyłączał? :D

 

Jak podkręcam procka to lepiej na mnożniku HT x3 czy x2 jeżeli się nie przekracza 333MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział ktoś nieoficjalne biosy do płyty z tematu?

 

co by te połówkowe cosie miało i nowe athlony obłuskiwało?

 

Spróbuj biosu beta ze strony DFI KLIK

 

EDIT: Wybierz oczywiście swoją płytę bo link jest do INFINITY NF SLI-M2/G :)

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...